Najlepsze Oprogramowanie Do Zarządzania Łańcuchem Dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw to złożony proces. Wiąże się to z komunikacją i współpracą między wieloma stronami zaangażowanymi w cykl życia produktu pod względem podaży i popytu.

Odpowiednie oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw pomaga przewidzieć, ile produktu (podaży) chcą twoi kupujący (popytu). Nie tylko to, może również pomóc w zarządzaniu całym procesem od końca do końca.

Ale co się dzieje, gdy popyt zmienia się nieoczekiwanie, na przykład gdy wybucha globalna pandemia?

Niestety oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw nie jest w stanie przewidzieć przyszłych zdarzeń, które mogą mieć wpływ na popyt. Ale może pomóc Ci szybko obracać się i dostosowywać, aby sprostać nowym wymaganiom bez zerwania (dużej) potu.

Jeśli więc próbujesz ręcznie zarządzać łańcuchem dostaw i masz problemy, jestem tutaj, aby ci pomóc!

Znalazłem sześć najlepszych programów do zarządzania łańcuchem dostaw, z propozycją dla prawie wszystkich.

Odwiedź SAP

 • Bardzo zwinny, elastyczny i szybki
 • Kompleksowe zarządzanie dostawami
 • Zaawansowane prognozowanie i analityka
 • Zbudowany dla złożonych sieci dostawców i dostawców

Wypróbuj już dziś!

Top 6 Najlepsze Oprogramowanie Do Zarządzania Łańcuchem Dostaw

1. SAP SCM-najlepszy do kompleksowej produkcji
2. Anvyl-najlepszy dla małych firm z potencjałem wzrostu
3. Rozwiązania Logility-najlepsze dla produktów detalicznych i dóbr konsumpcyjnych
4. Hybrent-najlepszy dla pracowników służby zdrowia
5. ArrowStream-najlepszy dla branży gastronomicznej
6. Fishbowl Inventory-najlepszy do zarządzania magazynem i produkcją

Chociaż w tym wyborze doskonalę pewne dość specyficzne branże, niezależnie od tego, czy odnoszą się one do twojej branży, nadal możesz dowiedzieć się kilku rzeczy o funkcjach, które chcesz uzyskać z oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw.

Zaczynajmy!

#1-SAP SCM-najlepsze rozwiązanie dla kompleksowej produkcji

Odwiedź SAP

 • Bardzo zwinny, elastyczny i szybki
 • Kompleksowe zarządzanie dostawami
 • Zaawansowane prognozowanie i analityka
 • Zbudowany dla złożonych sieci dostawców i dostawców

Wypróbuj już dziś!

Należy argumentować, że SAP jest oprogramowaniem do zarządzania łańcuchem dostaw dla prawie każdej branży, dużej lub małej. Ale są zdecydowanie numerem jeden dla firm o złożonych wymaganiach produkcyjnych.

SAP uważa, że w biznesie chodzi o elastyczność, zdolność adaptacji i szybkość niezależnie od rozmiaru, a ich oprogramowanie z pewnością odzwierciedla to pojęcie. Ich wysoka reputacja jest przesiąknięta ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji samochodów, takich jak samochody i samoloty, a także maszyn przemysłowych i produktów obronnych na poziomie wojskowym.

Krótko mówiąc, SAP to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw klasy premium z listą funkcji i możliwości dłuższych niż oba ramiona razem wzięte. Tylko niektóre z rzeczy, które SAP może zrobić, obejmują:

 • Prognozowanie popytu i zarządzanie nim
 • Optymalizacja zapasów
 • Współpraca z partnerami i dostawcami
 • Monitoruj status łańcucha dostaw za pomocą wielu pulpitów nawigacyjnych
 • Zarządzanie magazynem koncentrując się na logistyce przychodzącej i wychodzącej
 • Zarządzanie zamówieniami
 • Logistyka, planowanie i realizacja transportu
 • Śledzenie i śledzenie produktów od magazynu do drzwi klienta

Każdy aspekt tego oprogramowania ma na celu pomoc w prognozowaniu i planowaniu.

