Recenzja Databox

Platforma analityczna Databox zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów danych śledzenia, dając firmom możliwość monitorowania wydajności w różnych obszarach.

Oparte na chmurze oprogramowanie Databox prezentuje dane na łatwych do zrozumienia wykresach i wykresach, dając użytkownikowi pomocny kontekst.

Chociaż wiele najlepszych narzędzi do wizualizacji danych może pomóc firmom w interpretacji danych, Databox wyróżnia się, koncentrując się na użyteczności.

Zamiast potrzebować sporej wiedzy technicznej, aby dowiedzieć się, jak odczytać dane, Databox upraszcza proces bez potrzeby znacznego dostosowywania.

Databox pozwala użytkownikom dostosować pulpity nawigacyjne, aby pokazać im najważniejsze informacje,ale nie wymaga tego kroku, jak bardziej złożone oprogramowanie.

DataBox plusy i minusy

Plusy

 • Przejrzysty interfejs
 • Upraszcza rozumienie złożonych zestawów danych
 • Umożliwia podstawową personalizację pulpitów nawigacyjnych
 • Łatwo integruje się ze Slack
 • Może wysyłać raporty do każdego
 • Pozwala użytkownikom na wyznaczanie celów
 • Szybko pobiera dane do wykorzystania
 • Może aktualizować dane w czasie rzeczywistym
 • Umożliwia branding
 • Łatwy w użyciu

Wady

 • Niektóre integracje są trudne do skonfigurowania
 • Brak rozbudowanych funkcji dostosowywania
 • Trudny wybór niestandardowych zakresów do analizy danych
 • Ograniczenia liczby jednoczesnych pulpitów nawigacyjnych
 • Wyższe poziomy szybko stają się drogie

Jak Databox porównuje się do najlepszych narzędzi do wizualizacji danych

Databox z powodzeniem wykonuje podstawowe procesy tworzenia wykresów, wykresów, tabel i innych środków wizualizacji danych. Jest to jeden z najprostszych pakietów oprogramowania do użycia w tej kategorii. 

Jednak chociaż ma pewne funkcje dostosowywania, Databox śledzi niektóre z najlepszych narzędzi pod względem ogólnego dostosowywania.

Zoho Analytics to doskonały wybór dla osób bez znaczącej wiedzy technicznej, które mają możliwość tworzenia prostych raportów do analizy danych. Posiada również sporo wysokiej klasy opcji dostosowywania, aby wyświetlić dane w najbardziej użyteczny sposób.

Dla firm, które potrzebują narzędzi Business intelligence wraz z pomocą wizualizacji danych, Tableau jest łatwe do polecenia. Pomaga firmom, które muszą radzić sobie z danymi wysokiego poziomu, w zrozumieniu informacji. Oferuje również możliwość tworzenia wykresów, które wyróżniają się w analizie złożonych danych, takich jak mapy drzew, histogramy i mapy ciepła.

Nie ma jednego narzędzia do wizualizacji danych, które zaspokoi potrzeby każdej firmy. Organizacje muszą poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, czego chcą od tego narzędzia. Następnie mogą znaleźć pakiet oprogramowania, który najlepiej spełnia ich potrzeby.

Omówimy porównanie Databox do najlepszych produktów w tej kategorii.

Formaty Danych Databox

Użytkownicy mogą łączyć Databox z różnymi źródłami danych. Oprogramowanie może pobierać próbki danych z najpopularniejszych formatów danych, upraszczając proces generowania przydatnych wykresów i wykresów.

Aby znaleźć dane, użytkownicy mogą zacząć od Arkuszy Google. Dzięki dwóm górnym płatnym warstwom Databox użytkownicy mają dostęp do wbudowanych integracji z wieloma bazami danych SQL i arkuszami Google.

Użytkownicy mogą pobierać dane do Arkuszy Google z innego źródła przed połączeniem się z Databox. Lub użytkownicy mogą po prostu pobrać surowe dane do bazy danych, które wprowadzili ręcznie do Arkuszy Google. 

Podczas pobierania danych z arkusza kalkulacyjnego Google Sheets Databox akceptuje Plik z maksymalnie dwoma milionami komórek danych. 

Niezależnie od tego, z jakiej warstwy cenowej korzysta firma, Databox może korzystać z wielu połączeń źródła danych. Jednak klienci będą musieli zapłacić dodatkowo, aby korzystać z więcej niż trzech połączeń źródła danych.

