Najlepsze Programy Świadczeń Pracowniczych

Pakiet wynagrodzeń pracownika obejmuje nie tylko wynagrodzenie. Elementy takie jak ubezpieczenie zdrowotne, płatny czas wolny i Plany emerytalne są kluczowymi elementami ogólnego odszkodowania. 

Jako właściciel firmy możesz dogłębnie kształtować swoje doświadczenia pracownicze, oferując hojne plany świadczeń pracowniczych. Ale zanim to zrobisz, musisz zadbać o trudne elementy, takie jak planowanie finansowe, wybór najlepszych korzyści i inne kluczowe kwestie.

Korzyści oprogramowanie administracyjne może pomóc. Narzędzia te dostosowują i zarządzają planami świadczeń pracowniczych, które spełniają Twoje potrzeby oraz przyciągają i zatrzymują talenty najwyższego szczebla.

Ale wybór najlepszego dla Twoich potrzeb biznesowych może być skomplikowany. Zbadałem opcje dostępne obecnie na rynku i zidentyfikowałem pięć najlepszych programów świadczeń pracowniczych.

Czytaj dalej, aby znaleźć ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom biznesowym.

5 Najlepszych Programów Świadczeń Pracowniczych

 1. Gusto-najlepsze dla firm z ograniczoną liczbą pracowników
 2. ADP-najlepszy dla firm zatrudniających ponad 50 pracowników 
 3. BambooHR-najlepszy do śledzenia korzyści
 4. Zenefits-najlepszy dostęp w podróży
 5. GoCo-najlepsze dla automatycznej rejestracji świadczeń

Zastanawiasz się, który z nich najlepiej pasuje do Twoi pracownicy? Czytaj dalej, jak omówimy te narzędzia programowe bardziej szczegółowo poniżej.

#1-Gusto-najlepsze dla firm z ograniczoną siłą roboczą

Odwiedź Gusto

 • All-in-one payroll software
 • Dostosowywanie planów świadczeń pracowniczych
 • Licencjonowani doradcy dostępni

Zacznij za $ 6

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania do zatrudniania i wdrażania, śledzenia czasu pracy, płac i świadczeń pracowniczych dla małej firmy, Gusto nie musisz szukać dalej.

To renomowane oprogramowanie do obsługi płac umożliwia również tworzenie niestandardowych planów świadczeń pracowniczych dla pracowników, które wykraczają poza podstawy. Wybieraj spośród świadczeń zdrowotnych i finansowych, takich jak ubezpieczenie zdrowotne, HSA i FSA, Plan refundacyjny, vision, dental, 401(k), konta gotówkowe i zaliczki lub świadczenia dla osób dojeżdżających do pracy. 

Co więcej, Gusto zapewnia licencjonowanych doradców, którzy pomogą wybrać idealne dopasowanie do Twojego zespołu, co jeszcze bardziej usprawni proces.

Chociaż rozwiązania Gusto wspierają firmy każdej wielkości, szczególnie polecamy je małym firmom o ograniczonej liczbie pracowników. Jego plan Concierge zapewnia nieograniczony dostęp do specjalistów HR, co oznacza, że małe podmioty mogą zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę zatrudniania wewnętrznych specjalistów HR. Z kolei to pomaga im zaoszczędzić poważne kwoty pieniędzy. 

To, że oprogramowanie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, jeszcze bardziej ułatwia przedsiębiorcze życie.

Cennik

Gusto oferuje obecnie cztery plany:

 • Core – $6 za osobę, plus $ 39 miesięczna cena podstawowa
 • Complete- $ 12 miesięcznie za osobę, plus $ 39 miesięczna cena bazowa
 • Concierge – $5 miesięcznie za osobę, plus $ 949 miesięczna cena podstawowa
 • Wykonawca-6 zł za osobę

#2 – ADP-najlepszy dla firm zatrudniających ponad 50 pracowników 

Odwiedź ADP

 • Extra-szeroka gama profitów
 • Interaktywny panel korzyści
 • Dedykowana aplikacja mobilna
 • Integruje się z Quickbooks, Xero

Poproś o wycenę

ADP jest popularnym systemem świadczeń dla firm zatrudniających 50 lub więcej pracowników i nie bez powodu. 

To oprogramowanie może obsłużyć praktycznie każdą korzyść, jaką może zaoferować Twoja firma. Od typowych korzyści, takich jak ubezpieczenie zdrowotne i 401(k), po mniej widoczne korzyści, takie jak ubezpieczenie zwierząt domowych i wbudowane programy nagród dla pracowników, ADP robi to wszystko.

