20 lekcji Content marketingu od Nieśmiertelnego Jimiego Hendrixa

Jak to jest żyć wiecznie?

Aby stać się nieśmiertelnym (w sensie internetowym)?

Dlaczego nie zapytasz Jimiego Hendrixa? On wie.

Naprawdę? Ale czy on nie jest, um, martwy?

Tak, ale jego duch żyje dalej. Jego dziedzictwo. Jego muzyka.

Dobrze, skoro tak mówisz. Ale …

No dalej. Zapytaj go.

OK. Zaczyna się. …

(Fantastycznie fikcyjna) rozmowa z Jimim Hendrixem

Mark Hermann: Więc Jimi, widzę dzieci chodzące dzisiaj w koszulkach z Twoim podobizną. Urodzili się 20 lat po twojej śmierci.

Dlaczego ponad 40 lat po twojej śmierci Twoje imię wciąż rozbrzmiewa wśród pokoleń?

A czego mógłbyś nas nauczyć tutaj na Ziemi, aby pomóc nam w naszej podróży, aby znaleźć naszą osobistą legendę? Stać się nieśmiertelnym?

1. Musisz chcieć zmienić świat

Jimi Hendrix: Tak, cóż, myślę, że to trochę rozwala mój umysł, wiesz? Ludzie wciąż mówią o mnie, o mojej muzyce i w ogóle. To naprawdę fajne. Ale może to ponieważ zmieniłem świat, dig?

Pokazałem ludziom spojrzenie na inną rzeczywistość. Ten, w którym bawiłaś się naturalnie jako dziecko, zanim nauczyli cię kolorować między wierszami, wiesz? Kiedy wciąż pamiętałeś, skąd przyszedłeś.

MH: Tak. To i fakt, że byłeś najbardziej niesamowitym gitarzystą w historii.

JH: Dzięki stary. Ale teraz Kop. Kiedy zdecydowałeś się wrócić do świata fizycznego, otrzymałeś wiadomość od Stwórcy, że ty i Ty sami będziecie mogli ją dostarczyć podczas waszego życia na ziemi. To jak twój dar, wiesz? I musisz zdać sobie sprawę z mocy, którą posiadasz, aby robić niesamowite rzeczy, człowieku. To samo dotyczy każdej żywej duszy.

Ale to jest naprawdę męczące, że większość ludzi, kiedy się tam dostać i zaczynają dorośnij zapominają. Dają się wciągnąć w codzienność realities, dig? Ale to tylko iluzja. Nic poza pokojem pełnym luster.

Chyba właśnie dostarczyłem wiadomość.

2. Stwórz coś, co nigdy wcześniej nie istniało

MH: Jimi, zostałeś wybrany najlepszym gitarzystą wszech czasów przez Magazyn Rolling Stone. Przekroczyłeś granice tego, co było możliwe dźwiękowo na gitarze elektrycznej wraz z muzyką elektryczną jako całością, tworząc dźwięki nigdy wcześniej nie słyszane.

Piosenki takie jak Purple Haze i Foxy Lady, nikt wcześniej lub od tego czasu nigdy nie brzmiał jak ty. I osiągnęłaś to wszystko w trzy lata, zanim niestety Cię straciliśmy, gdy miałaś zaledwie 27 lat.

Jak to zrobiłeś?

JH: Mówisz, że przekroczyłem wszystkie te granice, ale próbowałem tylko podnieść lustro, aby odzwierciedlić nieograniczone możliwości Twojego prawdziwego potencjału. Nie ma granic. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Większość ludzi widzi światło wpadające przez okno. Chciałem ci pokazać tęczę, którą naprawdę jesteś. Wszystkie kolory.

Niezależnie od tego, czy grasz muzykę, piszesz, uczysz, leczysz lub przewodzisz narodom, jesteś twórcą wysłanym od pierwotnego twórcy,a twoje życie jest pustym płótnem, które możesz pokolorować w dowolny sposób.

Więc po co marnować swój cenny czas na malowanie przez liczby i kopiowanie tego, co jakiś inny kot już stworzył, skoro możesz być totalnym oryginałem?

