Czas nie jest po twojej stronie: Wskazówki dotyczące zarządzania czasem dla pisarzy

Teraz słyszę, jak śpiewa: “czas jest po mojej stronie, tak jest!”Czy czas jest nadal po stronie Micka Jaggera jest dyskusyjne, ale na pewno nie jest po mojej stronie.

Z czasem nawet Rolling Stones ulegają erozji. A czas jest również jedną z głównych rzeczy, które powstrzymują pisarzy przed załatwianiem spraw.

W ostatnim poście zadałem proste pytanie: “Co powstrzymuje cię od pisania?”

Twoja odpowiedź była niesamowita. Liczba komentarzy i szczerość twoich odpowiedzi zrobiły na mnie wrażenie. Najwyraźniej trafiłem w czuły punkt.

Najczęstszym problemem, o którym wspomniałeś, był czas, lub niemożność znalezienia wystarczająco dużo.

Być może Alain powiedział to najlepiej w swoim komentarzu:

W ciągu ostatnich 20 lat zarabiałem przyzwoicie na pisaniu i raportowaniu. Jednak wydaje mi się, że spędziłem większość tego czasu zwlekając, nie pisząc, pozwalając na prześlizg czasu… i będziesz zadowolony wiedząc, że odłożyłem rozpoczęcie płatnego artykułu do jutra na rzecz marnowania czasu na pisanie tego.

Jim Walton miał to do dodania:

Marnuję dużo czasu na nieistotne rzeczy, kiedy mogę skupić się na pisaniu. Czasami wydaje mi się, że nie mam czasu na napisanie tego, co chcę napisać, więc nawet nie zaczynam.

W odpowiedzi na Twój przytłaczający problem z czasem, poświęcam ten artykuł wskazówkom zarządzania czasem. Te wskazówki pomogą Ci rozpocząć proces odzyskiwania kontroli nad swoim czasem.

Krok 1: Czy Marnujesz Czas? Rozwiąż ten Test, aby dowiedzieć się

Pierwszym krokiem do zmagania się z czasem jest ocena siebie. Nawet jeśli wiesz, że tracisz czas, ten test otworzy Ci oczy.

Zrób ten test.

Krok 2: Śledź Swój Czas

Prawdopodobnie nie masz pojęcia, dokąd zmierza twój czas. Ktoś wymyślił prosty sposób na śledzenie Twojego czasu.

To się nazywa dziennik czasu. Po prostu zapisując wszystkie czynności, które wykonujesz i jak długo one trwają, możesz szybko zorientować się, jak spędzasz godziny.

Pobierz ten dziennik czasu (PDF), wydrukuj kopię dla każdego dnia tygodnia i rozpocznij śledzenie!

Krok 3: Wyznacz Cele

To może wydawać się proste, ale jeśli chcesz się zmienić, musisz do czegoś dążyć.

Znalazłem świetny kwestionariusz, który pomoże Ci ustalić cele zarządzania czasem.

Pobierz tę prostą ankietę (PDF) i wypełnij ją.

I Co Potem?

Jeśli zaczniesz od powyższych sugestii, skończysz z głębokim zrozumieniem tego, jak spędzasz czas i zarządzasz nim. Zyskasz świadomość wzorców i zachowań, które uniemożliwiają ci skupienie się na świetnym pisaniu. Jest to pierwszy krok w kierunku uzyskania kontroli nad czasem, zamiast pozwolić czas kontrolować Ciebie.

Co dalej? Omówię to w nadchodzącym artykule.

Total
0
Shares
Related Posts