Przyjazny dla użytkownika i interaktywny pulpit nawigacyjny zapewnia szybki dostęp do wszystkich informacji, w tym do statusu zgodności i wymagań kwalifikacyjnych. W rezultacie możesz opracować plany świadczeń, zarządzać budżetem świadczeń i łatwo porównywać dostawców świadczeń.

A to tylko połowa jego możliwości.

ADP to zasadniczo aplikacja HR, która oprócz zarządzania świadczeniami pracowniczymi oferuje również śledzenie płac, czasu i obecności oraz zarządzanie talentami. Możesz zintegrować go z renomowanymi systemami, takimi jak QuickBooks, Xero i Concur, aby jeszcze bardziej usprawnić swoje procesy.

Ponadto zatrudnia ponad 2500 ekspertów, którzy stale monitorują zmiany w przepisach i praktykach zgodności, aby zapewnić zgodność wszystkich klientów. 

Istnieje dedykowana aplikacja mobilna z portalem samoobsługowym dla pracowników, która umożliwia pracownikom sprawdzanie czeków, W2s, kart czasowych, świadczeń i innych danych. Dzięki tej funkcji Twoi pracownicy mogą samodzielnie zapisać się na benefity.

Cennik

ADP ma konfigurowalne ceny, które są dostarczane na życzenie. Aby uzyskać więcej informacji, musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży za pośrednictwem jego strony internetowej.

# 3-BambooHR-najlepsze dla korzyści śledzenia 

Odwiedź BambooHR

 • Solidne narzędzie do śledzenia korzyści
 • 12 różnych rodzajów świadczeń
 • Dołączony moduł śledzenia zgodności
 • Śledź WOM, czas i płace

Poproś o wycenę

BambooHR to kolejne rozwiązanie HR, które koncentruje się na szeroko pojętym zarządzaniu korzyściami. Jest skierowany do małych firm, które chcą scentralizować wszystkie swoje procesy.

Możesz go używać do śledzenia, sprawdzania i zarządzania informacjami historycznymi, w tym kosztami, rejestracją, zasięgiem i dawnymi dostawcami. 

Dodatkowo BambooHR posiada jedno z najlepszych narzędzi do śledzenia świadczeń, które umożliwia śledzenie planów świadczeń w 12 różnych rodzajach świadczeń dla różnych grup pracowników. Obejmuje to niestandardowe różnicowanie pakietów, planowanie daty zmian zakresu i zapisywanie historii Pakietów Opieki Zdrowotnej.

Oprogramowanie obsługuje program do śledzenia WOM, wraz z oprogramowaniem do śledzenia płac i czasu pracy. Istnieje również dedykowany moduł śledzenia zgodności, który informuje Cię na bieżąco o różnych obowiązujących przepisach, takich jak zgodność z ACA.

Ogólnie rzecz biorąc, zróżnicowana funkcjonalność BambooHR jest świetną opcją dla tych, którzy chcą usprawnić swoje systemy programowe, zebrać odpowiednie informacje administracyjne pod jednym dachem i śledzić korzyści swoich pracowników.

Cennik

BambooHR ma konfigurowalne ceny, które są dostarczane na życzenie. Aby uzyskać więcej informacji, musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży za pośrednictwem jego strony internetowej.

#4-Zenefits-najlepszy dostęp w podróży

Odwiedź Zenefits

 • Łatwy dostęp do aplikacji mobilnej
 • Zoptymalizowany UX
 • Solidne integracje
 • Szeroki zakres funkcji HR

Wypróbuj przez 14 dni za darmo

Zenefits to dedykowane rozwiązanie HRIS przeznaczone dla małych i średnich firm oraz startupów, które oferują szereg kompleksowych rozwiązań HR, począwszy od zarządzania korzyściami, przez zarządzanie wydajnością, aż po zarządzanie dokumentami. 

Jest zoptymalizowany pod kątem zapewnienia dobrego doświadczenia użytkownika, zapewniając szczegółowy przegląd wszystkich danych i rekordów pracowników. 

Platforma ludzi Zenefits zawiera solidną ofertę, która łączy usługi doradcze i zintegrowane aplikacje partnerskie, aby uprościć zarządzanie zasobami ludzkimi. Zyskujesz dostęp do imponującego zestawu funkcji, w tym intuicyjnych funkcji administracyjnych i elastycznych dodatków, uzupełnionych o dostęp do rzeczywistych doradców ludzkich.

Inne funkcje obejmują analizę biznesową, zatrudnianie i wdrażanie, zintegrowane płace, podatki i zgłoszenia oraz zarządzanie wynagrodzeniami.

