Czy blogujesz z pewnymi stopami?

W zeszłym tygodniu przedstawiłem grupie inwestorów nową koncepcję biznesową. Nigdy nie byłem bardzo zdenerwowany, gdy przemawiałem publicznie, ale to, że czuję się komfortowo, nie znaczy, że jestem idealny, gdy mówię. W rzeczywistości, prawdopodobnie oznacza to, że moje niedoskonałości są bardziej zauważalne niż ktokolwiek inny.

Uważałem na język ciała. Mowa ciała odpowiada za większość twojej komunikacji-nie za Twoje słowa. Jedną z rzeczy, na które zwróciłem szczególną uwagę, było to, jak bardzo poruszyła się moja dolna część ciała.

Co to ma wspólnego z blogowaniem? Zostań ze mną przez chwilę.

Still Yourself

Widzę, że głośniki się ruszają i to nie jest nic złego. Za każdym razem, gdy ktoś stoi w miejscu, mam tendencję do drzemania. Pomyśl o tradycyjnych kaznodziejach biwakujących w pulpitach i czytających z dużych książek. Widzisz, prawie spadłem.

Podnieś rękę, jeśli kiedykolwiek czułeś ból mówcy wygłaszającego prezentację, stojąc bardzo nieruchomo. Zanim przejdziemy dalej, jedno: dlaczego podnosisz rękę? Jesteś sam przed komputerem, odłóż to, zanim ktoś cię zobaczy.

Chciałbym o tym porozmawiać. zdrowy ruch. Podobnie jak wiele rzeczy, ruch podczas mówienia przed ludźmi jest przypadkiem równoważenia skrajności. Żaden ruch nie jest nudny, a zbyt duży ruch wywołuje nerwowe wibracje. Sprawdź ten cytat z Lin Sexton w ostatniej kolumnie dla Worship Leader Magazine:

Dla początkujących wykonawców to stopy często ujawniają ich niepewność i dyskomfort. Mogą wydawać się przekonujące, a nawet pojawiać się w charakterze od tułowia do góry, ale nerwowe stopy ujawniają brak rzemiosła i kontroli.

Tak więc zaufanie jest widoczne w znaczącym ruchu. Idź z ufnością, idź spokojnie i idź z celem.

Uczyń Swoje Stanowisko Znaczącym

Kiedy się nie ruszasz, twoja postawa mówi wiele o Tobie. Na przykład szeroka postawa jest uważana za męską i pewną siebie. Wąska postawa, ze stopami razem, jest bardzo kobieca lub łagodna. Wyobraź sobie policjanta, łuszczącego się nad przechodzącymi przechodniami w prawie niezręcznie szerokiej postawie. Robi to, aby przejawiać kontrolę (niezależnie od tego, czy czuje się w ten sposób, czy nie). Ale rozważ, że za każdym razem, gdy ktoś jest przedstawiany jako dziecko lub ktoś równie bezradny, odbywa się to z nogami ciasno razem (i zwykle ramiona lekko wzruszone ramionami).

Ponownie, równowaga jest ważna. Osobiście chcę być postrzegany jako pewny siebie. Ale nie chcę być tak apodyktyczny jak glina.

Uważaj Na Nogi Podczas Blogowania

A teraz część aplikacyjna kursu. Kiedy mówię do uważaj na nogi podczas blogowania, Mam na myśli tylko to.

Cóż, nie dosłownie:

  • Idź z pewnością siebie. Online. Znajdź swoją niszę i przejmij nad nią kontrolę. Żyj nim i oddychaj nim, i rób to nieapologetycznie. Jak wspomniano w przeszłości, bycie autorytetem blogującym zaczyna się od rozważenia siebie. W ten sam sposób nikt nie będzie cię szanował, gdy mówisz publicznie, chyba że spojrzysz na swoją część, twoja obecność w Internecie nie utrzyma wody, chyba że będziesz pewnie Nosić się ze sobą.
  • Idź z celem. Daj czytelnikom powód do czytania. Dotyczy to tylko tych, którzy chcą wygenerować następujące dane. Jeśli twoim celem jest prowadzenie dziennika blogowania, to zdecydowanie daj z siebie wszystko. Zdecydowanie jest coś do powiedzenia na temat osobistego blogowania. Jeśli jednak chcesz, aby tłum przeczytał twoje pismo, upewnij się, że piszesz coś wartego przeczytania. I, jak tylko możesz, wyciąć tłuszcz. Nie rozpraszaj czytelnika tak bardzo, aby przegapił sens Twojej wiadomości.
  • Nie zapomnij iść. Możesz chodzić. Musi być trochę różnorodności i zabawy we wszystkim, co robisz, czy to prezentowanie publiczności, czy pisanie do nich. Na przykład spójrz na słowa, które napisałem powyżej. Chciałem być bardziej zabawny niż zwykle. Możesz powiedzieć? Jak to zmieniło twoje wrażenia z czytania? Jeśli możesz zachować równowagę, baw się dobrze z publicznością. Nie bądź nudnym kaznodzieją.

I jeśli zastanawiasz się, jak poszła moja prezentacja: bardzo dobrze. Myślę, że zachowałem akceptowalną ilość ruchu i (mam nadzieję) wyglądałem pewnie w odpowiedni sposób. Jedna uwaga, którą mam dla siebie: zawsze mieć wodę pod ręką. Dla mnie może zrobić lub złamać każdą prezentację. Dla blogerów, które prawdopodobnie równają się Red Bullowi lub dietetycznej coli. Cokolwiek Cię napędza, prawda?

Total
0
Shares
Related Posts