Wciągnij czytelników: 4 rodzaje otworów dla” lepkiej ” treści

suck

Nagłówek jest najważniejszą częścią twoich treści.

To fakt.

Jaka jest druga najważniejsza część?

To byłby twój wstęp.

Pomyśl o tym w ten sposób: twój nagłówek zmusza ludzi do klikania Twojego posta, ale twoje intro przyciąga ich, aby faktycznie przeczytali post.

A jeśli masz dość nie uzyskiwania wysokiego poziomu zaangażowania w swoich postach, jest to prawdopodobnie jedna z głównych przyczyn.

Oto najprostszy sposób na zilustrowanie wpływu wprowadzenia na wydajność treści:

 • Zły nagłówek – Mały ruch
 • Dobry nagłówek, złe intro – Duży ruch, wysoki współczynnik odrzuceń, niski czas na stronie
 • Dobry nagłówek, dobre intro – Duży ruch, niski współczynnik odrzuceń, wysoki czas na stronie

Zawsze celuj w ten trzeci scenariusz.

Smutnym faktem jest to, że większość blogerów wkłada bardzo mało wysiłku w ich wprowadzenie. Albo szybko mówią, o czym piszą, albo kończą na rzeczach, które nie zachęcają czytelnika do czytania.

Nie ma znaczenia, czy należysz do tej kategorii. Ważne jest to, że prawie wszyscy blogerzy mogą skorzystać z poprawy swoich wprowadzeń.

Aby ci w tym pomóc, pokażę Ci 4 najlepsze rodzaje otworów, których możesz użyć w swoich treściach. Zawsze możesz użyć co najmniej jeden z nich dla każdego postu, który tworzysz. 

1. Ogarnij strach przed porażką

Świetne wprowadzenie musi emocjonalnie połączyć się z czytelnikiem.

Jak każdy copywriter wie, emocje napędzają akcję. W tym przypadku, akcja chcemy jest dla czytelnika, aby kontynuować w dół strony.

Strach jest jedną z najsilniejszych emocji motywujących, a ludzie są gotowi dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec spełnieniu się tego strachu.

Spójrzmy na kilka przykładów, a potem pokażę Ci, jak wymyślić własny.

Przykład # 1-Użyj wspólnego strachu: Oto jedno z moich przedstawień:

image06

Pierwsze 4 akapity skupiają się na wspólnym scenariuszu: włożeniu dużo pracy nad projektem (takim jak produkt lub treść), a następnie w końcu wydaniu go.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, wiesz, jak przerażające może to być. Przedsiębiorcy mają nieprzespane noce martwiąc się o niepowodzenie.

Co jeśli usłyszą “świerszcze”, kiedy wypuszczą swój projekt? A jeśli nikogo to nie obchodzi?

Każdy, kto znajduje się w takiej sytuacji lub jest jej bliski, przeczytał przynajmniej resztę wstępu.

Szybko spójrz na ostatnią linię na zrzucie ekranu: “jest rozwiązanie…”

Używasz strachu, aby przyciągnąć uwagę czytelników, ale potem musisz przekształcić to w rozwiązanie, które osiągną, podejmując działania.

Przykład # 2-Czy twój czytelnik czuje się porażką? Ten będzie brzmiał trochę podle, ale jest skuteczny.

Jeśli twój Czytelnik już czuje się porażką, wszystko, co musisz zrobić, to opisać ich największy problem, wywołując ich strach przed porażką.

Oto przykład z Inteligentny Post blogera:

image03

Tutaj Carol Tice zaczyna od wołania blogerów o niskim natężeniu ruchu i lojalnych subskrybentów.

Jeśli jesteś czytelnikiem tego posta w takiej sytuacji, to boli czytać.

Zaczynasz myśleć o swojej niskiej liczbie czytelników i masz wrażenie, że nigdy nie dostaniesz wiele więcej.

Ale czujesz, że tylko dopóki Tice nie zaoferuje rozwiązania, co jest sednem jej postu.

Jak napisać własny wstęp inspirowany strachem: Ten rodzaj otwarcia jest nie tylko skuteczny, ale także dość prosty do napisania.

Utwórz go w trzech krokach:

 1. Podaj strach przed porażką (lub przyczynę strachu) – Zrób to w prosty sposób. W moim przykładzie obawiano się nie wiedzieć, co się stanie, gdy produkt zostanie wprowadzony na rynek.
 2. Zilustruj strach – Jeśli potrafisz opisać strach i sprawić, by czytelnik go sobie wyobraził, zrób to. Czasami to proste. Obraz “świerszczy” to wszystko, co musiałem zrobić, aby czytelnicy nie obrazowali klientów, rejestracji ani uwagi po wydaniu ich produktu.
 3. Przejście na rozwiązanie – Celem zaczepiania czytelnika ze strachem jest zachęcenie go do czytania Twoich treści. Twoje treści muszą oferować rozwiązanie ich strachu. Napisz o tym, jak Twoje treści im pomogą.

