37 sekund do wspaniałej opowieści

Dużo opowiadamy o sile opowieści. Teraz możemy zobaczyć, co dzieje się w naszych mózgach, kiedy napotykamy fascynującą historię.

Ale jak nauczyć się opowiadać tego typu historie? Często, po prostu studiując tych wspaniałych.

Przeczytanie tego zajmuje 37 sekund:

______

Dusza miasta jest w meczu piłki nożnej trzy sezony temu, powrót do Superdome, w poniedziałek wieczorem, kiedy ci z nas, którzy kochają Nowy Orlean po raz pierwszy zorientowali się, że miasto wróci. To był Wrzesień. 25.06.2006-pierwszy mecz u siebie Paytona i Breesa.

W piątek wieczorem Payton zebrał swoją drużynę na pustym stadionie. Ludzie zginęli tam zaledwie 13 miesięcy wcześniej. Ciała były przechowywane w chłodni gastronomicznej. Budynek wydawał się nieosiągalny, a teraz Święci stali na środku pola. Na tablicy wideo Payton zagrał film o huraganie. Ukazywał to wszystko, ciemną, ciemną wodę, archipelag dachów, strach na twarzach opuszczonego miasta, powolną patelnię znaku Ulicznego ludzkości ledwo widocznego nad prądem. Pokazała Superdome z prawie zerwanym dachem. Pokazywał miasto, które wyglądało, jakby nigdy nie wróciło. Potem film się skończył. Piłkarze, stojący na środku odbudowanego stadionu, wszyscy błyszczący i nowi, opowiadali o tym, co widzieli i jak ważni są dla ludzi, którzy zapełnią te miejsca następnej nocy.

Zrozumieli.

Mecz rozpoczął się i w niecałe dwie minuty Święci zablokowali rzut i odzyskali przyłożenie. Jeden z moich najlepszych przyjaciół, kucharz, który dorastał w mieście, siedział na kanapie w Mississippi i płakał. Tak jak tysiące ludzi w kopule. Przez 37 sekund, wieczność w telewizji, komentatorzy milczeli, jedyny hałas dochodzący z Krzyku tłumu. 37 sekund, podczas gdy miasto całkowicie oszalało z radości.

Wright Thompson, ESPN.

O autorze: Brian Clark jest założycielem Copyblogger i CEO Copyblogger Media. Dowiedz się więcej od Briana na Twitterze.

Total
0
Shares
Related Posts