5 sposoby pisarze mogą wyrwać się ze zmęczonego Starego pola mediów społecznościowych

Czas nauczyć tego starego psa nowych sztuczek.

Ten stary pies, o którym mówię, to media społecznościowe.

Oczywiście, już blogujesz, a także na Twitterze, LinkedIn, Google+, Facebooku i innych. Świetnie.

Ale mówię ci-w mediach społecznościowych jest coś więcej niż na pierwszy rzut oka. Ostatni rozdział o mediach społecznościowych nie został napisany.

Kiedy w kwietniu rozpocząłem pisanie, postanowiłem skorzystać z mediów społecznościowych my way.

Podszedłem do tych nadużywanych sieci, jakbym nigdy o nich nie słyszał. Ustaliłem własne zasady. Postawiłem inne oczekiwania. Można powiedzieć, że napisałem własny rozdział o marketingu w mediach społecznościowych.

To sprawiło, że moja strona internetowa — i mój biznes — lepiej.

Oto, co wymyśliłem i jak możesz włączyć te funkcje do własnego planu marketingowego.

1. YouTube: trochę dramatu

YouTube to nie tylko wirusowe filmiki z kotami i covery piosenek Justina Biebera.

Przesłałem zdjęcia moich najlepiej wyglądających klipów do pisania, a następnie zszyłem portfolio wideo na iMovie. (Rób zrzuty ekranu lub Skanuj dokumenty, jeśli nie masz oryginalnych plików.)

Lubię myśleć o tym jak o moim “me trailerze” z efektami dźwiękowymi, muzyką i dramatycznym montażem.

Kiedy opublikowałem go na YouTube, umieściłem go na swojej stronie internetowej i dodałem impuls, który mówi: “Kliknij tutaj, aby zobaczyć mój zwiastun!”

To super nerdy. To niekonwencjonalne. To ja.

Co najważniejsze, reklamuje moje usługi w świeży sposób i pokazuje wszystkie moje specjalności w mniej niż trzy minuty. Nie chodzi o uzyskanie jak największej liczby wyświetleń Na YouTube, chodzi o zdobycie biznesu.

I ma odniesienia do Gwiezdnych Wojen. (Nie wymagane do sukcesu.)

Jedzenie na wynos: Filmy sprawiają, że Twoja strona jest bardziej interesująca i pokazują Twoją osobowość. Powitalny film może wprowadzić klientów do twojej witryny. Biografia wideo może zmienić cię ze statycznego obrazu w nowego przyjaciela. Większość komputerów, aparatów fotograficznych lub telefonów zapewnia całe potrzebne oprogramowanie do tworzenia filmów.

2. Foursquare: za popisywanie się

Witryna oparta na lokalizacji i aplikacja mobilna pozwalają użytkownikom “zameldować się” w miejscach takich jak restauracje, słynne zabytki i własne domy w pogoni za odznakami i punktami.

Użytkownicy Foursquare mogą zaprzyjaźniać się z innymi, a także śledzić strony swoich ulubionych marek. Po nieoczekiwanym sprawdzeniu w jednym z ulubionych miejsc marki, pojawi się wskazówka od wspomnianej marki.

Skorzystałem z tej funkcji i stworzyłem własną stronę marki na Foursquare. Ale jakie wskazówki chciałbym podzielić się z moimi obserwatorami? Najlepsze miejsca, aby znaleźć darmowe wi-fi na całym świecie. Kto nie lubi darmowego połączenia, obfitych wtyczek i dobrej kawy?

Teraz, gdy ludzie śledzą moją stronę i sprawdzają się w pobliżu jednego z moich najlepszych miejsc wi-fi, małe wyskakujące okienko na ich aplikacji Foursquare przypomni im o mojej firmie i o tym, jak bardzo jestem pomocny.

Stworzyłem nawet Foursquare miejsce dla mojego biznesu pisarskiego. Więc inne pobliskie firmy-oryginał Cebula centrala jest kilka kroków stąd-wiedz, że tu jestem. I jestem gotowy do rocka.

Jedzenie na wynos: Może jesteś krytykiem filmowym, który zna najlepsze kina w całym kraju. Albo bloger modowy, który zna wszystkie najlepsze butiki w Nowym Jorku. Albo pisarz podróżujący w roamingu, który zna najlepsze tanie jedzenie od wybrzeża do wybrzeża. Udostępnij je na swojej ulubionej stronie z recenzjami społecznościowymi.