To wszystko. Możesz zacząć od kilku notatek dla każdej części, a następnie połączyć je ze sobą.

2. Nikt nie chce zostać w tyle

Istnieje wiele sposobów na włączenie strachu do Twoich otworów.

Strach przed porażką jest duży, ale jest jeszcze jeden wielki strach, o którym powinieneś wiedzieć: strach przed utratą.

To dlatego wiele osób kupuje kupony na loterię, zwłaszcza jako grupa. Nie chcą być tym, który przegapi, jeśli grupa cudem wygra.

Jeśli chodzi o większość treści, strach przed pominięciem można zastosować na kilka sposobów:

 • Strach przed pozostawieniem w tyle – W niszach takich jak SEO, jeśli nie nadążasz za najnowszymi informacjami, możesz stać się przestarzały.
 • Strach przed utratą zabawy – Nikt nie chce przegapić zabawnego wydarzenia lub produktu.
 • Strach przed utratą okazji – Jeśli coś jest dostępne lub przydatne tylko przez ograniczony czas (np. treści na określone tematy), ludzie będą bardziej zainteresowani niż gdyby zawsze było przydatne.

Oto przykład (zwróć uwagę na dwie części zaznaczone na Czerwono):

image05

Podobnie jak w typie # 1, używamy podobnego 3-stopniowego procesu.

Pierwszym krokiem jest wywołanie strachu, który zaczyna robić pierwsze pudełko. Wspomina, że niektóre rodzaje treści są lepsze niż inne.

W tym przypadku marketerzy nie chcą przegapić najlepszych taktyk, ponieważ oznacza to, że nie uzyskają świetnych wyników.

W kolejnych dwóch akapitach wzmacniam ten strach. Wyjaśniam, że treść, która większość marketerzy produkują nie jest tak wielki, jak im się wydaje i że oni might bądź bliżej przeciętnego marketera.

Drugie pudełko nawiązuje do rozwiązania-niektórych rodzajów treści, które gwarantują lepsze wyniki niż przeciętni marketerzy. Idę dalej rozwijać moje rozwiązanie przed rozpoczęciem postu.

Ponownie, jest to ten sam 3-stopniowy proces:

 1. Stan strachu (lub przyczyny strachu)
 2. Zilustruj strach
 3. Przejście do rozwiązania

3. Użyj AIDA, aby oczarować odwiedzających

Być może słyszałeś już o Aidzie.

Jest to jedna z najbardziej znanych formuł copywritingowych, ponieważ po prostu działa. Jest niezwykle wszechstronny i możemy go również zastosować do naszych otworów.

Po pierwsze, co oznacza AIDA?

 • Uwaga
 • Odsetki
 • Pożądanie
 • Działanie

Zazwyczaj zajmujesz się każdym punktem w tej kolejności.

Aby rozpocząć, musisz chwycić Uwaga Twoich czytelników. Jak ty to robisz? Zazwyczaj z odważnym lub zaskakującym twierdzeniem.

Na przykład w post na Backlinko Brian Dean powiedział, że przeanalizował ponad milion wyników wyszukiwania. To jest Nr serii i dość intrygujące dla większości SEO czytających post.

image00

Jeśli możesz używać liczb-świetnie, ale nie są one wymagane. Jedynym celem jest przyciągnięcie uwagi czytelnika. Może to być zdanie lub dwa, które na początku wydają się niepowiązane z Twoim tematem.

Sprawdź to intro z jednego z Najlepsze posty Jona Morrowa:

image01

Post jest o byciu lepszym blogerem, ale nie poznałbyś tego z tego otwarcia.

Jednak przykuwa twoją uwagę, robiąc coś niezwykłego: mówiąc ci (bardzo szczegółowo), że powie Ci coś, co ci się nie spodoba.

Mimo, że wiem, co nadchodzi (ponieważ czytałem to wcześniej), nadal mam to uczucie potrzeby wiedzieć, co będzie dalej.

Następnie przechodzimy do odsetki.

Zainteresowanie jest podobne do uwagi, i na pewno trzeba zachować uwagę, ale to jest, gdzie związać uwagę przyciągające wprowadzenie do tematu postu.

W artykule Briana o czynnikach rankingu SEO zawarł dwie części, aby to osiągnąć:

Jakie czynniki korelują z rankingiem pierwszych stron w wyszukiwarkach?

Oraz…

Z Pomocą Erica Van Buskirka i naszych Partnerów ds. danych odkryliśmy kilka interesujących ustaleń.

Brian wie, że jego czytelnicy chcą wiedzieć, które czynniki rankingu są najważniejsze. Jednak nie zdradza jeszcze wszystkich odpowiedzi, mówiąc, że odkryli kilka ” interesujących ustaleń.”

Następnie nadszedł czas, aby przejść do pożądanie.

To jest miejsce, w którym wyrażasz się jasno dlaczego czytelnik powinien dbać o Twoje treści, jeśli jeszcze o tym nie wiedział.

