Nadmiar informacji: najgorszy wróg blogera i 8 sposobów, aby go uniknąć

Żyjemy w erze informacji. I kurczę, dostajemy informacje. Zrzuca ją na nas ciężarówka.

3 funty rzeczy w skrzynce na listy dziennie. 507 kanałów telewizyjnych do przejrzenia, aby znaleźć prognozę pogody. 623 wiadomości e-mail sprzedających pigułki poprawy męskiego libido.

A to tylko ułamek informacji, które nas bombardują. Są billboardy wzdłuż autostrady, audycje informacyjne w radiu, notatki i rozmowy telefoniczne w biurze, instrukcje obsługi sprzętu biurowego, który nie działa, harmonogramy rodzinne do zapamiętania, rachunki, książki, seminaria, przypadkowe rozmowy w porze lunchu, spotkania biznesowe, to nigdy się nie kończy.

Czuję to nawet, gdy wchodzę do alejki z płatkami w supermarkecie i mam do wyboru około 200 pudełek krzyczących w jasnych kolorach i obietnicach o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości błonnika, kiedy wszystko, czego chcę, to dużo cukru i fajna mała plastikowa nagroda owinięta celofanem.

Boli mnie głowa.

W dzisiejszych czasach jest zbyt wiele informacji do przetworzenia. A kiedy ludzie czują się przytłoczeni, reagują w sposób, który nie jest dobry dla Twojego bloga.

Niezależnie od tego, o czym jest Twój blog lub cokolwiek sprzedajesz, twój blog sprowadza się do informacji, zwykle w formie słów, które ludzie muszą przeczytać. Ale ludzie unikną czytania, gdy poczują się przeciążeni, albo odfiltrują trudne informacje i poszukają informacji, które są łatwiejsze do zrozumienia, albo po prostu źle zrozumieją, o czym mówisz i nie będą reagować tak, jak chcesz.

Albo, co najgorsze, mogą cię całkowicie zignorować.

Nie możesz zmienić przepływu informacji, ale możesz zrobić kilka prostych rzeczy w swoim piśmie, aby informacje, które prezentujesz, były jasne, proste i łatwe do zrozumienia.

