Czy twój Blog jest Ginger czy Mary Ann?

To debata tak stara jak wzgórza. Kto jest gorętszy, Ginger czy Mary Ann?

Jest całkiem jasne, że Gilligan ‘ s Island twórcy myśleli, że Ginger ma to z głowy. Rudowłosa podróbka Marilyn Monroe w cekinowych sukniach i wysokich obcasach, Ginger Grant była kiedyś nazywana “gwiazdką”, której jedynym powodem istnienia był jej seksapil.

Mary Ann Summers, z drugiej strony, była dziewczyną z sąsiedztwa. Kansas cutie w warkocze i cięcia, była na ziemi, rozsądne, i mógł zrobić wygodny hamak z winorośli kokosowych.

Przed Lost, Survivor lub Rozbitek, był kultowy Gilligan ‘ s Island. Tak więc, jeśli twój blog mógłby zostać uosobiony jako zgrabna gwiazda naprawdę tandetnego sitcomu z lat 60., który to byłby? Ginger czy Mary Ann?

Cytując Jima “Suldoga” Sullivana: “to jest pytanie, które dręczyło dorastających chłopców i mężczyzn, którzy myślą jak oni, od niepamiętnych czasów (czyli od 1964 roku.)”

Ginger was a star

Ginger miała pewną godność. Była trochę zdystansowana, trzymała się osobno jako coś wyjątkowego. W konfrontacji z pozostawieniem na bezludnej wyspie do końca życia, nigdy nie zastanawiała się nad narażeniem swojej podstawowej tożsamości. Nie interesowała się rzeczami, w których nie była dobra, jak łapanie jedzenia, gotowanie czy budowanie schronienia.

Ginger był specjalistą, zoptymalizowanym do pracy w określonym środowisku i nie bardzo zainteresowany adaptacją do niczego innego. Jedni nazwaliby tę siłę charakteru, inni-upartość.

Czy twój blog dostosowuje się i zmienia, aby złapać najnowsze mody treści? A może trzymasz się swoich cekinów i tworzysz nową definicję autorytetu?

Mary Ann była przydatna

Wraz z profesorem Mary Ann miała głęboko praktyczne ugięcie. Kiedy jesteś na bezludnej wyspie, dobrze jest wiedzieć, jak robić rzeczy, które są rzeczywiście przydatne. Łowić ryby, zbudować chatę, odeprzeć kanibali, którzy mają straszne podobieństwo do emerytowanych komików Barszcz pas.

Gdyby Mary Ann była blogiem, udzieliłaby wielu praktycznych, solidnych porad, które jej czytelnicy chcieliby złożyć w celach informacyjnych. Byłaby królową listy numerowanej. Robiła pyszności raz w tygodniu bez najmniejszego wysiłku.

Imbir był niezwykły

W obliczu spustoszenia i prawdopodobnego głodu każdy może zacząć ubijać bambusowe chaty i Kokosowe ciasta. Potrzeba trochę kreatywności i chutzpah, aby zachować esencję gwiazdy filmowej w obliczu spędzenia reszty życia rozmawiając z tymi samymi sześcioma łagodnie opóźnionymi stereotypami.

Ginger ma pewien upór normy Desmond, odmowę, by brudna rzeczywistość stanęła na drodze jej stworzonej przez siebie legendy. Wciąż jest duża, to wyspa stała się mała.

Czy wyskakujesz ze zwykłej treści dla bloga me-too? A może na nowo definiujesz, co to znaczy blogować, przesuwając kopertę i potrząsając cekinami, gdy wszyscy wokół tkają frumpy spódnice z trawy?

Mary Ann była istotna

Mary Ann rozejrzała się i zobaczyła, co trzeba zrobić. Zorientowała się w potrzebach swojej społeczności, dołączyła i pomogła stworzyć to, co było najbardziej istotne dla tej sytuacji i tej publiczności.

Mary Ann umie słuchać. Jej zawartość bloga pochodzi z większej rozmowy. Przeczytała Manifest Cluetrain tak często potrafi cytować długie fragmenty z pamięci. (Na szczęście dla niej, ponieważ Amazonka nie dostarcza na bezludne wyspy.) Byłoby to irytujące, gdyby nie było tak całkowicie szczere.

Mary Ann uważa, że ten żart jest przezabawny:

P: ilu blogerów potrzeba, aby zmienić żarówkę?
Odp: daj znać co ty pomyśl w komentarzach.

Spójrzmy prawdzie w oczy, imbir jest gorący

Imbir to szampan i kawior, Martini i papierosy, Betty Page i dziewczyna Vargas.

Ginger to zabójcze nagłówki. Imbir to linkbait. Wszyscy o niej mówią, wszyscy chcą wiedzieć, co ona kombinuje. Ginger może trafić na pierwszą stronę Digg z długim, zadymionym spojrzeniem i przesunięciem bioder.

Z drugiej strony, Mary Ann jest również gorąca

Mary Ann to cut-offs and hayrides, apple pie and farm breakfasts, Doris Day and the girl next door. Mary Ann to dziewczyna, którą poślubiłeś.

Mary Ann jest pasjonatem swojej społeczności treści. Mary Ann śledzi 15,839 użytkowników na Twitterze. Wszyscy ją kochają, wszyscy się z nią łączą. Mary Ann ma twarz, która uruchomiła tysiąc blogrolli.

Więc który jest Twój blog?

Ginger czy Mary Ann?

O autorze: Sonia Simone jest Associate Editor Copyblogger i założycielką Remarkable Communication.

Total
0
Shares
Related Posts