Sztuka Wspólnego Przedsięwzięcia

E-maile zaczęły się od nowa. 🙂

Po moim ostatnim poście kilka osób napisało, co dokładnie miałem na myśli przez to:

Możesz też po prostu blogować, aby spotkać fajnych ludzi o wielkich umiejętnościach i świetnych pomysłach i robić z nimi interesy.

Zasadniczo, moja metoda robienia interesów w Internecie obejmuje wspólne przedsięwzięcia.

Teraz, w zależności od twojej znajomości tego terminu, który był ostatnio używany w Internecie, możesz myśleć o czymś, czym nie jestem.

O wspólnych przedsięwzięciach dowiedziałem się od praktykowania prawa, a nie od jakiegoś internetowego guru.”W rzeczywistości byłem tak zafascynowany tym, co robią klienci podczas tworzenia transakcji, że wiedziałem, że nigdy nie będę zadowolony po prostu “papierując” szczegóły dla nich.

Często transakcje dotyczyły transakcji na rynku nieruchomości, podczas gdy inne były przedsięwzięciami telekomunikacyjnymi, a jeszcze inne były umowami marketingowymi i licencyjnymi. Ale bez względu na temat, joint venture ma jedną podstawową cechę:

To wygrana dla wszystkich zaangażowanych.

Zasadniczo wspólne przedsięwzięcia powstają, gdy dwie lub więcej osób (lub firm) zdają sobie sprawę, że mogą osiągnąć więcej razem niż mogą osobno. Jest to łączenie talentów, ale na zasadzie projektu, gdzie każdy z graczy kontynuuje inne przedsięwzięcia niezależnie.

Tak to działa również w Internecie. A przynajmniej powinno.

Niestety, termin “joint venture” przekształcił się w coś znacznie bardziej uproszczone w sferze marketingu internetowego. Teraz stało się oznaczać nic więcej niż gloryfikowany program partnerski, który jest całkowicie ustandaryzowany i różni się tylko od typowych programów partnerskich tym, że jest “prywatny” lub “tylko zaproszenie.”

Te JV stały się tak” ekskluzywne”, że często trafiasz na 15 e-maili od 15 różnych osób promujących ten sam produkt, z różnymi promotorami próbującymi połączyć innych z bonusami i dodatkami. W 2006 roku praktyka ta stała się wręcz absurdalna.

I wiesz co? Ludzie uczą się po prostu powiedz nie za cały ten hałas.

Tak więc tradycyjni marketerzy Internetowi znajdują się na rozdrożu. I wiedzą, gdzie muszą iść dalej.

To prawda … media społecznościowe.

Zanim zaczniemy klepać się po plecach za wyprzedzanie zakrętu, słuchajcie.

Ci ludzie tworzą dużo pieniędzy, i robią to od lat. Mówię o wysokich 6-7 cyfrach rocznie, ludzie.

A czym jesteśmy w blogosferze?

Czy można wziąć 10 $do shill za PayPerPost.

Nie będę tu powtarzał wszystkich problemów z modelem PayPerPost (ani nie będę do nich linkował). Skupmy się na najbardziej żałosnym aspekcie tego wszystkiego.

Czy możesz uwierzyć, że są blogerzy, którzy sprzedaliby się tak tanio?

Tradycyjni marketerzy Internetowi muszą śmiać się z nas i naszych głupich debat. Zarabiają miliony, podczas gdy my tracimy czas i energię z bandą długich jęków na temat ludzi tak zdesperowanych, że sprzedają się za okruchy.

Mogę tylko powiedzieć, że jeśli chcesz się sprzedać, nie sprzedawaj tanio. W przeciwnym razie nie mam czasu do stracenia na myślenie o tych ludziach i firmach, które ich wykorzystują.

Wracając do tematu, marketerzy internetowi są silni w mediach społecznościowych, mają pieniądze i dużo więcej wiedzy biznesowej, niż byłem świadkiem w wielu częściach blogosfery. Pamiętajcie o tym, ponieważ czekamy na rok 2007.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie rzeczy były w świecie marketingu internetowego, dlaczego te taktyki już nie działają i dokąd zmierzają, proponuję przeczytać ten bezpłatny raport. Chociaż jest zaangażowany program partnerski (zobaczysz, dlaczego tak szybko, jak przeczytasz początek raportu), mogę ci to obiecać:

  • Nie ma boiska
  • Nie ma puchu
  • Nie ma szumu

To tylko solidna informacja i próba Mike ‘a Filsaime’ a dotarcia poza kazirodczy klaster marketingu internetowego. Możesz zobaczyć na własne oczy, czy to naprawdę śmierć marketingu internetowego, czy po prostu środowisko mediów społecznościowych ma stać się o wiele bardziej konkurencyjne.

Pobierz raport tutaj.

Aktualizacja: sceptyczny? To zrozumiałe dać słabą reputację, że wielu marketerów internetowych stworzyli dla siebie. Przeczytaj analizę Mike Sigers tutaj do szczegółowego zbadania raportu.

Total
0
Shares
Related Posts

Oto fajny egzemplarz na 4 lipca

My, naród Stanów Zjednoczonych, aby stworzyć doskonalszy związek, ustanowić sprawiedliwość, zapewnić spokój wewnętrzny, zapewnić wspólną obronę, promować ogólny…