Dlaczego Content Marketing to nowe SEO

content marketing new seo

SEO nie jest tym, czym kiedyś było. Nie możesz po prostu wyskakiwać z brzydkiej strony, rzucać przeciętnymi treściami, budować kilka linków i oczekiwać, że będziesz dobrze Oceniać. W dzisiejszych czasach musisz zbudować dobrą stronę internetową, napisać wysokiej jakości treści, które rozwiązują problemy ludzi, zbudować tysiące linków i uzyskać tysiące akcji społecznościowych.

Ale jest jeden duży problem: trudno to wszystko przeskalować. Ręczne budowanie tysięcy wysokiej jakości linków jest naprawdę drogie, a nawet jeśli masz pieniądze, zbudowanie tych linków zajmie miesiące, jeśli nie lata. A jeśli nie masz nic wartego udostępnienia w sieci społecznościowej, nie dostaniesz akcji społecznościowych, chyba że kupisz je z kont spamowych.

Jak więc budować tysiące linków w naturalny sposób i zdobywać tysiące akcji społecznościowych? Poprzez content marketing.

Content marketing to najtańszy i najskuteczniejszy sposób na SEO w dzisiejszych czasach. Nie tylko pisanie wysokiej jakości treści generuje linki w szybszym tempie niż budowanie ich ręcznie, ale jest również tańsze. Ponadto Twoje treści będą naturalnie udostępniane na Twitterze, Facebooku, Google+ i Pintereście.

Moje doświadczenie w content marketingu

Zawsze budowałem mój organiczny ruch w wyszukiwarkach poprzez content marketing. “Dlaczego?”możesz zapytać. Jest tańszy i zapewnia szybsze rezultaty.

Udało nam się uruchomić KISSmetrics i zdobyć ponad 100,000 miesięcznych odwiedzających organicznych w mniej niż rok tylko poprzez blogowanie i tworzenie infografik. Nie zbudowaliśmy jednego linku ręcznie… właśnie poświęciliśmy swój czas i pieniądze na content marketing.

Zrobiłem to samo z Quick Sprout. Google odwiedza blog około 90,000 miesięcznie i nie musiałem ręcznie budować jednego linku. Właśnie napisałem dużo wysokiej jakości treści: Dokładnie 311 postów na blogu.

Jeśli uważasz, że content marketing nie jest nowym SEO, rzućmy okiem na liczby:

Content marketing w liczbach

W KISSmetrics stworzyliśmy łącznie 47 infografik. Infografika kosztuje średnio 600 USD, co oznacza, że w ciągu ostatnich dwóch lat wydaliśmy na infografiki 28 200 USD.

W ciągu dwóch lat wygenerowaliśmy 2,512,596 odwiedzających i 41,142 linków zwrotnych z 3,741 unikalnych domen, wszystkie z tych infografik 47.

Z punktu widzenia mediów społecznościowych, w ciągu ostatnich dwóch lat infografiki wywołały 41 359 tweetów i 20 859 polubień.

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz kupić 2,512,596 odwiedzających, kosztowałoby Cię $125,629. 80, jeśli zapłaciłeś 5 centów za odwiedzającego. Jeśli kupiłeś 41,142 linki z serwisu takiego jak recenzje sponsorowane po cenie 20 $ za link, wydałbyś 822,840$. A to nawet nie dałoby ci wysokiej jakości linków. Naturalnie otrzymaliśmy nasze linki ze stron takich jak Huffington Post i Forbes.

Jeśli chcesz kupić 41 359 tweetów, kosztowałoby to 82 718 USD, zakładając, że zapłaciłeś 2,00 USD za tweet. Kosztowałoby to również dodatkowe $41,718, jeśli zapłaciłeś $ 2.00 A Like.

W sumie, jeśli próbujesz grać w Google i uzyskać takie same wyniki, jak my w KISSmetrics, wydałbyś w sumie $1,072,905.80. To dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli porównamy tę liczbę do 28,200 dolarów, które wydaliśmy na stworzenie infografiki.

Duża różnica między content marketingiem a płatnym SEO

Jest jedna ogromna różnica między płaceniem za wszystkie powyższe rzeczy a wydawaniem pieniędzy na content marketing. Zgadniesz, co to jest?

Nie, to nie jest różnica w cenie $1,047,705.80. Guess again…

Content marketing nie ma wpływu na aktualizacje algorytmów, podczas gdy płatne SEO robi. Wyszukiwarki mogą powiedzieć, kiedy dostarczasz wartość, a na dłuższą metę, to rodzaj rzeczy, które chcą mieć pewność, że pozostanie wysoko w rankingach.

Zamiast więc inwestować w krótkoterminowe rozwiązania, które mogą zwiększyć ogólny ranking i ruch, zainwestuj w długoterminowe rozwiązanie content marketingu.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, że content marketing to nowe SEO, musisz również wiedzieć, że wydawanie pieniędzy na niego nie gwarantuje wyników. W ciągu ostatnich kilku lat przetestowałem wiele różnych rodzajów treści i odkryłem, że niektóre typy dają lepsze wyniki niż inne.

  • Szczegółowa treść – krótkie posty na blogu zwykle otrzymują mniej linków niż szczegółowe, dokładne treści. Nie próbuj powielać tego, co robi Huffington post, produkując setki nowych treści każdego dnia. Zamiast tego skup się na jakości.
  • Strawne infografiki – jeśli możesz ułatwić zrozumienie złożonych danych w formacie wizualnym,możesz przyciągnąć miliony odwiedzających Twoją witrynę.
  • Profile społecznościowe – kluczowym wymogiem dla skutecznej strategii content marketingowej jest posiadanie potężnych profili społecznościowych. Upewnij się, że możesz zbudować swoje profile na Twitterze i Facebooku. Będą Ci potrzebne do rozpowszechniania treści.
  • Zbieraj wiadomości e-mail – upewnij się, że masz e-mail opt-in formularze na pasku bocznym i wykorzystać wyskakujące okienka, aby zebrać jeszcze więcej e-maili. Jeśli masz solidną listę e-mail, zawsze możesz wysłać ją e-mailem za każdym razem, gdy publikujesz nowy post na blogu lub fragment treści. Jest to łatwy sposób na rozpoczęcie procesu viralności.
  • Bądź konsekwentny – jeśli nie możesz regularnie publikować treści, bez względu na to, jak dobre są Twoje treści, trudno będzie uzyskać dobry zwrot z inwestycji z marketingu treści. Upewnij się, że regularnie publikujesz treści.
  • Nagłówki mają znaczenie – bez względu na to, jak dobre są Twoje treści, jeśli nie możesz pisać atrakcyjnych nagłówków, nikt nie przeczyta Twoich treści. Naucz się pisać dobre nagłówki.

Co sądzisz o content marketingu? Myślisz, że to nowe SEO?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts