Jak utworzyć umowę operacyjną

Umowa operacyjna jest dokumentem prawnym, który określa różne zasady i wytyczne dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC).

Jeśli tworzysz LLC z wieloma członkami, uzyskanie wszystkich na tej samej stronie może być trudne.

Umowy operacyjne stają się wiążącą umową między członkami LLC, określającą, w jaki sposób firma będzie opodatkowana, składki członkowskie, zamiar operacyjny i inne.

Po ustanowieniu umowa operacyjna formalnie reguluje szczegóły działalności w zakresie decyzji finansowych, funkcji, przepisów, przepisów i innych.

Niezależnie od tego, czy zakładasz nową LLC od zera, czy masz istniejącą LLC, ten przewodnik nauczy Cię, jak łatwo utworzyć umowę operacyjną.

Łatwe elementy tworzenia umowy operacyjnej

W przypadku jednoosobowych spółek LLC tworzenie umowy operacyjnej jest bardzo proste. Jako jedyny właściciel firmy masz pełną kontrolę nad wszystkim i nie musisz się martwić o partnerów lub innych właścicieli.

Nawet jeśli zakładasz wieloosobową LLC, utworzenie umowy operacyjnej nie powinno być zbyt dużym wyzwaniem.

Istnieje wiele szablonów umów operacyjnych online, które możesz również śledzić. Najlepsze usługi tworzenia biznesu zazwyczaj oferują rozwiązania dla umów operacyjnych.

Dzięki LegalZoom wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a platforma automatycznie wygeneruje dla ciebie umowę operacyjną. Następnie wystarczy podpis od innych członków, aby zrobić to oficjalnie.

Łatwo jest również utworzyć umowę operacyjną podczas początkowego procesu tworzenia firmy, co jest kolejnym powodem, dla którego LegalZoom działa tak dobrze. Zamiast powracać do tego kroku w późniejszym terminie, warto poradzić sobie z tym, gdy od samego początku pracujesz nad stanowymi i federalnymi dokumentami biznesowymi.

Umowy operacyjne są niedrogie. Większość usług tworzenia biznesu online oferuje umowy operacyjne jako dodatek za mniej niż $100. W niektórych przypadkach umowy operacyjne zostaną wbudowane w pakiet tworzenia firmy.

Trudne części tworzenia umowy operacyjnej

Największym wyzwaniem stworzenia umowy operacyjnej jest uzyskanie wszystkich członków LLC na tej samej stronie.

Kiedy pracujesz z partnerami lub różnymi właścicielami, nie każdy widzi wszystko oko w oko. Dlatego formalne utworzenie umowy operacyjnej jest tak ważne, ponieważ może być wykorzystywane do rozwiązywania potencjalnych konfliktów na drodze. Ale posłowie nadal muszą zgadzać się na warunki Od początku.

Brak zawarcia umowy operacyjnej wiąże się również z pewnymi wyzwaniami.

Jeśli umowa operacyjna jest nieobecna, Twoja firma automatycznie podlega przepisom stanowym, znanym jako reguły domyślne. Na przykład niektóre stany wymagają, aby wszyscy właściciele LLC równo podzielili zyski—niezależnie od wkładu każdej osoby. Ale umowa operacyjna może wyjaśnić te rozbieżności i zapewnić podział zysków na podstawie własności.

Niektórzy jednoosobowi LLC uważają, że nie muszą tworzyć umowy operacyjnej. Może to jednak spowodować, że twoje aktywa osobiste będą podlegać odpowiedzialności, jeśli wygląda na to, że działasz jako jednoosobowa firma—nawet jeśli utworzono LLC. Obecność umowy operacyjnej sprawia, że sprawy stają się bardziej oficjalne w oczach Państwa.

Krok 1-Uruchom LLC

Technicznie rzecz biorąc, stworzenie umowy operacyjnej jest jednym z wielu kroków wymaganych do utworzenia LLC. Ale nie możesz postawić wózka przed koniem-musisz rozpocząć proces tworzenia LLC, zanim będziesz mógł stworzyć umowę operacyjną.

Aby było jasne, umowy operacyjne są ściśle przeznaczone dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli więc rozpoczynasz działalność innego typu, umowa operacyjna nie będzie działać w twojej sytuacji. Na przykład korpus C i korpus S muszą złożyć Statut z sekretarzem stanu. Umowa operacyjna jest odpowiednikiem tego typu dokumentu LLC.

