Jak założyć LLC w Ohio

Jeśli zakładasz spółkę z o. o. w Ohio, trafiłeś we właściwe miejsce. 

Prowadzenie działalności gospodarczej to wysokie zadanie, ale zanim będziesz mógł działać, musisz załatwić formalności prawne z Państwem.

Pomysł wypełniania skomplikowanych formularzy, zarządzania zgodnością z przepisami podatkowymi i ubiegania się o licencje biznesowe może być zastraszający dla przedsiębiorcy.

Na szczęście ten przewodnik upraszcza proces rejestracji LLC w Ohio.

Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami i krokami opisanymi w tym przewodniku, aby z łatwością rozpocząć pracę. 

Łatwe Części założenia LLC w Ohio

Założenie LLC w Ohio ma wiele zalet. Jeśli obecnie działasz jako jedyny właściciel, formacja LLC zapewnia dodatkową ochronę odpowiedzialności dla Twojej firmy. Możesz chronić swoje aktywa osobiste, jeśli firma zostanie pozwana lub jest winna wierzycielom pieniądze.

Wielu przedsiębiorców tworzących LLC w Ohio martwi się o wymagania dotyczące dokumentacji i zgłoszenia. Ale ten proces jest bezproblemowy, jeśli korzystasz z usługi formacji online.

ZenBusiness to doskonała opcja dla każdego, kto zaczyna LLC w Ohio.

Dzięki platformom takim jak ZenBusiness nie musisz się martwić o wypełnianie skomplikowanych dokumentów lub składanie dokumentów formacyjnych w Sekretariacie Stanu Ohio. Musisz tylko podać kilka podstawowych informacji o swojej firmie i tym, co będziesz robić-ZenBusiness zajmie się resztą.

Prostota i dokładność to dwa główne powody, dla których ta usługa jest tak pomocna.

Jeśli sam złożysz dokumentację formacji Ohio LLC, jest ona znacznie bardziej podatna na błędy i pomyłki. Spowoduje to opóźnienia w procesie formowania i może przesunąć datę rozpoczęcia o wiele miesięcy. ZenBusiness zapewnia, że Twoje dokumenty są składane szybko i dokładnie, dzięki czemu możesz natychmiast rozpocząć pracę. 

Plany formacji oferowane przez ZenBusiness są również przystępne cenowo. Istnieją trzy opcje do wyboru – $49, $199 i $299, plus opłaty za zgłoszenie stanu. 

Na pierwszy rzut oka może się wydawać tańsze założenie LLC w Ohio na własną rękę. Ale korzystanie z usługi formacyjnej jest warte krańcowego kosztu.

Trudne części rozpoczęcia LLC w Ohio

Podczas gdy tworzenie LLC w Ohio zdecydowanie ma wiele zalet, należy również wziąć pod uwagę kilka wad. 

Ohio ma podatek od działalności handlowej (CAT). Jest to roczna opłata nałożona na firmy Ohio, w tym LLC, z podatkowymi dochodami brutto w wysokości 150 000 lub więcej w roku kalendarzowym. 

Nieprzestrzeganie tego prawa podatkowego może skutkować karą w wysokości do 10% należnego podatku. W niektórych przypadkach państwo może nawet odebrać ci zdolność do działania. Dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z tym prawem podatkowym. 

W zależności od branży musisz również ubiegać się o licencje i zezwolenia biznesowe oraz aktualizować wszystko w celu zapewnienia zgodności. 

Prawne aspekty założenia LLC w Ohio to dopiero początek. Gdy państwo oficjalnie rozpozna cię jako LLC, nadal musisz prowadzić dochodowy biznes. 

Zabezpieczanie powierzchni biurowej, znajdowanie klientów, płacenie rachunków, kupowanie sprzętu, zatrudnianie pracowników—lista jest długa. Prowadzenie firmy nie jest łatwe. Nauczysz się tego szybko, jeśli jesteś pierwszym właścicielem firmy w Ohio. 

Krok 1-Nazwij swoją Ohio LLC

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sfinalizować swoje imię. W zależności od sytuacji, ten krok jest łatwiej powiedzieć niż zrobić. 

