Jak eksplozja edukacji Online może zrewolucjonizować Twój biznes

Harvard, MIT, Stanford i Berkeley to robią.

Firmy, zarówno duże, jak i małe, robią to.

Soloprenerzy to robią.

A blogerzy mają been robiąc to … po prostu nie zarabiali na tym pieniędzy.

To trend, który Copyblogger widział … w rzeczywistości Brian zbudował kurs, aby go uczyć w 2007 roku. (Wcześniej zbudował wiele udanych firm na tych samych zasadach.)

“It” to edukacja online-i przerodziła się z ciekawej linii bocznej w ważny trend społeczny i ekonomiczny.

Ten trend będzie nieco dłuższy niż planking czy Pinterest. Ponieważ są pewne bardzo solidne czynniki leżące u podstaw przejścia na edukację online … i są one tylko coraz silniejsze.

Edukacja Online jest w punkcie zwrotnym. To świetna wiadomość, jeśli czytasz Copyblogger. Porozmawiajmy o tym, dlaczego.

Edukacja Online jest teraz juggernaut; ponad 6.1 milionów obecnych studentów uczelni wzięło udział w kursie internetowym jesienią 2010 roku. Prawie jedna trzecia studentów podjęła jedną w trakcie kariery studenckiej. ~ Boston Globe

Tradycyjna edukacja ma kłopoty

Inteligentni pisarze, tacy jak Michael Ellsberg i Josh Kaufman, wskazują na zmianę sposobu, w jaki uniwersytety obsługują studentów.

Tradycyjny model “get a degree and land a sweet job” po prostu nie działa już, przynajmniej w większości zawodów. Nadal jestem wielkim fanem uniwersytetów – ale musimy zmierzyć się z faktem, że szybko stają się one kosztownym luksusem.

Studenci szukają innych sposobów, aby nauczyć się tego, czego potrzebują — bez sześciocyfrowej metki.

“Normalni” ludzie żyją teraz online

Twoja mama jest na Facebooku? Mój jest. A najdziwniejsze w tym jest … to miłe. Pozwala mi nadążyć za tym, co robi i dzielić się wyczynami mojej uroczej chuligan sześciolatek.

Pierwszy raz znalazłem się w sieci w 1989 roku. Ale internet nie należy już do takich dziwaków jak ja. Internet, wspomagany przez inteligentny telefon, jest wpleciony w nasze życie, jak nigdy wcześniej.

Oznacza to, że normalni ludzie — nie tylko ćpuny internetowe, takie jak ty i ja — są gotowi rozważyć działania online, które nigdy wcześniej nie przyszło im do głowy.

Oznacza to, że patrzą na edukację online i myślą: “Hm, zrobiłbym to.”

Świat zmienia się szybciej niż tradycyjna Edukacja

Prawie każdy aspekt naszego życia się zmienia. Biznes, spotkania towarzyskie, Kościół, Życie rodzinne.

Wszystkie te zmiany nadchodzą szybciej, niż możemy sobie poradzić. My wszystkie potrzebujesz pomocy w jakimś aspekcie zmian, które krążą wokół nas.

Co oznacza, że jeśli potrafisz opanować jakiś element zmieniającego się świata i pozostać na bieżąco, możesz pomóc klientom zrobić to samo.

Wielkie firmy buduje się poprzez rozwiązywanie trudnych problemów. A opanowanie zmian jest jednym z najtrudniejszych problemów, z jakimi borykamy się każdego dnia i w każdym aspekcie naszego życia.

Tradycyjna edukacja ma z tym trudny okres. Jeśli chcesz studiować starożytną grekę, powinieneś być ustawiony. (I więcej mocy dla ciebie, bo myślę, że to jest fajne.)

Ale jeśli chcesz studiować technologię, odżywianie i fitness, marketing, Komunikacja, lub którykolwiek z innych niezliczonych sposobów ludzie zarabiają na życie, potrzebujesz najnowszych informacji.

Uczący się przez Internet są … no cóż, uczą się

Nic z tego nie miałoby znaczenia, gdyby edukacja online nie działała tak dobrze, jak uczenie się twarzą w twarz.

Ale wygląda na to, że faktycznie działa lepiej.

W raporcie z 2009 r.opartym na niezależnych badaniach 50 Departament Edukacji USA stwierdził, że uczniowie, którzy studiowali w internetowych środowiskach edukacyjnych, wypadali skromnie lepiej niż rówieśnicy, którzy otrzymywali bezpośrednie instrukcje. ~ Mashable

Nauka Online pozwala uczniom iść w odpowiednim dla nich tempie. Kiedy edukacja online jest dobrze zaprojektowana, daje mnóstwo okazji, aby nie tylko wchłonąć teorie zawarte w materiale, ale do omówienia go sensownie i wprowadzenia go w życie.

Studenci mogą powtórzyć “wykłady”, jeśli trzeba. Mogą wchodzić w interakcje z innymi uczniami online w sposób znacznie przewyższający tradycyjne dyskusje w klasie.

Nawet coś tak prostego, jak możliwość “uczęszczania na zajęcia”, gdy jesteś najbardziej odświeżony, może mieć ogromną różnicę. (Jestem całkiem przekonany, że niczego się nie nauczyłem z kilku zajęć o 8:00 rano w college ‘ u, w których uczestniczyłem.)

Czy jest jeszcze miejsce dla małego przedsiębiorcy?

Wzrost “wielkich broni” w edukacji online jest w rzeczywistości niesamowitą wiadomością dla małych (lub mikro) firm, które chcą wejść w model oparty na edukacji.

Wielcy gracze każdego dnia pokazują coraz więcej osób, że edukacja online is prawdziwa edukacja.

Że nie musimy przenosić się do fizycznego pokoju z instruktorem fizycznie obecnym, aby się uczyć.

Że możemy podjąć najlepszą edukację i uczynić ją powszechnie dostępną, zamiast ograniczać ją do kilkuset osób na raz.

Że możemy uczyć się we własnym tempie, w swoim czasie, kiedy i gdzie jest to dla nas wygodne.

Harvard i Berkeley będą nadal wykonywać genialną pracę ucząc prawa i Mikrobiologii.

Ale możesz bardzo dobrze być w stanie zrobić jeszcze bardziej genialną pracę, ucząc planowania podatkowego dla małych firm lub wegańskiego odżywiania sportowego.

Albo siedzenie ze zwierzętami. Lub szydełkiem. Albo jak opublikować powieść.

Gdzie się udać, jeśli potrzebujesz pomocy z tym

Być może pamiętacie, że wspomniałem, że Brian Clark prowadził kurs wokół tego właśnie pomysłu, w 2007 roku.

That ‘ s Teaching Sells-kompleksowy kurs budowania biznesu edukacyjnego online. Wykorzystuje Twoją pasję do tworzenia inteligentnych, interesujących i użytecznych treści i ujmuje je w model biznesowy. (W sumie w kursie jest 10 modeli biznesowych, ale kto by liczył?)

Ponieważ Kurs jest tak intensywny, zapisy są ściśle ograniczone. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, członkowie władz są pierwszymi, którzy dowiedzą się, gdy ponownie otworzymy się na nowych uczniów. Jeśli przestrzeń na to pozwala, członkowie My Copyblogger otrzymują pozostałe miejsca.

O autorze: Sonia Simone jest współzałożycielką i chief content officer Copyblogger Media oraz współtwórczynią Teaching Sells. Dowiedz się więcej od Sonii na Twitterze @ soniasimone

Total
0
Shares
Related Posts