Przewodnik dla początkujących do Crypto pomysłów biznesowych

20% z nas dorosłych, wokół 46 milion ludzi, mówią, że dokonają zakupu z kryptowaluta. 

Podczas gdy wiele pomysłów na firmy kryptograficzne koncentruje się na tworzeniu, wymianie lub pośrednictwie w różnych walutach cyfrowych, możliwe jest zbudowanie biznesu kryptograficznego w dowolnej niszy. Nazwy gospodarstw domowych, takie jak QuickBooks, Shopify, Visa i MasterCard, ułatwiają kupującym korzystanie z kryptowalut. 

Firmy w każdej branży mogą lepiej kierować reklamy do konkretnych odbiorców i nisz po prostu poprzez włączenie krypto. Wraz ze wzrostem popularności i łatwości użycia walut cyfrowych, firmy w handlu detalicznym, e-commerce i produkcji mogą uzyskać przewagę konkurencyjną, przyjmując i korzystając z tej nowej formy pieniędzy. Firmy szukające większego bezpieczeństwa danych, takie jak zdrowie i finanse, są również doskonałymi branżami dla kryptograficznych pomysłów biznesowych. 

Jeśli nie interesujesz się inżynierią, handlem lub inwestowaniem, ten przewodnik po kryptograficznych pomysłach biznesowych zawiera kilka praktycznych wskazówek. Przygotuj się na skorzystanie z jednej z najgorętszych innowacji XXI wieku!

Co To jest biznes kryptograficzny?

Biznes kryptograficzny pozwala klientom używać kryptowalut do kupowania produktów lub inwestowania w firmy.  

Kryptograficzne pomysły biznesowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na niektóre waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, które istnieją wystarczająco długo, aby zbudować zaufanie. Ponad 2,300 amerykańskich firm akceptuje Bitcoin, a liczba ta gwałtownie rośnie każdego roku. 

Wielu założycieli postrzega krypto jako kolejną falę technologii. Smartfony zmieniły sposób korzystania z Internetu i eksperci uważają, że prawie 73% globalnych użytkowników będzie korzystać wyłącznie z urządzeń mobilnych do dostępu do Internetu do 2025 roku. Wielu oczekuje, że krypto ma podobny wpływ na sposób, w jaki ludzie podchodzą do zarządzania finansami i bezpieczeństwa cyfrowego.

Podstawy kryptograficznych pomysłów biznesowych

Istnieje kilka aspektów tej nowej technologii, które sprawiają, że jest cennym dodatkiem do każdego startupu.

Crypto jest łatwe do przeniesienia

Technologia Crypto ułatwia transfer środków bezpośrednio od klienta do firmy bez banku lub karty kredytowej w środku. Pozwala to firmom kryptograficznym uniknąć kosztownych opłat za przetwarzanie. Oszczędza to również czas, ponieważ przelewy bankowe trwają średnio od dwóch do trzech dni. 

Crypto oferuje szerszy dostęp

Waluty cyfrowe oferują również dostęp do kredytu, którego obecnie nie ma wiele osób. Niezależnie od tego, czy jest to brak historii finansowej z powodu stronniczych systemów, czy polityki krajowej, crypto jest niezależne od kredytu i lokalizacji. To sprawia, że jest to idealna waluta dla globalnych firm.

Kryptowaluty oferują świetne bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest ze względu na ich wykorzystanie blockchain. Blockchain to rodzaj bazy danych, która przechowuje informacje w szeregu połączonych bloków. Każda nowa grupa danych wypełnia nowy blok i ten nowy blok staje się częścią łańcucha informacji. 

Eksperci twierdzą, że Bitcoin i inne kryptowaluty są bezpieczniejsze ze względu na sposób ich budowy.  Zamiast pojedynczego skupiska informacji, które można łatwo zmienić, ukraść lub uszkodzić, każdy blok informacji w bazie danych blockchain pozostaje oddzielny. Dzięki temu jest bezpieczniej.

