Jak wykorzystać treści crowdsourcingowe, aby gwałtownie zwiększyć liczbę odbiorców

Czy to nie ból?

Spędzasz cały ten czas na badaniu i pisaniu postu, ale ludzie woleliby tweetować posty 100-word Setha Godina-w tysiącach!- niż dzielić się swoimi.

image28

Ale jest ku temu dobry powód.

Seth jest absurdalnie odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Napisał ponad 17 bestsellerów i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Podczas gdy niektóre z jego postów mogą wydawać się proste (może mogłeś je napisać), ludzie je kochają, ponieważ zaufanie jego zdanie.

Nie budujesz tego rodzaju sukcesu, zaufania i publiczności z dnia na dzień—wymaga to lat ciężkiej pracy.

Ale co, jeśli mógłbyś nakłonić Setha (lub eksperta w swojej niszy) do napisania treści na swojej stronie? Zwróciłoby to o wiele więcej uwagi niż zwykle robi to twoje pisanie.

I to jest możliwe, Obiecuję.

Możesz nawet pójść o krok dalej, pozyskując kilku ekspertów z dużymi obserwacjami, którym instynktownie ufają Twoi odbiorcy docelowi, aby pomóc ci pisać treści.

Nazywa się to treści crowdsourcingowe.

Powód nazwy jest dość oczywisty: generujesz treści z tłumu. Technicznie, tłum może być każdy, w tym wpływowi w twojej niszy.

Crowdsourcing cieszy się coraz większą popularnością od czasu, gdy KickStarter eksplodował jako platforma dla ludzi i firm do crowdsourcingu inwestycji w produkty.

Od 2009 r. ilość pieniędzy pozyskiwanych w ramach crowdsourcingu prawie podwoiła się każdego roku:

image06

I nie wykazuje oznak spowolnienia. W 2014 r.finansowanie społecznościowe wzrosło o 167% do 16,2 mld USD pozyskanych środków, a w 2015 r. będzie nadal rosło do szacowanej kwoty 34,4 mld USD.

Nie mówimy o rozwoju produktów crowdsourcingowych (to ciekawy temat na kolejny dzień). To, o czym mówimy, to wykorzystanie łączności z Internetem i pracy kilku innych osób w celu stworzenia niezwykłych treści, które rozwijają twój biznes.

Istnieją 3 główne zalety treści crowdsourcowanych:

 1. Dotrzyj do większej grupy odbiorców: Ludzie dzielą się rzeczami, w które czują się zainwestowani. Kiedy przyczyniają się do treści, większość z nich chętnie dzieli się nimi z ludźmi, których znają. W przypadku influencerów może to być ogromny publiczność.
 2. Połącz się z ludźmi: Niezależnie od tego, czy chcesz połączyć się z influencerem, czy członkiem publiczności, wspólne tworzenie wspaniałych treści to świetny sposób na otwarcie dialogu i rozpoczęcie relacji.
 3. Zbuduj swój autorytet: Im bardziej jesteś związany z innymi ludźmi w swojej niszy, której ufają czytelnicy, tym bardziej stajesz się autorytetem. Mówiłem wam, że budowanie autorytetu zajmuje dużo czasu, a zastosowanie tej taktyki może nieco przyspieszyć.

Więc crowdsourced treści jest najlepszą rzeczą kiedykolwiek, prawda?

Chociaż ma kilka potężnych zalet, ma również pewne ograniczenia.

Po pierwsze, nie jest łatwy. Pokażę Ci, jak tworzyć skuteczne treści crowdsourcingowe w tym artykule, i zaufaj mi, stworzenie świetnego posta zajmie ci kilka godzin. Po drugie, nie możesz polegać wyłącznie na treściach crowdsourcingowych z dwóch powodów.

Jeśli stale pozyskujesz swoje treści, Twoja witryna straci Twój głos, co jest czymś, co musisz mieć, aby rozwinąć lojalnych obserwujących. Dodatkowo zabraknie Ci źródeł lub wkurzysz te, które masz, Jeśli zawsze prosisz ich o pomoc. Nie możesz robić postów crowdsourcingowych częściej niż raz na kilka miesięcy.

