Jak wykorzystać link Blending i Stage 2 Link Building, aby zmaksymalizować swoją pozycję w rankingu

link building tactics

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje rankingi w Google, co musisz zrobić? Cóż … poza napisaniem dobrej treści. Musisz budować linki, prawo?

Według badania SEOmoz zrobił z 100 SEO, najważniejszym aspektem SEO jest budowanie linków. Ale dużym problemem związanym z budowaniem linków jest… wszyscy już to robią. Więc, jak do cholery konkurujesz? Łączenie linków i budowanie linków na etapie 2 to dwie rzeczy, które naprawdę robi niewiele SEO.

Oto, w jaki sposób możesz wykorzystać łączenie linków i budowanie linków na etapie 2.

Taktyka # 1: łączenie linków

Łączenie linków to proces budowania linków do twojej witryny, a także innych autorytatywnych witryn. Załóżmy na przykład, że masz stronę internetową, która sprzedaje rowery online, i przekonałeś jedną ze swoich koleżanek, Michelle, która prowadzi bloga dla mam, aby napisała post na blogu o twojej stronie rowerowej.

Jeśli próbujesz rankingować dla słowa kluczowego “niedrogie rowery”, prawdopodobnie będziesz szturchać swojego przyjaciela, aby link do twojej witryny z tekstem kotwicy” niedrogie rowery”, ponieważ im więcej witryn łączy się z Twoim tekstem kotwicy, tym wyższa będzie ranga, przynajmniej teoretycznie.

Jeśli chcesz pozycjonować naprawdę wysoką pozycję, chcesz idealnie stać się witryną autorytetów. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest ciągłe zdobywanie coraz większej liczby linków, ale w dłuższej perspektywie staje się to bardzo drogie.

Innym sposobem na to jest, aby strony do linku do ciebie, jak również innych witryn władzy na tej samej stronie. W ten sposób Wyszukiwarki zaczną traktować Twoją witrynę w taki sam sposób, w jaki mogą traktować inne strony autorytetów, takie jak New York Times lub Wikipedia, które zajmują bardzo wysoką pozycję dla prawie każdego terminu.

Wracając do Twojej koleżanki Michelle, która prowadzi bloga dla mamy, nie będziesz miał jej linka do swojej strony, ale w tym samym wpisie na blogu, będziesz chciał, aby linkowała do artykułu na Wikipedii o historii rowerów i badania Harvardu na temat bezpieczeństwa rowerów dla dzieci.

Kiedy linkuje do wikipedii i Harvardu, musisz upewnić się, że nie używa bogatych linków anchor text, aby połączyć się z nimi, ponieważ mogą łatwo zacząć wyprzedzać cię, jeśli to zrobi.

Aby być jeszcze bardziej ostrożnym, jeśli budujesz 10 linków do swojej strony rowerowej, upewnij się, że nie link do wikipedii i Harvard 10 razy to byłoby nienaturalne. Zamiast tego chcesz, aby inni ludzie łączyli się z innymi witrynami władz, które mówią o bicycles…be to artykuł o about.com o tym, jak złożyć rower lub artykuł Los Angeles Times o znaczeniu noszenia kasków.

Wykorzystując taktykę mieszania linków, zaczniesz zauważać, że kiedy wykonasz” powiązane ” wyszukiwanie w Google, wyświetli się lista wszystkich innych autorytatywnych witryn, z którymi jesteś związany:

seth godin related

Dodatkowo, zaczniesz również plasować się o wiele wyżej bez konieczności kupowania tylu linków, co Twoi konkurenci.

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że SEO mówi ci, że chcesz budować powiązane linki, ponieważ te pomagają najbardziej? Tak więc, jeśli posiadasz witrynę rowerową, chcesz linki z innych witryn rowerowych lub witryn aktywności na świeżym powietrzu.

Chociaż większość SEO jest poprawna, ich definicja “powiązanego łącza” jest nieco inna niż moja. Dla mnie powiązany link oznacza, że otrzymujesz link z innej strony internetowej, która plasuje się w pierwszej setce wyników w Google dla słowa kluczowego, dla którego próbujesz rankingować.

Wiem, pewnie zastanawiasz się, jak do cholery zdobyć kogoś, kto pozycjonuje twoje słowo kluczowe, aby linkował do ciebie? Można je kupić, choć jest to sprzeczne z polityką Google, i nie polecam łamania zasad Google. Plus, ktoś, kto plasuje się w pierwszej setce dla Twojego słowa kluczowego, prawdopodobnie nie będzie linkował do ciebie.

Innym rozwiązaniem jest to, co nazywam etap 2 link building. Wróćmy do twojej przyjaciółki Michelle, która napisała post na blogu, który łączy się z Twoją stroną o ” niedrogich rowerach dla Twoich dzieci.”Ten wpis na blogu w większości przypadków nie znajdzie się nawet w pierwszej dziesiątce wyników 1,000 dla terminu “niedrogie rowery”, ale jeśli zbudujesz garść linków do tego wpisu na blogu z tekstem kotwicy” niedrogie rowery”, zacznie się pojawiać w pierwszych setkach, jeśli nie w pierwszej setce, wyników dla tego terminu.

Jeśli to osiągniesz, co nie jest zbyt trudne, ten link będzie wysoce powiązane. Dodatkowo, będziesz o wiele wyżej w rankingu dla kluczowych terminów bez konieczności budowania mnóstwa linków.

Wniosek

Wykorzystanie tej samej starej taktyki budowania linków, której używają twoi konkurenci, może być skuteczne, ale będzie bardzo kosztowne. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać wysoką pozycję, musisz wykorzystać mądrzejsze strategie budowania linków, które obejmują mieszanie linków i budowanie linków na etapie 2. Te dwie taktyki nie są tak kosztowne i są bardzo skuteczne.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że musisz wiedzieć, jak budować linki, aby wykorzystać dwie powyższe taktyki. Idealnie, trzeba umieć budować linki bez ich zakupu ponieważ złamałoby to wytyczne Google.

Możesz robić takie rzeczy, jak pisać posty gości i linkować z powrotem do swojej witryny, a także innych witryn władz, w stosownych przypadkach. Możesz też wykorzystać budowanie linków e-mail, wysyłając e-maile do właścicieli witryn i pytając, czy połączą się z Tobą. Pytając, wskaż kilka innych witryn dobrych autorytetów, do których powinny się odwoływać, które mogą przynieść korzyści ich czytelnikom, więc można połączyć blend.

Total
0
Shares
Related Posts