Przewodnik dla początkujących do składania raportów rocznych LLC

Większość stanów wymaga od spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) składania rocznych sprawozdań. Brak prawidłowego pliku może prowadzić do kar i zaszkodzić statusowi LLC w stanie.

Podczas gdy składanie rocznych raportów LLC nie jest trudne, wielu właścicieli firm zmaga się z wymaganiami.

Stworzyliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia dotyczące wytycznych dotyczących archiwizacji LLC. Dowiesz się, jak składać roczne raporty LLC i zapewnić, że Twoja firma pozostaje w dobrej kondycji ze stanem. 

Czym są raporty roczne LLC?

Raport roczny LLC to krótki dokument zawierający podstawowe informacje o Twojej firmie. Zazwyczaj obejmuje to nazwę LLC, Adres firmy, członków i zarejestrowanego agenta. 

Celem rocznego raportu LLC jest upewnienie się, że informacje biznesowe są aktualne dla takich rzeczy, jak korespondencja rządowa, pozwy sądowe i inne. 

Kilka stanów ma unikalne nazwy dla rocznego raportu LLC. Na przykład w niektórych jurysdykcjach ten dokument może być określany jako “oświadczenie o informacji”. 

Podstawy składania raportów rocznych LLC

Przyjrzymy się bliżej kluczowemu składnikowi składania rocznego raportu LLC. Pomoże to zapewnić spełnienie wszystkich odpowiednich wymagań w swoim stanie. 

Wymagania Dotyczące Zgłoszenia Państwowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ustalić, czy faktycznie musisz złożyć roczny raport LLC w swoim stanie. Podczas gdy składanie rocznych raportów LLC jest obowiązkowe w większości stanów, nie jest to wymóg we wszystkich dziedzinach. 

Arizona, Missouri, Teksas i Nowy Meksyk są przykładami stanów, które nie wymagają rocznych raportów LLC. 

Nie jesteś pewien, czy musisz złożyć raport roczny w swoim stanie? Sprawdź ten przewodnik dotyczący podatków i wymogów dotyczących wypełniania dokumentów LLC od Nolo. Po prostu kliknij na swój stan, aby uzyskać szybką odpowiedź—ale zalecamy weryfikację tych informacji na stronie internetowej sekretarza stanu. 

Jeśli nie możesz znaleźć tej odpowiedzi u swojego sekretarza stanu, zapoznaj się ze stroną agencji stanowej, której użyłeś do złożenia początkowych dokumentów organizacyjnych LLC. 

Szybkie wyszukiwanie w Internecie dla “raportu rocznego” plus państwa może pomóc, jak również. Ale warto zauważyć, że nie każdy stan używa tego terminu. W zależności od stanu, alternatywne nazwy tego dokumentu obejmują:

  • Oświadczenie o informacji
  • Raport Okresowy
  • Raport Dwuletni
  • Decennial Report
  • Sprawozdanie Roczne

Więc jeśli nie ma bezpośredniego trafienia w pierwszym wyszukiwaniu online, nie zakładaj, że nie jesteś jeszcze zobowiązany do złożenia pliku. Szukaj dalej, żeby to sprawdzić.

Częstotliwość składania i daty rocznych sprawozdań

Po wylądowaniu na zasobie państwowym wyjaśniającym, czy trzeba złożyć raport roczny, powinno być dość łatwo określić, kiedy raporty są należne. 

Warto zauważyć, że termin “raport roczny LLC” jest w rzeczywistości dość szeroki. Nie każde państwo wymaga tego zgłoszenia raz w roku. 

Na przykład Kalifornia wymaga, aby LLC złożyło oświadczenie o informacji w ciągu 90 dni od złożenia artykułów organizacji podczas początkowego procesu tworzenia LLC. Następnie musisz ponownie złożyć wniosek co dwa lata w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających miesiąc jubileuszowy artykułów organizacji LLC. 

Załóżmy, że masz spółkę LLC w Kalifornii i złożyłeś swoje artykuły organizacji 15 czerwca roku parzystego. Twoje oświadczenie o informacji musi zostać złożone w pewnym momencie między 1 stycznia a 30 czerwca każdego kolejnego roku parzystego za okres istnienia Twojej LLC.

W Pensylwanii LLC są zobowiązani do składania co dziesięć lat raportu dziesięcioletniego przez lata kończące się cyfrą “1” (2011, 2021, 2031, itd.). Raport zasadniczo mówi o stanie, że Twoja LLC nadal istnieje i pozwala ci nadal używać nazwy LLC. 

Jak widać z tych dwóch przykładów, terminy i częstotliwość składania mogą być dość specyficzne. Nie zawsze jest to tylko kwestia złożenia dokumentu raz w roku—więc zawsze odwołaj się do swoich mandatów stanowych.

Opłaty i podatki

W większości przypadków istnieje opłata związana ze złożeniem rocznego raportu LLC. Podobnie jak większość aspektów tego procesu składania, dokładne stawki będą się różnić w zależności od stanu.