Mając to na uwadze, artykuł oparty na crowdsourcingu jest potężną taktyką, którą powinieneś mieć do dyspozycji. Pokażę Ci później, jak powinno to pasować do twojej strategii treści, aby uzyskać z niej maksymalne korzyści. Na razie przyjrzyjmy się, jak należy podejść do tworzenia treści crowdsourcingowych.

Wybierz jeden z dwóch rodzajów treści crowdsourcingowych

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją 2 rodzaje treści crowdsourcowanych.

Pierwszy typ obejmuje ankietę lub sondaż grupy docelowej. Jest to zazwyczaj najbardziej przydatne, gdy masz już sporą liczbę obserwujących. Możesz dowiedzieć się, jakie są ich problemy i napisać artykuł, taki jak “największe błędy X popełnione przez [publiczność]” lub “największe problemy X [publiczność].”

Carol Tice robi to bardzo dobrze. Regularnie stara się znaleźć czytelników z przydatnymi historiami i łączyć je, aby tworzyć artykuły, które rezonują z jej innymi czytelnikami:

image10

W mniejszym stopniu Lubię to robić, gdy to możliwe. Na przykład, w moim poście na temat 11 rzeczy, które powinieneś zrobić po opublikowaniu postu, zamieściłem przykład komentarza pozostawionego przez Mahama, aby zilustrować punkt.

image24

Drugi rodzaj treści crowdsourcingowych polega na tym, że poprosisz ekspertów o odpowiedź na pytanie, a następnie zestawisz ich odpowiedzi. Jest to powszechnie określane jako ” obława ekspertów.”W swej istocie jest to jak wywiad, tyle że zadajesz tylko jedno (lub kilka) pytań i przedstawiasz je/je wielu osobom.

Podczas gdy ankiety czytelników i użytkowników to świetny sposób na uzyskanie opinii i stworzenie dobrych treści, nie zrobi to wiele dla rozwoju bloga. Jednak ten drugi rodzaj treści wykorzystuje autorytet ekspertów i wykorzystuje ich odbiorców, aby pomóc twój blog.

Dlatego polecam małe i średnie blogi, te skupione głównie na wzroście, zaczynają od crowdsourcingu treści od ekspertów. I właśnie na tym zamierzam się skupić w dalszej części tego artykułu.

Sposób, w jaki to robisz, jest niezwykle ważny. Niektóre artykuły pochodzące z crowdsourcingu otrzymują prawie żadne akcje, podczas gdy inne dostają tysiące. Chcę, żebyście osiągnęli to drugie.

Przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces, który powinieneś wykonać, aby zmaksymalizować wyniki z podsumowania eksperta.

Krok 1: Wybierz właściwe pytanie

Wybierz złe pytanie, a skończysz zanim zaczniesz.

Poważnie. Jeśli wybierzesz złe pytanie, które zadasz ekspertom, po prostu nie odpowiedzą.

Wskazówki dotyczące wyboru pytania:

 1. Nie wybieraj zbyt prostego pytania.
 2. Nie wybieraj zbyt skomplikowanego pytania.
 3. Nie wybieraj pytania z oczywistą odpowiedzią.

Jeśli pytanie jest zbyt proste, nie warto na nie odpowiadać. Na przykład: “Czy uważasz, że firmy powinny tworzyć bloga?”

To jest pytanie ” tak ” lub ” nie “i dosłownie każdy powie “tak”, więc jest to pytanie bezcelowe.

Jeśli pytanie jest zbyt skomplikowane, odpowiedź eksperta jest zbyt ciężka. Pytanie takie jak: “Jaki jest najlepszy proces krok po kroku do promowania posta na blogu?” potrzeba tysięcy słów, by odpowiedzieć.