3. Zostań marzeniem

JH: Mówisz o mojej karierze, jakby zaczęła się po tym, jak wszystko zaczęło się od Jimi Hendrix Experience. Ale miałam ten sen, kiedy byłam młoda.

Widzisz, mój stary nigdy nie kupił mi gitary. Ale w moich snach już grałem. Chodziłem więc po podstawówce, uderzając miotłą, którą zrobiłem, by wyglądać jak gitara. Ludzie myśleli, że zwariowałem, ale mnie to nie obchodziło. Moi nauczyciele chcieli mnie wyrzucić. Nie obchodziło mnie to.

Nie zamierzałem pozwolić, by coś takiego jak nie posiadanie gitary, albo ludzie, którzy próbują mnie powstrzymać przed grą, tak czy inaczej, dopóki marzenie nie stanie się rzeczywistością, kapujesz?

Twoje marzenia są prawdziwe. Ale musisz w nich wierzyć,albo zaczną zanikać, jeśli ich nie będziesz ścigał, OK?

Nie możesz się przejmować tym, co myślą inni. Wielu ludzi utknęło w tej rzeczywistości, którą uważają za solidną. Ale tak nie jest. To płyn. Możesz to zmienić. Musisz robić swoje po swojemu i podążać za sercem. Doprowadzi cię do prawdy.

4. Bądź namiętny (do punktu obsesji)

MH: Mówią, że miałeś obsesję na punkcie muzyki, że spałeś ze swoją gitarą, Jimi. Możesz to rozwinąć?

JH: Tak, to prawda, chyba to zrobiłem. Ale wiecie, jeśli naprawdę chcecie dotrzeć do istoty czegokolwiek, co robicie i zrozumieć to na poziomie duchowym, musicie stać się jednością z tym.

Jeśli to kobieta, musisz się z nią kochać. Przyłącz się do tego fizycznego związku z nią. To jedyny sposób, żeby ją poznać, dig? By ujawnić jej najgłębsze sekrety. Ta Unia jest naszym połączeniem z wszechświatem.

Gitara była tą kobietą dla mnie, dig? Ujawniłaby te sekrety tylko wtedy, gdybym mógł ją poznać na tym najgłębszym poziomie duchowym. Muzyka była wszystkim, o czym mogłem myśleć.

Można to nazwać obsesją.

Ale to jest to, co musisz zrobić, jeśli chcesz świecić swoim niesamowitym światłem. Musisz rozpalić swoją pasję i zatracić się w tych płomieniach. A jeśli możesz całkowicie im się poddać, To One podsycą twoją duszę.

Tam znajdziesz swoją prawdę.

5. Wkładanie 10 000 godzin

MH: Mówią, że ćwiczyłeś religijnie, kiedy w końcu dostałeś pierwszą gitarę.

JH: Tak, każdego dnia i nocy. Bez wątpienia. Zgubiłem się w nim. Ale byłem na misji, wiesz?

W głębi duszy wiedziałem, że jeśli chcę być najlepszy, muszę zostać panem mojego statku. A żeby to zrobić, musisz płacić składki i poświęcać godziny.

Pocisz się. Jesteś sfrustrowany. Popełniacie swoje błędy, ale kontynuujecie je, dopóki nie rozpoczniecie tego wzniesienia. Nie da się tego obejść. W ten sposób przygotowujesz się do podróży. Na Ziemi tylko tak wejdziesz na tę górę i zdobędziesz szczyt, dig? Musisz pracować.

Ale to była miłość. Więc nigdy nie czułem się jak w pracy. To była joy.

6. Najpierw naśladujesz, potem wprowadzasz Innowacje

MH: Jak nauczyć się wymyślać coś, co nigdy nie istniało przed tobą?

JH: Najpierw musisz złożyć wyrazy szacunku mistrzom, którzy przyszli przed tobą. Pamiętam, jak jakiś jazzowy kot powiedział mi wcześniej,

Najpierw naśladujesz, potem wprowadzasz Innowacje. Jeśli nie słyszę Twoich wpływów, nie ufam ci jako muzykowi.

