Jak zmieniłem 40,000 Word Guide w 361,494 odwiedzających i 8421 e – maili

advanced guide to content marketing

W ciągu ostatnich kilku miesięcy opublikowałem dwa poradniki. Pierwszym z nich był zaawansowany Przewodnik po SEO, a drugim był zaawansowany Przewodnik po Content Marketingu.

Wielu z was zakładało, że Przewodniki spisały się dobrze, ponieważ podobała wam się treść, ale nigdy nie zepsułem ich sukcesu i tego, jak można replikować proces.

Ludzie chcą więcej

Mam pomysł na zaawansowane przewodniki z Moz. Lata temu opublikowali Przewodnik dla początkujących do SEO i wspomnieli, jak ponad milion odwiedzających czyta przewodnik. Przez lata otrzymywałem e-maile od marketerów z prośbą o blogowanie na temat bardziej zaawansowanych treści.

Postanowiłem więc wziąć ten pomysł i stworzyć bardziej szczegółowy przewodnik z zaawansowaną treścią. Ukończenie pierwszego przewodnika i opublikowanie go zajęło mi około 6 miesięcy.

W chwili, gdy go wypuściłem, to był hit. W ciągu godziny od opublikowania przewodnika moje konto Dropbox zostało zawieszone, ponieważ plik PDF został pobrany tak wiele razy, że zużyłem limit transferu plików 20 GB. Zaktualizowałem swoje konto, aby uzyskać dzienny limit transferu plików 200 GB… ale zużyłem go również w ciągu kilku godzin.

Ogólnie rzecz biorąc, przewodnik spisał się dobrze: otrzymał 1,371 tweetów, 1,052 polubień i 120 komentarzy na Facebooku. Przeczytało go 212 584 osób.

Opierając się na liczbach, można założyć, że przewodnik zrobił dobrze, ale nie zrobił tak dobrze, jak mógł. Kiedy go opublikowałem, zdałem sobie sprawę z kilku rzeczy.:

 • Kodowanie ma znaczenie – Wiedziałem już z punktu widzenia SEO, że kod jest ważny, ale nie uderzyło mnie, aby powiedzieć koderowi, aby był kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, dopóki przewodnik nie zostanie ukończony.
 • Ludzie kochają pliki PDF – ludzie mieli trudności z pobieraniem i przeglądaniem pliku PDF, ponieważ nie był on prawidłowo sformatowany. Przewodnik nie został zaprojektowany do umieszczenia w formacie PDF, więc były problemy, gdy przekonwertowałem go na jeden.
 • Nie zapomnij połączyć się – przewodnik został zaprojektowany jako jedna wielka infografika i został zakodowany jako duża infografika, która nie zawierała linków wychodzących. Kiedy ogłosiłem przewodnik w poście na blogu, zdarzyło mi się połączyć z Moz i postanowili zrobić wybuch e-mail o tym, który przyciągnął odwiedzających 25,049.
 • Zbieraj wiadomości e-mail – Zbieram e-maile na Quick Sprout, ponieważ napędza duży procent ruchu na stronie. Nie miałem żadnych skrzynek e-mail opt-in w przewodniku SEO.

Drugi raz to urok

Kiedy dowiedziałem się, co powinienem, a czego nie powinienem, postanowiłem podjąć drugą próbę wydania przewodnika, tworząc zaawansowany Przewodnik po Content Marketingu. Wykonałem ten sam proces, co powyżej, jeśli chodzi o tworzenie przewodnika, ale zrobiłem kilka rzeczy inaczej:

 • Kodowanie ma znaczenie – Zakodowałem przewodnik tak, aby był kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, tabletami i internetami. Zapewniło to, że każdy, kto chciał ją przeczytać, może.
 • Ludzie kochają pliki PDF – Użyłem Uberflip do stworzenia pliku PDF, który był kompatybilny ze wszystkimi tabletami i czytnikami ebooków, takimi jak Kindle. Dzięki ich oprogramowaniu mogłem również powiązać widoki PDF z moim kontem Google Analytics.
 • Nie zapomnij połączyć się – chociaż ten przewodnik został również zaprojektowany jako duża infografika, znalazłem lepszego kodera, który był w stanie dodać linki do zewnętrznych stron. Byłem wtedy w stanie wysłać e-mail do każdej strony, z którą się połączyłem i poprosić ich o udostępnienie przewodnika swoim czytelnikom.
 • Zbieraj wiadomości e-mail – Stworzyłem kilka metod opt-in w przewodniku, który pomógł mi zebrać 8,421 e-maili. Następnie dodałem te e-maile do mojej listy biuletynów, aby te osoby mogły być powiadamiane za każdym razem, gdy publikuję nowy post na blogu, co pomaga zwiększyć przyszły ruch na moim blogu.
 • Skup się na tym, co ważne – z pierwszym przewodnikiem skupiłem swój czas i wysiłek na uzyskaniu większej liczby akcji społecznościowych i tweetów, ale kiedy Moz wysłał swoją bazę użytkowników o przewodniku, zwiększył ruch niż Twitter i Facebook razem wzięte. Z tego powodu, z tym przewodnikiem, nawiązałem współpracę z kilkoma popularnymi blogami, które miały duże listy e-mailowe i wysyłały e-maile do swojej bazy o przewodniku. W zamian zapewniłem im bezpłatne doradztwo SEO.