Wreszcie, jeśli odpowiedź jest oczywista dla konkretnego eksperta, zdają sobie sprawę, że twoim głównym celem jest próba nakłonienia ich do wysłania ruchu, a nie do stworzenia świetnego kawałka treści (który powinien być). Na przykład, jeśli poprosisz eksperta, który bloguje o e-mail marketingu: “Jaki jest Twój ulubiony kanał marketingowy?”, odpowiedź byłaby oczywiście e-mail marketing, więc dlaczego pytasz o to?

Twoje pytanie nie powinno być zbyt proste, skomplikowane lub oczywiste, a bądź pytaniem, na którym zależy Twoim odbiorcom docelowym.

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego pytania jest proste badanie słów kluczowych.

Zanim zaczniemy, zrób listę słów kluczowych w swojej niszy-mogą być dość szerokie.

Na przykład słowa kluczowe dla witryny żywieniowej mogą być:

 • zdrowe odżywianie
 • ćwiczenia
 • narzędzia do gotowania
 • najlepsza dieta

Teraz, gdy masz już swoje słowa kluczowe, zobaczmy, gdzie możesz znaleźć pomysły na swoje pytania.

Źródło pomysłu #1: Quora

Wpisz swoje pierwsze słowo kluczowe w polu wyszukiwania. Kliknij “Tematy” w lewym menu, aby znaleźć najbardziej popularny odpowiedni temat. Zakładając, że wybrałeś popularne i szerokie słowo kluczowe, znajdziesz grupę z co najmniej kilkoma tysiącami obserwujących:

image03

Po kliknięciu tematu zobaczysz mieszankę aktualnych i przeszłych istotnych i popularnych postów. Spójrz na pytania, które mają najwięcej “głosów”, najlepiej co najmniej kilkaset.

Pamiętaj, że musisz poszukać pytania, na które może odpowiedzieć ktoś, kto wyrazi swoją opinię, ponieważ to jest główny punkt, w którym eksperci na to odpowiedzą.

image01

Pytanie “Jak mam się upewnić, że dobrze jem na uniwersytecie z budżetem 30 dolarów tygodniowo?” ma 546 głosów, więc to popularne pytanie, na które ludzie chcą odpowiedzieć.

Pytanie to jest jednak zbyt otwarte i skomplikowane, aby zadać je ekspertowi. Zamiast tego możesz zapytać:: “Jaki jest Twój ulubiony zdrowy posiłek, który można przygotować za mniej niż $2 za porcję?”

Na razie po prostu zanotuj popularne pytania w arkuszu kalkulacyjnym, abyś mógł je wymyślić później. Przejrzyj jak najwięcej słów kluczowych i grup.

Źródło pomysłu #2: Reddit

Jak zawsze, Reddit to świetny sposób, aby zobaczyć, co ludzie są najbardziej ciekawi.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z Reddit, jest to witryna społecznościowa, na której użytkownicy mogą przesyłać pytania i linki, a reszta społeczności głosuje na nie. Będziemy szukać pytań, które często się pojawiają i uzyskać przyzwoitą liczbę głosów.

Zacznij od Wyszukiwania słowa kluczowego na pasku bocznym:

image21

Wyniki będą pochodzić z różnych społeczności zwanych subreddits.

Możesz kliknąć tam subreddit, aby odfiltrować wyniki dla danej społeczności, lub możesz przejść bezpośrednio do tego subreddita.

Jeśli zdecydujesz się filtrować wyniki, zobaczysz tylko najbardziej odpowiednie wyniki dla Twojego słowa kluczowego. Przejrzyj je i zanotuj popularne pytania.

image25

Z tych wyników wynika, że pytania o pomysły na przekąski są bardzo popularne.

Możesz uzyskać od nich następujące pytania dla swoich ekspertów:

 • Jaka jest twoja ulubiona zdrowa przekąska do podróży?
 • Jakie są 3 najtańsze i najłatwiejsze przekąski, jakie znasz?

Jeśli przejdziesz do głównego subreddita, zobaczysz posty na wszystkie istotne tematy (nie tylko słowo kluczowe).