Skorzystaj z usługi tworzenia firm

Aby formalnie uruchomić LLC, istnieje kilka rzeczy, które musisz wykonać. Korzystanie z usługi tworzenia biznesu znacznie ułatwi Ci życie, ponieważ możesz uzyskać wszystko pod jednym dachem-w tym umowę operacyjną.

Usługi tworzenia biznesu składają wszystkie niezbędne dokumenty, aby formalnie zarejestrować Twoją LLC w stanie. Pomagają zarejestrować Twoje nazwisko, skonfigurować podatki, uzyskać EIN (numer identyfikacyjny pracodawcy), a nawet świadczyć usługi zarejestrowanego agenta.

Spośród wszystkich opcji tworzenia biznesu online do rozważenia, LegalZoom jest najbardziej popularny.

Począwszy od $99, umowę operacyjną można dodać do dowolnego pakietu formacji LLC. Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć na kilka szybkich pytań dotyczących Twojej firmy, a LegalZoom automatycznie utworzy dla ciebie umowę operacyjną.

Po zakończeniu otrzymasz kopię w wiadomości e-mail dla wszystkich członków LLC do podpisania.

LegalZoom ma również przykładowe dokumenty umowy operacyjnej dla każdego stanu, które można przeglądać za darmo.

Kolejną zaletą korzystania z LegalZoom do utworzenia LLC i utworzenia umowy operacyjnej jest przegląd “peace of mind” platformy.”Automatycznie sprawdzą twoje odpowiedzi pod kątem rozbieżności lub brakujących informacji. Skontaktujemy się z tobą, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, zanim dokumenty zostaną oficjalnie utworzone i podpisane.

Z LegalZoom powstało ponad 1,9 miliona umów operacyjnych. Więc wiesz, że to platforma, której możesz zaufać.

LegalZoom oferuje również gwarancję 100% satysfakcji. Jeśli więc nie jesteś zadowolony z umowy operacyjnej, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy w ciągu 60 dni od zakupu.

Krok 2-Poznaj Swoje Wymagania Stanowe

Podobnie jak wiele aspektów rozpoczęcia działalności gospodarczej, przepisy i regulacje dotyczące umów operacyjnych różnią się w zależności od stanu. Niektóre państwa wymagają umów operacyjnych, podczas gdy inne nie.

Jeśli twoje państwo wymaga umowy operacyjnej, powinieneś zapoznać się z tymi Warunkami. Zazwyczaj informacje można znaleźć na stronie internetowej lokalnego sekretarza stanu. W przeciwnym razie możesz skonsultować się z prawnikiem w celu wyjaśnienia.

Korzystanie z usługi tworzenia biznesu, zgodnie z zaleceniami w poprzednim kroku, znacznie ułatwi Ci ten proces.

Służby formacyjne rozumieją różne wymagania państwowe i automatycznie dostosowują odpowiednio umowę operacyjną, aby zapewnić jej ważność i zgodność.

Nawet jeśli twój stan nie wymaga prawnie umowy operacyjnej, nadal w Twoim najlepszym interesie jest jej utworzenie.

W chwili pisania tego tekstu tylko pięć stanów wymaga od LLC utworzenia umowy operacyjnej. Poniżej krótko przyjrzymy się każdemu z nich:

Kalifornia

Wszystkie Llc w Kalifornii muszą mieć umowę operacyjną. Podczas gdy Kalifornia wymaga umowy operacyjnej dla wszystkich LLC, nie musisz składać dokumentu w stanie.

Umowa może być pisemna lub ustna. Wszystkie pisemne umowy i zmiany muszą być przechowywane w dokumentacji biznesowej LLC.

Delaware

Delaware LLC musi utworzyć umowę operacyjną przed, w trakcie lub po złożeniu dokumentacji biznesowej. Umowa może być pisemna, ustna lub dorozumiana.

Umowy operacyjne w Delaware nie muszą być publicznie składane i nie muszą zawierać listy członków ani menedżerów.

Maine

Podobnie jak w przypadku Delaware, umowy operacyjne Maine mogą być pisemne, ustne lub dorozumiane. Ale muszą zostać utworzone w pewnym momencie przed, w trakcie lub po złożeniu dokumentacji formacyjnej LLC.

Podczas gdy” ustne “lub” dorozumiane ” części tego mogą sprawić, że prawo będzie wydawać się pobłażliwe, w Twoim najlepszym interesie jest napisanie wszystkiego na piśmie, aby zapewnić, że umowa jest faktycznie wykonalna.