Niektórzy z was mogą już mieć na myśli wspaniałe imię. Inni będą musieli zrobić trochę burzy mózgów, aby znaleźć unikalną nazwę, która jest brandable dla Ohio LLC. Nie spiesz się, przechodząc przez ten proces, ponieważ nazwa Twojej firmy pozostanie z tobą przez długi czas.

Przeszukaj bazę danych nazw firm Sekretarza Stanu Ohio

Po znalezieniu Imienia, które Ci się podoba, musisz się upewnić, że jest ono dostępne. Jeśli inna firma w Ohio już zarejestrowała tę nazwę, musisz wymyślić coś innego. 

Przejdź do bazy danych nazw firm Ohio na stronie internetowej sekretarza stanu. Pomoże Ci to znaleźć aktywne nazwy firm, anulowane nazwy firm i martwe nazwy firm w Ohio.

Baza danych nie jest najbardziej przyjaznym dla użytkownika narzędziem w sieci. Ale nie chcesz zarejestrować nazwy zbyt podobnej do innej firmy. 

Warto również zauważyć, że prawo Ohio wymaga, aby umieścić jeden z poniższych w swoim imieniu:

 • Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
 • Limited
 • LLC
 • L. L. C.
 • Ltd.

Polecam korzystanie z ZenBusiness, aby pomóc w tym procesie. 

Wszystkie plany są dostarczane z wyszukiwaniem dostępności nazw. Eksperci ZenBusiness formation przeszukają bazę danych Ohio w Twoim imieniu, aby sprawdzić dostępność nazwy. Jeśli żądana nazwa jest niedostępna, skontaktujemy się z Tobą, aby wymyślić alternatywną nazwę przed kontynuowaniem procesu tworzenia. 

Jeśli masz trudności ze znalezieniem nazwy dla swojej Ohio LLC, ZenBusiness ma narzędzia, które Cię zainspirują, gdzie wpisujesz słowa kluczowe związane z Twoją firmą, aby uzyskać szybką listę potencjalnych nazw.

Zarezerwuj Swoje Imię

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie imienia i nazwiska jest natychmiastowe złożenie dokumentów formacji LLC. Ale niektórzy z was mogą nie być jeszcze gotowi do tego. 

Jeśli jesteś zakochany w swoim imieniu i chcesz się upewnić, że nikt inny nie zarejestruje go przed ukończeniem procesu formowania, możesz zarezerwować tę nazwę bezpośrednio u Sekretarza Stanu Ohio. Wystarczy wypełnić formularz 534B. wniosek można złożyć online lub przesłać pocztą. 

Z aplikacją wiąże się opłata w wysokości 39 USD i możesz zarezerwować nazwę na 180 dni. To powinno dać ci dużo czasu, aby uzyskać wszystko, aby złożyć dokumenty formacji. 

Alternatywnie możesz skorzystać z usługi rezerwacji nazwy firmy ZenBusiness.

Jeśli planujesz użyć ZenBusiness do utworzenia swojej LLC, użycie ich do rezerwacji nazwy ma sens. Następnie masz już skonfigurowane konto i usprawni to proces tworzenia, gdy będziesz gotowy do kontynuowania. 

Rejestracja nazwy handlowej (Opcjonalnie)

Zawsze możesz zarejestrować swoją nazwę LLC w stanie, ale robić interesy przy użyciu innej nazwy. Jest to powszechnie znane jako DBA (“doing business as”), ale Sekretarz Stanu Ohio odnosi się do tego jako “nazwa handlowa” lub “fikcyjna nazwa.”

Niektórzy z was mogą nie kochać nazwy, którą wcześniej ustaliliście. Chociaż może to być twoja oficjalna nazwa w stanie, możesz wymyślić coś bardziej kreatywnego i znakowalnego w dół drogi.

Na przykład, załóżmy, że Twoja nazwa firmy Ohio to “Crown Holdings, LLC.”Zawsze możesz zarejestrować nazwę handlową, taką jak” John ‘s Hardware Store” i używać tej nazwy do prowadzenia działalności gospodarczej.

Innym powodem, dla którego firma może chcieć mieć nazwę handlową, jest podanie konkretnej nazwy, takiej jak” John ‘ s Taco Stand “i chęć posiadania szerszej nazwy handlowej, takiej jak “John’ s Restaurant.”

