Jak pisać z autorytetem dla rynku głodnego lojalności

W dzisiejszych czasach ludzie są bardziej głodni prawdziwego autorytetu niż kiedykolwiek. Są zmęczeni puch, hype i “know-it-alls”. Na początku pisania prawdopodobnie będziesz pisać z pewną niepewnością, gdy będziesz się uczyć i rozwijać – podobnie jak dziecko stawiające pierwsze kroki, ale przychodzi czas, w którym Twoje pisanie “dorasta” i zaczynasz mówić z większą bezpośredniością i celem.

Dziennikarze robią to wyjątkowo dobrze. Czytaj lokalną gazetę lub oglądaj wiadomości. Nigdy nie usłyszysz, jak mówią takie rzeczy, jak: “myślę, że mieli na myśli _____” lub “to było moje doświadczenie, że _____”. Dziennikarze po prostu stwierdzają fakty – ale same fakty mogą być suche i nudne. W tym miejscu możesz nadać swojemu wpisowi na blogu lub artykułowi perspektywę i tło. Opowiedz historię, podziel się osobistym doświadczeniem. Uczyń to” prawdziwym ” dla czytelnika. Wtedy będziesz wiedział, że trafiłeś w miejsce, w którym Twoje pisanie “dorosło”.

Ludzie naturalnie lubią innych, którzy są pewni siebie i pewni siebie. Pisanie z autorytetem wydobywa atmosferę wiarygodności i uczciwości, której po prostu nie da się sfałszować (przynajmniej nie na długo). Jak w przypadku większości rzeczy, im więcej ćwiczysz te metody, tym lepiej staniesz się i szybciej wślizgniesz się do własnego unikalnego tonu i stylu konwersacji. Wypróbuj je w swoim następnym projekcie pisarskim i zobacz, ile komentarzy otrzymasz w rezultacie.

1. Upewnij Się, Że Wiesz Coś, Czym Warto Się Podzielić

Jeśli czujesz nawet najmniejsze wahanie, często pokaże się w piśmie poprzez słowa, które wybierzesz. Dodawanie słów takich jak” might”,” may”,” believe “I” hope ” to rodzaj zrzeczenia się, które dodajemy do naszych postów i artykułów, aby uchronić się przed negatywnymi opiniami – co często nigdy się nie zdarza. Śmiało i podziel się swoją wiedzą. Twoi czytelnicy szukają lidera-bądź nim.

2. Napisz potężne kroki, które można wykonać

Każdy chce jakiejś “sprawdzonej metody” lub strategii, która wcześniej działała i nikt nie chce wyglądać na głupca lub kwestionować swoich decyzji. Kiedy piszesz z autorytetem, nie boisz się przeprowadzić czytelnika przez pewne kroki lub wyjaśnić rzeczy w bezpośredni sposób. Nie oznacza to, że powinieneś być zdecydowany w pisaniu i szczekaniu, ale pisanie z solidnym zrozumieniem tego, jak odbywa się proces lub w jaki sposób czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej, postawi cię na szczycie listy lojalności, w przeciwieństwie do kogoś, kto pisze tylko na podstawie tego, co robią lub używają inni ludzie.

3. Podziel Się Swoim Doświadczeniem

Jak wspomniałem w drugim akapicie, chcesz upewnić się, że czytelnicy wiedzą o twoich doświadczeniach z pierwszej ręki z tym tematem-poprzez historię lub własne doświadczenie. Nawet jeśli piszesz o czymś, co lubisz jako hobby, są szanse, że jest ktoś, kto dopiero zaczyna, kto chce recenzji lub opinii na temat konkretnego produktu, który uzna twoje spostrzeżenia za pomocne. Im więcej ćwiczysz i ciągle uczysz się o produkcie, usłudze lub branży, w której jesteś zaangażowany, tym lepiej staniesz się z czasem. Nie bój się wrócić do niektórych wczesnych artykułów lub postów na blogu i przepisać je, aby płynęły bardziej bezpośrednio do czytelników. Podziękują ci za to.

4. Spełnij swoje obietnice

Nie ma nic, czego ludzie nienawidzą bardziej niż fałszywy lub chciwy autorytet. A ludzie mogą dostrzec falsyfikat z kilometra. Bez względu na to, jak wspaniałe jest twoje pisanie, Jeśli nie dotrzymasz obietnic i zrobisz to konsekwentnie, zobaczysz, że Twoja reputacja zniknie, a to może być trudne, jeśli nie niemożliwe do zbudowania. Dotrzymaj obietnicy podanej w nagłówku i akapicie otwierającym, kończąc swój utwór wezwaniem do działania, takim jak “Zadzwoń do mnie teraz w…” lub ” Kliknij tutaj, aby…”.

5. Bądź otwarty na opinie

Nikt nie wie wszystkiego. Przestań zmagać się z tym, czego nie wiesz i skup się na tym, co wiesz. Ucz się i dziękuj ludziom za zwrócenie twojej uwagi na coś nowego. Zaczniesz tworzyć sieć ludzi, do których możesz udać się po porady i sugestie, aby pomóc poprawić swoją istniejącą wiedzę i to jest coś, bez czego żaden pisarz nie może być bez autorytetu!

Więc zrób skoncentrowany wysiłek, aby teraz podjąć “pierwsze kroki”w pisaniu. Przesuń niepewność na bok i pisz z zamiarem, postępując zgodnie z tymi wskazówkami. W rezultacie zyskasz o wiele więcej czytelników, kupujących i lojalnych fanów.

O autorze: Sherice Jacob jest projektantem stron internetowych, copywriterem i autorem Get Niche Quick. Nie zapomnij śledzić Sherice na Twitterze.

Zdjęcie autorstwa Hugh.

Total
0
Shares
Related Posts

Oto fajny egzemplarz na 4 lipca

My, naród Stanów Zjednoczonych, aby stworzyć doskonalszy związek, ustanowić sprawiedliwość, zapewnić spokój wewnętrzny, zapewnić wspólną obronę, promować ogólny…