Case Study: Jak Content Marketing uratował ten biznes

W tym momencie mamy nadzieję, że widzisz, jak content marketing może przekształcić biznes online w historię sukcesu.

To chyba mniej oczywiste, jak można to zrobić z bardziej tradycyjnym biznesem z cegły i zaprawy. Ale te niedoeksploatowane Terytoria mogą być
szczególnie podatny grunt dla solidnej strategii treści. Dzisiaj omówimy tylko jeden przykład.

Firma basenowa Marcusa Sheridana została mocno dotknięta recesją w 2008 roku. On i jego partnerzy biznesowi odkryli, że aby uratować swój biznes, muszą szybko stać się kreatywni.

Postanowili spróbować blogowania i zaczęli pisać treści na swojej stronie, po prostu odpowiadając na pytania klientów za pośrednictwem postów na blogu. Dziś jego strona internetowa firmy basenowej zyskuje większy ruch niż jakakolwiek inna strona firmy basenowej na świecie.

River Pools kwitnie, a Marcus rozszerzył swoją działalność o zapewnianie coachingu w mediach społecznościowych dla innych firm.

Słyszałem, jak Marcus przemawiał na świecie marketingu mediów społecznościowych w San Diego w 2013 roku i byłem zdumiony jego przezabawnym stylem mówienia. Byłem zachwycony, mogąc dołączyć do reszty publiczności, dając mu owację na stojąco za jego przemówienie.

Posłuchajmy trochę więcej od Marcusa o tym, jak uratował swoją firmę basenową, angażując się w content marketing i o tym, co robi dzisiaj.

Jaka jest Twoja strona i o czym piszesz? 

My pool company, River Pools, jest firmą budowlaną z włókna szklanego w obszarze Virginia / Maryland w USA. Na naszej stronie dosłownie odpowiadamy na każde pytanie konsumenta dotyczące zakupu basenu z włókna szklanego.

Z moim biznesem doradztwa marketingowego online, sales Lion, pomagam firmom rozwiązywać ich problemy marketingowe w sposób, który jest odpowiedni, szczerze napisany i osobisty — z naciskiem na content marketing, wiadomości i potężną komunikację.

Moim celem jest pomoc osobom i firmom w osiągnięciu ich potencjału, zarówno online, jak i offline.

Kim są twoi czytelnicy i jak im służysz? Czy próbowałeś rozwiązać jakiś pilny problem?

Moi czytelnicy to głównie małe i średnie firmy, marketerzy i właściciele firm, którzy chcą objąć ten nowy świat marketingu cyfrowego, ale nie są do końca pewni, od czego zacząć i jak skutecznie to zrobić.

Kiedy ludzie są sfrustrowani tym, że marketing treści jest skuteczny w budowaniu ruchu, leadów i sprzedaży, przychodzą do mnie. Kiedy są zmęczeni byciem niewidzialnym w Internecie, przychodzą do mnie. Kiedy chcą być liderem myśli i głosem swojej branży, przychodzą do mnie. A kiedy chcą robić rzeczy cyfrowe, które nigdy nie były robione w ich dziedzinie, przychodzą do mnie. 🙂

Jakie treści są najważniejsze dla Twojej firmy? Blog? Lista e-mailowa? Podcast?

Widzę wszystkie treści jako zawiłe połączone. Mogę dziś napisać post na blogu. Jutro mogę wziąć ten wpis na blogu, połączyć go z pięcioma innymi i nazwać ebookiem. Następnego dnia mogę wziąć ten ebook i wysłać go na moją listę e-mailową (listę, która została zbudowana przez rozdanie kolejnego bezpłatnego ebooka). Mogę również mówić o przemyśleniach z tego wpisu na blogu za pośrednictwem wideo lub podczas mojego podcastu.

Ale znowu wszystko jest misternie połączone … ale aby ostatecznie odpowiedzieć na twoje pytanie, wszystko zaczyna się od jednego posta na blogu i stamtąd rośnie.

Jaka była twoja sytuacja przed rozpoczęciem blogowania? Czy zawsze byłeś właścicielem firmy, czy też miałeś bardziej tradycyjną karierę?

Założyłem River Pools z dwoma partnerami w 2001 roku, a kiedy rynek mieszkaniowy załamał się w 2008 roku, mieliśmy duże kłopoty. Właśnie wtedy odkryliśmy content marketing i postanowiliśmy zostać najlepszymi nauczycielami na świecie w zakresie naszej działalności-czyli inground fiberglass swimming pools. Ta decyzja uratowała naszą firmę.

