8 praw bycia w służbie

Mam wystarczająco duże ego, żebyś mógł tam spędzić weekend.  Widoki są wspaniałe i jest tam też całkiem niezłe łowienie ryb.

Więc czasami zastanawiam się, czy jestem w tym coachingu/pisaniu z niewłaściwych powodów.  Czy robię to tylko po to, aby podsycić swoje ego i dlatego, że chcę czuć się dobrze ze sobą?

Wiem, że kiedy pracuję z kimś i wszystko idzie świetnie, czuję się fantastycznie. Otrzymałem kartki i prezenty od klientów, którzy podziękowali mi obficie, a dzięki temu czuję się na szczycie świata.

“Muszę być cholernie dobry”, myślę sobie, gdy zastanawiam się, jak wysoki będzie mój pomnik, gdy zdecydują się otworzyć park lub szpital w moim imieniu.

Łatwo byłoby dojść do związku przyczynowo-skutkowego między tym, co robię, a uczuciem dobrego samopoczucia lub stręczeniem się nad swoim ego. Wniosek, który nieuchronnie przyciągnie mnie do jednego miejsca:

Totalfreekinassholetown.

Spotkałeś kiedyś kogoś, kto pochodzi z tego miasta?  Świetne towarzystwo, prawda?

Byłem bardzo chętny do chodzenia po prawej stronie linii w tym jednym, a po długim i ciężkim zastanowieniu się, gdzie ta linia jest, oto, czego nauczyłem się o biznesie, pomaganiu innym i byciu usługowym.

1. Dobre samopoczucie to dobra rzecz

Wielu ludzi nie czuje się dobrze z samym sobą, a co smutne, są ludzie, którzy uważają, że dobre samopoczucie jest w jakiś sposób niewłaściwe, złe lub nie zasłużone. Dobre samopoczucie to nie to samo, co poddanie się pysze.

2. Dobre samopoczucie staje się problemem, gdy jest uzależnione od zewnętrznych opinii

Otrzymanie wspaniałych informacji zwrotnych daje mózgowi niewielki zastrzyk dopaminy, który daje Ci dobre samopoczucie, które mówią, że zrobiłeś dobrze.

Ale wyobraź sobie, że idziesz o swoim życiu, szukając dobrej opinii, tylko po to, aby uzyskać ten mały Haj. Wyobraź sobie, że czujesz się dobrze z tym, co robisz, gdy otrzymujesz informację zwrotną, że to, co robisz, jest warte zachodu. A co z resztą czasu?

3. Bycie w służbie czemuś-osobie, grupie, społeczności, sprawie lub przekonaniu-oznacza, że zdecydowałeś się zaangażować bez oczekiwania wzajemności

Jestem największym fanem Świąt Bożego Narodzenia, jakie kiedykolwiek miały, ponieważ istnieje możliwość, że każdy na świecie może dać bez oczekiwania wzajemności. Być może nieco kapryśny i naiwny pogląd, ale dawanie bez oczekiwania otrzymania jest najprawdziwszą definicją bycia służącym.

4. Świadczenie usług wymaga dostosowania do Twoich wartości

Lekarz, który nie ceni ludzkiego życia ani więzi międzyludzkich. Żołnierz, który nie ceni prawości ani wolności. Pisarz, który nie ceni sobie wyobraźni ani szczerości.

Nie możesz naprawdę służyć czemuś, jeśli nie jest to zgodne z tym, co naprawdę dla Ciebie ważne, i to właśnie to dopasowanie pozwala ci dawać tylko dlatego, że ma znaczenie.

5. Jeśli wybór usługi kosztuje cię więcej niż możesz sobie pozwolić (finansowy, emocjonalny, fizyczny, duchowy), musisz dokonać nowego wyboru

Starając się być użytecznym w poprzedniej karierze, uszkodziłem się do tego stopnia, że miałem całkowitą awarię.

To nie przesada dla dramatycznego efektu. Po prostu nigdy nie dałem miejsca na myśl, że mogę się wydostać z dodge ‘ a … i nigdy nie widziałem, że szkody, które wyrządziłem, były o wiele większe niż mogłem sobie pozwolić, dopóki nie było za późno.

Bycie w służbie ma być oklaskiwane i szanowane, tylko nie stawaj się męczennikiem w świadczeniu tej usługi.

6. Składanie poświęceń w służbie jest szlachetną i honorową rzeczą do zrobienia, chyba że robisz to, ponieważ chcesz, aby ludzie zauważyli, jak szlachetny lub honorowy jesteś

Poświęcenie czegoś, co jest dla Ciebie ważne dla czegoś, co jest ważniejsze, jest z pewnością szlachetnym aktem-i czy jest to wybór pracy, miłości, przyjaźni, lokalizacji lub stylu życia, to wybór, który życie daje nam wszystkim w różnych momentach. Ale pamiętaj o tym – jeśli musisz coś poświęcić, zrób to, ponieważ ma to znaczenie dla Ciebie, a nie dlatego, że chcesz mieć znaczenie dla innych.

7. Możesz czuć się świetnie z powodu dokonanej różnicy, po prostu nie łącz tej różnicy z wyborem, aby być użytecznym

W pewnym momencie granice między byciem użytecznym a widząc różnicę, którą robisz, mogą się zamazać. Sukces może przejąć kontrolę.

Tak więc to w środku każdego sukcesu, że trochę back-to-basic pokory i łaski idzie długą drogę. Nigdy nie łącz idei lub doświadczenia “sukcesu” z decyzją o zaangażowaniu się w to, co ważne.

8.  Intencja jest wszystkim

Ostateczne prawo jest zapierające dech w piersiach proste.

Bądź pomocny, ponieważ chcesz być oczarowany przez świat, a nie dlatego, że chcesz, aby świat był oczarowany przez Ciebie.

Szczerze? Przez lata zmagałem się z tym całym “byciem w służbie” i można powiedzieć, że wiele mnie to kosztowało i że przekroczyłem tę linię kilka razy.

Ale nauczyłem się jednej ważnej rzeczy.  Robię to, co robię, bo to ma dla mnie większe znaczenie niż mogę powiedzieć.

To samo tyczy się ciebie. Zaczynałeś w biznesie nie bez powodu.  Niezależnie od tego, czy jesteś pisarzem, marketerem, blogerem, trenerem, konsultantem, trenerem, czy czymkolwiek innym — zacząłeś, ponieważ chciałeś wprowadzić zmianę.  Chciałeś mi pomóc.

Rzeczywistość biznesu jest trudna. I choć nadal możesz mieć najlepsze intencje, możesz stać się tak skupiony na trybikach, dźwigniach i wirujących kołach, że tracisz z oczu powód, dla którego włączyłeś ustrojstwo.  Jesteś tak zajęty obsługą Maszyny, że różnica, jaką może ona zrobić, staje się zapomniana.Wiem, że chcesz czegoś więcej niż tylko zajmować się hałaśliwą maszyną biznesową.  Przypomnij sobie.

Każdego dnia.

Tylko poprzez wplatanie serca, szczerości i wrażliwości w swoje życie, biznes i działania zyskujesz prawdziwą, cenną usługę i w ten sposób zostawiasz swoje odciski palców na świecie.

Total
0
Shares
Related Posts