Analiza Big Data

Databox działa dobrze dla podstawowych źródeł danych. Starając się analizować duże ilości danych, jednak Tableau będzie najlepszym wyborem wśród narzędzi do wizualizacji danych. Tableau działa dobrze dla dużych firm ze szczegółowymi wymaganiami dotyczącymi analizy danych.

Duże firmy mogą bez wątpienia korzystać z Databox do analizy big data. Ale będzie to wymagało złożonych konwersji plików, które wymagają znacznej wiedzy technicznej, aby skutecznie analizować.

Metody Wizualizacji Databox

Databox oferuje różne typy wizualizacji, których firmy mogą używać do wyświetlania swoich danych. Za pośrednictwem Pulpitu Nawigacyjnego Databox użytkownicy mogą wybierać spośród kilkunastu różnych wykresów i wykresów. Niektóre z dostępnych typów wizualizacji obejmują:

 • Tabela zaawansowana
 • Wykres słupkowy
 • Wykres Combo
 • Porównaj
 • Lejek
 • Miernik
 • Mapa ciepła
 • Obraz
 • Interwał
 • Leaderboard
 • Wykres liniowy
 • Wykres wielostanowiskowy
 • Liczba
 • Wykres kołowy
 • Rurociąg
 • Pasek postępu
 • Tabela
 • Tekst

Databox może tworzyć wiele wykresów i wykresów, ale nie oferuje bardzo złożonych wykresów. Dla tych typów wykresów i wykresów, należy rozważyć Tableau zamiast. Może tworzyć te same podstawowe wykresy dostępne w Databox, ale może również tworzyć histogramy, kartogramy i chmury bąbelkowe, między innymi.

Dla firm, które muszą tworzyć interaktywne mapy do wyświetlania danych, Datawrapper oferuje szeroką gamę map, wykresów i tabel. Datawrapper szczególnie wyróżnia się w tworzeniu map, oferując mapy symboli, mapy lokalizacyjne i mapy bazowe. Użytkownicy mogą wybierać spośród map na całym świecie, map krajów i map regionalnych, wyświetlając dane firmy w unikalny sposób.

Databox Specialty Solutions

Niektóre narzędzia do wizualizacji danych działają lepiej w określonych branżach, oferując specjalistyczne funkcje. Jednak Databox zawiera funkcje, które pomogą prawie każdemu rodzajowi branży lub biznesu. Jest to bardziej ogólne narzędzie do wizualizacji danych.

Użytkownicy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu wstępnie załadowanych metryk podczas tworzenia wykresów i wykresów, co pozwala im dostosować wyniki do potrzeb konkretnych branż.

Konfigurowanie bazy danych dla agencji

Dla tych, którzy szukają trochę specjalizacji z Databox, oprogramowanie pozwala użytkownikom specjalnie skonfigurować pulpit nawigacyjny do analizy danych dla typu działalności agencji.

Rejestrując się w Databox, użytkownicy mogą wybrać konto, które korzysta z ogólnych funkcji, takich jak śledzenie i wykresy danych z własnej firmy lub zespołu. Lub użytkownicy mogą wybrać tryb agencji. Zawiera funkcje mające na celu pomoc firmie konsultingowej lub grupie marketingowej w śledzeniu wyników swoich klientów.

Inne Opcje Specjalizacji

Jeśli szukasz narzędzia do wizualizacji danych specjalnie dla agencji marketingowych, co to jest pakiet oprogramowania o nieco większej specjalizacji niż Databox. Co skupia się na pomocy agencji w dostarczaniu danych pokazujących wyniki prowadzonych lub właśnie zakończonych kampanii marketingowych. 

Co ułatwia stosowanie nazw firmowych do raportów, pomagając dostosować raporty do klientów Twojej agencji.

Dla firm zajmujących się inżynierią danych Sisense jest doskonałym narzędziem do monitorowania i wyświetlania danych. Sisense wymaga pewnej technicznej sprytu, aby jak najlepiej wykorzystać dane, ponieważ dostosowywanie jest kluczowym elementem pracy Sisense. Dostarcza jednak użytecznych wyników z bardzo złożonych zestawów danych, z którymi inne narzędzia do wizualizacji danych często mają problemy.

Udostępnianie i współpraca bazy danych

Gdy firma ma wykresy Databox i wykresy ze swoich danych w ręku, udostępnianie tych wykresów klientom i innym członkom zespołu jest ważną funkcją. Dzięki Databox użytkownicy mogą udostępniać informacje za pośrednictwem poczty e-mail, powiadomień mobilnych lub integracji Slack.