Jak wykorzystać portale społecznościowe w swojej firmie?

Do basenów rzecznych nie używamy go zbyt często. Odkryliśmy, że istnieje znacznie wyższy zwrot z inwestycji, gdy skupiamy nasz czas na tworzeniu większej ilości treści na stronie.

Z Lwem sprzedaży sieci społecznościowe są znacznie ważniejsze, ponieważ marketing jest bardzo” społecznościową ” branżą. Głównie używam Twittera jako środka podziękowania moim czytelnikom, a także oceny, jakie treści z nimi rezonują, a jakie nie.

Jakie były niektóre z głównych punktów krytycznych lub ” A-ha!”chwile (jeśli w ogóle)? Jak do tego doszło?

Na początku zdałem sobie sprawę, że złota zasada content marketingu jest prosta: “pytają, odpowiadasz.”

Moja filozofia jest taka, że jeśli ktoś zadał mi pytanie dotyczące mojej działalności, niezależnie od tego, co to jest, moim zadaniem jest odpowiedzieć na to pytanie-najlepiej na mojej stronie internetowej. Ta filozofia jest tym, co sprawiło, że River Pools odniósł tak ogromny sukces, a także jest tym, co napędza znaczny wzrost sprzedaży Lion.

Jakie były twoje największe błędy lub największe straty czasu/pieniędzy?

Dla Lwa sprzedaży, to był fakt, że czekałem tak długo, aby rozpocząć budowanie mojej listy e-mail.

Ceny subskrypcji wzrosły o około 500%, gdy wstawiłem formularz opt-in i zacząłem rozdawać mój ebook, Inbound i Content Marketing stały się łatwe.

Po tym, moja zdolność do komunikowania się i sprzedaży moim odbiorcom drastycznie się poprawiła.

Jak myślisz, dlaczego zostałeś niezależnym właścicielem firmy i blogerem, kiedy większość ludzi po prostu trzyma się swojej kariery, nawet jeśli jest to niezadowalające? Co się w tobie zmieniło?

Patrząc wstecz, zdałem sobie sprawę, że zacząłem blogować z basenami rzecznymi, ponieważ w mojej istocie jestem nauczycielem. Tym się zajmuję. Destyluję informacje w sposób, w jaki Reszta świata może je zrozumieć i wykorzystać. To jest to, co napędza mnie codziennie robić to, co robię.

Jak dziś wygląda twój biznes?

River Pools jest niezwykle udany i liderem w branży.

Marka Sales Lion rośnie i rośnie. Dzisiaj mówię na całym świecie o content marketingu i dzielę się moją historią ” pool guy turned marketing guy.”Staram się znaleźć podobne do moich historie sukcesu u wszystkich klientów, z którymi obecnie współpracuję.

Finansowo, jak możesz sobie wyobrazić, nigdy nie czułem się lepiej. Mam czwórkę niesamowitych dzieci. Moja żona może iść do sklepu i kupić, co chce. To może zabrzmieć głupio, ale świadomość tego jest bardzo, bardzo satysfakcjonująca.

Co dalej? Jakie są Twoje następne cele?

Planuję napisać New York Times bestseller. Niedawno podpisałem umowę z agentem literackim Setha godina i jesteśmy w trakcie znajdowania odpowiedniego wydawcy.

Obecnie wygląda na to, że tytuł książki będzie Ton uczciwa gospodarka: jak prawda i przejrzystość zmienią wszystko. To będzie tytuł mojej nadchodzącej prelekcji TED.

Patrząc w przyszłość, chcę nadal mówić do świata poprzez moje słowa na ekranie lub ze sceny, aby pomóc firmom i osobom prywatnym osiągnąć ich największy potencjał.

Poza tym chcę, aby moja żona i dzieci czuły się szczęśliwe, chronione i kochane.

Jakie rady udzieliłbyś blogerom i twórcom treści, którzy próbują zbudować publiczność online?

Bądź odważny.

Pisz o rzeczach, o których nie napisze Twoja konkurencja. Nie bój się naciskać na myśl w swojej branży.

Przyjmuj nauczanie w sposób, który nie ma na celu sprawiania, że wydajesz się inteligentny, ale raczej staraj się pomóc każdemu, z kim masz kontakt, w momencie, w którym zapala się ich wewnętrzna żarówka.

Total
0
Shares
Related Posts