Możesz pobrać formularze 524a ze strony internetowej Sekretarza Stanu Ohio lub wypełnić wniosek online, aby zarejestrować nazwę handlową. Z tym formularzem wiąże się opłata za zgłoszenie w wysokości 25 USD. Możesz też użyć ZenBusiness, aby zarejestrować DBA. 

Krok 2-wyznacz zarejestrowanego agenta

Każda LLC w Ohio jest zobowiązana do wskazania zarejestrowanego agenta lub przedstawiciela ustawowego.

Agentem może być osoba fizyczna, która jest mieszkańcem Ohio. Alternatywnie niektóre korporacje, firmy i stowarzyszenia zawodowe mogą być zarejestrowanymi agentami w Ohio. 

Oto kilka innych szybkich zasad, aby wiedzieć o Ohio zarejestrowanych agentów do przestrzegania prawa stanowego:

 • Jeśli przedstawiciel ustawowy jest osobą, muszą one zamieszkać w Ohio.
 • Jeśli agent jest firmą, firma musi mieć prawo do prowadzenia działalności gospodarczej w Ohio.
 • Zarejestrowani agenci Ohio muszą mieć fizyczny adres – skrzynki pocztowe nie są dozwolone.
 • Agent musi być dostępny osobiście w regularnych godzinach pracy, aby otrzymywać obsługę procesu lub oficjalną korespondencję rządową w imieniu Twojej firmy.

Twój zarejestrowany agent nie musi mieć tego samego adresu co twoja LLC. Technicznie rzecz biorąc, możesz być zarejestrowanym agentem, ale odradzamy to.

Większość właścicieli firm nie chce być dostępna osobiście we wszystkich normalnych godzinach pracy. Dodatkowo, może to być krępujące, jeśli otrzymasz dokumenty procesowe przed klientami lub pracownikami. Nawet jeśli prowadzisz LLC z domu, prawdopodobnie nie chcesz, aby twój adres stał się dostępny w Państwowych rejestrach publicznych.

Zarejestrowani agenci mogą otrzymywać wnioski o takie rzeczy, jak zezwolenia, raporty roczne i formularze podatkowe. Więc nie chcesz powierzyć tej odpowiedzialności komukolwiek. 

Na szczęście możesz użyć ZenBusiness jako zarejestrowanego agenta dla Twojej LLC w Ohio.

Istnieją dwa różne pakiety do wyboru – $99 lub $149 rocznie. Oba plany obejmują standardową usługę zarejestrowanego agenta, dostęp do dokumentów online i wsparcie ekspertów. Pakiet $ 149 jest dostarczany z bezproblemową zgodnością, która jest warta dodatkowych $ 50 rocznie. 

Ta dodatkowa funkcja wysyła aktualizacje i alerty, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnych terminów. Obejmuje on również zgłoszenia rocznego sprawozdania i dwie poprawki rocznie, dzięki czemu można pozostać w dobrej kondycji ze stanem. 

Jeśli zarejestrujesz się w pakiecie formacyjnym ZenBusiness LLC, otrzymasz 25% zniżki na usługę zarejestrowanego agenta w pierwszym roku. Są to obie usługi, których potrzebujesz, więc jest to świetna okazja, jeśli je połączysz. 

Krok 3-Przygotuj i złóż dokumenty dotyczące formacji LLC

Teraz nadszedł czas, aby oficjalnie złożyć dokumenty formacji LLC z Sekretarzem Stanu Ohio. To jest to, czego potrzebujesz, aby legalnie zarejestrować swoją LLC jako podmiot gospodarczy w Ohio.

Artykuły organizacji

Wstępny artykuł papierkowej dokumentacji organizacji od Sekretarza Stanu Ohio to Formularz 533A, i jest opłata za zgłoszenie w wysokości 99 USD. 

Zamiast wypełniać dokumenty samodzielnie, możesz użyć ZenBusiness, aby zrobić to za Ciebie. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojej firmy, a usługa wypełni artykuły organizacji i złoży wszystko w Twoim imieniu. 

