Ujawnienie Affiliate Marketing Teraz Wymagane Przez Prawo?

Jestem zaangażowany w marketing partnerski od około 8 lat, a tendencja do ujawniania linków partnerskich w blogosferze była dla mnie dziwną sytuacją. Nie chodzi o to, że chcę ukryć fakt, że jestem kompensowany, to po prostu, jeśli jesteś etycznym marketerem, który koncentruje się na dostarczaniu wartości, większość ludzi nie obchodzi poza światem marketingu internetowego.

Nie zrobiłem wiele affiliate marketing na Copyblogger, ale nienawidzę korzystania z (aff) po linku. To po prostu zła, rozpraszająca Kopia, więc staram się znaleźć inny sposób na ujawnienie przynależności w sposób, który ma sens. Innym razem po prostu daję moim czytelnikom wystarczająco dużo kredytu, aby wiedzieć, co się dzieje (np. z linkami do książek).

Wygląda na to, że każdy, kto sprzedaje produkty obywatelom USA, będzie zobowiązany przez prawo do ujawnienia tych informacji lub do podjęcia potencjalnych działań w celu oszukańczej reklamy. Nie przeczytałem jeszcze samej opinii, ale tak mówi Washington Post:

Federalna Komisja Handlu powiedziała wczoraj, że firmy zajmujące się marketingiem szeptanym, w którym ludzie są wynagradzani za promowanie produktów swoim rówieśnikom, muszą ujawnić te relacje. …

Marketing szeptany może przybierać dowolną formę komunikacji peer-to-peer, takie jak post na blogu internetowym, a MySpace.com strona dla postaci Filmowej, czyli komentarze nieznajomego w autobusie.

Podkreślenie moje.

To coś wielkiego. Z pewnością mogę z tym żyć, chociaż czuję się trochę urażony, że jestem przedmiotem potencjalnych działań prawnych dzięki działaniom nieetycznych marketerów, którzy skłonili do nałożenia ogólnych sankcji na wszystkich zaangażowanych w legalną branżę.

Ale jak zauważa Tony Hung, może to potencjalnie zaszkodzić niektórym wysoce opłacalnym, jeśli mniej niż przejrzystym, partnerskim modelom biznesowym.

Spójrz na tę “niezależną stronę z recenzjami”, która po prostu zdarza się pozycjonować hosty internetowe według tego, kto oferuje najwyższą wypłatę.

http://www.top10hostinglist.com

Istnieje mnóstwo tego typu witryn. Niektóre witryny “przeglądowe” są gigantyczne, z oddzielnymi subdomenami dla każdej dochodowej kategorii partnerskiej, dla której mogą budować strony. A co ze wszystkimi modelami” gift shop ” i affiliate ecommerce, które prezentują katalogi produktów przed wysłaniem surferów na stronę sprzedawcy?

Jeśli planujesz rozpocząć marketing partnerski na swoim blogu, nie rozpaczaj. Myślę, że ujawnienie może być bardzo dobrą rzeczą, która nie musi szkodzić twojej sprzedaży, o ile tworzysz korzyść, która zbiega się z przejrzystością.

W przyszłym tygodniu zacznę serię filmów o marketingu afiliacyjnym na Tubetorial, która pokaże ci, co mam na myśli.

Aktualizacja: Przeczytałem już opinię FTC (PDF) i moja interpretacja jest aktualna. Scenariusze rzeczowe są mocno ukierunkowane na to, co nazywamy WOMM, ponieważ na tym skupiła się petycja. Ale wyciągnięte wnioski z pewnością odnoszą się do form marketingu afiliacyjnego, o których wspomniałem powyżej. FTC nie stworzyło nowego prawa, powiedzieli, że niektóre praktyki mogą być interpretowane jako zwodnicze zgodnie z istniejącym prawem.

Połączone praktyki to:

  • Zalecenie
  • Odszkodowanie
  • Brak ujawnienia

My w branży marketingu internetowego mogą postrzegać WOMM i affiliate marketing jako dyskretne obszary, ale mają wiele wspólnego. W rzeczywistości marketerzy afiliacyjni są* bardziej * zmotywowani do aktywnego popychania rekomendacji, ponieważ w przeciwnym razie nie otrzymują zapłaty. Mówiąc w kategoriach WOMM nie zmienia tego, co zostało powiedziane i co może to oznaczać dla marketerów partnerskich, których modele biznesowe opierają się na odwiedzających witrynę, wierząc, że otrzymują bezstronną rekomendację.

Aktualizacja 2: Prawdziwym problemem nie jest to, co partnerzy mogą lub nie mogą ujść na sucho. Chodzi o to, czy firmy i sieci partnerskie, które rekrutują i płacą partnerom, uczynią ujawnienie częścią ich warunków z powodu strachu przed FTC lub działaniem państwowym.

Total
0
Shares
Related Posts