5 improwizacyjne techniki aktorskie, które uczynią cię lepszym blogerem

Ostatnio Brian pisał o związkach między improwizacją jazzową a blogowaniem. Jako aktor improwizacyjny chciałem zaoferować czytelnikom Copyblogger wgląd w techniki 5 używane przez aktorów improwizujących i komików, które mogą pomóc Ci poprawić blogowanie.

Puść swoje zahamowania

Widzowie reagują na jeden z dwóch wyzwalaczy: nieoczekiwane i wspólne doświadczenie. Oba te wyzwalacze są najlepiej wyrażone, gdy twój strażnik jest zawiedziony.

Oto co mam na myśli.

Przyznając się do faktu, że dłubiesz w nosie w drodze do pracy, będzie się śmiać. Niektórzy będą się śmiać z Ciebie, ponieważ się tego nie spodziewali (i wybierają nosy w zaciszu własnej łazienki), a inni będą się śmiać z Ciebie, ponieważ robią to samo, ale trzymają to w tajemnicy.

Codziennie ludzie bawią się normami i oczekiwaniami społecznymi. Wyróżniasz się, gdy puszczasz te zahamowania i odkrywasz swoją twórczą wolność. Wrażliwość i spontaniczność mogą informować o tej wolności i pomóc odróżnić cię od reszty blogerów w twojej niszy.

Cenisz Emocjonalną Integralność Nad Reakcją Odbiorców

Czasami, kiedy jestem na scenie, publiczność jest cicha. Boleśnie cicho. Materiał spada płasko i chciałbym móc przewinąć i zrobić coś innego. Tamtej nocy próbowałem być Michaelem Jacksonem i to był totalny niewypał. Mój mąż powiedział mi później, że użyłam południowego akcentu do tej sceny.

Zamiast podtrzymywać emocjonalną integralność postaci Michaela Jacksona, poszedłem na żart. Innymi słowy, nadałem cechy postaci, która nie pasowała – a zatem publiczność się nie łączyła.

W ten sam sposób blogowanie jest częścią ogólnego ruchu marketingowego, w którym przejrzystość jest nie tylko ceniona, ale oczekiwana. Doświadczona publiczność przejrzy cię w mgnieniu oka, jeśli spróbujesz być kimś lub kimś, kim nie jesteś.

Mówiąc ” Tak, I…”

Jest ćwiczenie improwizacji ” tak, i.”Pierwszy gracz składa oświadczenie, a drugi gracz rozpoczyna swoją odpowiedź słowami:” Tak, i.”Na przykład:

Gracz A: “Mam dla ciebie poślizg i zjeżdżalnię na twoje 35 urodziny!”

Ta sugestia wydaje się trochę niezręczna dla początkującego improwizatora. Więc byłoby kuszące udawać, że to żart lub w inny sposób zaprzeczyć sytuacji. Ale to ćwiczenie uczy improwizatorów, aby akceptować wypowiedzi swoich kolegów graczy i odpowiadać klejnotami, takimi jak:

Gracz B: “Tak, i chodźmy założyć sznurkowe bikini na nasze ciała zarażone cellulitem i iść rozpruć nasze rzeczy przed centrum emerytalnym.”

Podnieś rękę, jeśli chcesz zobaczyć tę scenę! Wiem, że tak.

“Tak, i…” polega na zaakceptowaniu tego, co inni mają do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy jest to inny bloger, czy komentujący czytelnik, zastanów się, co oferują ci inni i odpowiednio zareaguj. Nie dyskontuj czegoś szybko, ponieważ jest to coś, czego nigdy wcześniej nie spotkałeś (perspektywa, partnerstwo itp.).

Bądź Konkretny

Podobnie jak w przypadku copywritingu, specyficzność to improv gold. Kiedy robię scenę, jeśli mówię, że jestem w restauracji, każdy członek widowni może mieć inny obraz miejsca, w którym ma miejsce ta scena. Jedna osoba może myśleć fast food, podczas gdy inny myśli fine dining.

Ale jeśli powiem “dzięki za spotkanie przy fontannie Pete ‘a”, to wiele mówi. Nagle moja publiczność może sobie wyobrazić, że siedzę przy staromodnej kasie apteki z lat 50.

Jako bloger możesz myśleć, że specyfika przychodzi łatwo. Ale czy naprawdę? Kiedy mówisz swoim odbiorcom, aby napisali dobry nagłówek, podajesz im przykłady? Kiedy mówisz im, żeby się połączyli na Facebooku, pokazujesz im jak? Specyfika absolutnie przeniesie Twojego bloga na wyższy poziom.

Graj z najwyższej półki swojej inteligencji

Bycie dokładnym nie oznacza wygłupiania materiału. Jednym z powodów, dla których blogowanie i media społecznościowe są hitem, jest to, że konsumenci są zmęczeni tradycyjnym marketingiem, który jest popychany w reklamach telewizyjnych, radiowych i drukowanych. Konsumenci nie są tak łatwowierni, jak mają nadzieję reklamodawcy.

Del Close, nieżyjący już współzałożyciel teatru iO w Chicago, uczył swoich uczniów grać od podstaw. Oznaczało to rozpoczynanie scen w “środku” zamiast rozpoczynania każdej sceny od “Cześć, jak się masz? Mam na imię Jane. Jak masz na imię?”

Oznacza to również naciskanie na siebie, aby znaleźć dobry materiał. Improwizatorzy wiedzą, że mogą się szybko pośmiać z brudnego żartu lub przekleństwa. Ale często odbywa się to kosztem sceny, a nawet całego przedstawienia. Dobra improwizacja to najlepszy materiał.

Dobre blogowanie robi to samo.

Total
0
Shares
Related Posts