Ponadto, gdy popyt nagle się zmieni, będziesz mieć na wyciągnięcie ręki narzędzia do optymalizacji bieżących zapasów i dostosowania podaży do nowego popytu szybko i ekonomicznie.

Ogromną atrakcją oferty SAP jest to, że SAP może być również używany jako prawie punkt kompleksowej obsługi dla potrzeb procesów biznesowych poza ich możliwościami SCM. Oferują systemy, które pomogą Ci zarządzać CRM i customer experience, HR i zaangażowanie pracowników, a także technologii biznesowych i finansów.

Dlaczego jest to ważne, gdy tak naprawdę mówimy o zarządzaniu łańcuchem dostaw?

SAP przygotował świetną ofertę dla firm, które chcą usprawnić swoje procesy w jednym pakiecie bez problemów z integracją lub awariami komunikacji.

SAP nie oferuje bezpłatnej wersji próbnej oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw, ale możesz poprosić o wersję demonstracyjną, aby zobaczyć oprogramowanie w akcji przed skokiem.

#2-Anvyl-Najlepsze Dla Małych Firm Z Potencjałem Wzrostu

Odwiedź Anvyl

 • Znaleziska i weterynarze dla Ciebie
 • Inteligentne alerty inwentaryzacyjne
 • Onboarding dla nowych klientów
 • W zestawie bezpłatny okres próbny

Wypróbuj już dziś!

Anvyl różni się nieco od innych wymienionych tutaj dzisiaj, ponieważ nazywają się platformą menedżera relacji z łańcuchem dostaw.

Co to znaczy?

W skrócie, Anvyl bada i weterynarze najlepszych dostawców i dostawców na każdym etapie łańcucha dostaw, a następnie umieszcza je wszystkie w jednym miejscu dla Ciebie. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu, jeśli chodzi o badania i pracę z mnóstwem różnych dostawców na różnych platformach, których oprogramowanie nie rozmawia ze sobą.

To oprogramowanie pomoże Ci być na bieżąco z łańcuchem dostaw dzięki zautomatyzowanym kontrolom produkcji, alertom o poziomach zapasów i usprawnionej platformie komunikacyjnej, która pomoże Ci w kontaktach ze wszystkimi stronami w całym procesie.

Anvyl również dostaje świetne opinie dla jego użyteczność i skalowalność, z których oba czynią go idealnym kandydatem dla rozwijających się małych firm.

Anvyl oferuje trzy plany cenowe. Ponieważ pomijają niepotrzebne funkcje w planie podstawowym, są one pozycjonowane jako naprawdę niedroga opcja dla tych mniejszych firm, które wyrastają z ręcznych metod zarządzania łańcuchem dostaw.

Gdy jesteś gotowy do dalszego rozwoju, plany ewoluują, aby obejmować więcej funkcji i integracji, aby dopasować się do nowych potrzeb biznesowych.

Wszystkie plany obejmują wsparcie onboardingu, dostęp do czatu w aplikacji i kwartalne recenzje biznesowe, więc nigdy nie będziesz całkowicie sam z Anvyl.

Chcesz spróbować przed zakupem? Rozpocznij bezpłatny okres próbny z Anvyl już dziś.

#3 – Rozwiązania Logility-Najlepsze Dla Produktów Detalicznych I Towarów Konsumpcyjnych

Odwiedź Logility

 • Łatwy w użyciu z marketplaces online
 • Wykorzystuje sztuczną inteligencję i zaawansowaną analitykę
 • Zautomatyzowane planowanie zapasów
 • Optymalizacja podaży i popytu

Wypróbuj Darmowe Demo NA ŻYWO!

Logility to napędzana Sztuczną Inteligencją potęga zarządzania łańcuchem dostaw dla każdej dużej firmy z branży handlu detalicznego lub dóbr konsumpcyjnych. Działa to szczególnie dobrze w przypadku firm sprzedających produkty na wielu platformach, takich jak media społecznościowe, rynki online, sklepy w sklepie i na swojej stronie internetowej.

