Pięć skutecznych taktyk copywritingu dla marketingu afiliacyjnego

Jaki jest sekret skutecznego marketingu afiliacyjnego?

Wszystko sprowadza się do zaręczyn.

Jeśli masz stronę z ofertą partnerską, która plasuje się dobrze dla wyszukiwarek w trybie kupowania, jest to dość wysokie zaangażowanie. Potrzebujesz zaufanej, autorytatywnej strony, aby to zrobić, co oznacza silną treść i mnóstwo linków.

Ale nie zapominaj, że ta sama treść najpierw tworzy zaangażowanie ze stałymi czytelnikami. Jeśli budujesz witryny autorytetów, które przyciągają subskrybentów, masz więcej niż jedną szansę na przychody partnerskie. Zyskujesz najpierw z bezpośrednimi czytelnikami, którzy ci ufają, a następnie nadal generujesz przychody w czasie dzięki strategicznie umieszczonym linkom krzyżowym i ruchowi w wyszukiwarce.

Najniższa forma zaangażowania affiliate marketing pochodzi od po prostu przyklejając banery partnerskie reklamy na swojej stronie. Nie mówię, że nie zarobisz na tych reklamach, ale z pewnością nie jest to najskuteczniejszy sposób na wykorzystanie relacji z odbiorcami. A banery reklamowe nie plasują się w wyszukiwarkach, prawda?

Przyjrzyjmy się więc pięciu taktykom kopiowania, które mogą przynieść natychmiastowe i długoterminowe przychody z programów partnerskich:

1. Adnotacje

Osobiste poparcie to najsilniejszy sposób na przedsprzedaż oferty partnerskiej, zakładając, że Twoi odbiorcy cenią Twoją opinię. Skuteczne adnotacje są szczere i entuzjastyczne w oparciu o prawdziwe doświadczenie z produktem lub usługą. Nie oznacza to, że ludzie nie rzucają rzeczy tylko dla pieniędzy, ale może to być niebezpieczna gra, która niszczy twoje zaufanie i autorytet, jeśli produkt lub usługa są słabe.

Podobnie jak w przypadku każdej skutecznej kopii, adnotacje koncentrują się bardziej na korzyściach niż funkcjach. Może się okazać, że wybranie najbardziej atrakcyjnych korzyści jest łatwiejsze w osobistym poparciu, ponieważ doświadczyłeś tych korzyści z pierwszej ręki. Podziel się tym, jak zalecany produkt lub usługa zmieniły Twoje życie na lepsze, a naturalnie mówisz o korzyściach.

2. Recenzje

Recenzja różni się od poparcia tonem i strukturą, ale pod koniec utworu kończy się jednak poparciem. Spójrzmy prawdzie w oczy … napisanie negatywnej recenzji może być świetnym sposobem na odpowiedzenie, ale nie jest to najmądrzejsza strategia przychodów, jeśli chodzi o marketing afiliacyjny.

Tak więc, podobnie jak w przypadku rekomendacji, mądrze jest przeglądać produkty i usługi, z których faktycznie korzystasz i z których czerpiesz korzyści. Z perspektywy kopiowania dodajesz wiarygodność, wskazując, w jaki sposób produkt lub usługa nie jest doskonała (spójrzmy prawdzie w oczy, jest bardzo niewiele doskonałych ofert), a następnie wyjaśniasz, dlaczego niedoskonałość nie wpływa negatywnie na postrzeganie i przyjemność z produktu lub usługi.

3. Tutoriale

Lata temu najprostszym sposobem na zrobienie naprawdę dobrze z marketingiem partnerskim opartym na treści było wydanie bezpłatnego ebooka załadowanego linkami partnerskimi i oglądanie go jako wirusa. Ta strategia może nadal działać, ale ogólnie zawartość musi być znacznie silniejsza, a boiska partnerskie bardziej subtelne. Inną długoletnią strategią jest mini-kurs e-mail, w którym dostarczasz treści w stylu samouczka przez autoresponder, które ostatecznie promują jedną lub więcej odpowiednich ofert.

