Made you Thunk: zaangażuj swoich czytelników Literówkami i błędami

This post is by Nick Cernis.

Jest znane powiedzenie: “z wielką mocą przychodzi wysoki rachunek za prąd.”

Pisarze korzystają z wielu narzędzi, aby wywierać władzę nad swoimi czytelnikami. Jeśli jesteś purystą, będziesz gardził samą myślą o broni, którą zamierzam zaoferować:

Czasami literówka Cię wciąga.

Nie mogłeś tego znieść, prawda? W pełni się przyznaję-to też sprawia, że czuję ból. Ale jeśli chcesz zaangażowanej publiczności i używasz ich oszczędnie, literówki i błędne cytaty mogą naprawdę przyciągnąć czytelników.

Jak obudzić naród

Błędy ortograficzne i wymyślone słowa też działają.

Autor, którego nigdy nie wymienię, przyznał się do celowego manipulowania słowami w ich pisaniu w Internecie. Znajdowali rozkoszną przyjemność w używaniu “portugalskiego” zamiast “portugalskiego” w odniesieniu do mieszkańców Portugalii. Nastał całkowity chaos.

Oprócz e-maili od dumnych Portugalczyków linkujących do dowodów dobrego wina, klimatu i historii ich kraju, autor obudził się z delikatnym naparem komentarzy uprzejmie poprawiających błąd i komentujących artykuł. W ciągu zaledwie jednego dnia hordy czających się wyczołgały się z sieci, aby zaangażować autora w rozmowę.

Kiedy raz wyciągniesz nieśmiałych, o wiele łatwiej jest to zrobić ponownie. Jak mówi przysłowie, ” raz ugryziony, dwa razy bardziej prawdopodobne, aby wrócić.”

Szczerze mówiąc, moja droga, źle mnie cytujesz.

Nasza bezczelna przyjaciółka, Panna Quote, może dostarczyć tę samą delikatną truciznę, co panna Spelling, ale z niespodzianką.

Poza umiejętnością kapania humorem i zapraszania do komentowania, błędne cytaty wywołują czkawkę umysłową. Twój czytelnik musi się zatrzymać, aby je ponownie rozważyć. Moje pierwsze zdanie mogło skłonić do krótkiego pierdzenia w mózgu, podczas gdy ty zatrzymałeś się na chwilę, aby przypomnieć sobie, co wielka moc ma naprawdę przynieść.

Moc błędnego cytowania pochodzi prawie wyłącznie z zakłócenia procesu myślowego czytelnika. Jest to koncepcja Centralna dla delikatnej sztuki perswazji i taka, która może sprawić, że Twoje pisanie będzie jeszcze bardziej przekonujące. Bum! A potem są uzależnieni.

Nie sugeruję, że celowo skorumpowałeś swoje posty, aby podrzucić czytelnikom fałszywe informacje. W końcu jest wielu pijanych użytkowników Wikipedii, którzy kradną ci to trofeum.

Trzy Szybkie Sposoby Na Dodanie Przyprawy Dzięki Grze Wordplay Już Dziś

  1. Wrzuć sprytną literówkę, błąd ortograficzny lub sfabrykowane słowo do następnego postu i zobacz, kto gryzie.
  2. Błędnie Cytuj dobrze znane powiedzenie z twojej niszy w sposób, który prowokuje odpowiedź.
  3. W komentarzach do tego posta.

Uwaga: nie popełniaj tego głupiego błędu!

Pomyślałem, że byłoby zabawnie zastosować pojęcie celowego rzezi słowa do codziennego życia. Rany, myliłem się!

Przygotowując jedzenie w kuchni z moją wieloletnią dziewczyną, uklękłem na kolanach i wypowiedziałem nieśmiertelne słowa: “Kochanie, będziesz mnie marynować?”Miałem szczęście, że najpierw ukryłem noże.

Używaj swojej nowej mocy odpowiedzialnie!

Total
0
Shares
Related Posts