Oto przykład z jeden z moich postów:

image04

Tutaj wyjaśniam, że jeśli czytelnik zastosuje się do mojej rady w poście, może podwoić szybkość pisania.

Pamiętaj, że Twój czytelnik jest już zainteresowany w tym momencie. Aby wywołać pożądanie, wszystko, co musisz zrobić, to uczynić korzyści płynące z treści jasnymi.

A co z działanieostatnia część formuły?

Można go interpretować i używać na dwa sposoby.

Po pierwsze, możesz skłonić czytelnika do podjęcia działania na końcu twojego wprowadzenia. Może chcesz, aby dostać długopis i papier lub otworzyć arkusz kalkulacyjny. A może chcesz, aby odpowiedzieli na pytanie i wrócili do niego na końcu.

Jeśli to ma zastosowanie, zrób to.

Akcja w tej formule zazwyczaj odnosi się jednak do końca treści. Tak więc, w swoim wniosku, powinieneś wyjaśnić, w jaki sposób czytelnik ma stosować to, czego właśnie go nauczyłeś.

4. Show me the money (benefit first)

Niektórzy czytelnicy po prostu nienawidzą wszelkiego rodzaju opowieści.

Chcą, żebyś przeszedł do rzeczy i zrobił to szybko.

Jeśli Twoi odbiorcy mają wielu takich czytelników, rozważ rozpoczęcie z korzyścią dla swoich treści. Ale nie byle jakie korzyści – największy.

W ten sposób przyciągniesz uwagę, a jeśli obiecana korzyść jest wystarczająco duża, zainwestują swój czas, aby przeczytać Twoje treści.

Na przykład możesz zacząć artykuł o podstawach SEO, mówiąc:

Jeśli nauczysz się podstaw SEO, możesz zarabiać $ 3,000 + miesięcznie w ciągu 6 miesięcy.

Zakładając, że masz właściwą publiczność, z przyjemnością zagłębią się nieco głębiej, aby dowiedzieć się, czy Twoje roszczenie jest prawdziwe.

Po tym roszczeniu otwierającym chcesz rozszerzyć i utworzyć kopię zapasową swojego roszczenia. Aby kontynuować przykład:

Wiem o tym, ponieważ nauczyłem wielu uczniów, aby to robić. Sam jestem SEO, który zarabia ponad $ XXX, 000 miesięcznie.

Teraz masz trochę wiarygodności za swoim rozwiązaniem.

Na koniec powinieneś zamknąć swoje wprowadzenie, wyjaśniając, w jaki sposób czytelnik dotrze do rozwiązania.

W tym przypadku coś takiego by zadziałało:

Pokażę Ci podstawy X SEO, które musisz znać, a następnie krok po kroku, aby rozpocząć generowanie przychodów.

W tym momencie większość czytelników będzie uzależniony.

Podsumowując, 3-stopniowy proces tego typu otwierania to:

 1. Zacznij od swojego najsilniejszy korzyści.
 2. Pokaż, dlaczego twoje roszczenie jest wiarygodne (ponieważ roszczenie musi być imponujące/nieco niewiarygodne).
 3. Wyjaśnij, w jaki sposób pomożesz czytelnikowi osiągnąć korzyści.

Pamiętaj, że niekoniecznie musi wyglądać dokładnie tak, o ile wszystkie elementy są pokryte.

Oto przykład tego typu otwarcia z jednego z moich postów:

image02

Zdanie w pierwszym polu oznacza tylko korzyść (ranking, a także szybkie kiełkowanie). Liczę na to, że czytelnik będzie zaznajomiony z moją stroną.

Krótko po tym, mówię, że pokażę czytelnikowi, co muszą zrobić, jeśli chcą uszeregować jak Quick Sprout. Jest to właściwie drugi i trzeci krok w jednym.

Twierdzenie jest wiarygodne, ponieważ oświadczam, że osobiście pokażę im rozwiązanie. Oczywiście jestem wiarygodny w tej sytuacji, ponieważ to ja zbudowałem tę stronę.

Jednocześnie wyjaśniłem, że pokażę im, co muszą zrobić. Zaraz po tej części wyjaśniam nieco więcej.

Nie daj się zawiesić mając wyraźne rozróżnienie między wszystkimi częściami otwarcia-po prostu upewnij się, że wszystkie są pokryte we właściwej kolejności.

Wniosek

Nie wkładaj ton godzin w pisanie niesamowitego posta, a następnie po prostu uderzaj w słabe wprowadzenie.

Jeśli to zrobisz, zbyt wielu czytelników nigdy nie dotrze do treści, która ma wartość.

Użyj tych typów otworów 4, aby stworzyć wprowadzenie, które w zasadzie zmusza czytelników do dawania szansy Twoim treściom.

Stamtąd mam nadzieję, że Twoje treści dostarczą.

Total
0
Shares
Related Posts