5 powodów, dla których nie możesz sprawić, aby twój e-mail Marketing działał (i jak to naprawić)

email

Biuletyny e-mailowe są jednym z największych sposobów zarabiania na swoich wysiłkach w mediach społecznościowych. Ale łatwo też popełnić błędy.

Chcesz wiedzieć, jak zbudować świetną listę biuletynów e-mailowych bez popełniania typowych błędów, które mogą zrujnować twoją reputację i kosztować cię pieniądze? Jeśli tak, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uniknąć tych 5 błędów.

Błąd # 1: listy zakupów

Większość marketerów e-mailowych, którzy już od jakiegoś czasu wiedzą, że kupowanie listy jest zły pomysł. Mimo to, listy są na sprzedaż, a pokusa jest tam. Na przykład oto sponsorowane wyszukiwania “kup listę e-mail” w Google:

buy emails

Dla tych z Was, którzy są nowicjuszami w e-mail marketingu, musisz zrozumieć, że kupowanie listy może zaszkodzić twojej firmie. Oto kilka rzeczy, które mogą ci się przytrafić. Możesz być:

 • Na czarnej liście przez dostawcę usług internetowych.
 • Zwolniony przez dostawcę usług e-mail.
 • Postrzegane jako spamer przez tych, których e-mail na tej liście.

Więc jaki jest najlepszy sposób na organiczne rozwijanie listy?

 • Pole wyboru paska bocznego – Ta opcja jest zdecydowanie najbardziej popularna i najbardziej podstawowa. To jest to, czego używam, i okazało się bardzo skuteczne, aby rozwijać moją listę e-mail. Facebooka, może subskrybować za pomocą jednego kliknięcia (konwersja ta jest o 51,6% lepsza niż w przypadku, gdy nie korzystałeś z opcji Facebooka).
 • Hello Bar – Innym sposobem promowania subskrypcji biuletynu e-mail jest użycie paska Witaj. Blogerzy, tacy jak Darren Rowse i Tim Ferriss, używają go na swoich stronach do promowania produktów, ale równie łatwo możesz go użyć do promowania biuletynu e-mailowego.
 • Darmowy Produkt – Jednym z najlepszych sposobów w moim doświadczeniu generowania zapisów do biuletynu e-mailowego jest promocja bezpłatnego produktu. Może to być biała księga, ebook lub aplikacja. Wystarczy poprosić o adres e-mail w zamian za produkt. Wyjaśnij, że subskrybent również otrzymuje biuletyn.
 • Lightbox – Lightbox to po prostu proste wyskakujące okienko, które układa się na twojej stronie, gdy pojawi się użytkownik. “X” w prawym górnym rogu ułatwia użytkownikom zamknięcie go, ale zazwyczaj zwiększa współczynnik konwersji.
 • Koniec Skrzynki subskrybcji postu – Przyklejenie pola subskrypcji na końcu każdego z Twoich postów jest również skutecznym sposobem na zwiększenie subkonwercji.
 • Strony Docelowe – Wreszcie widziałem, jak niektórzy marketerzy treści poświęcają całe strony docelowe subskrypcji biuletynu e-mail.

Błąd # 2: skupianie się na ilości, a nie na jakości

Jeśli gonisz ilość nad jakością, jeśli chodzi o listę biuletynów e-mailowych, marnujesz czas.

Duża lista niekoniecznie jest dobrą rzeczą. Ta duża lista jest trudna do zarządzania i prawdopodobnie reprezentuje dużą liczbę osób, które były tylko nieznacznie zainteresowane zarejestrowaniem się.

Jeden z marketerów e-mailowych, którego znam, po oczyszczeniu prawie 90% swojej listy…ale podwoił swoje nawrócenia! Jak mniejsza lista poprawia konwersję? Chodzi o zaręczyny. To interesujące, ale jeśli chodzi o dostawców usług internetowych, patrzą na zaangażowanie przy podejmowaniu decyzji, czy wysyłać e-maile. Dostawcy usług internetowych mogą zobaczyć Twoje dane, więc jeśli masz dużą listę, która jest prawie Martwa, będą podejrzewać, że jest to lista spamu.

Oto, jak utrzymać aktywną listę, bez względu na rozmiar:

 • Uruchom kampanię re-engagement – Copyblogger jest w tym dobry. Co dwa lata będą wysyłać e-maile z pytaniem, czy chcesz nadal otrzymywać ich e-maile. Pomaga to utrzymać czytelnikom łączność, zaangażowanie i zainteresowanie.
 • Oferuj opcje częstotliwości – Jeśli wysyłasz e-maile codziennie, a nawet wiele razy dziennie, jak robi to Writer ‘ s Digest, polecam oferowanie rejestracji do podsumowania wiadomości e-mail pod koniec tygodnia.
 • Segmentuj swoją listę – Jeśli naprawdę chcesz poprawić konwersje, podziel listę na segmenty w zależności od demografii, takich jak wiek, dochód, praca lub płeć. Tworzenie treści skierowanych do tych grup zdziałaczy cuda dla konwersji.

Jeśli nadal wątpisz, że musisz podzielić swoją listę, Sprawdź numery segmentacji mail Chimp. Zmierzyli wiele branż i odkryli, że marketerzy poczty e-mail uzyskali prawie 15% lepsze stawki otwierania i klikania podczas segmentacji.

mail chimp segmentation

W dzisiejszych czasach tak wiele informacji zalewa ludzi, jakość jest o wiele ważniejsza niż ilość, więc upewnij się, że angażujesz się w wysokiej jakości treści, oferujesz opcje częstotliwości i segmentujesz listę.

