8 aplikacji na iPada do genialnego pisania

Gdy pewnej nocy nie spałem do późna czytając archiwa Copybloggera (Yes, I know I need to get a life) Natknąłem się na świetny post omawiający genialne wskazówki do pisania.

Post zainspirował mnie do napisania — ale ponieważ byłem wtedy na iPadzie, jak miałem zamiar uchwycić moje genialne spostrzeżenia na moim urządzeniu mobilnym?

Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych do tworzenia treści-i na szczęście Istnieje mnóstwo nowych aplikacji, które sprawiają, że niezwykle łatwo pisać w podróży.

Nie tak dawno temu mówiłem o kilku sposobach użycia ipada, aby odzyskać swoje pisanie mojo. Nie chciałbym zostawiać nikogo wiszącego, gdy będą gotowi, aby wyrwać następny świetny artykuł, więc znowu jesteśmy z narzędziami, aby wykonać zadanie.

Oto narzędzia 8, których możesz użyć do własnego genialnego pisania:

1. Strony

Nie wspominając o tym narzędziu byłoby grzechem. Była to pierwsza aplikacja na iPada, która trafiła do app store (obecnie jest ich ponad 32 000). Jeśli korzystasz z wersji desktopowej tego wielkiego edytora tekstu, natychmiast zapoznasz się z wersją mobilną.

Apple nie pomija wiele. Otrzymujesz ładną, czystą powierzchnię do pisania z możliwością przejścia w tryb pełnoekranowy, aby pisać bez rozpraszania uwagi. Dostajesz również tabele, podstawowe narzędzia do edycji, rozmieszczenie obrazów i naprawdę ładne szablony.

Firma Pages wprowadziła również kilka ostatnich aktualizacji, które dodały więcej funkcji, takich jak możliwość przechowywania dokumentów online i Importowanie Dokumentów pakietu Office. Możesz sprawdzić Strony tutaj.

2. Clean Writer

Clean writer to narzędzie do pisania dla minimalistów. Skupia się na prostocie z interfejsem podobnym do zen. Jest to edytor tekstu dla tych, którzy po prostu chcą pokazać się i pisać.

Clean Writer nie zapycha twojego kreatywnego geniusza wieloma funkcjami, których nie potrzebujesz; każde narzędzie ma prosty, użyteczny cel.

Czapki z głów dla programistów za stworzenie czegoś, czego pisarze mogą użyć za mniej niż $1. Sprawdź Clean Writer tutaj.

3. Mój Kącik Do Pisania

Jeśli piszesz ebook lub książkę przeznaczoną do druku, to jest to narzędzie, którego nie chcesz przegapić. Jest trochę inny niż prosty edytor tekstu, ponieważ pomaga organizować pisanie w rozdziały i ma unikalny układ ekranu przeznaczony do pisania książek.

Jedną z naprawdę fajnych rzeczy w tej aplikacji jest praca, którą wykonujesz, zostanie automatycznie zsynchronizowana z wersją online. Oznacza to, że możesz pracować nad książką z komputera stacjonarnego, laptopa i/lub iPada.

W przeciwieństwie do Clean Writer, ten ma o wiele więcej funkcji. Jest to zdecydowanie przeznaczone dla skupionego pisarza, który pracuje nad książką. Możesz sprawdzić mój kącik pisania tutaj.

4. Rozdziały-Zeszyty do pisania

Może nie doszedłeś do części pisania ebooka. Może wciąż robisz burzę mózgów, robisz notatki, upewniasz się, że nie stracisz cennych pomysłów. Potrzebujesz programu do robienia notatek

Problem z wieloma innymi programami note polega na tym, że są one niezorganizowane. Ta aplikacja nie jest niczym innym. Przechowuje notatki uporządkowane w wirtualnych notatnikach,które można następnie zabezpieczyć hasłem, jeśli wybierzesz. Jest również pełen innych przydatnych funkcji, od dodawania zdjęć po tworzenie plików PDF.

W istocie jest to narzędzie, które pomaga organizować myśli w genialny sposób. Rozdziały możesz sprawdzić tutaj.

5. Kronika dla iPada

Podobnie jak rozdziały, jest to narzędzie, które faktycznie zachęca do pisania więcej. Oferuje kilka całkiem atrakcyjnych sposobów na zanurzenie się w pisaniu.

