Chcesz zwiększyć wydajność pisania? Miej dziecko!

Jako pisarze wielu z nas uwielbia tworzyć, ale nie na cudzym harmonogramie.

Dla mnie, mam przypadkowe wybuchy inspiracji w najdziwniejszych godzinach. Często w środku nocy mogę wypompować naprawdę skłaniającą do myślenia pracę.

Ale oto problem: jeśli jesteś profesjonalnym pisarzem, oczekuje się, że skończysz każdy projekt pisarski w określonym harmonogramie.

Rzadko spotykałem pisarza, który może wybijać doskonałe treści, zgodnie z harmonogramem, przez cały czas.

Prawdziwe pytanie brzmi: jak zmusić się do regularnego tworzenia wysokiej jakości prac pisemnych?

Zanim przedstawię moją strategię, chcę wrócić do pokrewnego, ale ważnego tematu.

Jakiś czas temu pisałem o tym, jak ważne jest znalezienie twojej “strefy pisania”.”Pomysł jest prosty. Po prostu dowiedz się, kiedy jesteś najbardziej produktywny i zrób wszystko, aby upewnić się, że piszesz tylko w tym czasie.

Pisanie w strefie jest absolutnie najbardziej podstawowym pierwszym krokiem do zapewnienia jakości pisania korbowego.

Teraz moje nowe podejście…

Niedawno dodaliśmy nowego członka do naszej rodziny. Nasza córka ma teraz około 6 tygodni. Jej radosne przybycie zmusiło mnie do zmiany harmonogramu i wyskoczenia poza strefę komfortu.

Mój stary harmonogram był iść na siłownię około 8: 00 rano i umówić się z moim trenerem. Potem kuśtykałem do pracy i zaczynałem pisać, zwykle od około 9 rano do 11 rano.

Na początku roku musiałem zmienić harmonogram. Nowe dziecko oznacza, że codziennie zabieram jedno z moich dzieci do szkoły. To było sprzeczne z harmonogramem ćwiczeń, zmuszając mnie do przesunięcia mojego czasu na siłowni na 11:30am.

Błogosławieństwem tutaj (oprócz dziecka, oczywiście) było to, że zostałem zmuszony do nowej sytuacji, która zaowocowała czymś niesamowitym. Zmiana, która napędzała moją produktywność pisania na nowy poziom, jest następująca: umieszczając Stałe spotkanie w moim harmonogramie, które miało miejsce po mojej strefie pisania, byłem wymuszony być produktywnym.

Zanim zrobiłbym inne rzeczy w mojej strefie, takie jak czytanie e-maili, surfowanie po Internecie i odbieranie połączeń telefonicznych.

Teraz, gdy Wiem, że muszę wyjść z biura przed 11: 15, jestem wysoko zmotywowany do pracy w tej strefie pisania. To pomaga mi się schować i szybko pisać.

Tak więc, jeśli chcesz naprawdę przenieść objętość pisania na nowy poziom, wejdź do swojej strefy i daj sobie prawdziwy termin (jak dziecko budzące się z drzemki). Oczywiście nie jest konieczne posiadanie nowego dziecka w domu, ale czasami rzeczy, które widzimy jako przeszkody w pisaniu, okazują się błogosławieństwami (na wiele sposobów).

Jak nieoczekiwane zmiany życia zmieniły Twoje nawyki pisania na lepsze? Czy masz jakieś rady, aby pomóc pisarzom w dalszym tworzeniu?

Total
0
Shares
Related Posts