Błąd # 3: nie ustawianie oczekiwań co do treści, częstotliwości i projektu

Jednym z pierwszych e-maili, które powinieneś wysłać, jest krótki e-mail wprowadzający. Ten e-mail powinien określać oczekiwania dotyczące tego, jakiego rodzaju treści będziesz wysyłać subskrybentom i jak często. Oczywiście Twoi subskrybenci powinni znać te informacje przed subskrypcją.

Oto kilka wskazówek, jeśli chodzi o ustalanie oczekiwań:

 • Zawartość – Jeśli chodzi o to, co umieścisz w biuletynie e-mail, musisz przedstawić wszystko, co będzie tam, od wskazówek i pomysłów po rabaty i wyprzedaże.
 • Częstotliwość – Upewnij się, że potencjalny subskrybent wie, ile biuletynów e-mailowych można oczekiwać od ciebie. Widziałem wielu marketerów e-mail, którzy sporadycznie mówią o tym, jak często wysyłają treści. Jeśli między wiadomościami e-mail upłynie zbyt dużo czasu, czytelnicy mogą stracić zainteresowanie lub po prostu zapomnieć, dlaczego się zarejestrowali.
 • Projekt – To nie jest zła praktyka, aby dać ludziom wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał twój projekt e-mail. Następnie ważne jest, aby utrzymać ten projekt przez cały okres użytkowania biuletynu e-mail. Jeśli zdecydujesz się zmienić wygląd wiadomości e-mail, upewnij się, że otrzymałeś wkład swoich czytelników, oprzyj swój przeprojektowanie na testach, a następnie wyjaśnij czytelnikom, czego się spodziewać i kiedy.

Oto kilka przerażających statystyk, które sprawią, że zwrócisz uwagę na najlepsze praktyki:

 • Procent osób zgłaszających e-mail jako spam, mimo że wiedzą, że nim nie jest: 21%!
 • Liczba osób, które kliknęły na przycisk spam na podstawie pola “od”: 2.43%.
 • Osoby zgłaszające e-mail jako spam na podstawie tematu: 3.69%.

Trzeba stawiać oczekiwania, ale trzeba też je spełniać. Składaj obietnice i nie łamaj ich, ani swoich subskrybentów nigdy Ci nie wybaczę!

Błąd # 4: tylko patrząc na otwarte stawki

Wielu marketerów treści zwraca szczególną uwagę na otwarte stawki. Chociaż jest to ważne, lepiej jest miej oko na liczbę kliknięć. Niestety, otwarte nie zawsze są rejestrowane, ponieważ niektóre wskaźniki zależą od tego, czy obrazy są wyświetlane. Jakie inne wskaźniki należy mierzyć?

 • Kliknięcia
 • Miękkie Odbicia
 • Twarde Odbicia
 • Skargi Na Nadużycia
 • Anuluj subskrypcję

Użyj mail Chimps e-mail marketing benchmarków, aby pomóc ci ustawić osiągalne cele.

mail chimp benchmark

Obecnie większość kont e-mail, takich jak Gmail, ma domyślnie wyłączone obrazy. Twój subskrybent może otworzyć wiadomość e-mail i kliknąć, ale statystyki nie będą widoczne w Twoich liczbach.

Co więcej, około 84% osób korzysta z “okienka podglądu” do wyświetlania wiadomości e-mail. To nie jest jawne.

Chociaż zdecydowanie nie jest to zły pomysł, aby mieć cel, aby podnieść swoją otwartą stawkę z 2% do 10%, upewnij się, że nie zaniedbujesz współczynnika kliknięć. Nie zapomnij przetestować różnych sposobów zachęcania ludzi do udostępniania Twoich treści.

Błąd # 5: pisanie treści, które są nudne lub ponownie przeznaczone

Twoja relacja z czytelnikiem jest najważniejszą częścią biuletynu e-mail. Potrzebujesz ich zgody na sprzedaż, co jest pierwszym krokiem do budowania wspaniałych relacji. Teraz musisz wysłać im przydatne treści, które mówią im, że ci na nich zależy.

Ale to nie wystarczy. Treść musi być unikalna i użyteczna. Bad email newsletter marketerzy będą po prostu wysyłać nowe posty na blogu, co jest złym pomysłem. Jednym z punktów sprzedaży, aby zachęcić subskrybentów do zachowania subskrypcji, jest pokazanie, że Twój biuletyn e-mail jest miejscem, w którym udostępniasz specjalne raporty, Informacje i ustalenia.

Na przykład, oto kilka dobrych sposobów na myślenie o treści, którą udostępniasz w biuletynach e-mailowych:

 • Zawartość kamienia węgielnego – To jest treść, która będzie składać się w większości z tego, co dajesz swoim czytelnikom. To cię definiuje. Jeśli jesteś SEO, to napiszesz o SEO. Jeśli jesteś grafikiem, podasz treść opartą na projekcie graficznym.
 • Treści osobiste – Nie zapomnij podzielić się osobistymi historiami. Większość czytelników będzie w pobliżu, aby dowiedzieć się, co masz do powiedzenia na temat swojej dziedziny wiedzy, ale dzielenie się osobistymi historiami zbuduje z nimi świetne relacje.
 • Pikantna zawartość – Wreszcie, należy również od czasu do czasu pisać pikantne posty. Napisz o głośnej postaci, z którą się nie zgadzasz lub o czymś kontrowersyjnym. Te e-maile będą tymi, które prawdopodobnie zostaną przekazane najbardziej.

Wniosek

Nie jest łatwo stworzyć świetny biuletyn e-mailowy, ale przy niewielkim zaangażowaniu, koncentracji na tworzeniu świetnych treści i stałym obserwowaniu swoich danych, możesz mieć bardzo opłacalny biuletyn e-mail w ciągu zaledwie kilku krótkich miesięcy.

Jakie inne błędy popełniają marketerzy e-mailowi?

Total
0
Shares
Related Posts