Missouri

Missouri wymaga, aby LLC stworzyło umowę operacyjną, która zawiera prawa, uprawnienia i obowiązki członków LLC. Umowa powinna również zawierać sprawy LLC i sposób prowadzenia działalności.

Nowy Jork

Nowy Jork wymaga od LLC pisemnej umowy operacyjnej. Dokument musi zawierać obowiązki członków LLC, postanowienia biznesowe, preferencje, ograniczenia i sposób prowadzenia przez firmę swoich spraw.

Krok 3-Określenie Podstawowych Przepisów

Niezależnie od wymagań stanowych lub lokalnych, wszystkie umowy operacyjne powinny zawierać wspólne postanowienia dotyczące LLC. Oto przegląd tego, co należy uwzględnić:

Podstawowe Informacje O Firmie

Umowa operacyjna musi zawierać nazwę LLC. Należy również wymienić główny adres biura i informacje o zarejestrowanym agencie.

Oświadczenie woli i cel biznesowy

Wyjaśnij charakter LLC. Opisz, jaki będzie główny cel działalności.

Niektóre stany zezwalają na ogólny cel, taki jak: “celem firmy ABC LLC jest legalne prowadzenie i prowadzenie działalności gospodarczej dozwolonej w stanie XYZ.”

Inne stwierdzenia mogą wymagać nieco bardziej szczegółowych informacji. Na przykład firma zajmująca się nieruchomościami może zdefiniować swój cel jako ” dążenie do kupna, sprzedaży, posiadania i wynajmu nieruchomości w stanie XYZ.”

Nie bądź zbyt konkretny, chyba że jesteś potrzebny. Zachowaj cel na tyle niejednoznaczny, aby wspierał rozwój Twojej firmy w czasie. Warto również zauważyć, że cel można zmienić w dowolnym momencie za pomocą poprawki, więc nie pozwól, aby to cię zbytnio powstrzymało.

Termin

Zazwyczaj LLC będą nadal działać, chyba że zostaną rozwiązane lub rozwiązane zgodnie z prawem stanowym lub postanowieniami określonymi w umowie operacyjnej. Jednak niektóre LLC będą tworzone w określonym celu i będą istnieć tylko przez określony czas.

Na przykład LLC utworzona specjalnie do budowy domu może istnieć tylko do czasu zakończenia projektu.

Podatki

Umowa operacyjna powinna również wyjaśniać, w jaki sposób LLC planuje być opodatkowana. Mimo, że nie musi być złożony w państwie, ważne jest, aby zdefiniować wszystko, aby zapewnić spójność dla wszystkich członków.

Na przykład jeden członek LLC nie może zdecydować się na opodatkowanie jako jedyny właściciel, podczas gdy inni członkowie wybierają opodatkowanie jako korporacja. Więc każdy musi być w zgodzie z tym, jak podatki będą obsługiwane.

Rozwiązanie

Określ wszystkie procedury i warunki rozwiązania LLC.

Krok 4-Zdefiniuj informacje o członkach, Prawa i obowiązki

Właściciele LLC są nazywani ” członkami.”Podstawowa część Umowy operacyjnej i jej cel będą opisywać różne aspekty członków LLC i ich obowiązków.

Oto przegląd tego, co powinno być omówione:

Identyfikacja członków i wkłady kapitałowe

Formalnie wymień nazwiska i tytuły wszystkich członków LLC. Lista może zawierać również adres i dane kontaktowe każdego.

Opisz każdy początkowy wkład kapitałowy. Składki mogą być zdefiniowane jako środki pieniężne, nieruchomości lub usługi. Upewnij się, że określasz wartość wkładów kapitałowych dla każdego członka.

W niektórych przypadkach LLC będą musiały uzyskać dodatkowy kapitał w przyszłości. Umowa operacyjna powinna określać, czy członkowie są zobowiązani, czy też nie, do wnoszenia dodatkowych wkładów na rzecz przedsiębiorstwa.

Jeśli i kiedy zostaną wniesione te dodatkowe wkłady kapitałowe, opisz, w jaki sposób procent własności lub udziałów w LLC zmieni się odpowiednio dla każdego członka.

Struktura zarządzania i obowiązki członków

LLC zazwyczaj należą do jednej z dwóch kategorii-zarządzane przez członka lub zarządzane przez menedżera. Oba terminy są dość oczywiste.

