7 Linków Produktywności Wartych Twojego Czasu

W tym tygodniu na The Lede

 • Rób To, Co Zrobił Steve Jobs, A Nie To, Co Powiedział
 • Nauka o zwlekaniu
 • Nudne jest produktywne
 • Joss Whedon o ładowaniu baterii Creative
 • 10 sieci społecznościowych dla kreatywnych
 • Podkład o pełnoekranowym życiu (i pracy)
 • Głęboka moc jednego dnia

Jeśli chcesz zdobyć jeszcze więcej przydatnych linków (poza tymi, które tworzą The Lede), śledź @copyblogger na Twitterze.

//

Rób To, Co Zrobił Steve Jobs, A Nie To, Co Powiedział
Pan Newport zdobył jeszcze jednego czytelnika jakieś dwa lata temu. Nie pamiętam jak znalazłem jego bloga Study Hacki, ale znalazłem mądrość w jego jasnym, użytecznym piśmie. Jedną z rzeczy, które odkrywał, jest trochę porad, z którymi większość zachodnich osób poszukujących pracy jest bardzo zaznajomiona: “podążaj za swoją pasją.”Steve Jobs powiedział, że powinieneś to zrobić, miał rację?

//

Nudne jest produktywne
Rutyna. Rytuał. Identyczność. Nawyk. Dla niektórych słowa te są częścią doskonałego języka śmierci. Jesteś wolnym duchem, dmuchającym wokół z wiatrem możliwości i zmian, zmyślając to wszystko w miarę jak idziesz. Dobrze. Ale czy jest szansa, że będziesz w stanie osiągnąć to wszystko i wiele więcej, gdybyś był bardziej … nudne pod pewnymi względami?

//

Podkład o pełnoekranowym życiu (i pracy)
Wykorzystując użyteczną funkcję “trybu pełnoekranowego” systemu operacyjnego jako prostą i kreatywną metaforę, Pan Babauta idzie do pracy demontując mit wielozadaniowości. Czy masz zbyt wiele otwartych kart (dosłownych lub innych)? Czy odbijasz się między swoją pracą a niekończącą się syreną powiadomień i uderzeń? Przestań. Przejdź na Pełny ekran, na komputerze i w swoim życiu.

//

Nauka o zwlekaniu
Czy to przewlekłe “odkładanie”, że tak wielu z nas opanowało wadę charakteru? W niektórych przypadkach musi być. W pewnym momencie musimy po prostu zapomnieć o sobie i zająć się pracą, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Ale dzieje się tu też coś bardziej subtelnego … i wydaje się, że jest w tym nauka. Co robisz? naprawdę. chcesz? Kiedy chcesz?

//

Joss Whedon o ładowaniu baterii Creative
Twórca Buffy the Vampire Slayer oraz Firefly doradza, że nie potrzebujemy wakacji, musimy tylko coś zmienić. Dobra rada, żeby pozostać kreatywnym, ale wybacz mi, jeśli odrzucę sugestię hollywoodzkiego potentata, żebym opuścił wakacje. Whedon, proszę..

//

Top 10 sieci społecznościowych dla kreatywnych
W zaktualizowanej wersji “jednej z najpopularniejszych rzeczy”, jaką kiedykolwiek opublikował na stronie działania, Pan McGuinness dokonuje obszernej oceny stanu sieci społecznościowych, ponieważ dotyczy to kreatywnych ludzi. Jak zawsze, wykracza poza zwykłą listę, dostarczając odpowiedzi na ważne pytanie, dlaczego sieć jest ważna i jak człowiek może w pełni wykorzystać te treści.

//

Głęboka moc jednego dnia
Jak zjeść słonia? W świecie, w którym “swinging for the fences” jest uważany za dobrą radę i godną pochwały, czy zaniedbujesz pozornie przyziemne codzienne zadania, które mogą — przez cały okres kariery — przynieść wykładnicze wyniki? Wykonaj co najmniej jeden inteligentny, prosty, strategiczny akt content marketingu każdego dnia (Pan Godin zapewnia nawet sugerowaną listę). Żółw, w rzeczy samej.

//

List sprzedaży Ernesta Hemingwaya
Mały bonus link tutaj … dlaczego? Bo wskazuje na reklamę piwa z Ernestem Hemingwayem siedzącym wygodnie na krześle adirondack, czytającym książkę. Ogłoszenie, na które Papa napisał mały list sprzedażowy. Dlatego. Również: zwróć uwagę na Zabawne pozycjonowanie Dla kogo bije dzwon w tle.

Przegapiłeś coś o Copybloggerze w tym tygodniu?

 • Get Paid What you ‘ re Worth: 37 taktyk negocjacyjnych dla każdego Freelance Writer
 • Dlaczego Content Marketing to nowy Branding
 • 7 badania Psychologii Społecznej, które pomogą Ci przekształcić potencjalnych klientów w płacących klientów
 • Jak pokonać 7 wspólnych lęków Self-Publishing
 • Zen i Sztuka Content Marketingu

Zapisz

Total
0
Shares
Related Posts