To oprogramowanie zostało sprytnie zaprojektowane tak, aby było całkowicie intuicyjne dla właściciela firmy. Podpowie, kiedy korzystać z nowych możliwości, a kiedy reagować na zmieniającą się dynamikę rynku.

Osiąga to dzięki połączeniu innowacyjnej sztucznej inteligencji (AI) i zaawansowanej analityki.

Niektóre z rzeczy, których możesz się spodziewać dzięki oprogramowaniu Logility, to:

 • Automatyzacja planowania podaży i popytu
 • Skrócenie czasu cyklu życia produktu
 • Popraw wydajność operacyjną
 • Planowanie popytu, zapasów i uzupełniania zapasów
 • Optymalizacja dostaw i zapasów
 • Planowanie i harmonogramowanie produkcji

Zaletą tych niesamowitych narzędzi do planowania i analizy sztucznej inteligencji jest to, że oprogramowanie zawsze planuje, które produkty wymagają ponownego magazynowania, a które poziomy zapasów produktów są w porządku, w oparciu o czynniki takie jak Pory roku, trendy lub święta.

Podsumowując, Logility będzie twoim prawą ręką w zarządzaniu procesami dostaw, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na aspektach, które sprawiają, że Twoja firma jest opłacalna.

Zaplanuj Darmowe demo NA ŻYWO, aby zobaczyć, o co tyle zamieszania!

# 4-Hybrent-Najlepsze Dla Pracowników Służby Zdrowia

Odwiedź Hybrent

 • Idealny dla firm medycznych
 • Sklep internetowy typu Amazon
 • Łatwo integruje oprogramowanie w / MPM
 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych i tabletów

Wypróbuj Darmowe demo już dziś!

Hybrent Software to oparty na chmurze system zarządzania łańcuchem dostaw zaprojektowany specjalnie do użytku w branży opieki zdrowotnej. Ich mottem jest przekształcenie łańcucha dostaw przy użyciu szybkości, prostoty i cennych danych dla pracowników służby zdrowia.

Mają sklep internetowy podobny do Amazon, który pozwala użytkownikom zamawiać od wielu dostawców pod jednym numerem zamówienia. Możesz również powiązać poziomy zapasów z portalem zamówień, dzięki czemu zawsze możesz dokładnie zobaczyć, co jest w magazynie, bez konieczności odwiedzania szafy zaopatrzeniowej.

Hybrent ma entuzjastyczne opinie na temat użyteczności, funkcjonalności i poziomu obsługi klienta dostarczanego z ich oprogramowaniem. To, co użytkownicy kochają w Hybrent, to to, że mogą usprawnić swoje zapasy w wielu lokalizacjach ćwiczeń, jednocześnie oddzielnie monitorując wydatki każdej praktyki indywidualnie.

Ponieważ jest zaprojektowany przez pracowników służby zdrowia, to oprogramowanie jest gotowe do integracji z większością oprogramowania do zarządzania praktyką, elektronicznych narzędzi medycznych i dokumentacji medycznej oraz oprogramowania księgowego.

Czego jeszcze mógłbyś chcieć?

Być może oprogramowanie, które jest przyjazne zarówno dla urządzeń mobilnych, jak i tabletów, do szybkiego zarządzania łańcuchem dostaw w podróży? Hybrent też tak robi.

Na koniec, jeśli kiedykolwiek miałeś problemy z oprogramowaniem, Hybrent oferuje wsparcie telefoniczne, e-mailowe i czatowe w godzinach pracy biura oraz kompleksową bibliotekę zasobów do samodzielnego rozwiązywania drobnych problemów.

Jeśli jesteś dostawcą usług medycznych i jesteś tak samo sprzedawany na Hybrent jak ja, umów się na bezpłatne demo tutaj!