Możesz to zastosować do wszystkiego, co robisz w życiu, prawda? Więc musisz zacząć od tego.

Teraz zawsze kochałem bluesa, wiesz? B. B. I Albert King, Muddy Waters, Elmore James, Howlin ‘ Wolf, cats like that. Ciężko pracowałam, dopóki nie zmarzły mi pod palcami.

Zakradałem się też do klubów, oglądając bardziej doświadczone koty w mojej okolicy, robiące swoje rzeczy na żywo. Chłonę to wszystko, Stary.

Potem bierzesz wszystko, czego się nauczyłeś, topisz to wszystko i stawiasz na to swój własny obrót. Przekształć to w coś innego. Jak alchemia. To staje się Twoim dźwiękiem. Twoja torba sztuczek. Więc to nie kradzież. To tylko dodanie Twojej szprychy do kierownicy, prawda?

Ale jak wszystko w Waszym ziemskim życiu, nie możecie zbudować domu, zamku ani zarezerwować sobie miejsca w Królestwie bez solidnych fundamentów. Musisz im pokazać, skąd pochodzisz, dig?

Pamiętaj o tym, bracie. Najpierw naśladujesz. Potem wprowadzasz Innowacje.

7. Musisz uczyć się z mistrzem

MH: Grałeś z takimi jak Little Richard i innymi wielkimi artystami R & B tamtych czasów. Jak do tego doszło?

JH: Cóż, wiecie, mój drogi przyjaciel i basista, Billy Cox (Band of Gypsies), którego poznałem podczas wspólnej służby w wojsku, wciągnął mnie do tej ciężkiej sceny koncertowej na południu.

Nazywali to “the Chitlin ‘Circuit”. Stary, graliśmy w każdej knajpie, teatrze i nurkowaniu. Było ciężko. Ale to również mnie do niesamowitej formy.

I tak, skończyło się na wspieraniu kotów takich jak Sam Cooke, Jackie Wilson i Little Richard. Zawsze mówiłem, że chcę zrobić z gitarą to, co mały Richard mógłby zrobić ze swoim głosem. Był niesamowitym kotem.

Nauczyłem się wszystkiego o show biznesie i showmanshipiennym zabawie z tymi kotami.

Ale teraz Kop. Jeśli chcesz zostać mistrzem, musisz najpierw uczyć się z mistrzem. I miałem tę okazję tylko dlatego, że poświęciłem czas, kiedy. Musisz im pokazać, że jesteś godzien.

Nigdy o tym nie zapominaj. Nie ma skrótów, OK?

Więc moja rada dla Ciebie, jeśli nie jesteś lub nie możesz znaleźć sposobu na pracę z najcięższymi kotami w Twojej scenie, dlaczego nie sięgniesz i nie poprosisz ich o pomoc?

Wydaje mi się, że z tymi wszystkimi potężnymi pudełkami, które spędzacie tak dużo czasu, możesz skontaktować się z każdym, prawda? Wystarczy, że poprosisz.

Dig, oto mały sekret przed wszechświatem.

Poproś o to, czego chcesz. Jest potężniejsza, niż możesz sobie wyobrazić. Nie bój się pytać. Bez względu na to, jak duża jest prośba. Jeśli to z twojego serca, wiedz, że wszechświat słucha. A wszechświat odpowie.

8. Emanuj całkowitą pewnością siebie i prowadzić

MH: Więc Jimi, z całym tym doświadczeniem i praktyką, byłeś już mistrzem na długo przed tym, jak osiągnąłeś swój wielki przełom.

JH: Powiedzmy, że byłem gotowy, kiedy w końcu przyszedł telefon. Słuchaj, w swoim krótkim fizycznym życiu na ziemi, masz tylko ten moment. To jest Twój czas i twoja kreatywna przestrzeń. I musisz ją mieć.

Nikt nie da ci kluczy do tego królestwa, dig?

Więc po zabawie z tymi wspaniałymi kotami przez chwilę, moja dusza zaczęła się niepokoić. Za każdym razem, gdy próbowałem rozświetlić trochę moje światło na scenie, zamykali mnie i mówili, że popisuję się.

Więc musiałem iść dalej i spróbować znaleźć własną drogę. W końcu każdy ptak musi opuścić gniazdo i rozwinąć skrzydła, prawda?

9. Ale czy naprawdę możesz przejść do rozmowy?

MH: Jak wspiąłeś się na tę górę?

JH: Wiesz, że kiedy jesteś młody i próbujesz udowodnić swój talent, chcesz zostać najlepszym szermierzem na świecie. Więc będziesz musiał wziąć udział w wielu walkach na miecze i wygrać, prawda?

Więc pojawiałem się na jam sessions w każdym mieście, w którym przebywałem i czekałem na moją szansę na grę. A kiedy go dostałem, upewniłem się, że będziesz miał naprawdę trudny czas, podążając za moim występem.

Wiem, że to brzmi dziecinnie, ale wtedy, kiedy byłem na Ziemi, musiałem wymyślić, jak wznieść się do miejsca, gdzie moje światło było widoczne, żebym mógł w końcu przekazać wiadomość, prawda?

Jeśli chcesz, żeby ludzie zapamiętali Twoje imię, musisz się wykazać. Pokaż im wszystkie kolory. Nie powstrzymuj się. Musisz rozwalać ludziom umysły, dig? I oni nie mają innego wyjścia, jak tylko stać się waszym posłańcem, aby pomóc szerzyć wieść.

To jest droga do Królestwa.

10. Czy wierzysz w sen na tyle, aby wytrwać, gdy nikt nie słucha?

MH: Powiedzenie, że po prostu pojawiłeś się na scenie, a reszta to historia, byłoby zbyt uproszczone.

JH: Tak, prawda jest taka, że kiedy po raz pierwszy wyruszyłem na własną rękę, ludzie naprawdę tego nie zrozumieli. Nie zmieściłem się w jednym z tych porządnych pudełek, które ustawili dla artystów popowych dnia. Byłem trochę dziwakiem.

Ale wiesz, nie tylko wyschłem i rzuciłem ręcznik, kiedy nikt nie słuchał. Wiedziałem, że mam to przesłanie, które świat musi usłyszeć. Więc wytrwałem.

I koncert po koncercie, miasto po mieście w cieniu, zebrałem się do kupy i dopracowałem swój występ. Stawałem się coraz lepszy, obracając ludzi jeden po drugim, aż w końcu nadszedł mój dzień na słońcu.

Musisz być oddany i cierpliwy, kiedy nikt nie słucha.

Kim był ten kot? Myślę, że Emerson, który powiedział: “Bóg nie chce, aby jego dzieło zostało objawione przez tchórzy. To prawda, bracie. Ta podróż sprawdzi twoją wiarę.

Wciąż nie mogłem przestać się zastanawiać, czy kiedykolwiek znajdę swoją publiczność.

11. Jak daleko byś się posunął, aby wspiąć się na górę?

MH: W końcu opuściłeś Chitlin ‘ Circuit i postanowiłeś spróbować szczęścia w Nowym Jorku.

JH: Tak, osiedliłem się w Harlemie. Od razu zacząłem kręcić po całym mieście, żeby dostać się na scenę. Musisz nawiązać kontakt z rówieśnikami. Niech wiedzą, że istniejesz. Ludzie zaczęli zwracać na to uwagę. Ostatecznie wygrałem Amatorski konkurs w teatrze Apollo, który przykuł uwagę dość ciężkich kotów.

Ale mimo to, nawet po spotkaniu z takimi kotami, ludzie tacy jak (menedżer Rolling Stones) Andrew Loog Oldham i (przyszły Prezes Sire Records) Seymour Stein, nie dbali zbytnio o mój występ ani moją muzykę i odeszli na mnie. Więc nie byłem pewien, gdzie skręcić dalej.