3. Pinterest: dla wirusów

Masz już obsesję na punkcie Pinteresta? Pin + odsetki = Pinterest. Jest to strona z cyfrowymi tablicami pinów, w której użytkownicy “przypinają” swoje ulubione obrazy do tablic tematycznych. Możesz śledzić tablice innych użytkowników i “przypinać” ich zawartość.

Prowadzę małego bloga podróżniczego z boku, ponieważ pracuję nad włamaniem się do pisania o podróżach. Pinterest i jego kult wydawało się idealnym miejscem do zaprezentowania mojej własnej fotografii podróżniczej w nadziei na małą akcję wirusową.

Utworzyłem więc konto na Pintereście dla mojego bloga podróżniczego i przypięłem moje obrazy do tablic takich jak “ładne zdjęcia z podróży” i “niezbędne doświadczenia z podróży.”

Przypiąłem też obrazy innych ludzi. Tu nie chodzi tylko o mnie – musisz okazać trochę miłości, żeby ją zdobyć.

Moje osobiste zdjęcia zostały ponownie przypięte oodles razy i każde zdjęcie łączy się z moim blogiem podróżniczym. Natychmiastowy ruch.

Jeśli mi się poszczęści, moje piny pojawią się na stronie głównej Pinteresta. Kolejny niezwykły sposób na ujawnienie mojego nazwiska.

Jedzenie na wynos: Witryny oparte na obrazach, takie jak Pinterest, Flickr i Instagram, nie są przeznaczone tylko dla fotografów. Jeśli jesteś blogerem kulinarnym, zaprezentuj zdjęcia swoich najlepszych przepisów. Jeśli jesteś reporterem technicznym, Zbierz zdjęcia swoich ulubionych gadżetów.

4. Facebook: za ważne spojrzenie

Każda firma ma stronę na Facebooku, ale dlaczego moja firma jej potrzebowała?

Postanowiłem wyznaczyć moją oficjalną stronę na Facebooku jako kanał informacyjny wszystkich rzeczy, które napisałem.

Jest to pionowa wersja mojego portfolio i inny sposób, w jaki potencjalni klienci mogą zobaczyć, nad czym pracowałem — zwłaszcza nad tym, nad czym pracowałem to tydzień.

Oczywiście, strona nie dostanie zbyt wielu “polubień”, a moja mama jest jedyną osobą, która “lubi” moje posty regularnie (dzięki, mamo!), ale nie taki jest cel mojej strony na Facebooku.

Jest tam, aby wyświetlić moich najnowszych klientów i klipy. I pokazać, że umiem budować strony na Facebooku-w końcu jestem Konsultantem mediów społecznościowych.

Jedzenie na wynos: Istnieje plan społecznościowy foremki do ciastek, który został ustawiony przed nami wszystkimi. Ale jeśli to nie ma sensu dla Twojego biznesu, nie podążaj za tym.

5. Amazon Associates: za przechwałki

Amazon Associates to program partnerski dla Amazon.com produkty. Utwórz sklep internetowy (wraz z własnym adresem URL), wypełnij go ręcznie wybranymi przedmiotami, a otrzymasz pieniądze za każdy ukończony zakup.

Postanowiłem stworzyć własne “aStore”, jak się je nazywa, nie po to, aby zarabiać pieniądze, ale po to, aby pokazać moje najnowsze książki i publikacje, w których się prezentuję.

Po prostu korzystam z bezpłatnych funkcji społecznościowych Amazon dla własnej korzyści. Nie chcę pieniędzy.

Przesłałem markowy obraz nagłówka podobny do obrazu na mojej stronie Foursquare, stronie na Facebooku i stronie internetowej.

Stworzyłem stronę o nazwie “Aubre Andrus Books” i zawarłem tekst wyjaśniający, że mam pięć książek, które zostaną wydane w ciągu najbliższych dwóch lat.

Mogę się przechwalać, nie wyglądając, jakbym się przechwalał. A kiedy moje książki wyjdą, będę miał zaopatrzony sklep. Imponujące, prawda?

Jedzenie na wynos: Istnieje wiele darmowych widżetów i wtyczek, które mogą poprawić twoją firmę. Nie pozwól, aby trochę html lub kontrakt partnerski Cię przestraszył.

Teraz twoja kolej. …

Wybierz sieci społecznościowe, które Cię ekscytują, a następnie rzuć zasady na uboczu.

Chodzi o to, żeby to zrobić. Twój sposób.

Jak inaczej korzystać z mediów społecznościowych?

Czy korzystasz z Google + lub Twittera w sposób, który wyróżnia cię na tle konkurencji? Podziel się swoimi strategiami w komentarzach poniżej!

Total
0
Shares
Related Posts