Na przykład typowa aplikacja kart kredytowych gromadzi informacje o klientach, w tym między innymi:

  • Adres domowy
  • Data urodzenia
  • Imiona rodziców lub partnerów

Jeśli ta karta kredytowa ma naruszenie bezpieczeństwa, w ich bazie danych jest więcej niż wystarczająco dużo informacji, aby wykorzystać skradzione Informacje do nielegalnych zakupów. Blockchain przechowuje poufne dane oddzielnie, co utrudnia ich kradzież i wykorzystanie. 

Ponadto zakupy kryptowalut są zawsze ostateczne po autoryzacji. Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają problemy z klientami anulującymi opłaty za pośrednictwem swoich banków lub firm obsługujących karty kredytowe po sprzedaży. Gdy klient zatwierdzi zakup za pomocą krypto, jest to ostateczne.

Jest w większości zdecentralizowany

Kryptowaluty nie są kontrolowane przez rządy, a wartość większości cyfrowych pieniędzy nie jest powiązana z polityką krajową. Niektóre rządy niedawno zaczęły tworzyć własne kryptowaluty.

Krypto może być trudne, ponieważ kursy wymiany mogą szybko skakać i spadać. Oznacza to, że kiedy sprzedajesz i kupujesz za pomocą krypto, jego wartość może zmieniać się codziennie. Kryptowaluty oferują szansę na szybkie zbudowanie kapitału, ale mogą być również ryzykowne w użyciu. 

Szybka Uwaga: krypto jest obecnie uważane za własność przez rząd federalny, więc nadal jest to dochód podlegający opodatkowaniu. Po prostu nie jest opodatkowana w taki sam sposób jak tradycyjna Waluta, jak dolar amerykański.

Edukacja krypto rośnie

Ponieważ coraz więcej przedsiębiorców angażuje się w Waluty Cyfrowe, coraz więcej produktów kryptograficznych staje się Popularnych i wymaga powszechnej edukacji kryptowalutowej. Istnieje wiele możliwości, aby edukować nowych użytkowników na temat historii krypto i jak z niego korzystać. Możesz tworzyć Przewodniki edukacyjne, kursy online i inne zasoby edukacyjne, bez względu na aktualny poziom wiedzy.  

Większość ludzi nie stworzy następnego Bitcoina, ale możesz przekształcić każdy pomysł na biznes w inteligentny biznes kryptograficzny przy odrobinie badań.

3 Narzędzia Do Uruchomienia Swoich Pomysłów Biznesowych Crypto

Kiedy będziesz gotowy do uruchomienia nowego pomysłu, będziesz potrzebował łatwego sposobu akceptowania walut cyfrowych. Te trzy narzędzia są popularne wśród firm i klientów akceptujących i korzystających z kryptowalut dzisiaj.

1. Coinbase Commerce 

Coinbase Commerce To narzędzie, które pozwala firmom akceptować krypto dla szerokiej gamy produktów i usług. Zawiera również funkcje fakturowania, prosty interfejs API integrujący się z popularnymi platformami ecommerce, takimi jak Woocommerce i Shopify, oraz narzędzia do raportowania, które pomagają w księgowości. Użytkownicy twierdzą, że konfiguracja i użytkowanie są szybkie i proste. Jednak to narzędzie nie akceptuje każdej formy krypto. Przyjrzyj się uważnie przed rejestracją, aby upewnić się, że najpopularniejsze waluty w twojej niszy są dostępne na platformie.

2. Coinpayments 

Coinpayments istnieje od 2013 roku, a ponad firmy 70,000 używają go do akceptowania krypto. To narzędzie oferuje firmom rozbudowane opcje wtyczek i przycisków, w tym wtyczki koszyka zakupów od Ecwid, Magento i Shopify. Obsługują również ponad 1900 różnych walut. Jest dość obszerny, jeśli znasz się na kryptografii, ale ta aplikacja może nie być tak łatwa w użyciu, jak inne narzędzia, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z krypto.