#5-ArrowStream-Najlepsze Dla Branży Gastronomicznej

Odwiedź ArrowStream

 • Stworzone dla żywności / Bev & hospitality
 • Pełna widoczność łańcucha dostaw
 • Jasny wgląd w wydatki na produkty
 • Maksymalizacja kontraktów z dostawcami

Wypróbuj Darmowe demo już dziś!

Podczas gdy wiele narzędzi do zarządzania łańcuchem dostaw zaspokaja potrzeby branży hotelarskiej, Jeśli szukasz dostawcy, który żyje i oddycha dostawami żywności, ArrowSteam jest dla Ciebie.

ArrowStream łączy ponad 200 restauracji z ponad 1000 centrami dystrybucji i 6000 dostawcami żywności. Jest to astronomiczne pod względem różnorodności wysokiej jakości źródeł żywności i konkurencyjnych cen, które można zaoferować właścicielom restauracji.

Więc, jakie funkcje można oczekiwać, aby mieć dostęp do arrowstream?

 • Alerty zapasów dla artykułów, które kończą się w magazynie
 • Kontraktowa kontrola cen dla restauracji
 • Identyfikuje niezakontraktowane przedmioty o wysokim nakładzie dla Ciebie
 • Wszyscy dostawcy są sprawdzani pod kątem zapewnienia jakości
 • Łatwa do zrozumienia analiza zapasów, wydatków i marnotrawstwa

Istnieją dwie kluczowe cechy wyróżniające oprogramowanie ArrowStream.

Po pierwsze, użytkownicy otrzymują pełną widoczność łańcucha dostaw. Oznacza to, że właściciele restauracji mogą z dużym wyprzedzeniem zobaczyć, kiedy produkt może być niedostępny i w którym momencie łańcucha dostaw może się to zdarzyć.

Zapewnia to doskonałe narzędzie do planowania, jeśli chodzi o prywatne funkcje lub Wydarzenia ze specjalnymi menu, ponieważ możesz zamówić z wyprzedzeniem lub pozyskać innego dostawcę z dużą ilością czasu. Zamiast dowiedzieć się z tygodniowym wyprzedzeniem, że nie możesz zdobyć konkretnej ryby wymaganej do obsługi wesela w ten weekend!

Drugą cechą, która nas wyróżnia, jest zapobieganie nieuczciwym zakupom. ArrowStream odkrył, że użytkownicy płacą prawie 12% więcej za niezakontraktowane przedmioty. Aby temu zapobiec, oprogramowanie pozwoli Ci tylko przejść pewną kwotę ponad zakontraktowane wydatki w każdej transakcji, zanim będziesz musiał dokonać ponownej oceny.

Dlaczego jest to ważne? Cóż, jeśli ciągle zamawiasz przedmiot poza umową i płacisz za niego wyższe stawki, marnujesz dobrze zarobione pieniądze!

ArrowStream pomoże Ci włożyć więcej pieniędzy z powrotem do kieszeni, identyfikując i zatrzymując nieuczciwe zakupy, których można uniknąć.

Myślisz, że ArrowStream może być tym dla Ciebie? Możesz poprosić o wersję demonstracyjną w oparciu o swoje wymagania tutaj.

# 6 – Fishbowl Inventory-Najlepszy Do Zarządzania Magazynem I Produkcją

Odwiedź Fishbowl Inventory

 • Możliwość dostosowania do wielu magazynów
 • Wiele potężnych integracji
 • Automatyzacja zamówień i zakupów
 • Aktualizacje zapasów w czasie rzeczywistym

Wypróbuj ich darmowy okres próbny już dziś!

Załóżmy, że jesteś firmą, która produkuje produkty we własnym magazynie. Sprzedajesz swoje produkty na wielu różnych platformach, a następnie korzystasz z usług firmy zewnętrznej do obsługi transportu i dostawy.

Nadal będziesz potrzebować systemu zarządzania łańcuchem dostaw.

Tam właśnie pojawia się Inwentaryzacja Akwarium. Jak sama nazwa wskazuje, to oprogramowanie jest przeznaczone dla firm poszukujących ogólnych rozwiązań magazynowych, produkcyjnych i magazynowych.

