Advanced ScrapeBox Link Building Guide

Wymów słowo “ScrapeBox” wokół grupy białych SEO kapeluszy, a zauważysz morze lodowych spojrzeń skierowanych w twoim kierunku. Na pewnym poziomie ten gniew jest zrozumiały: większość z tych irytujących, spamowych komentarzy na blogu, które widzisz w folderze spamu WordPress Akismet, prawdopodobnie pochodzi ze ScrapeBox. Ale jak każde narzędzie, ScrapeBox polega na tym, jak go używasz. W rzeczywistości wiele agencji SEO White hat uważa oprogramowanie za jedną ze swoich tajnych broni. W tym rozdziale nauczę cię, jak używać ScrapeBox dla dobra, a nie zła.

ScrapeBox 101

Dla tych z Was, którzy są nowi w tym narzędziu, ScrapeBox zasadniczo robi dwie rzeczy: skrobuje wyniki wyszukiwarek i publikuje automatyczne komentarze na blogu. Zignorujemy funkcję komentowania bloga, ponieważ jest to taktyka spamerska, która nie działa. Nie daj się zwieść jego prostocie: ScrapeBox jest bardzo potężny. Możesz łatwo usprawnić dziesiątki monotonnych procesów budowania białych kapeluszy za pomocą tego narzędzia.

Ale zanim przejdziemy do tego, pozwólcie, że podam wam krótki wstęp na temat działania tego narzędzia.

W interfejsie użytkownika ScrapeBox znajdują się 4 pudełka. Oto co robią:

Zignorujemy prawy dolny róg, ponieważ jest on używany tylko do automatycznego publikowania komentarzy na blogu.

Jest jeszcze jeden ważny obszar, na który należy zwrócić uwagę: zarządzanie listami.

Tutaj możesz łatwo sortować i filtrować wyniki, które ScrapeBox znajdzie dla Ciebie.

Jak zbierać wyniki

Zacznijmy od obszaru “Harvester”.

Są tu dwie ważne sekcje:

“Footprint”

Oraz”Słowa Kluczowe”

Footprint jest tym, co uwzględniasz, jeśli chcesz szukać czegoś, co zwykle pojawia się w niektórych witrynach. Na przykład “Powered by WordPress” jest powszechnym śladem używanym do wyszukiwania blogów WordPress.

Załóżmy, że chcesz znaleźć strony .gov, które mają strony o żywieniu. Po pierwsze: site:.gov w polu odcisków stóp.

I dodałbyś dowolne słowa kluczowe, które chcesz połączyć ze śladem. Na przykład, jeśli wprowadzisz słowo kluczowe “odchudzanie”, ScrapeBox automatycznie wyszuka: site:.gov odchudzanie.

Możesz dodać setki słów kluczowych, a ScrapeBox automatycznie połączy je z Twoim śladem. Kiedy będziesz gotowy do zeskrobania, przejdź do wyszukiwarki i ustawień proxy.

I wybierz Wyszukiwarki, których chcesz użyć i ile wyników chcesz znaleźć. Zwykle trzymam się Google i skrobam 500-1000 wyników (po około 200 wynikach większość wyników, które otrzymujesz, jest nieistotna lub pochodzi z witryn bez większego autorytetu).

Po skonfigurowaniu kilku ciągów wyszukiwania kliknij “Rozpocznij zbieranie”:

Teraz będziesz mieć listę adresów URL w obszarze “zbierane adresy URL” :

Sprawdzanie PR

Aby uzyskać jak najwięcej ze zeskrobanej listy, powinieneś sprawdzić PR każdej strony, którą znalazłeś. W sekcji “Zarządzaj listami” wybierz “Sprawdź PageRank”:

Wybierz “Sprawdź PageRank URL”.

Teraz możesz łatwo sortować strony według PR.

I usuń strony, które spadają poniżej progu. Powiedzmy, że nie chcesz stron z PR poniżej 3. Przewijaj, aż zobaczysz strony z PR2.

Kliknij i przewiń, aby wyróżnić te wyniki (możesz również przytrzymać shift i użyć przycisków kierunku na klawiaturze, aby wybrać):

Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz “Usuń wybrany adres URL z listy”

Filtrowanie Wyników

Jeśli zeskrobujesz z wielu wyszukiwarek, prawdopodobnie otrzymasz kilka zduplikowanych wyników na swojej liście. Możesz łatwo usunąć je z listy, klikając przycisk” Usuń/Filtruj”.

I wybierz ” Usuń zduplikowane adresy URL.”

Jeśli nie chcesz, aby ta sama domena pojawiała się w wynikach, możesz usunąć zduplikowane domeny, wybierając opcję “Usuń zduplikowane domeny” z opcji Usuń / Filtruj:

Teraz masz czystą listę posortowaną według PR. Możesz wyeksportować te informacje do programu Excel lub pliku tekstowego, klikając przycisk” Eksportuj listę adresów URL”. I wybór opcji eksportu, która działa najlepiej dla Ciebie (Osobiście lubię Excela).

Używanie Proxy

Jeśli masz zamiar używać ScrapeBox regularnie, proxy są koniecznością. Jeśli regularnie zeskrobujesz swój osobisty adres IP, Google prawdopodobnie zbanuje go. Czyli koniec z wyszukiwaniem w Google. Na szczęście można dość łatwo znaleźć darmowe, działające publiczne proxy.

I nie potrzebujesz żadnych umiejętności technicznych, aby je skonfigurować.

Korzystanie z wbudowanej usługi ScrapeBox

ScrapeBox ma fajną funkcję, która faktycznie znajduje i dodaje darmowe proxy dla ciebie.

Przejdź do pola “Wybierz Silniki i Serwery Proxy”. Hit”Zarządzaj”:

W następnym oknie wybierz ” Zbierz Serwery Proxy.”Wybierz Wszystkie obsługiwane źródła. Kliknij ” Start.”

Naciśnij “Zastosuj”.

Ważne jest, aby przetestować proxy przed ich użyciem. Jeśli używasz niefunkcjonalnych proxy, ScrapeBox po prostu nie będzie działać. Naciśnij przycisk “Test Proxy”.

Wybierz ” przetestuj wszystkie proxy.”

Poczekaj, aż ScrapeBox przetestuje proxy (to może trochę potrwać). Kiedy skończycie, zobaczycie coś takiego.:

Naciśnij przycisk filtrowania i wybierz ” Zachowaj Serwery Proxy Google.”

Naciśnij przycisk Zapisz i wybierz ” Zapisz wybrane serwery proxy do ScrapeBox.”

Pozwoli to zapisać działające, zatwierdzone przez Google Serwery Proxy.

Teraz, gdy już wiesz, jak to działa, nadszedł czas, aby użyć ScrapeBox, aby pomóc ci zbudować niesamowite linki zwrotne.

Budowanie Linków Do Strony Zasobów

Budowanie linków do strony zasobów jest jedną z najbardziej niewykorzystanych strategii budowania linków białego kapelusza na świecie. Gdzie jeszcze można znaleźć strony, które istnieją wyłącznie w celu łączenia się z innymi witrynami? Jednak większość ludzi unika tej strategii, ponieważ znalezienie stron z zasobami, polowanie na informacje kontaktowe i kontakt z webmasterami jest niezwykle czasochłonne. Na szczęście możesz znacznie usprawnić proces budowania linków do strony zasobów za pomocą ScrapeBox.

Najpierw wprowadź jeden z tych testowanych footprintów do Scrapeboxu:

 • intitle: zasoby
 • inurl: zasoby
 • inurl: linki

W połączeniu ze słowami kluczowymi związanymi z niszą.

I hit ” rozpocznij zbiory.”

Sortuj strony według PR, aby skupić się na celach o najwyższej wartości.

Teraz wyeksportuj swoją listę, sprawdź niedziałające linki lub po prostu wyślij e-mail do właścicieli witryn i błagaj o link!

Analiza Backlinku Konkurencji

Nie ma nic lepszego niż inżynieria odwrotna konkurencji. Jest to jeden z niewielu sposobów, aby szybko znaleźć niesamowitą listę wartościowych, niszowych witryn, z których można uzyskać linki. Podczas gdy OSE, Majestic i Ahrefs są fantastycznymi narzędziami, są trudne do wykorzystania w witrynach z tysiącami linków. Wprowadź ScrapeBox.

Otwórz ScrapeBox i kliknij Addons ? Pokaż dostępne dodatki.

Wybierz ScrapeBox Backlink Checker 2:

I kliknij ” Zainstaluj dodatek.”

Aby dodatek działał, musisz mieć stronę główną swojego konkurenta w obszarze wyników kombajnu. Aby to zrobić, wystarczy wpisać nazwę strony:

Ustaw wyniki na 10.

I zeskrobać wyniki.

Usuń wszystkie strony, z których nie jesteś zainteresowany pobieraniem informacji o linku wstecznym.

Wróć do menu dodatku i wybierz dodatek sprawdzania linków zwrotnych.

Kliknij ” Załaduj listę adresów URL.”Wybierz” załadunek z kombajnu do złomowania.”

Hit ” Start.”