3. Bitpay 

Bitpay ułatwia zbieranie kryptowalut od klientów bez względu na to, gdzie robią zakupy. Depozyt bezpośredni jest dostępny w ponad 35 krajach. Tysiące firm, w tym Microsoft, Twitch i Shopify, używają Bitpay i mają dobrą listę integracji. Szybka uwaga, jeśli jesteś początkującym: Recenzje użytkowników pokazują, że to narzędzie nie jest zbyt mocne przy obsłudze klienta jeden na jednego, więc może być lepszym rozwiązaniem dla firm na poziomie korporacyjnym.

Inne aplikacje blockchain mogą być również pomocnymi dodatkami do stosu technologii biznesowych w zależności od branży i niszy.

5 sztuczki dla firm Crypto

Rozpoczęcie działalności kryptograficznej jest takie samo jak rozpoczęcie jakiejkolwiek innej działalności, ale istnieje kilka obszarów, w których będziesz chciał przeprowadzić dodatkowe badania. 

Te wskazówki mogą pomóc dowiedzieć się duże punkty do rozważenia i gdzie szukać pomocy, jak rozwijać swoje pomysły biznesowe.

1. Dowiedz się o kosztach, wymaganiach i potencjalnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z kryptowalut.

Regulacja podatkowa jest już wyzwaniem dla wielu właścicieli firm. Rządy na całym świecie mają różne podejścia do przyjęcia i regulacji krypto. Eksperci uważają, że regulacja dla firm krypto nadchodzi wkrótce. 

Jeśli podatki nie są twoją siłą, Szukaj księgowego lub CPA, który zna krypto. Będziesz także chciał być na bieżąco z nowościami z branży finansowej. W ten sposób możesz śledzić zmiany, które będą miały największe znaczenie dla Twojej firmy.

Firmy, które akceptują waluty cyfrowe mogą mieć więcej wymagań dotyczących licencji państwowych i rejestracji. Mogą również potrzebować dodatkowej porady prawnej. Przechodząc przez kroki, które trzeba wykonać, aby uruchomić firmę, sprawdź, czy nie są potrzebne dodatkowe kroki, które twój stan wymaga od firm kryptowalutowych.

Na przykład płacenie pracownikom w krypto może być świetnym sposobem na pokazanie świetnych perspektyw, jak innowacyjna jest Twoja firma, ale może nie być legalna w Twoim stanie.

Każde państwo i branża będą miały inne wymagania, a te szczegóły mogą być trudne do znalezienia, więc pamiętaj, aby poprosić o profesjonalną pomoc, jeśli napotkasz wyzwania.

2. Pomyśl o pomysłach na biznes dla luksusowych nabywców.

Drogie jednorazowe zakupy mogą być trudną sprzedażą. Są to również świetne pomysły biznesowe, ponieważ obecni użytkownicy krypto są zainteresowani najnowszymi technologiami i są zadowoleni z innowacji.  Na przykład w marcu 2021 Tesla szeroko rozpowszechniła, że zaakceptuje Bitcoin na zakupy samochodów. Marka przesunęła kurs kilka miesięcy później, ale to nie powstrzymało innych salonów samochodowych od oferowania zakupów za pomocą kryptowaluty.

Oferowanie krypto jako opcji płatności to inteligentna strategia, jeśli chcesz sprzedawać produkty w najnowocześniejszej lub luksusowej niszy. Komunikuje gotowość do eksperymentowania i podejmowania ryzyka dla klientów, którzy docenią i uszanują ten wybór.

3. Zdefiniuj swoją grupę odbiorców kryptowalut.

Należy pamiętać, że w miarę zawężania pomysłów na biznes kryptograficzny różne waluty są przydatne do różnych zakupów. 

Jeśli kupujesz ubrania online, nie chcesz dokonać tego zakupu za pomocą bitcoina. Dzieje się tak dlatego, że wartość Bitcoina zmienia się każdego dnia, podobnie jak akcje na giełdzie. 