Aby zobaczyć najpopularniejsze pytania, kliknij “zamów od góry”:

image15

Zrób to samo, co wcześniej, notując wszelkie pytania, które uważasz, że możesz być w stanie przekształcić się w odpowiedni dla swoich ekspertów.

Źródło pomysłu # 3: Google Keyword Planner

Chociaż jest to podstawowe narzędzie do badania słów kluczowych, nadal jest bardzo przydatne do takich zadań.

Wpisz słowo kluczowe i kliknij “Get ideas”.

Następnie kliknij kartę” pomysły na słowa kluczowe ” i zacznij notować popularne słowa kluczowe, które nadają się na pytania:

image22

Na podstawie powyższych wyników można zapytać: “Co Twoim zdaniem jest najważniejszym nawykiem zdrowego odżywiania?” lub “Jaka jest twoja najlepsza porada dotycząca zdrowego odżywiania?”

Ogólnie rzecz biorąc, to naprawdę nie że trudno znaleźć dobre pytanie. Można znaleźć kilka dobrych z każdej metody. Trudną częścią jest przekształcenie go w odpowiedni rodzaj pytania o właściwej trudności.

Powodem, dla którego szukasz popularnych słów kluczowych i pytań, jest to, że im bardziej popularne pytanie zadasz, tym bardziej zainteresowani będą twoi odbiorcy docelowi w odpowiedzi.

Będzie to nie tylko interesujący artykuł do przeczytania (więcej subskrybentów), ale także doprowadzi do większego udostępniania i ruchu.

Krok 2: Zdecyduj, kogo zapytasz

Ten kolejny krok jest równie trudny jak pierwszy.

Musisz kierować się na ekspertów w oparciu o pytania, które chcesz zadać.

Co miesiąc dostaję setki próśb o udział w obławach ekspertów. Niektórzy pytają mnie o takie tematy jak odżywianie i technologia, gdzie nie jestem znany jako autorytet. Oczywiście nigdy nie odpowiadam na takie pytania.

Nie wszystkie przykłady są jednak tak oczywiste. Eksperci, którzy piszą o żywieniu, bardzo różnią się od ekspertów, którzy piszą o zdrowych przepisach lub kondycji. Osoby, które zadajesz swoje pytanie, muszą regularnie pisać na ten temat.

Jeśli celujesz w niewłaściwych ludzi, otrzymasz ponury wskaźnik odpowiedzi.

Twoje najlepsze cele: przeszli uczestnicy

Nie wszyscy eksperci lubią brać udział w tych łapankach-lub nie bardzo często. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli nie jesteś w bardzo rzadkiej niszy, inni blogerzy już odfiltrowali tych ludzi dla ciebie.

Chodzi o to, aby znaleźć ekspertów, którzy regularnie uczestniczą w łapanki.

Zacznij od googlowania “expert roundup + [keyword]”

image00

W zależności od swojej niszy będziesz musiał wyszukać kilka słów kluczowych odpowiednich dla Twojego pytania.

Przejdź przez co najmniej kilka stron dla każdego semestru.

Dla każdego odpowiedniego podsumowania można znaleźć, Zapisz wszystkich ekspertów, którzy uczestniczyli w nim.

image23

Jeśli jesteś w niszy, takiej jak marketing, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem setek ekspertów. W takich przypadkach przewiń w dół do komentarzy i zobacz, który z ekspertów skomentował (lub udostępnił). Jest prawdopodobne, że będą przynajmniej komentarz na roundup, jak również.

image09

Znajdź trochę świeżej krwi

Oprócz tych samych starych twarzy, które uczestniczą w wielu łapankach, dobrym pomysłem jest znalezienie kilku blogerów niskiego i średniego poziomu.

Ponieważ nie są one często zadawane, będą bardziej skłonni do udziału i chętnie podzielą się artykułem. Dodatkowo daje Ci szansę na uzyskanie nowych opinii, których czytelnicy mogli wcześniej nie słyszeć.