Użytkownicy Databox mogą korzystać z funkcji karty wyników oprogramowania do tworzenia konkretnych informacji o tym, jak firma radzi sobie w określonych metrykach. Firmy mogą nawet stworzyć kartę wyników, która pokazuje wyniki poszczególnych sprzedawców. 

Facebook, Twitter, Instagram i LinkedIn.ponadto, za pośrednictwem Pulpitu Nawigacyjnego Databox, użytkownicy mogą przesyłać swoje wykresy i wykresy do kont w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Twitterze, Instagramie i LinkedIn.

Dla osób korzystających z trybu agencyjnego Databox, możliwe jest automatyczne tworzenie raportów klientów. Klienci mogą uzyskać dostęp do tych raportów, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają ich kampanie marketingowe.

Jednym z najsilniejszych narzędzi do wizualizacji danych pod względem współpracy jest Infogram. Ostre raporty wizualne w Infogramie są idealne do wyświetlania na stronach internetowych lub za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych, ponieważ przyciągają uwagę. Użytkownicy mogą dostosować wykresy Infogramu do wyświetlania mobilnego.

Cennik Databox

Databox ma Dostępne trzy poziomy cen, a także całkowicie darmową wersję. 

Darmowy Poziom

Databox ma swoją darmową warstwę dla małych zespołów, które chcą codziennie raportować swoje dane. Ci, którzy potrzebują częstszej synchronizacji danych, będą musieli subskrybować górny poziom wynagrodzenia. 

Warstwa bezpłatna pozwala na maksymalnie trzy połączenia źródła danych, wraz z jedną tablicą danych na każde połączenie źródła danych. Ta warstwa pozwala maksymalnie pięciu użytkownikom.

Osoby korzystające z bezpłatnego planu mogą korzystać z dowolnej z ponad 2000 integracji Databox z aplikacjami i oprogramowaniem innych firm. 

Databox przechowuje do 5 GB dla posiadacza konta w warstwie bezpłatnej, A Dane historyczne są dostępne do 11 miesięcy.

Ci, którzy zdecydują się na bezpłatną wersję, mogą nadal korzystać z niej na zawsze, ponieważ nie jest to bezpłatna wersja próbna ograniczona czasowo.

Poziom Początkowy

Warstwa startowa ma te same funkcje, co bezpłatna, ale klienci mogą korzystać z więcej niż trzech połączeń źródła danych.

Dzięki czterem połączeniom źródła danych warstwa startowa kosztuje 91 USD miesięcznie. Cena wzrośnie nieco za każde połączenie źródła danych, z którego klient musi korzystać. Istnieje limit 50 połączeń ze źródłami danych.

Poziom Profesjonalny

Warstwa Professional oferuje te same funkcje, co poprzednie poziomy, a także kilka zaawansowanych funkcji. Databox jest profesjonalnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które potrzebują monitorowania i analizy danych na godziny.

Z warstwą Professional Databox pozwala na konto do 25 użytkowników. Użytkownicy mogą pobierać dane historyczne z okresu do 24 miesięcy wstecz. Databox przechowuje do 20 GB danych na konto w tej warstwie.

Użytkownicy warstwy profesjonalnej będą mogli korzystać z integracji firm trzecich, a także wbudowanych integracji SQL Databox i integracji Arkuszy Google.

Koszt warstwy profesjonalnej zaczyna się od $169 miesięcznie dla maksymalnie trzech połączeń źródła danych i do trzech baz danych na połączenie źródła danych. Cena w warstwie Professional nieznacznie wzrasta za każde połączenie źródła danych do 50 połączeń źródła danych.

Poziom Wykonawcy

Warstwa Performer będzie działać dla każdej wielkości firmy, która potrzebuje monitorowania danych w czasie rzeczywistym i na żądanie. Oferuje wszystkie funkcje dostępne na poziomie profesjonalnym, a także kilka innych.

Databox pozwala na nieograniczoną liczbę użytkowników w warstwie Performer i nieograniczony dostęp do danych historycznych. 

Ta warstwa kosztuje $289 miesięcznie dla maksymalnie trzech połączeń źródła danych. Wzrost cen za każde połączenie źródła danych dodaje do 50 połączeń źródła danych. Warstwa Performer oferuje nieograniczoną liczbę baz danych.

