Kompletny przewodnik po rozmowach konferencyjnych na Androida

Połączenia konferencyjne są podstawą każdego zespołu, a tym bardziej dla pracowników zdalnych. Jest to nie tylko szybka i wygodna metoda komunikacji dla wszystkich zaangażowanych, ale także mniej czasochłonna niż konfigurowanie skomplikowanego spotkania wideo.

Możesz użyć samego urządzenia z Androidem do tworzenia połączeń konferencyjnych lub pobrać niezawodną usługę połączeń konferencyjnych. Tak czy inaczej, masz pewność, że zbierzesz grupę ludzi, aby omówić ważne (i nieistotne!) rzeczy skutecznie i prosto.

Co to jest połączenie konferencyjne na Androida?

Znasz kogoś, kto nie ma telefonu komórkowego w rękach?

Nasze telefony komórkowe stały się integralną częścią naszego współczesnego, codziennego życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawy osobiste, czy biznesowe, potrzebujesz ich, aby pozostać w kontakcie z ludźmi na całym świecie, między innymi.

Nie ma znaczenia, czy jesteś użytkownikiem Androida, czy Lojalistą Apple; każdy potrzebuje telefonu komórkowego do swojego biznesu, życia towarzyskiego i wypoczynku. I chociaż wszystkie dodatki są świetne, Nie odwracajmy uwagi od podstawowej funkcjonalności telefonu komórkowego: Ułatw komunikację głosową.

Połączenia konferencyjne pozwalają stworzyć kanał komunikacji między wieloma osobami naraz. W szczególności system operacyjny Android ma największy udział w rynku smartfonów, więc nic dziwnego, że użytkownicy szukają niezawodnego rozwiązania do wykonywania połączeń konferencyjnych na Androidzie.

Czytaj dalej, jak dyskutować, jak można przeprowadzić rozmowy konferencyjne na Androida bez żadnych kłopotów.

5 narzędzi do poprawy połączeń konferencyjnych na Androida

Mamy szczęście, że dzisiejsze spotkania są o wiele łatwiejsze niż kiedyś. I chociaż istnieje mnóstwo aplikacji do połączeń wideo, znajdziesz również konkretne aplikacje do konferencji audio i wideo na telefony z Androidem.

RingCentral

RingCentral to jedno z najlepszych narzędzi do prowadzenia rozmów konferencyjnych dla nowoczesnego biura. Dzięki tej platformie możesz uzyskać więcej niż tylko możliwości połączeń konferencyjnych, ponieważ jest to również usługa telefonii VoIP, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych tylko za pomocą połączenia internetowego.

Poza tym całe rozwiązanie mieści się w chmurze, więc nie musisz instalować żadnego sprzętu, a firma zajmuje się wszystkimi konserwacjami i modernizacjami.

Jego bezpłatny plan pozwala dodać do stu uczestników, a czas trwania spotkania ograniczony jest do 40 minut. Jeśli chcesz dodać większe opcje spotkań, musisz uaktualnić do swoich planów premium, a biorąc pod uwagę, że zaczynają się one od zaledwie 19,99 miesięcznie, nie będziesz wkrótce rozbijał banku.

GoToMeeting

Opracowany przez LogMeIn, GoToMeeting jest niezawodnym i dostępnym rozwiązaniem do połączeń konferencyjnych na Androida.

Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną online, czy potrzebujesz swobodnej przestrzeni do prowadzenia dyskusji grupowych, aplikacja GoToMeeting ułatwia prowadzenie sesji. Tryb “Commuter” to tryb oszczędzania danych, który zapewnia wysokiej jakości połączenia audio i wideo VoIP, które pomagają zaoszczędzić do 90% danych mobilnych w podróży.

Ponadto możesz udostępniać ekrany i pliki urządzeń, kontrolować prezentacje, planować spotkania i rozmawiać z uczestnikami.

