7 sposoby iPad może przywrócić pisanie Mojo

IPad jest tutaj. I zostaje.

W branży komputerów mobilnych zaszła wielka zmiana. I pomimo fajnego, zgrabnego wyglądu tych urządzeń, to nie Sprzęt czyni je użytecznymi. To aplikacje (apps). Aplikacje są małymi motorami innowacji napędzającymi obecne (i przyszłe) trendy w informatyce, wydawnictwie, druku i mediach.

Istnieją aplikacje na wszystko, co możesz sobie wyobrazić. W rzeczywistości, najnowsze liczby pokazują, że jest ich ponad 250,000.

Ale czy wiesz, że istnieją nawet aplikacje, które mogą pomóc ci odzyskać mojo, jeśli potrzebujesz inspiracji do pisania?

Zanim przeczytasz dalej, zauważ, że istnieje kilka świetnych wskazówek dotyczących urządzeń niemobilnych na Copyblogger, aby uzyskać inspirację do pisania.

Gotowy na odzyskanie swojej mocy? Świetnie, przejdźmy do aplikacji.

1. Ruletka Internetowa

Aby znaleźć inspirację do pisania, Zakręć się ruletką internetową.

Ta aplikacja ma wiele kategorii (humor, blogi, technologia, dziwaczny, komiksy, Rozrywka, Sztuka/zdjęcia, opinia, Wikipedia), które podciągają losowe witryny, gdy “kręcisz” Kołem.

Kiedy usiądziesz z tą aplikacją, najlepiej mieć trochę czasu i sposób na uchwycenie swoich pomysłów podczas eksploracji. Na blogi kategoria jest oczywistym miejscem do rozpoczęcia, ale weź pod uwagę źródła takie jak opinie oraz Sztuka / zdjęcia.

Ruletka internetowa wyciąga cię ze zwykłych kolein do czytania. Możesz sprawdzić ruletkę internetową tutaj.

2. 23,000 Great Quotes HD

Jedynym sposobem na utrzymanie zdrowia jest jedzenie tego, czego nie chcesz, picie tego, czego nie lubisz i robienie tego, czego nie chcesz. ~ Mark Twain

Czy kiedykolwiek przeczytałeś naprawdę dobre cytaty, aby dać ci inspirację do pisania? To działa.

Prawdopodobnie nie będzie kuszony, aby przeczytać wszystkie 23,000 w jednym posiedzeniu (chyba że jesteś w terminie, oczywiście), ale można spędzić kilka minut czytania cudzych słów mądrości z tej aplikacji i zobaczyć, jak szybko mojo zaczyna się pełzać z powrotem.

Ta aplikacja jest czymś więcej niż tylko kilka cytatów rzucone na stronie. Jest podzielony na ponad 20 kategorii, z cytatami 7000 autorów i nie potrzebujesz połączenia z Internetem, aby się nim cieszyć. Sprawdź 23,000 świetne Cytaty tutaj.

3. Popplet

Czasami dobra sesja burzy mózgów to naprawdę wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać trochę inspiracji. W przypadku iPada masz mnóstwo opcji, ale jedną z najlepszych opcji jest dobra aplikacja do generowania Nie restrykcyjnych pomysłów.

Popplet to aplikacja burzy mózgów, która jest zarówno poważna, jak i zabawna. Znajdź sobie miejsce z dala od zakłóceń. Następnie użyj Popplet, aby wizualnie uporządkować swoje myśli i pomysły.

Typowe zastosowania to listy zadań, burza mózgów, planowanie koncepcji i generowanie pomysłów w dowolnej formie. Jest pełen świetnych funkcji, ale chodzi o to, aby zbadać i spędzić trochę czasu na użyciu iPada, aby myśleć nieszablonowo w poszukiwaniu inspiracji. Możesz sprawdzić Popplet tutaj.

4. thoughts HD

Mindmapping to potężny sposób wizualnego organizowania myśli, pomysłów i informacji. Jest to również świetny sposób na przezwyciężenie kryzysu mojo i odzyskanie inspiracji.

Mindmapping różni się od burzy mózgów. Z sesji burzy mózgów zazwyczaj pisać pomysły i myśli bez martwienia się o strukturę lub formę. Z mindmapping, masz trochę bardziej zorganizowany i zorganizowany. Mindmaps zaczynają się od koncepcji nasion, a następnie rozgałęziają się stamtąd. Mogą być używane do różnych rzeczy, od list zadań po generowanie pomysłów.