Integracje Databox

Jedną z najmocniejszych cech Databox jest możliwość integracji z dużą liczbą pakietów oprogramowania i aplikacji innych firm. Integracje upraszczają proces pobierania danych z oprogramowania już używanego przez firmę. Następnie firma może uruchamiać raporty i wykresy na podstawie tych importowanych danych.

Wiele z tych integracji jest łatwych do zainstalowania w Databox, dziesiątki z nich wymagają tylko jednego kliknięcia, aby rozpocząć proces. Niektóre z integracji dostępnych za pośrednictwem Databox obejmują:

 • Google Analytics
 • Reklamy Google
 • Google Play
 • Reklamy Na Facebooku
 • Strony Na Facebooku
 • Grupy Na Facebooku
 • Reklamy LinkedIn
 • Strony LinkedIn
 • Reklamy Na Twitterze
 • Konto Firmowe Na Instagramie
 • Reklama Microsoft
 • HubSpot
 • GitHub
 • MailChimp

Dzięki wielu podstawowym integracjom Databox, takim jak Google Analytics, dostępnych jest wiele wbudowanych szablonów. Upraszczają one proces tworzenia wykresów i wykresów, które w pełni wykorzystują dane uzyskane dzięki integracji.

Zoho Analytics to kolejne narzędzie do wizualizacji, które oferuje dużą liczbę przydatnych integracji. Dzięki Zoho Analytics użytkownicy mogą pobierać dane z programów sprzedażowych, finansowych, marketingowych, mediów społecznościowych i pomocy technicznej.

Śledzenie Celów Databox

Dla firm, które chcą powiązać śledzenie danych z ustalaniem celów dla osób, zespołów i całej firmy, Databox ma wyjątkową funkcję śledzenia celów.

Drużyny mogą najpierw ustalić swoje cele. Następnie wykorzystają dane zgromadzone w Databox, aby wyraźnie pokazać postępy w realizacji celów. 

Regularne udostępnianie tych informacji całemu zespołowi ułatwia zorientowanie się, na czym zespół musi się skupić, aby osiągnąć pożądane cele.

Pomoc W Wyznaczaniu Celów

W ramach procesu tworzenia wykresów i wykresów, które pokazują postęp w kierunku celu, Databox pozwala użytkownikom korzystać z rzeczywistych danych w oprogramowaniu, aby wyznaczyć cele. Zamiast wybierać losową liczbę, aby wyznaczyć cel, użytkownicy mogą pobrać dane już w Databox i stworzyć realistyczną liczbę.

Oprogramowanie Databox pozwala na ustalanie tygodniowych, miesięcznych, kwartalnych i rocznych celów dla całej organizacji, zespołu lub osoby. Opcje wizualizacji do wyświetlania postępów w realizacji celów obejmują:

 • Wykres słupkowy
 • Wykres skrajni
 • Wykres liniowy
 • Liczby

Każda z Wykresów celów wyświetla się wyraźnie na pionowej orientacji ekranu urządzenia smartfona. Daje to członkom zespołu możliwość łatwego monitorowania postępów w realizacji celu w biurze i poza nim.

Inne Opcje Ustalania Celów

Wśród najlepszych narzędzi do wizualizacji danych Infogram ma również silną funkcję ustalania celów i śledzenia. 

Oprócz pomagania użytkownikom w ustalaniu celów w oparciu o realistyczne punkty danych, użytkownicy Infogramu mogą tworzyć osie czasowe, aby pokazać konkretne daty celów, aby osiągnąć określone kamienie milowe. Użytkownicy mogą nawet skonfigurować aktualizacje motywacyjne, które członkowie zespołu mogą regularnie otrzymywać, aby zachęcić ich do postępów w realizacji celu.

Wniosek

Databox jest niezwykle łatwy w użyciu, co daje mu przewagę dla małych i średnich firm. Użytkownicy nie będą musieli spędzać dużo czasu na tworzeniu znaczącej personalizacji oprogramowania, aby czerpać z niego korzyści.

W przypadku firm, które potrzebują wysokiej klasy analityki danych i możliwości dostosowania do określonych liczb, inne opcje prawdopodobnie będą działać lepiej. Ale prostota Databox sprawia, że jest to popularny wybór dla organizacji, która chce lepiej zrozumieć swój poziom wydajności bez większych kłopotów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

OctoPush Recenzja

Szukasz sposobu na wzmocnienie relacji z klientami poprzez marketing mobilny i SMS?  Jeśli tak, Octopush może być właśnie…