Artykuły organizacji będą zawierały takie informacje jak:

 • Nazwa LLC
 • Adres firmy (główne miejsce prowadzenia działalności)
 • Cel firmy
 • Informacje o zarejestrowanym agencie
 • Nazwy członków i dane kontaktowe (właściciele)
 • Data wejścia w życie LLC

Standardowe czasy składania pochodzą z pakietu początkującego ZenBusiness Starter ($49 plus opłaty państwowe). Ale Pakiety Pro i Premium są dostarczane z przyspieszoną i przyspieszoną szybkością archiwizacji. Zaczynają się one odpowiednio od $199 i $299.

Więc jeśli chcesz rozpocząć Ohio LLC jak najszybciej, ZenBusiness może to zrobić.

Umowa Operacyjna

Chociaż nie będziesz musiał składać umowy operacyjnej ze stanem, jest to kluczowa część procesu tworzenia LLC. 

Umowy operacyjne są prawnie wiążącymi formularzami, które określają zasady, Regulaminy i postanowienia członków. Wszystkie pakiety formacyjne ZenBusienss są dostarczane z szablonem umowy operacyjnej, który naprawdę ułatwia życie.

Twoja umowa operacyjna powinna zawierać zarys:

 • Informacje o członkach LLC
 • Zarząd
 • Struktura własnościowa
 • Zarządzanie i prawa głosu
 • Dystrybucje członkostwa
 • Wkłady kapitałowe każdego członka
 • Przepisy dotyczące zmian w członkostwie
 • Rozwiązanie

Stworzenie solidnej umowy operacyjnej jest wysoce wskazane dla LLC działającej w Ohio. Dotyczy to zwłaszcza partnerstw i wieloosobowych LLC.

Krok 4-Uzyskaj Wymagane Licencje Biznesowe Ohio

Następnie musisz uzyskać wszelkie licencje biznesowe wymagane przez stan Ohio. Jeśli sprzedajesz rzeczy osobiste lub usługi podlegające opodatkowaniu, potrzebujesz licencji sprzedawcy z Departamentu Podatków Ohio. 

Sekretarz Stanu Ohio ma listę kontrolną dla firm w każdej branży. Na tej liście dowiesz się o wszystkich licencjach, które musisz uzyskać w celu uzyskania zgodności.

Na przykład, załóżmy, że otwierasz piekarnię.

Lista kontrolna powie Ci, aby skontaktować się z lokalnym Departamentem Zdrowia w celu uzyskania licencji i informacji o inspekcji. Musisz również skontaktować się z Departamentem Bezpieczeństwa Żywności Departamentu Rolnictwa Ohio w celu uzyskania informacji o zezwoleniach. Lista kontrolna zawiera nawet informacje na temat przepisów piekarniczych Ohio, przepisów sanitarnych, bezpieczeństwa etykietowania żywności i innych. 

Zezwolenia wymagane dla piekarni będzie wyglądać bardzo różni się od zezwoleń lub licencji potrzebnych dla księgowego. Upewnij się więc, że uzyskasz niezbędne licencje. 

Krok 5-Zgodność Z Wymogami Podatkowymi Ohio Dla LLC

W przeciwieństwie do wielu stanów, Ohio nie wymaga LLC do składania rocznych raportów. Ale nadal istnieją wymogi podatkowe, które należy wziąć pod uwagę, aby pozostać w dobrej kondycji Państwa.

Przykłady obejmują:

 • Ohio Commercial Activity Tax (CAT)
 • Podatki od przedsiębiorstw państwowych
 • Podatki pracodawcy Państwa
 • Podatek od sprzedaży

Musisz również uwzględnić federalne podatki dochodowe i podatki od samozatrudnienia. Domyślnie podatki LLC przechodzą do indywidualnych deklaracji podatkowych każdego członka. 

Jeśli używasz ZenBusiness jako zarejestrowanego agenta, może on wysyłać Ci przypomnienia o zbliżających się terminach podatkowych, dzięki czemu nie przegapisz płatności lub zgłoszenia. Ta usługa jest dostępna tylko wtedy, gdy zarejestrujesz się w planie, który obejmuje bezproblemową zgodność. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak rozpuścić LLC

Firmy decydują się na trwałe zamknięcie z wielu powodów. Od emerytury właściciela do ograniczonych przepływów pieniężnych lub nieporozumień…