W przypadku zarządzanych przez menedżera LLC umowa operacyjna powinna zawierać sposób mianowania menedżerów, kwotę ich zapłaty i inne podobne szczegóły. Umowa powinna również określać uprawnienia kierownictwa i wszelkie ograniczenia.

Jakie działania lub decyzje wymagają zatwierdzenia przez członka? Wszystko to zostanie określone w umowie operacyjnej.

Obowiązki członków muszą być również określone w umowie. Będzie to wyraźnie opisywać, którzy członkowie są zobowiązani do wykonywania określonych zadań operacyjnych. Odpowiedzialność może być przekazywana w dowolny sposób, który uzna za odpowiedni dla wszystkich członków.

Opisz, czy członkowie otrzymają dodatkowe wynagrodzenie za wypełniane obowiązki i obowiązki.

Przyjęcie nowych członków

Umowa powinna opisywać, czy i w jaki sposób nowi członkowie LLC zostaną przyjęci. Proszę opisać okoliczności i procedury dotyczące wszystkich obecnych członków, którzy chcą wycofać się z działalności.

Czy są jakieś działania, które automatycznie będą podstawą do usunięcia? Należy określić formalną procedurę.

Przeniesienie odsetek powinno również zostać uwzględnione w umowie operacyjnej. Jeśli członek LLC chce sprzedać całość lub część swojej własności, czy istnieją pewne zasady lub ograniczenia?

Wiele umów operacyjnych zawiera klauzulę o prawie pierwszej odmowy. Daje to innym członkom prawo do wykupienia innego członka, który chce sprzedać przed przeniesieniem własności w inne miejsce.

Podział Zysku

W większości przypadków członkowie będą dzielić się zyskami i stratami w oparciu o ich procent własności. Ale wszystko to musi być określone w umowie operacyjnej. W przeciwnym razie w grę wchodziłyby domyślne przepisy stanowe.

Niektórzy członkowie LLC zgadzają się być równymi partnerami niezależnie od początkowej inwestycji i wkładu wszystkich. Wszystko zależy od tego, jak zdefiniujesz tę sekcję w umowie operacyjnej.

Śmierć członka

Chociaż myślenie o tym może być ponure, ludzie umierają-to się dzieje. Tak więc umowa operacyjna musi zawierać postanowienia i odnosi się do śmierci członka.

Na przykład niektóre umowy operacyjne pozwalają przekazać interes członka spadkobiercy, np. małżonkowi lub dziecku. Alternatywnie, inni członkowie mogą mieć prawo pierwszej odmowy przed przeniesieniem własności na inną osobę.

Możesz dołączyć przepis, który pozwala na przeniesienie odsetek tylko zawierać prawo do zysków – Nie decyzje biznesowe. Więc jeśli członek umiera, ich syn lub córka, która dziedziczy udziały w firmie, nie musi mieć nic do powiedzenia w decyzjach operacyjnych.

Procedury głosowania i posiedzenia

Opisz, czy i kiedy odbędzie się spotkanie. Określ zasady związane z głosowaniem i sposób oddawania głosów.

Czy do działania wymagana jest określona liczba głosów? Czy to zasada większości? Czy wszyscy muszą się zgadzać?

Musisz również opisać wagę głosów. Czy każdy członek ma takie same prawa głosu? Czy akcje wyborcze będą równe procentowi własności każdego z nas?

Krok 5-podpisz, Zapisz i przygotuj poprawki

Po utworzeniu umowy operacyjnej ostatnim krokiem jest uczynienie jej oficjalnym.

Wszyscy członkowie muszą podpisać dokument. Zaleca się, aby każda osoba miała własnego prawnika, który przejrzy umowę operacyjną, zanim sprawy zostaną sfinalizowane.

Podczas gdy umowa operacyjna nie będzie musiała być złożona w państwie, musi być przechowywana wraz z dokumentami zakładowymi. Każdy członek powinien zachować kopię dla siebie, jak również.

W przypadku sporu między członkami umowa operacyjna może być wykorzystana do prawnego egzekwowania przebiegu działania.

Zmiany w umowie operacyjnej mogą być dokonane w dowolnym momencie, o ile wszyscy członkowie są w zgodzie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak założyć korporację

Wybór struktury biznesowej dla nowego przedsięwzięcia jest ważnym przedsięwzięciem. Wielu przedsiębiorców tworzy korporację ze względu na ochronę odpowiedzialności…