Wygląd i styl to zwykły papierowy dziennik, ale to znacznie więcej. Jest to sposób pisania i organizowania bez rozpraszania uwagi.

Jest to dobra opcja dla kreatywnych typów, którzy lubią zapisywać pomysły, łączyć wszystkie swoje myśli, ale wydaje się to najlepsze, lub wyrzucać nowe zdania, aby je później zapamiętać. Jeśli jesteś w samolocie lub czekasz na spotkanie i chcesz zanotować kilka myśli do następnej książki lub posta na blogu, jest to świetny sposób, aby to zrobić. Sprawdź Kronika tutaj.

6. Advanced English Dictionary and Thesaurus

Jako pisarze i blogerzy doskonale zdajemy sobie sprawę z potęgi słów-ale często wymyka nam się doskonałe słowo. Wprowadź te stare standbys: słownik i tezaurus.

Oto aplikacja, która jest zarówno.

Wspaniałą rzeczą w tym narzędziu jest to, że możesz go używać nawet w trybie offline. Zachowaj go pod ręką i podczas pisania, użyj go, aby rozszerzyć swoje słownictwo, lub uzyskać “unstuck”, gdy próbuje znaleźć tylko właściwe słowo. Zdecydowanie pomaga w genialnym pisaniu.

Możesz sprawdzić zaawansowany słownik języka angielskiego i tezaurus tutaj.

7. Aplikacja gramatyczna HD

Istnieje kilka świetnych wskazówek gramatycznych tutaj na Copyblogger, ale co, jeśli nie masz dostępu do Copyblogger? Co jeśli jesteś offline?

Przerażająca myśl, wiem. Ale zdarza się.

Jeśli masz słabą gramatykę, nie da się stworzyć genialnego pisma. Gramatyka jest niezbędna zarówno dla jasności, jak i celowej komunikacji, i musisz znać zasady, aby je łamać konwersacyjnie. Ta aplikacja pomaga być bardziej gramatyczne, mniej szympans jak pisarz.

Zawiera wskazówki, zasady i przykłady gramatyki, które możesz sprawdzić podczas pisania. Jest to poręczna aplikacja do posiadania w zestawie narzędzi pisarza wraz ze słownikiem i ulubionym edytorem tekstu. Sprawdź Grammar app HD tutaj.

8. iA Writer

Czy słyszałeś kiedyś, że kluczem do dobrego pisania jest skupienie? To prawda.

iA Writer pozwala skupić się bez żadnych zakłóceń. W rzeczywistości został zaprojektowany, aby całkowicie wyeliminować zakłócenia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić te genialne zdania na stronie.

iA Writer tworzy środowisko do pisania, które jest wolne od szumów i nie rozprasza uwagi. Brak sprawdzania pisowni. Brak automatycznej korekcji. Brak pasków narzędzi. Wszystkie te funkcje są ukryte i ujawniane tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz.

iA Writer oferuje również przyjemną typografię, która jest łatwa dla oczu i ma przyjemną funkcję o nazwie “czas czytania”, która pozwala wiedzieć, ile czasu zajmie przeczytanie Twojego tekstu. To poręczne małe narzędzie synchronizuje się również z Twoim kontem DropBox, jeśli je posiadasz. Możesz sprawdzić autora wewnętrznego tutaj.

Tworzenie Mobilnego Pisania

Wszystkie te aplikacje są świetne do genialnego pisania. Ale jest jeszcze jedna rzecz …

Jeśli zamierzasz budować zestaw narzędzi pisarza za pomocą aplikacji i urządzenia mobilnego (Załóżmy iPada), musisz mieć dobry sposób na pisanie.

Chociaż możesz trenować się do korzystania z ekranów dotykowych, nie są one po prostu zalecane przez długi czas komponowania.

Polecam zainwestować w klawiaturę i podstawkę. Istnieją dosłownie setki produktów tam, ale używam Apple Keyboard Dock i dobrze służy mojemu celowi. Możesz również uzyskać klawiaturę Bluetooth i oddzielny stojak.

Co masz w swoim mobilnym zestawie narzędzi do pisania? Daj nam znać o swoich ulubionych w komentarzach.

Total
0
Shares
Related Posts