Na przykład opłata za zgłoszenie informacji LLC w Kalifornii wynosi tylko 20 USD. W Massachusetts roczna opłata za zgłoszenie raportu wynosi 500 USD. Reszta zazwyczaj mieści się gdzieś pomiędzy.

Inne państwa mają unikalne wymagania dotyczące opłat dla każdej firmy. W Wyoming opłaty za roczne raporty są oparte na aktywach Twojej firmy. Istnieje roczny arkusz raportów z aktywami w podziale na różne kategorie i instrukcje dotyczące obliczania całkowitej opłaty za zgłoszenie.

Sposób składania i płacenia może również wpływać na całkowity koszt raportu rocznego. Na przykład, niektóre państwa mają różne stawki za zgłoszenia online w porównaniu do wysyłania raportu rocznego. Inne państwa nakładają dodatkową opłatę za płatność kartą kredytową.

Zazwyczaj tańsza metoda będzie oparta na tym, co jest najwygodniejsze dla Państwa. Jeśli twój stan nadal korzysta z systemu papierowego, składanie poczty będzie prawdopodobnie tańsze niż składanie online. 

Oprócz zgłoszenia rocznego sprawozdania i opłaty, twoje państwo może również nałożyć roczny podatek LLC. Może to nastąpić mniej więcej w tym samym czasie, co raport roczny. 

Domyślnie LLC zapewniają członkom opodatkowanie pass-through – co oznacza, że właściciele płacą podatek dochodowy od swoich osobistych deklaracji, a sama LLC nie jest opodatkowana. 

Spójrzmy na stan taki jak Teksas. Wspomnieliśmy o nich wcześniej jako o stanie, który nie wymaga rocznego raportu LLC. Jednak Teksas nakłada podatek franczyzowy na większość LLC. To tylko jeden z wielu stanów z podobną opłatą. 

Kary i konsekwencje za nie złożenie rocznych raportów LLC

W zależności od stanu, Brak pliku spowoduje coś więcej niż tylko uderzenie w nadgarstek. Możesz zostać ukarany wysoką grzywną lub potencjalnie stracić prawa do swojej nazwy LLC.

Niektóre stany mogą mimowolnie rozwiązać Twoją LLC. Jeśli tak się stanie,a Twoja firma straci status LLC, stracisz również wszystkie zabezpieczenia odpowiedzialności. Utrata statusu LLC może również skutkować naruszeniem umów dotyczących niespłaconych pożyczek lub zobowiązań ubezpieczeniowych.

Wszystkie te scenariusze oznaczałyby oczywiście duże problemy dla Twojej firmy. 

W większości przypadków twoja LLC może nie zostać rozwiązana, jeśli złożyłeś wniosek o tydzień lub miesiąc później. Ale musiałbyś zapłacić za spóźnienie. Te zaległe opłaty są zwykle znacznie wyższe niż opłata roczna. 

Na przykład wcześniej wspomnieliśmy, że opłata za zgłoszenie informacji w Kalifornii wynosi zaledwie 20 USD—jedna z najniższych opłat w kraju i jest należna tylko co drugi rok. Ale spóźnione zgłoszenia są oceniane jako kara w wysokości $250.  

3 narzędzia do składania raportów rocznych LLC

Samodzielne składanie rocznych raportów LLC bez żadnej pomocy może być nieco onieśmielające dla członków LLC. Na szczęście na rynku są narzędzia i rozwiązania, które znacznie ułatwią Ci życie.

#1-Incfile

Incfile jest najbardziej znany ze swoich usług tworzenia biznesu online. W rzeczywistości witryna została użyta do utworzenia ponad 500 000 firm, co czyni ją jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tej kategorii. Ale Incfile oferuje również szeroką gamę dodatkowych usług biznesowych poza początkowym procesem tworzenia.

Nawet jeśli nie użyłeś Incfile do utworzenia swojej firmy, nadal możesz użyć ich do złożenia rocznych raportów. Wystarczy wypełnić prosty formularz online, a przedstawiciel Incfile skontaktuje się z Tobą, aby uzyskać informacje wymagane w raporcie. Usługa zaczyna się od $99 plus opłaty za zgłoszenie stanu. 

#2-Zgodność Z Portami

Harbor Compliance pomógł ponad 25,000 + firmom w całym kraju dzięki szerokiej gamie usług. Jak sama nazwa wskazuje, ten dostawca usług specjalizuje się w zgodności. Oferują nawet zarządzaną usługę raportowania rocznego dla LLC—więc masz o jedną rzecz mniej się martwić. 

Skorzystasz z automatycznych zgłoszeń i mniejszej ilości dokumentów. Oprogramowanie Harbor Compliance śledzi terminy i zawsze składa raporty na czas. Będziesz mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi i będziesz mieć możliwość wyświetlania w czasie rzeczywistym swojego statusu z przyjaznego dla użytkownika panelu administracyjnego. Usługa zaczyna się od $175 na stan, a Harbor Compliance oferuje rabaty ilościowe do 40% dla firm działających w wielu stanach. 

# 3-Północno-Zachodni Zarejestrowany Agent

Northwest Registered Agent pomaga LLC i innym podmiotom gospodarczym zachować zgodność we wszystkich stanach 50. Oferują one wyjątkową obsługę klienta i umieścić swój umysł na luzie, kiedy zatrudnić je jako zarejestrowany agent. 