  1. Spraw, aby jasność była twoim celem nr 1. Nie możesz komunikować się ani przekonywać kogoś, jeśli ta osoba nie rozumie Twojego punktu widzenia. Nie pisz, żeby się popisywać ani zwracać uwagi na to, jaki jesteś mądry lub sprytny. Uprość swoją wiadomość. Ułatw to zrozumieć. Przejdź do rzeczy i powiedz dokładnie to, co chcesz powiedzieć. Dobre pisanie jest jak czysta tafla szkła w witrynie sklepu—nie zauważasz szkła, ale wyraźnie widzisz, co chcesz po drugiej stronie. Spójrz na mój nagłówek i pierwszy akapit tego artykułu. Bez puchu. Przechodzę od razu Do Rzeczy i od razu wiesz o czym jest ten artykuł.
  2. Zdecyduj, co chcesz powiedzieć, zanim to powiesz. Nie miej tylko nadziei, że coś sensownego ujawni się podczas pisania Twojej kopii. Plan i zarys. Pomyśl o tym, co chcesz powiedzieć. Określ ton lub uczucie emocjonalne. Wiedz, dokąd zmierzasz, zanim zaczniesz. Pomaga to utrzymać punkt i uniknąć rozpraszających pomysłów. Pomaga również uporządkować kopię, aby czytała się w jasny i logiczny sposób od początku do końca.
  3. Uporządkuj informacje wizualnie. Nie bądź jednym z tych blogerów, którzy myślą, że podtytuły, odważna twarz i kule są tylko do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Służą do wizualnej organizacji. Weźmy na przykład Ten artykuł. Używam kul, ponieważ mam listę oddzielnych porad na mój główny temat. Gdybym miał trzy duże punkty do zrobienia, mógłbym zamiast tego użyć trzech podtytułów. Albo gdybym wyjaśniał jakiś proces, prawdopodobnie użyłbym numerowanej listy. Możesz także używać kursywy, cytatów blokowych i pogrubionego tekstu do podkreślenia i organizacji.
  4. Połącz informacje ze znanymi pomysłami. Jeśli istnieje jakaś szansa na nieporozumienie, użyj prostej analogii, która odnosi się do czegoś, co twój czytelnik jest już zaznajomiony i wygodny. Na przykład, jeśli próbujesz wyjaśnić, jak działa oprogramowanie antywirusowe, powiedz, że jest to jak lekarz, który sprawdza komputer pod kątem infekcji, a kiedy go znajdzie, poddaje go kwarantannie i sprawia, że komputer czuje się lepiej. To jest dokładne i łatwe do zrozumienia.
  5. Wstrzyknij treść emocjonalną. Pomysły są łatwiejsze do zrozumienia i zapamiętania, gdy są związane z treściami emocjonalnymi lub intensywnymi uczuciami. Jeśli jesteś blogerem podnoszącym świadomość, aby zmienić amerykański system podatkowy, nie tylko wyjaśniaj teorii ekonomicznej i wycofuj suche statystyki. Opowiedz o tym, jak Urząd Skarbowy bierze pieniądze z naszych portfeli, jak rząd każe nam pracować dwie godziny dziennie, aby wspierać nadęty rząd, lub jak frustrujące jest wypełnianie tych wszystkich mylących formularzy każdego kwietnia. Ludzie łatwiej przetwarzają idee emocjonalne niż intelektualne. Spraw, aby ludzie czuli, że nie muszą tak mocno myśleć.
  6. Unikaj tworzenia odwrotnych do zamierzonych skojarzeń. Sprytne analogie, kalambury i gry słowne mogą sprawić, że będziesz wyglądać jasno, ale często sabotują jasną komunikację. Dotyczy to darmowej grafiki, efektów i obrazów, które są używane, ponieważ są modne lub fajnie wyglądają. Widziałem kiedyś przedmiot ze zdjęciem klauna wręczającego papiery facetowi siedzącemu przy biurku. Nagłówek mówi, że szef jest klaunem. Nie masz pojęcia, że kopia jest naprawdę o sprzęcie biurowym, dopóki nie przeczytasz całego. To ma sens, jeśli poświęcisz czas, aby to rozgryźć, ale większość ludzi tego nie zrobi.
  7. Skup się na jednym wielkim pomyśle. Nie wysyłaj zbyt wielu wiadomości na czytniku jednocześnie. Zacznij od prostego pomysłu. Następnie zbuduj i wzmocnij ten jeden pomysł, dodając informacje akapit po akapicie, zawsze łącząc się z tym jednym wielkim pomysłem. W tym artykule, mój wielki pomysł jest przeciążenie informacji. Każdy mój punkt odnosi się do tego jednego punktu. Nawet jeśli jeden punkt nie jest tak jasny, jak bym chciał, czytelnik nigdy nie będzie zagubiony ani przytłoczony, ponieważ tak naprawdę mówię tylko o jednym prostym pomyśle.
  8. Przedstaw swój główny pomysł na początku i na końcu swojej kopii. Ludzie pamiętają, co jest pierwsze, a co Ostatnie. Rzeczy w środku są zwykle zapomniane. Jeśli masz listę korzyści z produktu, na przykład, umieść najlepsze z góry, ale masz też kilka dobrych na koniec. W poście na blogu o dowolnej długości podaj swój punkt na początku postu i ponownie go na końcu. Postępuj zgodnie z zasadą dobrych wystąpień publicznych: powiedz im, co masz zamiar powiedzieć. Powiedz to. Powiedz im, co właśnie powiedziałeś.

Supermarket nie może wiele zrobić, aby przezwyciężyć moje uczucie nadmiaru informacji w supermarkecie. I jestem całkiem pewien, że wszyscy jesteśmy zdani na siebie z surfowaniem po kanałach i usuwaniem spamu e-mailowego.

Ale jeśli zastosujesz te pomysły do swojej kopii bloga, możesz zmniejszyć uczucie przeciążenia informacją dla czytelników. Jeśli twój blog stanie się oazą jasności i prostoty w tym morzu mylących informacji, w których żyjemy, ludzie będą chcieli spędzić więcej czasu na twojej stronie czytając i odpowiadając na to, co masz do powiedzenia lub sprzedania.

Total
0
Shares
Related Posts