Zenefits ma również natywną aplikację mobilną, która umożliwia pracownikom dostęp do informacji o korzyściach z dowolnego miejsca. Mimo to aplikacja nie obsługuje wielu zadań administracyjnych, co może być problematyczne dla osób, które często podróżują. Nadal jest wysoce responsywny i przechowuje dane pracowników, pomagając efektywniej zarządzać pracownikami.

Cennik

Zenefits oferuje trzy, bardzo przystępne plany cenowe:

 • Essentials – $8 miesięcznie, na pracownika
 • Wzrost – $14 miesięcznie, na pracownika
 • Zen-21 zł miesięcznie, na pracownika

Będziesz musiał zapłacić dodatkowe $5, jeśli chcesz zarządzać korzyściami za pomocą własnego brokera. Dostępna jest również 14-dniowa BEZPŁATNA wersja próbna.

#5-GoCo-najlepsze dla automatycznej rejestracji świadczeń

Odwiedź GoCo

 • Interaktywny pulpit pracownika
 • W pełni zautomatyzowana rejestracja w cenie
 • Możliwość rejestracji samoobsługowej
 • Dostępne integracje innych firm

Zamów Darmowe demo

GoCo jest wyposażony w interaktywny i konfigurowalny pulpit nawigacyjny, który ma wszystkie dzwonki i gwizdki, jakich można oczekiwać w oprogramowaniu HR.

Otrzymasz kompletny pakiet HR, w tym śledzenie kandydatów w czasie rzeczywistym, onboarding, zarządzanie wydajnością, płace i zarządzanie świadczeniami. Wraz ze zwykłymi funkcjami można również uzyskać zarządzanie WOM, śledzenie czasu, zarządzanie danymi pracowników, zarządzanie stylem życia pracowników i dostęp do kilku brokerów ubezpieczeniowych.

GoCo pozwala w pełni zautomatyzować proces rejestracji świadczeń-wystarczy dodać przewoźników ubezpieczeniowych, plany zdrowotne i inne źródła świadczeń. Skonfiguruj zwykłe świadczenia, takie jak ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie na życie, a system automatycznie przydzieli je odpowiednim pracownikom.

Możesz zarządzać wszystkimi świadczeniami-planami zdrowotnymi, HSA, niepełnosprawnością, FSA, 401(k), HRA i świadczeniami dla osób dojeżdżających do pracy—w jednym miejscu.

Pracodawcy mogą wybrać self-service benefits enrollment, który pozwala im porównać kwalifikowalne plany i koszty na pierwszy rzut oka. Inną opcją jest integracja innych firm z dostawcami świadczeń (synchronizacja świadczeń) lub z poprzednimi administratorami świadczeń.

Cennik

Plany GoCo zaczynają się od $ 5 na pracownika miesięcznie, ale oferują spersonalizowane plany świadczeń pracowniczych zbudowane wokół twoich konkretnych potrzeb.

Możesz również zaplanować bezpłatne demo z GoCo, aby przetestować ich oprogramowanie.

Jak znaleźć najlepsze dla Ciebie programy świadczeń pracowniczych

Opracowywanie planów świadczeń pracowniczych jest jednym z ważniejszych zadań, które wykonujesz jako właściciel firmy. Musisz to zrobić dobrze, jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymać talenty na najwyższym poziomie. Poniżej pokażę Ci, jak wybrać oprogramowanie, które oferuje odpowiednie plany świadczeń dla Twojego personelu.

Oferuje Intuicyjny Portal Samoobsługowy Z Mobilnym Dostępem

Najlepsze oprogramowanie do świadczeń pracowniczych ma samoobsługowy portal, który pomaga pracownikom dostosowywać własne plany świadczeń, prowadząc ich przez cały proces. Biorąc pod uwagę wiele wiodących programów do zarządzania korzyściami, które są dostarczane z intuicyjnymi portalami samoobsługowymi, nie będziesz przywiązany do opcji.

Poza tym równie ważny jest intuicyjny interfejs użytkownika i proces konfiguracji, a także intuicyjny panel administracyjny. Łatwy dostęp mobilny jest kolejnym kluczowym aspektem, więc poszukaj oprogramowania, które pomoże wdrożyć system mobilny, który jest łatwy w użyciu zarówno dla pracowników, jak i administratorów.

Stabilne Połączenia Z Przewoźnikami Ubezpieczeniowymi

Twoje oprogramowanie prospektywne powinno mieć stabilne połączenia z renomowanymi przewoźnikami ubezpieczeniowymi. Jest to konieczne, aby zapewnić pracownikom pełną ochronę w przypadku niefortunnych okoliczności.