Lista dostępnych integracji jest imponująca i obszerna, w tym eBay, Amazon, QuickBooks, Fedex i inne, więc prawdopodobnie pasuje do wszystkich systemów, które już masz.

Niektóre z kluczowych funkcji, których możesz się spodziewać po inwentarzu Fishbowl, to:

 • Kontrola zapasów
 • Kody kreskowe
 • Zarządzanie aktywami
 • Sprawozdawczość
 • Automatyczne zamawianie i zakupy
 • Planowanie wymagań materiałowych
 • Zarządzanie zleceniami pracy
 • Aktualizacje w czasie rzeczywistym na poziomie zapasów (w tym na wielu platformach)

Istnieje fajna funkcja z inwentarzem Fishbowl, jeśli masz wiele magazynów w swojej organizacji, aby obsługiwać różne rynki. Oprogramowanie nie tylko przewiduje ogólne wymagania dotyczące zapasów w oparciu o trendy sprzedaży, ale także podpowie, kiedy może być konieczne przeniesienie zapasów z jednego magazynu do drugiego, aby sprostać wymaganiom obszaru.

Oprócz tego, że jest doskonałą zaletą logistyczną oprogramowania, będzie również działać jako narzędzie raportowania biznesowego, informując, które rynki rozwijają się bardziej niż inne.

To oprogramowanie nie jest dla wszystkich, więc jeśli nie jesteś w 100% to jest odpowiednie rozwiązanie dla ciebie, możesz dać bezpłatną wersję próbną.

Jak znaleźć najlepsze oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw dla Ciebie

Sercem oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw powinny być kluczowe funkcje wymagane do skutecznego zarządzania towarami i produktami. Funkcje te obejmują zarządzanie zamówieniami i zapasami, raportowanie podaży i popytu oraz zarządzanie dostawcami.

Niektóre programy oferują proste rozwiązania inwentaryzacyjne z podstawowymi funkcjami potrzebnymi do wykonania zadania. Niektóre z nich oferują szeroki zakres, w pełni zintegrowanych rozwiązań biznesowych ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami.

Moja rekomendacja numer jeden to nie dać się wciągnąć w błyszczące funkcje, które nie są w rzeczywistości przydatne dla Twojej firmy. Mimo że brzmią fantastycznie, mogą spowodować, że koszt oprogramowania przewyższy korzyści, które Ci przyniesie.

Niezależnie od wielkości prowadzonej działalności, wybór oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw jest kosztowną i ważną decyzją. I nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Więc, jak zamierzasz zawęzić to do najlepszego oprogramowania dla Twojej firmy?

Gdy jesteś gotowy zainwestować w najlepsze oprogramowanie dla Ciebie, zalecamy uwzględnienie poniższych czynników.

Oprogramowanie Branżowe

Jeśli chcesz, aby twoje włosy były obcinane i farbowane na specjalną okazję, nie udasz się do lokalnego dentysty. Znajdziesz najlepszego fryzjera w swojej okolicy do tej pracy. Dokładnie ta sama zasada powinna być stosowana do wyszukiwania dostawców oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw.

Istnieje tak wiele opcji tam, ponieważ większość z nich są przeznaczone do konkretnych branż. Co więcej, oprogramowanie skierowane do konkretnych branż zwykle robi to z dobrego powodu. Bo są cholernie dobrzy w tym, co robią!

Tak więc w rzeczywistości powinno być co najmniej kilka realnych opcji, aby pomóc konkretnej branży. Wykonując badania, upewnij się, że oprogramowanie, które porównujesz i rozważasz, jest dostosowane do twojej branży, aby uzyskać jak najwięcej z niego. Chociaż możesz być w stanie wykonać część lub większość tego, czego potrzebujesz za pomocą oprogramowania niespecyficznego dla branży, najlepsze rozwiązanie zostanie zbudowane wokół i dogłębnie zrozumie potrzeby Twojej branży.

