10 sposobów na uniknięcie niepewności pisania

Spójrz prawdzie w oczy. Jest kilka rzeczy tak onieśmielających jak oślepiająca Biel pustej strony.

Nie ma znaczenia, czy jest to pusty arkusz leżący na naszym biurku, czy pusty ekran, skierowany między nasze oczy. Pokonanie ” niczego “poprzez poddanie go” czemuś ” naszymi słowami daje pisarzowi oddech.

Czy płacić nasze rachunki, czy zadowolić naszą muzę, w końcu słowa muszą się rozlać. Oto dziesięć wskazówek, które pomogą orać przeszłości pisanie niepewność.

1. Doceń swoją wyjątkową perspektywę.

Nikt nie widzi świata dokładnie tak jak ty, i nikt nie może wyrazić go w taki sam sposób. Najstarsze historie są opowiadane, a następnie opowiadane na nowo, nie dlatego, że wymyślają nowe rzeczy do powiedzenia, ale dlatego, że w ponadczasowym przekazie każdy gawędziarz może utkać milion pojedynczych chwil.

2. Pisanie to rozmowa.

Im więcej mówimy,tym bardziej rozumiemy podstawy. Pisanie nie jest inne. Przez większość czasu nasze mózgi działają na powierzchni, robiąc tylko to, co musi być zrobione. Możemy przyjąć impuls i pociąg rozmowy, aby popchnąć nasz głos dalej. Pisanie, podobnie jak dobra dyskusja, może pomóc nam zagłębić się nieco głębiej.

3. Pozwól swoim wpływom kształtować swój głos, a nie go zagłuszać.

Kreatywność jest pożyczona. Nikt z nas nie formował swoich myśli w próżni i wszyscy podlegali niezliczonej liczbie różnych modeli. Inspiracja żyje w nas, a nasza podświadomość nigdy nie zapomina. Nie musimy kopiować naszych bohaterów, ich ręka zawsze nas prowadzi.

4. Uwierz.

Dasz radę! Strach jest zestawem kajdanek, trzymających nasze palce przed lotem. Jeśli nie wierzysz w siebie, to nikt inny też nie uwierzy.

5. Zignoruj Zasady.

Zasady mogą być zastraszające; zastraszanie skrótem do niepewności. Możesz nie wiedzieć dokładnie, kiedy używać przecinka, a kiedy nawiasów, ale ta decyzja nigdy nie dorówna ważności dobrego pomysłu. Najpierw potrzebujemy szerokich uderzeń, aby dać fundament. Myjemy nasz świat w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Chartreuse i vermillion przychodzą później.

6. Napisz dla kogoś konkretnego.

Nic nie skrystalizuje twojego głosu, jak bazgranie dla jednej pary oczu. Nie ma znaczenia, kto to jest i nie musi to być ta sama osoba dwa razy. Pisz tak, jakbyś do nich mówił. Zaprojektuj swoje dowcipy, aby ich uśmiechnąć, twoje słowa, aby poczuć ich blisko.

7. Napisz bez pauzy, wróć później.

Sam na sam z naszymi myślami łatwo jest myśleć o najgorszym, ale nigdy nie powinniśmy pozwolić, aby nas spowolniły. Kiedy nasz wewnętrzny szept zaczyna krzyczeć, musimy opuścić nos i iść dalej. Po wysuszeniu pozostawić. Wróć później, a prawdopodobnie będziesz zaskoczony tym, co napisałeś.

8. Bądź dumny.

Nasze słowa są po prostu bardziej trwałą wersją naszej myśli. Bądź dumny z tego, kim jesteś i wiedz, że to, co piszesz, jest twoim odbiciem.

9. Nawet Stephen King pisze z zamkniętymi drzwiami.

Nikt nie robi tego dobrze za pierwszym razem. Po prostu zacznij. Nawet jeśli świat będzie cię obserwował, kiedy skończysz, nikt cię teraz nie obserwuje. Zamknij drzwi, odetchnij ciszą i pozwól, aby to, co jest w tobie, wyszło na zewnątrz, aby się pobawić.

10. Zanurz palec, a potem Skocz … woda jest w porządku.

Pierwsze naciśnięcie klawisza jest zawsze najtrudniejsze, ale zrodzenie czegoś z niczego jest tym, co odróżnia nas od niższych gatunków (no, to i przeciwstawne kciuki). Przepychając nasz strach i niepewność, jest to, kiedy jesteśmy najbardziej prawdopodobne, aby znaleźć siebie.

Total
0
Shares
Related Posts