Chcesz poznać prawdziwy powód, dla którego piszesz?

Co sprawia, że chcesz być niewolnikiem artykułu lub posta na blogu, aby przekazać swój punkt widzenia i aby inni ludzie czytali twoje słowa? Co sprawia, że ty – lub ktokolwiek z nas-chcesz pisać?

Zacząłem o tym myśleć, gdy komentator poprzedniego postu powiedział, że większość ludzi chciałaby pisać, ponieważ istnieje jakiś naturalny pociąg do pisania. Byłem również zaintrygowany, gdy zobaczyłem, że znani i znani blogerzy Holly Hoffman i Jamie Harrop założyli w zeszłym tygodniu zupełnie nowe blogi, z tematami bliskimi ich sercom.

Dlaczego?

Ponieważ ich stary blog nie był już całkowicie dopasowany do tego, co chcieli powiedzieć i jak chcieli to powiedzieć.

Blogując i pisząc przez jakiś czas, oboje znaleźli swoją “rzecz” – rzecz, o której czerpią największą przyjemność z pisania i rzecz, z którą naprawdę się łączą. Poprzez akt pisania znaleźli to, o czym naprawdę chcieli pisać.

Jest niesamowity tekst z filmu “Lady in the Water” M. Night Shyamalana. W tej wyjątkowej scenie hipnotyzujący Bryce Dallas Howard cicho pyta Paula Giamatti:

Mogę coś powiedzieć?

W chwili, gdy człowiek znajdzie swoje voice…is moment, w którym ich życie nabiera łaski.

Ta kwestia jest czymś, co zawsze zapamiętam, z jednego prostego powodu.

Znalezienie swojego głosu nie jest opcjonalne, jeśli chcesz żyć bogatym, pewnym siebie życiem oraz jeśli chcesz być świetnym pisarzem.

Łaska to prostota, łatwość i zgodność

Pomyśl o tym przez chwilę. Z czym rozmawiasz, zanim odnajdziesz swój głos? Co mówisz i jaką wiadomość przekazujesz? Kim jesteś, zanim odnajdziesz swój głos?

Zanim to się stanie, twoje pisanie będzie bardziej skonstruowane, abstrakcyjne, intelektualizowane. Prawdopodobnie będzie to bardziej trudne, aby uzyskać słowa na stronie z prostego powodu, że brakuje ci czegoś fundamentalnego.

Ty.

Zarówno Holly, jak i Jamie wspominali o tym, wyjaśniając swoją potrzebę założenia nowego bloga – że muszą pisać o tym, co really wanted aby pisać o, i uzyskać lepsze dopasowanie, oddalając się od ograniczeń poprzedniego bloga.

Być może doświadczasz czegoś podobnego

Jeśli tak, rzeczy mogą nie czuć się jak pasują. Twoje życie może być pełne bałaganu i możesz czuć, że czegoś szukasz, dryfując bez prawdziwego planu lub planu. Możesz poczuć, w tych spokojnych chwilach, że czegoś brakuje.

Będziesz żył i pracował, ale będziesz też umierał powolną, bezpieczną śmiercią.

A wszystko dlatego, że nie znalazłeś swojego głosu; głosu, który daje Ci elegancję, łatwość, poczucie całości i wiadomość, która ma dla ciebie znaczenie.

To ten głos daje Ci pewność, że możesz robić rzeczy po swojemu, podążać za tym, co ważne, i zrelaksować się w sobie i swoim pisaniu.

I myślę, że to wszystko, dlatego wszyscy chcemy pisać – aby móc rozmawiać z naszymi real voice i żeby ten głos został usłyszany. Piszesz tak, aby twój głos stał się większy niż tylko jedna osoba.

Więc pisz.

Total
0
Shares
Related Posts