Ale w Anglii brytyjska inwazja dopiero zaczynała eksplodować. Chas Chandler z The Animals (House of The Rising Sun, We Gotta Get Out Of This Place) odwiedził USA i przyłapał mnie na występie. Wiedział, że kopią to w Anglii. Więc podpisałam z nim umowę, a on mnie tam przyprowadził.

Ale dig, zostawiłem wszystkich, których znałem. To było trochę przerażające. Podróż do nowej krainy, gdzie nikogo nie znasz. Ale to jest to, co trzeba zrobić czasami, jeśli chcesz wspiąć się na tę górę.

I myślę, że tam gwiazdy zaczęły się dla mnie wyrównywać, wiesz? Kiedy opuściłem swoją strefę komfortu. Niemal natychmiast bawiłem się przed tymi samymi kotami, o których słyszałem w Stanach. Koty takie jak Clapton, Jeff Beck, Pete Townshend. Wszyscy przyszli się ze mną zobaczyć.

Tyle trzeba. Musisz być gotów podróżować przez pustynię, aby znaleźć swoją oazę. Wiedząc, że możesz umrzeć z głodu, zanim go znajdziesz. Wtedy dowiesz się, czy naprawdę wierzysz.

Przeszedłem przez pustynię.

12. Nie pasuj. Wyróżnij się.

MH: Jimi, nigdy nie pasowałeś do konwencjonalnej formy. Od samego początku. Możesz o tym porozmawiać?

JH: Wiesz, że nie wytrzymałem zbyt długo pracy i nie mogłem jej przeciąć w armii tego człowieka. Nigdy nie mogłem poradzić sobie z ludźmi, którzy mówili mi, co mogę, a czego nie mogę zrobić. Powiedzieli, że jestem untrainable (śmiech).

To samo z moją muzyką. Mieli te małe pudełka, do których chcieli, żeby pasowały, a moja muzyka nie pasowała do żadnego z nich. Więc zrobiłem własne pudełko, kapujesz?

Brat w wątkach hipisowskich grający zniekształcony biały rock and roll połączony z wpływami R & B / soulu? W latach 60. Biali nie byli pewni, co o mnie myśleć. A czarni myśleli, że nie jestem czarny wystarczy.

Nie możesz tracić czasu na martwienie się o to, co myślą inni. Próbuję się dopasować. Stwórz własną scenę i urządzaj lepsze przyjęcie. Machaj swoją dziwaczną flagą wysoko. To właśnie zrobiłem. W końcu świat nie miał innego wyjścia, jak tylko zebrać się wokół mojej skrzynki, dig?

13. Bądź całkowicie oburzający w swojej pracy

MH: Nie tylko się wyróżniałeś, Jimi. Byłeś totalnie oburzający! To wymaga prawdziwej odwagi.

JH: W pewnym momencie musisz przestać próbować zadowolić wszystkich. Zawsze bądź grzeczny i graj bezpiecznie, dig?

Większość ludzi cały czas śpi. Twoim zadaniem jest obudzić ich i pokazać im światło. Więc musisz dać im coś niezapomnianego. A jedynym sposobem na to jest zrobienie czegoś skandalicznego.

Tak było na Festiwalu pop w Monterey. Mówią, że to był mój decydujący moment, w którym Ameryka i świat poznali moje imię.

Więc już wiedziałem, kto miał swój występ, gdzie Pete Townshend rozwalił swoją gitarę i zniszczyli scenę, prawda? Musiałem śledzić ten występ i zamknąć przedstawienie. Więc musiałem wymyślić, jak to przebić. Wtedy postanowiłem spalić gitarę.

Niektórzy uważali to za świętokradztwo, ale zawsze miało to być poświęcenie. Jak ten, którego kochasz. Jak składanie ofiary bogom muzyki dla daru tej niesamowitej okazji.

Jak mówiłem. Musisz się postawić, jeśli chcesz, żeby ludzie zapamiętali Twoje imię.

Tak, niektórzy byli urażeni tym, co zrobiłem w Monterey, ale w porządku. Niech cię kochają albo nienawidzą. Przynajmniej wiesz, że zwróciłeś ich uwagę. Wszystko pomiędzy jest bezwartościowe.