Aby znaleźć te ukryte gwiazdy, trzeba będzie zrobić trochę kopania. Można zastosować trzy metody.

Metoda # 1

Użyj wyszukiwania Influencer BuzzSumo. Wprowadź ogólne słowo kluczowe związane z twoim pytaniem. W moim przykładzie wybrałem”zdrowe”. Użyj filtrów, jak pokazano poniżej, aby uwzględnić tylko blogerów i wpływowych.

image05

To, czego szukasz, to wpływowi ludzie, którzy nie są zbyt dobrze znani. Idealnie byłoby, gdyby nadal mieli co najmniej kilka tysięcy obserwujących na Twitterze (co widać po prawej stronie).

Dodaj jak najwięcej ekspertów ds. jakości i powtórz proces dla dodatkowych słów kluczowych.

Metoda # 2

Następnie użyjemy twtrlanda. Utwórz bezpłatne konto i wprowadź kluczowe słowo w pasku wyszukiwania.

image16

To narzędzie jest przeznaczone wyłącznie do identyfikacji wpływowych osób na Twitterze, co jest idealne do tego. Darmowe konto pokazuje tylko wyniki 50 na słowo kluczowe, ale nadal powinieneś być w stanie znaleźć co najmniej 10-20 nowych influencerów (wypróbuj kilka słów kluczowych).

Metoda # 3

W końcu udaj się do Alltop. Ta strona jest katalogiem blogów organizowanych przez niszę. Inną dobrą rzeczą jest to, że prawie wszystkie blogi zostały dodane przez ich właścicieli, co oznacza, że są bardzo aktywni w ich promowaniu (i częściej uczestniczą).

Spróbuj znaleźć swoją niszę / temat w menu, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnych odpowiednich blogów. Jeśli nie możesz, Wyszukaj swoje słowo kluczowe:

image08

Tak czy inaczej, otrzymasz stronę odpowiednich blogów. Możesz kliknąć tytuły witryn, aby je odwiedzić.

image26

Zostawiłem tę metodę do końca, ponieważ wymaga więcej pracy.

W tym momencie musisz sprawdzić, czy twoje pytanie jest odpowiednie dla tych ekspertów, więc przejrzyj kilka postów, aby upewnić się, że jest to dobre dopasowanie.

Ponadto sprawdź, czy mają jakieś uwagi, patrząc na liczbę komentarzy i / lub udziałów społecznościowych.

Nie przestawaj, dopóki nie będziesz miał co najmniej Łącznie 50 ekspertów ds. jakości. Więcej jest zawsze lepsze.

Znajdź ich adresy e-mail

W pewnym momencie będziesz musiał skontaktować się ze wszystkimi blogerami/ekspertami ze swoim pytaniem.

Zacznij od odwiedzenia ich witryn i sprawdzenia, czy publicznie wymieniają swoje adresy e-mail. Najprawdopodobniej nie.

Najprostszym sposobem na uzyskanie ich adresów e-mail jest dołączenie do ich list e-mailowych. Przejdź do ich stron głównych lub postów na blogu i poszukaj gdzieś formularza rejestracyjnego. Każdy dobry blog będzie go miał.

image12

Powinieneś otrzymać kilka e-maili z ich osobistych adresów e-mail w ciągu pierwszych kilku dni od subskrypcji—perfect.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć adresu e-mail, zamiast tego wybierz konto na Twitterze lub LinkedIn.

Zaangażuj ekspertów, aby zwiększyć wskaźnik sukcesu

Jeśli wyślesz 50 e-maili, wolisz uzyskać 20 lub 30 odpowiedzi? Oczywiście 30.

Największym błędem, który większość ludzi popełnia podczas próby przeprowadzenia podsumowania ekspertów, jest wysyłanie zimnych wiadomości e-mail.

“Jeśli znam osobę, która wysyła rzut…, jestem 20x bardziej prawdopodobne, aby przyczynić się.” — Brian Dean

Ogólnie rzecz biorąc, im większy ekspert, tym więcej trzeba zrobić, aby dostać się na ich radarze.