Integracje I Kompatybilność

Każda firma ma już narzędzia, oprogramowanie i procesy. Może to dotyczyć wszystkiego, ale w szczególności prawdopodobnie masz już narzędzie do planowania zasobów przedsiębiorstwa. W miarę rozwoju i adaptacji firmy potrzebne jest narzędzie do zarządzania łańcuchem dostaw, które można zintegrować z istniejącymi narzędziami i procesami lub z nimi współpracować.

Chociaż możesz nie znaleźć jednego oprogramowania, które może zrobić wszystko i nie wymaga żadnych zmian w obecnych procesach, celem jest znalezienie takiego, które zrobi jak najwięcej, aby płynnie przejść.

Oprócz zgodności z obecnymi rozwiązaniami, zastanów się również, w jaki sposób lub czy oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw, którego szukasz, współpracuje z Twoimi dostawcami, dostawcami i innymi punktami kontaktowymi w systemach Twojego łańcucha dostaw.

Ramy Czasowe Wdrażania Oprogramowania

Czas wdrożenia preferowanego oprogramowania zależy zasadniczo od tego, czy jest ono oparte na chmurze, czy zainstalowane na miejscu. Ale może to również mieć wpływ na to, ile dostosowanie jest wymagane i ile szkolenia personel będzie musiał efektywnie korzystać z oprogramowania.

Dlaczego jest to ważne?

Cóż, jeśli nagle pojawi się zapotrzebowanie, a twoje ręczne taktyki zarządzania łańcuchem dostaw przestają go ograniczać, będziesz chciał, aby oprogramowanie zostało uruchomione tak szybko, jak to możliwe. Jeśli to Ty, oprogramowanie oparte na chmurze będzie najlepszym sposobem na szybsze wdrożenie.

Jeśli jednak chcesz zmienić oprogramowanie na lepsze praktyki biznesowe i masz dużo czasu na wdrożenie nowego systemu, ramy czasowe wdrożenia mogą nie być dla ciebie decydującym czynnikiem.

Odwiedź SAP

 • Bardzo zwinny, elastyczny i szybki
 • Kompleksowe zarządzanie dostawami
 • Zaawansowane prognozowanie i analityka
 • Zbudowany dla złożonych sieci dostawców i dostawców

Wypróbuj już dziś!

Streszczenie

Moje najważniejsze rekomendacje dotyczące oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw z tych wymienionych dzisiaj to SAP, Anvyl lub Logility.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz działalność, czy jesteś od lat, jeśli sprzedajesz produkty lub towary, będziesz musiał w końcu skorzystać z pomocy dobrego oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw. Nikt nie może wiecznie pracować z arkuszem kalkulacyjnym Excel.

Ponadto to oprogramowanie zawiera niesamowite narzędzia, które wspierają rozwój Twojej firmy we wszystkich szczytach i dolinach.

Skorzystaj z tego przewodnika, aby znaleźć najlepsze oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw dla swojej firmy. Pamiętaj, aby pamiętać o funkcjach, których naprawdę potrzebujesz, czy oprogramowanie jest specyficzne dla branży, jego kompatybilność z aktualnymi narzędziami i jak długo zajmie uruchomienie tego oprogramowania.

Total
0
Shares
Related Posts

Przegląd Grasshopper

Z ponad 135 000 użytkowników, Grasshopper jest jednym z najbardziej zaufanych dostawców usług telefonicznych dla małych firm na…

Recenzja JumpStory

JumpStory to platforma wizualna, która zapewnia dostęp do milionów obrazów, filmów i ilustracji.  Użytkownicy otrzymują nieograniczony dostęp do…

Recenzja BlueJeans

BlueJeans to usługa wideokonferencji firmy Verizon. W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie prawie każdy rodzaj działalności i organizacji korzysta z…

Przegląd Podium

Czy chcesz uzyskać więcej recenzji online dla swojego produktu lub usługi? Podium Cię kryje. Pomagając firmom wysyłać zautomatyzowane…