Zoom

Zoom zyskał popularność jak żadna inna usługa połączeń konferencyjnych w czasie pandemii i łatwo zrozumieć, dlaczego. Możesz skorzystać z tej usługi, aby wykonywać zarówno związane z pracą, jak i osobiste połączenia konferencyjne.

Wraz z uruchomieniem aplikacji Zoom Cloud Meetings moc ujednoliconej komunikacji jest teraz dostępna na telefonach z systemem Android. Aplikacja oferuje kilka funkcji premium, takich jak Połączenia konferencyjne w wysokiej rozdzielczości, funkcja udostępniania ekranu i bezpośrednie udostępnianie plików bezpośrednio z urządzenia z systemem Android.

Możesz dodać uczestników do spotkania lub ustawić zaproszonych użytkowników na udział w webinarium tylko do oglądania—wybór należy do ciebie. Obsługa wielu platform, dostępność ustawień statusu i obsługa wielu sieci to inne zalety.

Skype

Po nabyciu swojego konkurenta Skype, Microsoft zmodyfikował platformę w uniwersalną aplikację do komunikacji biznesowej.

Podzielili Skype ‘ a na dwa różne kanały: jeden do użytku osobistego, a drugi dla firm. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości tekstowe za darmo, udostępniać pliki multimedialne i, oczywiście, prowadzić połączenia trójdrożne na urządzeniach takich jak Android. Każde połączenie konferencyjne może pomieścić maksymalnie 25 osób, z zasadami uczciwego użytkowania, które pozwalają na połączenie do czterech godzin na odcinku.

Możesz wykonywać bezpłatne połączenia głosowe, a także połączenia wideo z innymi użytkownikami Skype ‘ a, a także regularne połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi na całym świecie—pod warunkiem zakupu bezpłatnych kredytów, które umożliwiają rozmowy konferencyjne z VoIP na całym świecie.

Google Hangouts

Każdy, kto ma konto Gmail, może prowadzić rozmowy konferencyjne w Google Hangouts bez dodatkowych opłat.

Skonfigurowanie połączenia konferencyjnego zajmuje zaledwie 10 sekund. Gdy to zrobisz, możesz po prostu przesłać link Google hangout do każdego, kogo chcesz podczas połączenia.

Google Hangouts jest na ogół lepiej przystosowany do spotkań jeden na jeden, ale działa również do organizowania mniejszych połączeń konferencyjnych do 25 osób. Możesz również udostępniać ekran i wykonywać połączenia wideokonferencyjne.

Chociaż to narzędzie do konferencji jest proste, proste i przyjazne dla użytkownika, należy pamiętać o kilku wadach. Na przykład, nie ma obsługi klienta, jeśli używasz darmowej wersji. Funkcja nagrywania rozmów również nie jest dostępna.

Podstawy połączeń konferencyjnych na Androida

Tutaj omówimy podstawy wykonywania połączeń konferencyjnych na urządzeniach z Androidem. Rzućmy okiem.

Wykonywanie połączeń konferencyjnych w domyślnej aplikacji telefonu

Możesz uruchomić dedykowaną aplikację telefonu Android bezpośrednio z telefonu, aby rozpocząć rozmowę telefoniczną. Masz dwie opcje: wprowadź numer znajomego bezpośrednio w polu Numer lub wyszukaj go na liście kontaktów.

Na urządzeniu z systemem Android, kliknij na Kontakt w aplikacji telefon, a następnie wpisz imię znajomego w polu wyszukiwania. Gdy zobaczysz nazwę, dotknij jej i wykonaj połączenie.

Następnie poczekaj, aż odbiorą telefon.

Gdy twój znajomy odbierze telefon, możesz powiedzieć mu, aby poczekał kilka sekund, a Ty zadzwonisz do innego znajomego, aby dołączył do połączenia konferencyjnego.