14. “Bardzo dobry” nie zaprosi Cię na tę imprezę

MH: Jimi, tu na Ziemi mówimy o nieśmiertelnych. Ludzie, którzy żyją wiecznie w naszych sercach. Ludzie tacy jak Gandhi. Mozart. Albert Einstein. John Lennon. Miles Davis. Leonardo Da Vinci. I Jimi Hendrix.

Nie byłeś tylko sławny. Wszyscy byliście niezwykli w jakiś wyjątkowy sposób. Kultowe. Jedyny w swoim rodzaju.

Jaka jest wspólna nić, która prowadzi śmiertelników do nieśmiertelności?

JH: Pominąłeś Jezusa Chrystusa, Mojżesza, Buddę i Charliego Chaplina. Był kolejnym niesamowitym kotem.

To całkiem proste, jeśli możesz otworzyć na to swój umysł.

Większość ludzi nie widzi poza własnym nosem, kapujesz? Masz mądrych i prostych ludzi, bogatych i biednych ludzi. Są sławni ludzie i dużo więcej, którzy są zupełnie nieznani. Ale to tylko dwie strony tej samej monety. Ta sama iluzja.

Ale wszyscy, o których wspomniałeś, w końcu wspięli się na tę górę i znaleźli swoją prawdę. Zapamiętali swoją wiadomość i stali się bezpośrednim kanałem od twórcy, dig?

A kiedy możecie pokazać komuś przebłysk Boskości, daje to wam wielką władzę nad nimi, ponieważ oni nie wierzą, że sami mogą to osiągnąć. Potrzebują przywódcy. Więc czują, że muszą wracać do ciebie ponownie i ponownie, aby o tym pamiętać. To staje się dla nich rodzajem religijnego doświadczenia, dig?

Ale musisz być w stanie zabrać ich na szczyt tej góry i pokazać im widok.

Nieśmiertelność polega więc na tym, by stać się niezwykłym w twojej pracy.

15. Elektryzujesz publiczność?

MH: Mówi się, Jimi, że kiedy zagrałeś sztandar gwiazdy na zakończenie słynnego festiwalu Woodstock w 1969 roku, twój wizerunek z opaską na głowę i marynarką z frędzlami wraz z tym oszałamiającym wykonaniem piosenki zawierał całość lat sześćdziesiątych w tym jednym kultowym momencie.

Kiedy widzimy stare nagrania z Twoich występów, publiczność jest zahipnotyzowana. Co im zrobiłeś?

JH: Cóż, próbowałem przynosić je do mojego elektrycznego kościoła każdej nocy, dig? Widzicie, elektryczność jest w was i wokół was. To więcej niż myśli i słowa. Dlatego grałem muzykę elektryczną. Chodziło o to, aby ominąć ludzkie oczy i uszy i połączyć się bezpośrednio z ich duszami. To jest to, co musisz zrobić we własnej pracy.

I w Moim Kościele, poprzez tę muzykę elektryczną, pokazywałem im wszystkie kolory tego doświadczenia życiowego. Przyjemności. Ból. Okropności wojny, ogień namiętności, moc miłości. Wszystko przez nasze uniwersalne połączenie z muzyką.

I jak każde dobre kazanie, brałem je coraz wyżej, aż poddali się doświadczeniu. Starałbym się pokazywać im wierzchołek tej góry każdej nocy.

Po przekazaniu komuś tego doświadczenia, będzie on musiał wracać raz za razem.

16. Możesz chodzić po wodzie?

MH: Jimi, tworzyłeś dźwięki zarówno na żywo, jak i w studiu, którego nikt wcześniej nie słyszał. Jak tego dokonałeś?

JH: Cóż, zawsze postrzegałem dźwięki jako obrazy, kolory i kształty i musiałem to jakoś wyrazić w mojej muzyce, wiesz? Jednak ówczesna technologia nagrywania nie pozwalała na to łatwo.