Ta konkretna aplikacja na iPada jest jednym z lepszych narzędzi do mapowania umysłów. Obsługuje szeroki zakres funkcji, w tym różne kształty, kolory, relacje, style tekstu i możliwość korzystania z zewnętrznego monitora.

Aby uzyskać jak najwięcej z mindmapingu, nie martw się zbytnio o strukturę przykładowych map mindmap. Po prostu możesz stworzyć własną strukturę. W końcu to twój umysł. Sprawdź to tutaj.

5. MovieVault

Czasami odzyskanie swojego mojo oznacza, że musisz odpocząć od narzędzi i po prostu uciec do czyjegoś świata. Twój iPad może również pomóc.

MovieVault to aplikacja na iPada, która łączy cię z całą biblioteką klasycznych filmów. Za jedną cenę aplikacji ($4.99) możesz oglądać tyle klasycznych filmów, ile chcesz. Recenzowałem MovieVault kilka tygodni temu i byłem zdumiony faktem, że mogłem streamować te filmy tak szybko i łatwo (nawet przez połączenie 3G).

Ale jak to pomoże Ci zainspirować się do pisania? Wierzcie lub nie, ale Ucieczka z wielką historią pomaga myśleć o własnych historiach. To wprowadza cię w tryb fabularny. Pozwala twojemu mózgowi odpocząć od obecnej utraty mojo i ponownie pobudza kreatywny umysł. To jak dodawanie iskry do świecy zapłonowej. Możesz sprawdzić MovieVault tutaj.

6. Stwórzmy ceramikę HD

Z tytułu możesz sobie wyobrazić, że twój iPad kręci się wokół bryły gliny. Niezupełnie. Ale ta aplikacja jest dość cholernie blisko bez bałaganu. Naprawdę wciągające doświadczenie, możesz oczyścić swój umysł i doświadczyć czegoś wyjątkowego.

Odzyskanie inspiracji może się czasami zdarzyć, gdy jesteś gotów puścić cokolwiek to jest utknąłeś na i podjąć inną ścieżkę na chwilę. Jak się okazuje, Twój iPad może zabrać cię tą inną ścieżką.

Let ‘ s Create Pottery korzysta z czujników dotykowych i ruchu iPada, ponieważ daje wirtualną bryłę wirującej gliny w grafice hi-res i pozwala stworzyć kawałek ceramiki tak, jakbyś siedział za prawdziwym Kołem. Następnie można dostać się do glazury, zapisać go i podzielić się nim z innymi, jeśli zdecydujesz.

Nie wiem jak wy, ale za każdym razem, gdy używacie rąk i umysłu do tworzenia, ma to dodatkowy wpływ na waszą moc. Sprawdź Let ‘ s Create Pottery HD tutaj.

7. Zinio

Czy wiesz, że istnieją setki tradycyjnych czasopism drukowanych, które stały się Cyfrowe? A twój iPad może być świetnym sposobem na ich doświadczenie.

Pobierz bezpłatną aplikację Zinio i uzyskaj dostęp do całego kiosku z treściami cyfrowymi, od mainstreamowych po niezależne publikacje drukowane i medialne. Aplikacja Zinio jest darmowa, ale większość czasopism, za które będziesz musiał zapłacić przed pobraniem. Istnieje jednak kilka próbek, więc widzisz, co dostajesz, zanim je kupisz.

Nie czytaj tylko czasopism w swoim temacie — skorzystaj z okazji, aby odkryć nowe tematy, nowe obszary zainteresowań i nowe podejścia, których wcześniej nie widziałeś. Mojo kocha Nowości! Sprawdź Zinio tutaj.

Masz to, siedem skutecznych sposobów, aby odzyskać swoje pisanie mojo za pomocą iPada.

To wspaniale, że możesz to zrobić na jednym urządzeniu. Ale pamiętaj, jak Jon Morrow wskazuje w swoim inspirowaniu do pisania artykułu, czasami mądrze jest odłożyć wszystko, w tym iPada, i wyjść na świeże powietrze.

Total
0
Shares
Related Posts