Stuknij w Dodaj połączenie ikona na ekranie. Ponownie możesz wprowadzić numer telefonu znajomego w polu Numer lub nazwę kontaktu z listy kontaktów, jak to zrobiono wcześniej.

Ponieważ twoi dwaj przyjaciele są w zawieszeniu, twój następny krok połączy połączenia. Stuknij w Połącz icon. Spowoduje to natychmiastowe połączenie dwóch połączeń telefonicznych,a trójka z Was może natychmiast rozpocząć rozmowę.

Jeśli chcesz dodać więcej znajomych do połączenia konferencyjnego, musisz połączyć dwa pierwsze połączenia przed dodaniem trzeciego znajomego. Możesz to kontynuować, dopóki nie dodasz szóstej osoby do połączenia.

Wykonywanie połączeń konferencyjnych za pośrednictwem aplikacji

Wiele osób woli wykonywać połączenia konferencyjne za pośrednictwem usług i aplikacji zamiast swoich telefonów. Podczas gdy niektóre mają limit dla 10 użytkowników, inne umożliwiają jednoczesne połączenie do stu osób, w zależności od planu, który subskrybujesz.

Chociaż kroki będą się różnić w zależności od usługi lub zastosowania aplikacji, omówię, w jaki sposób można zorganizować połączenie konferencyjne na Androidzie w dwóch najpopularniejszych usługach: RingCentral i Zoom.

RingCentral

Aplikacja RingCentral jest jednym z najbardziej niezawodnych narzędzi do rozmów konferencyjnych, które możesz zdobyć. Posiada kilka funkcji współpracy zaprojektowanych, aby połączenia telefoniczne i połączenia konferencyjne były bardziej produktywne.

Po wykupieniu abonamentu RingCentral Office będziesz mógł w czasie rzeczywistym wykonywać bezpłatne połączenia konferencyjne dla numerów lokalnych i międzynarodowych bezpośrednio z aplikacji.

Wybierz kontakty, z którymi chcesz rozpocząć połączenie konferencyjne z katalogu, a następnie dotknij ikony+. Kliknij na Nowa Konferencja opcja i tyle!

Zoom

Po pobraniu aplikacji Zoom ze Sklepu Google Play utwórz konto. Po zakończeniu kliknij na Nowe Spotkanie. Możesz zabezpieczyć spotkanie hasłem i zmienić połączenie audio w Połączenie wideo, jeśli zdecydujesz się udostępnić wideo.

Aby zorganizować konferencję, należy wybrać Uczestnicy i kliknij na Zaproś. Łącze konferencyjne można następnie udostępnić za pośrednictwem wiadomości SMS lub komunikatorów, takich jak Facebook messenger, WhatsApp i tak dalej.

Odbiorca może następnie dołączyć do czatu, klikając na link.

Maksymalny Limit różni się w zależności od usługi, z której korzystasz

Jeśli zdecydujesz się użyć klawiatury wybierania urządzenia z Androidem, w sumie sześć osób może być w połączeniu konferencyjnym, w tym ty. Na szczęście w Sklepie Google Play dostępnych jest kilka innych aplikacji i usług, które umożliwiają scalenie więcej niż sześciu numerów na raz.

W przeciwieństwie do Apple FaceTime, smartfony i tablety z Androidem nie mają wbudowanych funkcji Połączeń wideo ani aplikacji. Właśnie dlatego potrzebujesz aplikacji i usług innych firm, jeśli zdecydujesz się na Połączenie wideo w konferencji.

5 sztuczek dla połączeń konferencyjnych na Androida

Oto kilka sztuczek telefonicznych z Androidem, których możesz użyć, aby proces był dla ciebie płynniejszy.

Poproś wszystkich, aby Wyciszyli się, gdy nie mówią

Możesz wyciszyć się podczas rozmowy konferencyjnej, dotykając Mute guzik. Podczas gdy będziesz w stanie usłyszeć inne osoby rozmawiające, nie będą one w stanie cię usłyszeć, chyba że ponownie naciśniesz przycisk wyciszenia, aby wyłączyć wyciszenie.