Po zakończeniu wybierz ” Pobierz linki zwrotne.”

I zapisz plik jako .plik txt.

Zamknij Backlink checker i wróć do menu głównego ScrapeBox. W sekcji “Zarządzaj listami” wybierz ” Importuj listę adresów URL.”

I prześlij plik tekstowy, który zapisałeś.

Sprawdź PR linków na swojej liście.

Teraz możesz sortować według PR, aby spędzać czas na celach linków zwrotnych, które spełniają próg PR strony lub strony głównej:

Znajdź Możliwości Postu Gościa

Wyszukiwanie odpowiednich, autorytatywnych witryn do postu gościa jest jednym z najbardziej monotonnych zadań budowania linków na planecie. Uzbrojony w ScrapeBox możesz znaleźć tysiące potencjalnych celów postowych gości — i pozbyć się witryn o niskim PR-w ciągu kilku minut.

Zacznij od kilku śladów, które mają strony akceptujące posty gości, takie jak:

 • allintitle: guest Post guidelines
 • intitle: napisz do nas
 • “gość bloger”

I połącz je z docelowymi słowami kluczowymi.

Zbierz wyniki. Ale tym razem chcesz usunąć zduplikowane domeny. W końcu musisz zobaczyć tylko jeden opublikowany post gościa lub listę wytycznych dla blogerów gości, aby wiedzieć, że akceptują posty gości.

Kliknij ” Usuń / filtruj “i wybierz” Usuń zduplikowane domeny.”

Sprawdź PR. Ponieważ PR strony Guest post guidelines nie ma znaczenia, wybierz opcję” Uzyskaj PageRank domeny”. To pokaże PR strony głównej.

Teraz Sortuj według PR i bierz się do roboty!

Już wiesz, że PageRank jest skończony. I marnotrawstwem jest pracować nad linkiem zwrotnym na stronie o wysokim PR, jeśli ma być otoczona przez setki innych. Na szczęście, używając ScrapeBox, możesz natychmiast znaleźć liczbę linków wychodzących z dowolnej strony (lub stron).

Kliknij Addons ? Pokaż dostępne dodatki. Wybierz narzędzie ScrapeBox Outbound Link Checker.

Kliknij “Zainstaluj Dodatek”

Jeśli masz listę domen załadowanych do ScrapeBox z zbioru, możesz ich użyć. Otwórz program z menu dodatku i kliknij ” Załaduj listę.”Kliknij” Załaduj ze Scrapeboxu.”

Jeśli wolisz, możesz przesłać listę adresów URL z pliku tekstowego. Skopiuj i wklej strony docelowe do pliku tekstowego. Następnie kliknij “Załaduj listę” z dodatku i ” załaduj z pliku.”

Gdy adresy URL zostaną wyświetlone w dodatku, kliknij przycisk ” Start.”

Dodatek wyświetli liczbę linków wewnętrznych i zewnętrznych.

Jeśli chcesz zmaksymalizować sok z linków, który otrzymujesz z każdego linku, możesz ograniczyć swoje cele do stron z linkami zewnętrznymi 50-100 lub mniej. Aby to zrobić, kliknij przycisk “Filtr”.

I wybierz swój próg:

Dodatek automatycznie usunie wszystkie adresy URL zawierające 100 lub więcej linków zewnętrznych.

Znajdź i pomóż zainfekowanym złośliwym oprogramowaniem witrynom

Pracochłonną, ale skuteczną strategią budowania linków white Hat jest pomoc webmasterom z zainfekowanymi witrynami. Niektórzy właściciele witryn zaniedbują swoje witryny przez miesiące-pozostawiając je dojrzałymi dla hakerów. Jeśli uda ci się wejść i uratować sytuację, często z przyjemnością nagrodzą cię linkiem. Możesz znaleźć dziesiątki niszowych zainfekowanych witryn za pomocą ScrapeBox.

Nie ma śladu do wykorzystania w przypadku zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem witryn. Jednak CMS Pligg ma tendencję do nietypowej ilości infekcji. Możesz znaleźć strony Pligg używając tych dwóch footprintów:

 • inurl: historia.php?title=
 • “Minimum pięciu znaków”

Po załadowaniu adresów URL zainstaluj dodatek do filtrów złośliwego oprogramowania i phishingu.

Uruchom dodatek i wybierz ” załaduj adresy URL z Harvester.”

Kliknij ” Start.”

Narzędzie pokaże, czy na liście znajdują się zainfekowane witryny.

Jeśli znajdziesz jakieś, nie odwiedzaj stron! Mogą (i będzie) zainfekuj komputer złośliwym oprogramowaniem.