Systemy świadczeń łączą się z firmami ubezpieczeniowymi w oparciu o takie czynniki, jak dojrzałość organizacji, technologia, z której korzystasz, i twoje konkretne przewozy. Robią to za pomocą formularza enrollment (wirtualne wypełnianie formularzy PDF z danymi pracowników), consensus enrollment (wysyłanie arkuszy kalkulacyjnych zawierających dane pracowników do przewoźników ubezpieczeniowych) lub połączenia EDI (elektroniczna wymiana danych) z nią.

Porozmawiaj z obsługą klienta perspective software, aby zrozumieć, jak głęboko zakorzenione są relacje między nimi a przewoźnikami ubezpieczeniowymi.

Rozważ doświadczenie HR

Biorąc pod uwagę, że Twój dział HR będzie dużo częściej wchodził w interakcję z systemem, musisz nadać priorytet doświadczeniu HR przy wyborze administratora świadczeń.

Chodzi o to, aby mieć zoptymalizowany system HR, który może wykorzystywać technologię do obsługi czasochłonnych, ręcznych i wymagających dużych ilości danych zadań HR.

Dlatego atrakcyjny interfejs nie wystarczy. System powinien mieć również doskonałe raportowanie, zarządzanie danymi i inne funkcje HR, aby być naprawdę użytecznym dla działu HR. Poszukaj narzędzia programowego, które może zautomatyzować wprowadzanie danych, administrowanie korzyściami i raportowanie.

Łatwa Integracja Z Istniejącymi Systemami

Prawie niemożliwe jest posiadanie systemu, który obsługuje wszystkie procesy HR z jednej platformy benefit. Dlatego potrzebujesz rozwiązania, które może bezproblemowo zsynchronizować się z wieloma platformami HR i dostawcami płac,aby zapewnić płynne działanie.

Zadaj sobie następujące pytania, aby ustalić, czy potencjalne oprogramowanie będzie dobre dla Twojej organizacji:

 • Czy nowy system może być zsynchronizowany z typowymi systemami kadrowymi i płacowymi?
 • Ile pracy wymaga skonfigurowanie ich do synchronizacji? Musisz zapłacić za ten czas? Czy usługa jest wliczona w koszt systemu?
 • Czy systemy będą synchronizowane w czasie rzeczywistym? Jeśli nie, to jak często?

Bezpieczeństwo Danych 

Opracowując plan świadczeń pracowniczych, musisz tylko wprowadzić mnóstwo poufnych informacji, takich jak dane pracowników, zgłoszone roszczenia i pokwitowania kosztów związanych ze zdrowiem. Oczywiście nie chcesz iść na kompromis w kwestii bezpieczeństwa danych.

Dowiedz się o perspektywicznej metodzie systemowej zabezpieczania danych pracowników. Zapytaj o sposób przechowywania i przekazywania danych do ubezpieczycieli. Wdrożenie systemu jakości ochroni Cię przed cyberatakami, więc poziom bezpieczeństwa jest czymś, czego nie chcesz iść na kompromis—w ogóle.

Zapewnienie Zgodności 

Powinieneś być w stanie używać oprogramowania do personalizacji planu świadczeń bez obawy o brak zgodności.

Wybierz system świadczeń, który pomoże Ci spełnić wszystkie odpowiednie przepisy, takie jak ACA, HIPAA i COBRA. Dzięki zautomatyzowanym kontrolom zgodności nie musisz martwić się o błędy zgodności podczas dostosowywania planów do indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników. 

Możesz mieć oprogramowanie do śledzenia liczby godzin przepracowanych przez twoich pracowników, co z kolei pomoże Ci zakwalifikować się jako mała firma lub jako pracownicy dużych firm w odniesieniu do raportowania ACA.

Streszczenie 

Przyciąganie i zatrzymywanie talentów najwyższego szczebla może stać się znacznie łatwiejsze—pod warunkiem, że zaoferujesz najlepsze plany świadczeń pracowniczych, które z powodzeniem zapewnią pracownikom satysfakcję na dłuższą metę.

Gusto i Zenefits zapewniają dostęp do najlepszych świadczeń pracowniczych, dzięki ich szerokim zastosowaniom i dobrze zaokrąglonym umiejętnościom HR. Ale nawet jeśli wybierzesz inne oprogramowanie z powyższej listy, masz pewność łatwego zarządzania korzyściami, pomagając uszczęśliwić pracowników i specjalistów HR. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak wyświetlić CV

Ogłoszenie otwarcia pracy może być ekscytującym czasem dla rozwijającej się małej firmy poszukującej nowego kandydata o doskonałych umiejętnościach.…