Musisz znaleźć sposób, aby wyróżnić się na tyle, aby wiedzieli, kim jesteś po imieniu lub przynajmniej nie myśleli, że jesteś obcy.

Oto kilka sposobów na nawiązanie kontaktu w prawie każdej niszy:

 • Zostaw przemyślane komentarze: Jeśli nie otrzymają tylko kilku komentarzy na post, musisz zostawić przemyślane komentarzeidealnie, w górnej części sekcji komentowania każdego postu. Są cztery lub pięć nazwisk, które rozpoznaję tylko dlatego, że zawsze zostawiają mi szczegółowe komentarze w ciągu godziny lub dwóch od opublikowania postu na Quick Sprout.
 • Wymień je w artykułach: Chociaż nie możesz tego zrobić dla wszystkich, możesz wspomnieć o niektórych ekspertach w innych postach na blogu. Wyślij im szybki e-mail z informacją, że opisałeś niektóre z ich prac, lub wspomnij o nich w sieci społecznościowej za pomocą symbolu “@” lub”+”, w zależności od sieci.

image04

 • Prześlij swoje najlepsze treści na Reddit (lub podobnej stronie): Następnie wyślij im szybki e-mail, gdy otrzyma kilka komentarzy i głosów. Powiedz im, że go przesłałeś i że komentatorzy prawdopodobnie docenią odpowiedź, jeśli twój influencer ma wolną chwilę.

Kluczową rzeczą w każdej z tych metod jest zrobienie czegoś użytecznego lub wartościowego dla eksperta, a następnie poinformowanie go o tym w sposób nie nachalny/Uprzejmy. Nie ograniczaj się tylko do tych trzech technik, jeśli masz inne cenne umiejętności, które możesz zaoferować.

Krok 3: Pitch perfect

Jeśli robisz to po raz pierwszy, pierwsze dwa kroki prawdopodobnie zajęły co najmniej kilka godzin. Z czasem będziesz szybszy.

Teraz musisz skontaktować się z ekspertami za pośrednictwem zebranych adresów e-mail (nie szkodzi, jeśli zajęło to kilka dni).

Aby ustawić swoje oczekiwania, musisz zdać sobie sprawę, że nawet bardzo udani blogerzy otrzymują tylko stawki odpowiedzi 50-60%, gdy robią obławy ekspertów. Jeśli masz nieznanego bloga, będzie on co najmniej nieco niższy (ale powinien być ponad 30%, jeśli prześledzisz wszystko tutaj).

Podczas wysyłania wiadomości e-mail najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, to:

 • trzymaj go tak krótko, jak to możliwe
 • wyjaśnij pytanie
 • nie wydawaj się zdesperowany
 • bądź uprzejmy / szczery

Dam ci szablon, którego możesz użyć, ale jak zawsze powinieneś wziąć tutaj koncepcje i stworzyć własne. W ten sposób twój e-mail nie będzie wyglądał jak każdy inny.

Temat: obława eksperta na [Strona WWW]

Cześć (imię):

Jestem wielkim fanem Twojego bloga. Jesteś moim źródłem informacji, kiedy chcę się dowiedzieć o [specyficzne temat o którym piszą – zrób to dobrze!].

Tworzę obławę ekspertów, a ty byłeś jednym z pierwszych nazwisk, które chciałbym dołączyć. Oto moje pytanie do ciebie:

[pytanie]

Gdybyś mógł udzielić odpowiedzi na 50-100 słów, byłoby fantastycznie.

Zaprosiłem X innych ekspertów do dodania do artykułu. [Ekspert 1, 2 i 3 już się zgodzili – opcjonalne].

Przygotuję świetną biografię, którą możesz dołączyć do swojej odpowiedzi.

Termin odpowiedzi to [data – co najmniej tydzień]. Naprawdę mam nadzieję, że jesteś w stanie wnieść swój wkład.