Szybki przykład: jeśli moneta, którą wydajesz, jest warta 10 USD tego dnia, możesz kupić za nią koszulkę o wartości 10 USD. Jeśli ta sama moneta jest jutro warta 100 dolarów, właśnie wydałeś 100 dolarów na koszulkę za 10 dolarów i nie ma jej z powrotem. 

Większość ludzi zbiera bitcoiny do handlu i sprzedaży, a następnie używa innych walut do codziennych zakupów. Niektórzy wolą używać stablecoins, ponieważ wiążą się one z walutami wspieranymi przez rząd. Na przykład wartość Tether jest wspierana przez dolara amerykańskiego.

Kryptowaluty oferują również możliwość brandingu dla nowych przedsiębiorców. Jeśli planujesz założyć B corp, możesz użyć Crypto like CHANGE, który dokonuje darowizn charytatywnych przy każdej transakcji. 

Eksperci ds. środowiska podniosli obawy dotyczące dużej ilości energii elektrycznej zużywanej w górnictwie Bitcoin i innych walut cyfrowych, więc jeśli zaczynasz ekologiczny biznes, Chia Coin oferuje zieloną alternatywę dla górnictwa zwaną rolnictwem. 

To inteligentny pomysł, aby dostosować krypto używane przez Twoją firmę do tożsamości i wizji Twojej firmy.

4. Zbuduj firmę, która ceni prywatność.

Istnieją książki, filmy i inne produkty, które mogą zawstydzić kupujących. Dokonywanie zakupów kartą kredytową może czasami transmitować te zakupy do banków i ich partnerów. Tworzą również rekordy online, które mogą sprawić, że kupujący będą mniej komfortowi z zakupami.

W przypadku krypto kupujący używają portfela kryptograficznego do transakcji, ale te portfele nie są powiązane z tożsamością osobistą. Oznacza to, że krypto jest Świetne do zakupów, które klienci chcą robić poufnie. 

5. Akceptuj więcej niż jeden rodzaj kryptowaluty. 

Od sierpnia 2021 r. było ponad 5800 unikalnych kryptowalut, a liczba walut jest w ciągłym ruchu. Ponieważ te waluty są nowe, wartość i zasady dla każdej kryptowaluty mogą się szybko zmienić. Twoja firma będzie ponosić mniejsze ryzyko, jeśli nie jest powiązana z jedną formą waluty cyfrowej.

Im więcej kryptowalut gromadzi Twoja firma, tym więcej możliwości będziesz musiał cieszyć się tym zakłóceniem tradycyjnego finansowania w dłuższej perspektywie, więc trzymaj się niektórych swoich monet i nie dokonuj wymiany od razu.

Co Dalej

Wybrałeś odpowiedni pomysł na biznes kryptograficzny i jesteś gotowy do przyjmowania płatności kryptograficznych. Teraz będziesz chciał przybić kolejne kroki, aby zbudować swój biznes. 

Akceptacja krypto to odważny wybór i powinieneś włączyć ją do swojej propozycji wartości. To oświadczenie pokazuje klientom, że miałeś je na myśli od momentu utworzenia firmy. Niezależnie od tego, czy budujesz swoją pierwszą stronę internetową, czy wybierasz odpowiednią platformę ecommerce, upewnij się, że krypto, które jest niezbędne dla Twojej marki, jest łatwe w użyciu online. 

Oprogramowanie księgowe ma również kluczowe znaczenie dla firm korzystających z kryptowalut ze względu na wahania wartości tej waluty. Odpowiednie narzędzia mogą ułatwić korzystanie i śledzić wykorzystanie kryptowalut i kursy wymiany.  

Crypto jest szybko zmieniającą się branżą, więc będziesz chciał pozostać na bieżąco. Jedną ze strategii, która może pomóc ci być na bieżąco z rozwojem firmy, jest łączenie się z mentorem. Ten przewodnik, Jak połączyć się z Mentorami, aby zbudować swoją osobistą markę, może pomóc Ci znaleźć odpowiedniego mentora podczas budowania biznesu kryptograficznego.

Total
0
Shares
Related Posts