Rock and rollowe podejście do wygranej różnicy

W 1976 roku przemysł muzyczny był w pełnym rozkwicie disco.

Wszystkie mądre pieniądze goniły za nowymi występami disco bazującymi na sukcesach takich utworów jak The Hustle oraz Jive Talkin’ przez Bee Gees w 1975 roku. Rock był martwy wszyscy mówili, a to jeszcze przed Gorączka Sobotniej Nocy przyniósł disco do Ameryki Środkowej.

Ale wtedy kolejny zespół z Bostonu odwrócił tę mądrość na głowę.

Założyciel Bostonu Tom Scholz walczył o kontrakt płytowy. I nawet po tym, jak podpisał kontrakt z Epic, nie miał nic poza kłopotami ze strony wytwórni, gdy walczył o wydanie tytułowego debiutu zespołu.

Ta muzyka i tak by nie zadziałała, prawda?

Ostatecznie Scholz zwyciężył i Boston został zwolniony. Pozostaje najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w historii USA, z ponad 17 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Oczywiście, że tak. Boston zrodził cały gatunek przemysłu (poetycko znany jako korporacyjny Rock) jako menedżerowie marketingu muzycznego szyfrowali, aby produkować mnóstwo przyjaznego dla radia rocka dla mas.

Korporacyjny trend rockowy utrzymał się w latach 80. i 90., osiągając absurdalną skrajność dzięki metalowym “hair bandom”.”W każdym Guns N’ Roses było dziesięć pozerów wymierzonych w 13-letnie dziewczyny.

Nirvana

W 1991 roku, 15 lat po Bostonie, historia powtórzyła się. Zespół z Seattle zrobił coś, co nie powinno działać.

Jako długoletni fan muzyki alternatywnej, wciąż żywo pamiętam ten dzień. Jechałem na pętli 610 w Houston i Smells Like Teen Spirit pojawił się na lokalnej stacji rockowej.

Dla mnie świat się zmienił. Nirvana nie miała być w radiu.

Oczywiście, że tak. Wkrótce mieliśmy czystą kanałową” alternatywną ” stację rockową (oksymoron o epickich proporcjach), a Britney i boysbandy stały się kolejną wielką rzeczą.

O co chodzi?

Możesz zarabiać ścigając trendy i będąc marketerem” ja też”. Najwięksi zwycięzcy pochodzą jednak nie z pogoni, a z biegu w innym kierunku.

Jaka jest konwencjonalna mądrość w Twojej branży lub niszy?

Co możesz zrobić, żeby nie zadziałało?

Total
0
Shares
Related Posts