Zamiast tego Wybierz “Zapisz złe adresy URL do pliku”.

I zapisz listę.

Zamierzaliśmy użyć innego dodatku ScrapeBox, aby uzyskać informacje kontaktowe zainfekowanych właścicieli witryn: scrapebox Whois scraper. To narzędzie pozwala znaleźć informacje Whois dla zainfekowanych witryn bez konieczności ich odwiedzania.

Po zainstalowaniu otwórz dodatek. Załaduj plik zainfekowanych witryn.

Hit ” Start.”

Po zakończeniu zobaczysz listę nazwisk, e-maili itp.

Zapisz plik. Teraz załóż pelerynę, skontaktuj się z zainfekowanymi właścicielami witryn i ratuj dzień!

Local SEO Citation Reverse Engineering

Jeśli robisz lokalne SEO, już wiesz, że cytaty są siłą napędową Twojej kampanii. Jednak inżynieria odwrotna lokalnych cytowań konkurencji za pomocą OSE lub innych narzędzi nie zawsze działa. Dlaczego? Bo NAP (Imię i nazwisko, adres i numery telefonów) cytaty nie zawsze są linkami zwrotnymi i dlatego nie pojawiają się w narzędziach do analizy linków. I bez możliwości inżynierii wstecznej, lokalne strony społeczności i katalogi prawie niemożliwe. Ale nie ze Scrapeboxem.

W tym przykładzie załóżmy, że próbujesz wypozycjonować dentystę w Pawtucket, Rhode Island. Najpierw przeprowadź wyszukiwanie lokalne w Google:

I odwiedź Stronę jednego z najlepszych wyników.

Poszukaj ich adresu na pasku bocznym lub skontaktuj się z nami.

I skopiuj ten adres do obszaru słów kluczowych ScrapeBox.
Ważne: Upewnij się, że adres jest w jednej linii.

I umieść adres ulicy w cudzysłowie (jeśli tego nie zrobisz, Wyszukiwarki czasami zwrócą wyniki, które nie mają dokładnego adresu na stronie).

I dodać kilka odmian nazwy ulicy. W ten sposób, jeśli cytat jest wymieniony jako ” ave.”zamiast” avenue ” lub ” rd.”zamiast ” drogi”, wciąż ją znajdziesz.

Wreszcie, nie chcesz widzieć stron firmy, którą wykonujesz, w wynikach. A jeśli strona ma swój adres wymieniony na pasku bocznym lub stopce (jak wiele lokalnych firm), przekonasz się, że Twoje wyniki są zaśmiecone setkami stron z tej domeny. Możesz tego uniknąć, dodając-site: operator do wyszukiwania słów kluczowych. Operator ten uniemożliwia wyświetlanie wyników z tej strony w wyszukiwaniu.

Dodaj to na końcu słów kluczowych, które już wprowadziłeś do ScrapeBox.

Hit ” Start harvesting.”I powinieneś znaleźć mnóstwo innych, niemożliwych do znalezienia celów cytowania:

White Hat Blog Komentuje

Podczas gdy ScrapeBox jest niesławny ze względu na automatyczną funkcję komentowania bloga, jest zaskakująco przydatny do komentowania bloga w białym kapeluszu. Możesz użyć ScrapeBox, aby szybko znaleźć mnóstwo autorytatywnych, niszowych stron, na których można umieszczać ręczne komentarze na blogu.

Najpierw wprowadź jeden z tych przykładowych footprintów (są ich setki), aby znaleźć strony, które umożliwiają komentarze na blogu w kombajnie ScrapeBox:

 • site:.edu “musisz być zalogowany, aby komentować” (jest to dobre, ponieważ strony, które wymagają logowania, zwykle nie są spamowane na śmierć.)
 • site:.edu “dodaj komentarz”
 • “Dodaj nowy komentarz”

Następnie wprowadź kilka niszowych słów kluczowych w polu słowa kluczowego.

Kliknij ” Rozpocznij Zbiory.”Kiedy otrzymasz wyniki, powinieneś posortować je według PR i usunąć te, które spadają poniżej określonego progu (do komentowania bloga. najlepiej posortować po PR strony, a nie po pr strony głównej).

Sortuj wg PR:

I usunąć te, które nie wydają się warte zachodu.

Jeśli masz dużą listę i chcesz starannie wybrać cele, Możesz również sprawdzić liczbę linków wychodzących.

Tym razem załaduj listę ze Scrapeboxu:

I odfiltrować te, które wydają się mieć zbyt wiele linków zewnętrznych.

Teraz możesz zapisać wyniki i użyć ich jako listy roboczej.

Total
0
Shares
Related Posts