Dzięki.,

[Nazwa]

Alternatywnym sposobem zbierania odpowiedzi jest dołączenie linku do utworzonego formularza Google.

image18

Możesz dołączyć dowolne pola. Uwzględnij tylko to, co jest konieczne; w przeciwnym razie niektórzy eksperci mogą zobaczyć formularze i zdecydować, że to zbyt wiele pracy.

Polecam w tym:

 • Imię – więc wiesz kto odpowiada
 • E-mail-tylko wtedy, gdy nie masz już e-maila wszystkich
 • Pytanie-oczywiście musisz dołączyć swoje pytanie
 • Konkretne prośby-zapytaj ich, czy chcą coś promować lub link do konkretnego miejsca

Kiedy ludzie prześlą swoje odpowiedzi, zostaną wysłani do arkusza Google, którego możesz użyć tak jak każdego innego arkusza kalkulacyjnego:

image07

Pozwoli Ci to zaoszczędzić trochę pracy między wiadomościami e-mail.

Ważne: Po tym, jak ktoś odpowie i odpowie na pytanie, wyślij mu jak najszybciej kolejną wiadomość e-mail z podziękowaniem za wkład i powiedz, że powiadomisz ich, gdy artykuł zostanie opublikowany.

Krok 4: Stwórz artykuł, który się wyróżnia

Teraz, gdy masz swoje odpowiedzi, mam nadzieję, że co najmniej 10-20, możesz utworzyć swój artykuł.

Zacznij od nagłówka. Zasady tworzenia silnego nagłówka są takie same jak w przypadku każdego innego artykułu, ale w tym przypadku jest to znacznie łatwiejsze.

Łatwiej jest, bo masz ograniczone możliwości. Już masz:

 • Wielu ekspertów
 • Fakt, że są ekspertami
 • Temat z twojego pytania

To nie pozostawia dużo miejsca.

Jeśli moje pytanie było: “Jaka jest twoja ulubiona zdrowa przekąska do podróży?”, mój nagłówek byłby taki: “22 ekspertów od żywienia ujawnia najlepszą zdrową przekąskę do podróży.”

Napisz intro, aby wprowadzić temat, a następnie podsumuj wyniki, jeśli możesz (zależy od pytania):

image02

Następnie wystarczy przedstawić odpowiedzi w atrakcyjnym układzie. Nie ma konkretnych zasad, o ile jesteś konsekwentny.

Oto przykład:

image20

Uzyskaj zdjęcia swoich ekspertów z ich stron O lub profili na Twitterze.

Aby napisać dobry biogram, powinieneś mieć dwa lub trzy zdania, które wyjaśniają:

 • kim są-nie wszyscy czytelnicy poznają wszystkich
 • atrakcja-powiedz coś godnego uwagi o nich (pobierz ze strony o nich)
 • wszelkie promocje-jeśli chcesz wyróżnić książkę lub produkt

Nie bądź leniwy. Dobra prezentacja będzie miała duży wpływ na liczbę akcji i ilość ruchu, który otrzymujesz.

Jeśli masz wielu ekspertów (20+) i chcesz pójść o krok dalej, Sortuj ekspertów według kategorii.

Aby zakończyć tworzenie treści, musisz dodać łącza click-to-tweet w całej treści.

Zainstaluj wtyczkę TweetDis. Następnie wybierz dobrą ofertę w odpowiedzi każdego eksperta i kliknij przycisk skrótu w menu WordPress.

image19

W opcjach kliknij strzałkę rozwijaną obok “Dodaj” i wybierz “podpowiedź”:

image11

Kiedy skończysz, Twój tekst będzie wyglądał dla czytelników w ten sposób:

image14

Jeśli wybierzesz dobre zdanie dla każdego influencera, otrzymasz sporo dodatkowych tweetów od czytelników.

Krok 5: bądź sprytny w promocji

Celem obławy ekspertów jest wykorzystanie autorytetu ekspertów, więc zaczniemy od tego.

Wyślij e-maile z podziękowaniami

Jak tylko opublikujesz, wyślij e-mail do każdego z influencerów, dziękując im za udział, łącząc ich z postem i prosząc o udostępnienie go.