Jest to coś, co przydaje się podczas prowadzenia dużych połączeń konferencyjnych.

Wyeliminuj Echo

Jeśli okaże się, że uczestnik słyszy swój głos natychmiast po przemówieniu lub uczestnicy słyszą echo głosu mówcy, masz problem z echem w dłoni.

Zapytaj uczestników, czy używają telefonu komórkowego, a jeśli ktoś jest, poproś ich o wyciszenie linii. Możesz także wyciszyć wszystkich uczestników połączenia konferencyjnego,a następnie kazać każdemu Uczestnikowi wyłączyć wyciszenie ich linii jeden po drugim, aby zidentyfikować źródło ECHA.

Inną opcją jest upewnienie się, że każdy usuwa inne głośniki lub przynajmniej je wycisza.

Wybierz ciche Tło

Spróbuj wybrać lokalizację, która nie ma dużo hałasu w tle przed wykonaniem połączenia konferencyjnego. Pamiętaj, że chociaż możesz być przyzwyczajony do swojej przeszłości, inni nie będą. dlatego mogą się rozproszyć podczas rozmowy telefonicznej, słysząc głośny ruch za oknem.

Chociaż jest to wygodne, należy unikać prowadzenia połączenia konferencyjnego z telefonu. Jeśli utkniesz w hałaśliwym miejscu, Połączenie konferencyjne nie powiedzie się, chyba że użyjesz przycisku wyciszenia.

Unikaj i zniechęcaj do otwartych dyskusji

Może to być kuszące, aby poprosić o komentarze innych osób po dokonaniu punktu, ale najlepiej jest ich unikać podczas połączenia konferencyjnego. Na przykład, mówiąc coś w stylu ” jakieś komentarze?”lub” co myślisz o moim pomyśle?”może stworzyć wiele chaosu. Ktoś musi albo zostać namówiony, albo odcięty, co prowadzi do bałaganu.

Jeśli chcesz opinii, można wymienić uczestników w kolejności. Na przykład, możesz użyć takich stwierdzeń jak: “posłuchajmy najpierw opinii Zeke’ a, potem Jacka, a potem Zoe.”

W ten sposób każdy będzie miał szansę pokojowo i skutecznie wyrażać swoje opinie, nie przerywając sobie nawzajem.

Zrób wszystko, aby stworzyć zaangażowanie

Słuchacze mają tendencję do strefy teraz, gdy połączenia konferencyjne stają się ulicą jednokierunkową. Musisz zrobić punkt, aby ich umysły koncentrowały się poprzez średnie uczestnictwo, stale zadając pytania, które zachęcają do odpowiedzi.

Jeśli twoi uczestnicy są nieśmiali przez telefon, powinieneś spróbować włączyć ich zaangażowanie do swojego programu. Możesz podać powody uczestnictwa, przypisując im role w ramach połączenia. Zachęci to do uczestnictwa i da im wystarczająco dużo czasu na odrabianie lekcji w celu fachowego omówienia tematu.

Możesz również tworzyć zaangażowanie na inne sposoby, np. za pomocą narzędzi ankietowych lub ankiet w rozmowach konferencyjnych.

Total
0
Shares
Related Posts

RingCentral Phone Review

RingCentral to rozbudowany i w pełni funkcjonalny dostawca wirtualnych numerów telefonicznych, który wyróżnia się wśród konkurencji. Łatwy w…

Kickidler Recenzja

Kickidler to wieloplatformowe rozwiązanie do monitorowania pracowników zarówno dla małych,dużych, jak i zdalnych firm. Dzięki zaawansowanym narzędziom, takim…

Przegląd Zoom

Jeśli nie słyszałeś o zoomie, mieszkałeś pod skałą. Werdykt jest w: rozmowy konferencyjne to jeden z najlepszych sposobów,…