Co jest nie tak ze Steve ‘ em Rubelem?

Steve Rubel miał dość paskudną reakcję na mój raport o darmowej kopii wirusa. To oczywiste, że tego nie przeczytał, bo gdyby to zrobił,nie byłby w stanie sformułować całkowicie błędnych twierdzeń. Ale to, czego naprawdę nie rozumiem, to jego codzienna klapka na temat ruchu.

Oto Steve dziś rano:

W ProBlogger Aaron Brazell napisał znakomity samouczek na temat integracji tagów na swoim blogu i dlaczego jest to ważne. Oznaczam prawie każdy post i od tego czasu widzę mój ruch ze stron tagów Technorati.

Ale oto dziś Steve, w swoim histerycznym ataku na mnie zatytułowanym “Tu nie chodzi o korki!”:

Gwarantuję jednak, że jeśli regularnie dodasz wartość do społeczności, Twój ruch wzrośnie. Ale nie bierz tego do siebie tylko dla ruchu, a idąc o krok dalej, nie zwracaj dużej uwagi na dane o ruchu. Nie tak bardzo jak kiedyś. To była jedna z moich kluczowych lekcji w ciągu ostatniego roku.

Zgadzam się w 100% z dodawaniem wartości, Steve. To dokładnie. co Raport mówi do zrobienia (naprawdę powinieneś go przeczytać). Ale poświęcając post do uzyskania większego ruchu z Technorati rano, a następnie ranting, że ruch nie ma znaczenia w godzinach wieczornych? Dziwne.

Pamiętajcie, ludzie, Steve jest tam, gdzie jest dzisiaj (Edelman i w ogóle) z powodu taniego wyczynu PR w 2004 roku, mniej niż dwa miesiące po rozpoczęciu blogowania. Jeśli nie pamiętasz, 25 maja 2004 roku Steve przysiągł, że przez tydzień będzie czytał tylko blogi. Wtedy Jeff Jarvis nazwał to “fałszywy chwyt” i “PR stunt bez substancji” (link tutaj, przewiń w dół do wiadomości Carb na starej maszynie Buzz).

Steve wykorzystał sprytny chwyt PR (który nigdy nie zadziałałby dla nieznanego dziś blogera), aby dosłownie popchnąć się do godnego pozazdroszczenia punktu, którym jest teraz. Nie ma w tym nic złego, chyba że dwa lata później spojrzysz w dół ze swojej listy a i ogłosisz, że ruch jest teraz zły.

Z wyjątkiem Technorati, oczywiście.

Zapiszę to jako zły dzień dla Steve ‘ a. A może próbuje wyświadczyć mi wielką przysługę, w takim razie mu dziękuję. 🙂

Subskrybuj Copyblogger dzisiaj!

Total
0
Shares
Related Posts