Część usługi obejmuje bezpłatne narzędzia online, takie jak instrukcje i przypomnienia dotyczące rocznych raportów w każdym stanie, w którym działasz. Nadal będziesz musiał złożyć roczne raporty na własną rękę, ale zarejestrowany agent Northwest upewni się, że złożysz wszystko na czas bez dodatkowych kosztów. Te zarejestrowane usługi agenta zaczynają się od $125 rocznie, a przypomnienia o zgodności są wliczone w cenę.

3 sztuczki do składania rocznych raportów LLC

Zidentyfikowałem kilka szybkich wskazówek i najlepszych praktyk, które pomogą Ci złożyć roczne raporty LLC. Te sztuczki pomogą Ci uniknąć kar i upewnić się, że spełniasz wymagania państwowe. 

Sztuczka # 1: Ustaw Przypomnienia O Wypełnianiu Terminów

Wiele państw wyśle pocztą przypomnienie o nadchodzących terminach i rocznych opłatach za raport. Ale nie możesz na tym polegać sam. 

Kiedy prowadzisz LLC, łatwo jest zapomnieć o złożeniu jednostronicowego dokumentu ze zaktualizowanymi informacjami biznesowymi. Tak więc ustawienie przypomnienia i oznaczenie kalendarza z wyprzedzeniem jest w zasadzie wymogiem-chyba że masz wyjątkową pamięć. 

Jest to szczególnie przydatne w przypadku Llc w Stanach, które mają unikalne terminy. Nie zawsze jest to tylko kwestia złożenia raportu, gdy płacisz podatki na koniec roku. 

Załóżmy, że jesteś w stanie, w którym musisz złożyć raport roczny co drugi rok w miesiącu rocznicy złożenia artykułów organizacji. W takim przypadku prawdopodobnie wymknie ci się bez przypomnienia. Oznaczaj kalendarze i automatyzuj powtarzające się przypomnienia. 

Sztuczka # 2: Użyj usługi archiwizacji, aby umieścić swoje roczne raporty na autopilocie

Najprostszym sposobem na zachowanie zgodności z rocznymi raportami LLC jest korzystanie z usługi innej firmy. 

Niektóre usługi złożą te raporty w Twoim imieniu. Skontaktujemy się z tobą przed upływem terminu, aby firma mogła zweryfikować informacje o Twojej LLC. Wtedy po prostu zajmą się resztą za Ciebie.

Często zdarza się również, że usługi zarejestrowanych agentów i usługi tworzenia firm pomagają w tym procesie. Na przykład niektórzy zarejestrowani agenci oferują usługi corocznego raportowania zgodności. Automatycznie wyśle Ci instrukcje dotyczące wypełniania i przypomnienia o terminach. 

Chociaż istnieje oczywiście dodatkowa opłata za korzystanie z takiej usługi, zwykle jest to dość tanie. Kiedy ważysz ten koszt przed potencjalnymi karami i konsekwencjami związanymi z nie złożeniem, warto.

Sztuczka # 3 :nie zapomnij o innych stanach, w których działasz

Dla tych z Państwa, którzy prowadzą działalność w więcej niż jednym stanie, może być konieczne złożenie wielu raportów rocznych. Jest to zwykle wymagane w każdym stanie, w którym Twoja firma jest zarejestrowana.

Warto zauważyć, że proces zgłoszenia może nie być identyczny z twoim stanem rodzinnym. 

Jak widzieliśmy w tym przewodniku, wymagania różnią się w miarę przekraczania linii stanu. Musisz więc powtórzyć kroki, które omówiliśmy wcześniej, aby zapewnić zgodność w każdym stanie.

To kolejny powód, dla którego tak przydatne jest korzystanie z usługi innej firmy. Organizacje te są dobrze zorientowane we wszystkich stanach 50, dzięki czemu mogą pomóc ci poruszać się po wodach w każdej jurysdykcji, w której działa Twoja LLC. Jest to zdecydowanie przydatne dla firm, które muszą składać roczne raporty LLC w wielu stanach. 

Co dalej

Teraz, gdy rozumiesz podstawowe pojęcia rocznych raportów LLC i jak je składać, nadszedł czas, aby upewnić się, że pozostajesz zgodny. Przede wszystkim odwiedź stronę internetową lokalnej agencji państwowej, aby sprawdzić, czy i kiedy musisz złożyć roczny raport. 

Następnie musisz skonfigurować wewnętrzny proces składania tych raportów, który można powtarzać każdego roku, w którym raport jest wymagalny. Sprawdź naszą listę najlepszych zarejestrowanych usług agentów, ponieważ wiele z tych firm może Ci pomóc w tym procesie. 

Mamy również dogłębny przewodnik po najlepszych usługach LLC, który jest niezwykle przydatny zarówno dla startupów, jak i istniejących LLC. Od usług prawnych po umowy, składanie dokumentów i inne, ten przewodnik pomoże Twojej LLC zachować zgodność.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts