George Carlin o pisaniu

Niezależnie od tego, czy podobał Ci się jego materiał, czy nie, George Carlin był utalentowanym pisarzem i performerem ze szczególnym talentem językowym. Nie tylko w jego cudownie rytmicznym doborze słów, ale także w jego bezwzględnym, językowym rozwarstwianiu symboli, które traktujemy tak poważnie bez namysłu.

11 dni temu, Psychologia Dzisiaj Starszy redaktor Jay Dixit rozmawiał z Carlin przez telefon. Dixit wszedł w głębię z Carlin, a sam komik nazwał to ” najbardziej kompletnym wywiadem, jaki kiedykolwiek zrobiłem.”Był to również jego ostatni pogłębiony Wywiad, ponieważ George Carlin zmarł na niewydolność serca 22 czerwca 2008.

Cały wywiad jest długi, ale świetna lektura. Oto kilka części, które mnie wyróżniały:

O byciu pisarzem

“Chciałem odróżnić się od tych, którzy nie napisali własnego materiału i byłem z tego dumny, więc powiedziałbym, że jestem komikiem, który pisze własny materiał. I w pewnym momencie odkryłem, że tak naprawdę stałem się pisarzem, który wykonuje swój własny materiał.”

O rozwoju idei

“Jeśli więc coś zapisuję, jakąś obserwację-widzę w telewizji coś, co przypomina mi coś, co już chciałem powiedzieć – za pierwszym razem, gdy to piszę, za pierwszym razem, gdy to słyszę, robi to wrażenie. Za pierwszym razem, kiedy to zapisuję, robi drugie wrażenie, głębszą ścieżkę. Za każdym razem, gdy patrzę na ten kawałek papieru, dopóki nie zapiszę go w swoim pliku, za każdym razem ścieżka staje się nieco bogatsza i głębsza, tak że te rzeczy są tam.”

Na znalezienie unikalnego kąta

“Jedno z woguińskich określeń, które są dla mnie tak odpychające”, myśląc nieszablonowo.”Zadowalanie się takim językiem jest żenujące. Ale to bardzo przydatne zdjęcie. Próbuję wejść bocznymi drzwiami, boczną szybą, wejść z kierunku, którego się nie spodziewają, zobaczyć coś w inny sposób.”

Sprawdź cały wywiad tutaj. I na razie, George … każdy, kto chciał zapytać, czy istnieje inne słowo na “synonim”, jest ze mną w porządku.

O autorze: Brian Clark jest założycielem Copyblogger i współzałożycielem Teaching Sells and Lateral Action. Dowiedz się więcej od Briana na Twitterze.

Total
0
Shares
Related Posts