W dzisiejszych czasach tworzenie samouczków wideo, które pokazują, jak korzystać z produktu lub usługi, jest niezwykle skuteczne w przedsprzedażnych ofertach partnerskich. Pamiętaj, nauczanie i sprzedaż są ściśle powiązane, więc” jak ” treści, które naturalnie zyskują bardziej komfortową perspektywę przy zakupie, są inteligentne. Ponadto możesz użyć szerszej treści samouczka jako” etycznej łapówki”, aby zachęcić ludzi do subskrybowania Twojego bloga lub docelowej listy podrzędnej, która pozwala na składanie wielu odpowiednich ofert w czasie.

4. Bonusy

Korzystanie z bonusu lub specjalnej oferty to świetny sposób na wyjątkowe osłodzenie oferty partnerskiej. Zasadniczo obiecujesz dodać dodatkowy przedmiot, jeśli ludzie kupią za pośrednictwem Twojego linku, lub wypracujesz umowę promocyjną ze sprzedawcą, którą tylko Ty możesz dostarczyć. Następnie wkładasz dodatkową wartość w swoje poparcie, recenzję lub ogłoszenie ze świetnym nagłówkiem i kopią zorientowaną na korzyści.

Zobaczysz, że ta strategia jest dość używana w konkurencyjnych sytuacjach pay-per-click, a także podczas dużych premier produktów, w których Promuje się wiele osób jednocześnie. Ale jest to naprawdę silna strategia w każdej chwili, ponieważ pokazuje, że koncentrujesz się na dodawaniu wartości i dostarczaniu atrakcyjnych ofert swoim odbiorcom.

5. Artykuły

Czy możesz promować oferty partnerskie za pomocą regularnych treści? Innymi słowy, czy możesz tworzyć treści, które mają niezależną wartość, a także zarabiają pieniądze, bez względu na to, gdzie są konsorcjowane lub zeskrobane?

Możesz, ale to trudne. Pozwólcie, że podam wam przykład z artykułem, który napisałem w zeszłym roku, zatytułowanym Jak tworzyć ebooki, które sprzedają.

W tym artykule udało mi się:

  • Utwórz atrakcyjny tytuł bogaty w słowa kluczowe
  • Dostarczaj niezależną wartość
  • Przyciągnij linki
  • Generuj pozytywne komentarze
  • Promuj produkt, ujawniając link partnerski
  • Natychmiast osiągnij zdrowy 4-cyfrowy zysk
  • Ranking dla moich docelowych fraz kluczowych
  • Zbieraj stałe miesięczne prowizje
  • Otrzymuj e-maile z podziękowaniem za rekomendację

Kiedy przemawiałem na PubCon pod koniec zeszłego roku, przeanalizowałem ten post i wyjaśniłem wszystko, co zrobiłem i dlaczego. Ale myślę, że jeśli po prostu spojrzeć na to w świetle tego, co badamy w tej serii, dojdziesz do tego.

A co z ujawnieniem?

Ujawnienie linków partnerskich było ostatnio gorącym tematem. Z pragmatycznego punktu widzenia przejrzystość wobec odbiorców może wzmocnić relacje z nimi i o to naprawdę chodzi. Ale istnieją również kwestie etyczne i prawne do rozważenia, z których żadna nie jest cięta i sucha.

W następnym poście postaram się rzucić trochę światła na temat ujawnienia. Mam nadzieję, że nieco lepiej zrozumiesz problemy związane z ujawnianiem linków partnerskich, a nawet zobaczysz, jak ujawnienie można przekształcić w punkt sprzedaży, a nie zobowiązanie.

O autorze: Brian Clark jest założycielem Copyblogger i współzałożycielem Teaching Sells.

Total
0
Shares
Related Posts