W końcu ten przewodnik miał mniej akcji społecznych… 677 polubień i 871 tweetów ale miał więcej gości. Advanced Guide To Content Marketing przeczytało 361 494 osób, a SEO guide 212 584 osób. Powodem dużej różnicy jest to, że skupiłem się na kanale marketingowym, o którym wiedziałem, że zapewni najwięcej ruchu… która była partnerstwem z innymi blogami.

Wniosek

Jeśli chcesz zwiększyć swój ruch, nie skupiaj się na tej samej taktyce, której używają wszyscy inni. Poświęć czas, aby wyjść poza granice, tworząc wyjątkowo dobre treści.

Dla mnie zadziałało tak dobrze, że w zły dzień obaj przewodnicy odwiedzili łącznie co najmniej 2000 gości, co nie jest takie złe.

Przed rozpoczęciem procesu tworzenia przewodnika, polecam zrobić kilka rzeczy:

 1. Zbadaj swoich odbiorców – dowiedz się, czego chcą się nauczyć i daj im to. Upewnij się, że wykraczasz ponad to, dając im więcej niż chcą. Możesz użyć Survey Monkey lub Qualaroo do badania swoich czytelników.
 2. Pisz wyjątkowo dobrą treść – musisz upewnić się, że piszesz świetne treści. Jeśli nie jesteś świetnym pisarzem, możesz spróbować poprawić swoje umiejętności, czytając ten post na blogu. Jeśli nie masz czasu na pisanie, umieść ogłoszenie na Craigslist lub Problogger. Właśnie zatrudniłem kogoś, kto napisze poradnik 40,000 słów dla Crazy Egg, i kosztuje mnie to 4,000 dolarów. Zapłaciłem trochę więcej, niż bym chciał, ale prawdopodobnie można ujść na sucho płacąc komuś $500 do $1,000 za każde 10,000 słów, które napiszą.
 3. Nie skąpić na projekt – jednym z głównych powodów, dla których moje przewodniki odniosły taki sukces jest to, że wyglądają tak pięknie. Poprzez Dribbble, można znaleźć illustrator, który zazwyczaj kosztuje $1,000, jeśli znajdują się poza USA. jeśli zatrudnić kogoś w USA, będzie kosztować od $ 5,000 do $ 20,000.
 4. Wykorzystanie istniejących technologii – korzystając z narzędzi takich jak Uberflip, możesz przekształcić przewodnik w plik PDF dla dowolnego urządzenia. Od iPadów przez Kindle po każde nowe urządzenie, które pojawi się w przyszłości, Uberflip automatycznie upewni się, że Twój plik PDF jest z nim zgodny.
 5. Nie zapomnij zbierać wiadomości e-mail – Popełniłem ten błąd z moim pierwszym przewodnikiem i chciałbym zbierać e-maile, ponieważ zebrałbym co najmniej 4000 nowych e-maili. Nie popełniaj tego błędu, ponieważ możesz zwrócić się do tych użytkowników. Możesz nawet zrobić coś wyjątkowego z Uberflip, w którym ludzie muszą podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, aby pobrać wersję PDF swojego przewodnika. Możesz też użyć prostej wtyczki, takiej jak Popup Domination, aby zebrać więcej e-maili.
 6. Nie zapomnij sprzedać swojego przewodnika – powinieneś poświęcić tyle czasu na marketing swojego przewodnika, co na jego tworzenie. Od stworzenia listy wszystkich potencjalnych użytkowników Twittera, którzy mogą chcieć ją promować, do tworzenia partnerstw z innymi blogami, które mogą być zainteresowane blogowaniem na ten temat, musisz skupić się na aspekcie marketingowym.

Więc na co czekasz? Idź tam i stwórz przewodnik. 😉

Total
0
Shares
Related Posts