Wtedy poznałem (producenta / inżyniera) Eddiego Kramera. Był magikiem. Był tłumaczem. Zmienił studio nagraniowe w zupełnie nowy instrument ekspresji. Most od kosmicznego do fizycznego, dig?

Powiedziałbym, że chciałem, żeby gitara brzmiała jak meduza. Więc odwracał taśmę do góry nogami i kazał mi normalnie grać solówkę gitarową tak, że kiedy założysz taśmę z powrotem, gitara zagra do tyłu i stworzy ten cały serpentynowy klimat, kapujesz?

Przychodzimy tu na Ziemię, by razem tworzyć.

W Twojej podróży zawsze jest ktoś, kogo powinieneś znaleźć, kto posiada kluczowy element, którego w tobie brakuje. I jeśli je znajdziesz, kiedy te dwa elementy się połączą, iskry lecą. Jest piękny. Tym kimś dla mnie był Eddie Kramer.

Koło ciągle się kręci. Niszczysz rzeczy, zmieniasz elementy i budujesz coś nowego. Tak powstają nowe światy. Alchemia.

17. Być całkowicie i nieustraszony 24/7?

MH: Jimi, chodziłeś po ulicach i pokazywałeś się na sesjach nagraniowych ubrany do zabijania, jakbyś miał wyjść na scenę. Wytrawna gwiazda rocka. Odgrywałeś jakąś rolę? Jak wyglądał prawdziwy Jimi Hendrix za zamkniętymi drzwiami?

JH: Czy Paw zmienia pióra, gdy wchodzi do nowego pokoju? Kiedy byłem w świecie fizycznym, to, co widziałeś, było tym, co masz, dig? Ja tylko wyrażałem siebie we wszystkich moich kolorach, człowieku. Ubrania, to, jak mówiłem, w co wierzyłem, muzyka, którą grałem, to wszystko było odbiciem tego samego, Jimiego Hendrixa.

W pewnym momencie swojego życia musisz zająć stanowisko i być sobą. Wszystko w 100%. Nie było Boga wishy washy, dig? Musisz to powiedzieć. Musisz to zagrać. Musisz z tym żyć.

Myślisz, że kiedy John Lennon wracał do domu każdej nocy, odkładał pelerynę i znów stał się łagodnym, wychowanym Clarkiem Kentem?

Jak zmienisz świat, jeśli boisz się własnego odbicia?

18. Nie Możesz Udawać Się Na Mt. Olimp

MH: Jimi, słyszę, jak ludzie mówią o udawaniu, dopóki tego nie zrobią, kiedy mówią o tym, jak osiągnęli sukces w życiu. Zachowujesz się jak ekspert, dopóki nim nie staniesz. Myślisz, że to odnosi się do stania się nieśmiertelnym?

JH: Nie wiem. Może to by zadziałało, żeby kogoś olać albo sprzedać coś, czego ktoś naprawdę nie potrzebuje. Ale to chyba ludzka rzecz.

Dig, w całej historii śmiertelnicy zawsze mieli obsesję na punkcie statusu i sławy. I zrobiliby wszystko, żeby się do niego zbliżyć. Żeby wspiąć się po drabinie. I zawsze byli tacy ludzie o środkach i wpływach, którzy wkradli się do partii, Ok?

Ale nie ma reklamy, którą można kupić, ani osoby politycznej, którą można spróbować uzyskać obok, która może udzielić ci dostępu do miejsca, o którym mówisz.

Dig, nie możesz udawać swojej drogi do nieśmiertelności. Ponieważ przemawia do czegoś głęboko w duszy, co rezonuje na poziomie wykraczającym poza słowa, myśli, ideologie czy status społeczny.

Muzyka jest albo prawdziwa, albo fałszywa. Nie potrzebuje słów, które pomogą Ci podjąć decyzję. To jak bezpośrednia ścieżka. Albo łączy się z Tobą duchowo, albo nie.

Tak samo jest z Twoją pracą. Prawda jest uniwersalna. Jeśli Twoja praca pochodzi z tego miejsca, łączy się i rezonuje daleko i szeroko. Jeśli nie, jest tylko rozłączenie, dig?

Więc stać się nieśmiertelnym to zrobić lub stworzyć coś tak głębokiego, że pokazuje to ludziom ich własny związek ze Stwórcą. Za prawdę.

I żadne ziemskie posiadanie tego nie utrzyma.

19. Tajna broń Jimiego

MH: Jimi, wygląda na to, że był ten X factor, który przyciągał do ciebie ludzi, którzy zaprzeczali typowym wyjaśnieniom, jak ktoś uzyskuje legendarny status. Co to był za sekretny SOS?

JH: Ok, zamierzam teraz dać ci trochę mocy (śmiech) i zdradzić ci mały sekret.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego te wszystkie romanse, które jedzą kobiety, zawsze miały tę samą postać? Wysoki, ciemny i przystojny nieznajomy, który robił im zakazane rzeczy. Rzeczy, których ich człowiek nie mógłby zrobić? Przebudzenie uczuć z głębokich, ciemnych miejsc, o których istnieniu nie wiedzieli?

Bo to niebezpieczne! To Erotyczne. Tabu. To sprawia, że czują, że żyją. To ta wolność od naszej fizycznej istoty, która pojawia się, gdy osiągamy punkt kulminacyjny i dostrzegamy Stwórcę, Kop?

To właśnie starałem się wydobywać każdej nocy poprzez moją muzykę. Widziałeś kiedyś nagranie z jednego z moich występów na żywo, kiedy brałem gitarę i podchodziłem do wzmacniaczy, gdy wyły ze sprzężeniem zwrotnym, i zacząłem wjeżdżać w gitarę i wzmacniacz?

Nie kochałam się z muzyką. Nie było subtelnych insynuacji, Ok? Byłem królem tych wzmacniaczy! Kopać? (Jak inaczej możesz to powiedzieć?)

To właśnie musisz robić w swojej pracy. Cokolwiek zrobisz. Musisz wzbudzić w ludziach coś, co rozbrzmiewa na najbardziej intymnym poziomie, w miejscu, gdzie wszyscy dzielimy to boskie połączenie. Musisz rozpalić wszystkie zmysły, dig?

Musisz pokazać im prawdę.

20. Zostań latarnią

MH: Więc skąd możesz wiedzieć, że przeszedłeś i idziesz z bogami, Jimi?

JH: Nie wiem. To są rzeczy, które decydują się później przez wiatr, ziemię i Niebo długo po twojej śmierci.

Pozwól, aby przesłanie Stwórcy przeświecało przez Ciebie. Stań się światłem nawigacyjnym dla całej ludzkości. Stań się tym doskonałym lustrem, które odzwierciedla niezwykły potencjał każdej duszy, która chodzi po ziemi.

Aby odważyć się być innym i stanąć w obronie tego, w co wierzysz w świecie, który preferuje konformizm i utrzymanie status quo, ryzykujesz unikanie lub postrzeganie go jako outsidera. Posiedź tam i przywitaj to miejsce.

Życie zaczyna się na zewnątrz. Tam znajdziesz swoją prawdę. I Ty też będziesz w dobrym towarzystwie.

To właśnie zrobiłem. Mam nadzieję,że ty też.

Rozwal ludziom umysły. Zrób coś niebezpiecznego. Być źle zrozumianym.

Być może jesteś na drodze do stania się nieśmiertelnym.

Dig, każdy z was dostał ten niesamowity dar. Życie. NIE zmarnuj tego. I nie zapomnij o swoim zadaniu, jeśli chodzi o content marketing.

Świeć światłem. Liczymy na ciebie.

Pokój,

Jimi

Kliknij tutaj, aby obejrzeć na YouTube

 

Total
0
Shares
Related Posts

SEO dla blogerów

Aaron Wall właśnie wydał świetny darmowy zasób zatytułowany Blogger ‘ s Guide to SEO. Jest pełen przydatnych informacji…

Quick Sprout University

Quick Sprout ma wszystko, czego potrzebujesz, aby stać się światowej klasy marketerem cyfrowym. Wszystko zamieściliśmy poniżej. Traktuj tę…