Oto szablon, którego możesz użyć:

Temat: obława ekspertów jest publikowana!

Cześć [imię],

Jeszcze raz dziękuję za bycie jednym z X wielkich ekspertów, którzy przyczynili się [co ich opinia była na-np. ich ulubiona przekąska]. Roundup jest teraz w:

URL

Daj mi znać, jeśli chcesz, żebym wprowadził zmiany w Twojej sekcji.

Jeśli jesteś z tego zadowolony, byłbym wdzięczny, gdybyś podzielił się nim z publicznością. Stworzyłem Niestandardowy link do Twittera, który ma już wypełniony tytuł i link, jeśli to ułatwia:

http://ctt.ec/Tab7Y

Jeśli kiedykolwiek pomogę Ci podzielić się Twoją pracą, daj mi znać, a chętnie pomogę.

Dziękuję bardzo,

[nazwa]

Aby utworzyć niestandardowy link do Twittera, musisz użyć ClickToTweet. Utwórz konto, a następnie wypełnij formularz z informacją o tweecie:

image17

Po kliknięciu na “wygeneruj nowy Link” otrzymasz kod HTML dla linku. Wystarczy skopiować rzeczywisty link z niego i wkleić go w wiadomości e-mail.

image13

Wyślij więcej-do listy

Nawet jeśli nie masz jeszcze ogromnej listy e-mail, nadal jest to świetny kawałek treści, który ich zainteresuje.

Pozwól ekspertom najpierw udostępnić i skomentować, a następnie promować swój post na liście kilka godzin później.

Kontakt z komentatorami innych ostatnich artykułów na ten sam temat

Jeśli masz czas, możesz wypróbować tę skuteczną strategię, aby dodać wysoce zaangażowanych członków do swojego czytelnictwa.

Chodzi o to, aby znaleźć inne Najnowsze artykuły na bardzo podobny temat. Każdy, kto skomentował te artykuły, prawdopodobnie nadal jest zainteresowany tematem, a ponieważ masz o wiele lepszy artykuł, z przyjemnością o tym usłyszy.

Możesz skontaktować się z nimi, aby poinformować ich o artykule. Możesz również delikatnie popchnąć je w kierunku komentowania i dołączania do listy e-mailowej.

Aby rozpocząć, Google temat artykułu. Bądź konkretny:

image27

Aby przefiltrować wyniki do ostatniego tygodnia, kliknij “narzędzia wyszukiwania”, a następnie zmień “Dowolny czas” na “ostatni tydzień”.

Otwórz te łącza i przewiń w dół do sekcji komentarzy. W zależności od tematu, możesz nie znaleźć żadnych komentatorów, którzy linkują do swoich stron (możesz użyć ich formularza kontaktowego). Nawet jeśli tego nie zrobisz, sprawdzenie tego zajmuje tylko kilka minut.

Jeśli kogoś znajdziesz, wyślij mu szybką wiadomość e-mail w ten sposób:

Cześć [imię],

Widziałem, że niedawno skomentowałeś [tytuł artykułu] na [stronie].

Pomyślałem, że dam ci krótką linię I dam Ci znać o innym artykule, który prawdopodobnie ci się spodoba. Zebrałem X ekspertów i namówiłem ich do ujawnienia [temat].

Jeśli chcesz to sprawdzić, oto link:

[URL]

Daj mi znać, co o tym myślisz. Jeśli interesuje cię więcej takich treści, po prostu zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje e-mail.

Zdrówko,

[Twoje imię]

Alternatywnie, jeśli witryna korzysta z komentarzy lub Disqus Facebooka, spróbuj zostawić komentarz (nie spamujący) zawierający link do podsumowania.

Udostępnij go w mediach społecznościowych

Podobnie jak każdy inny post, powinieneś promować tę łapankę zgodnie ze swoją strategią w mediach społecznościowych. Oznacza to dzielenie się nim w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Jak powiedziałem wcześniej, możesz również oznaczyć swoich ekspertów w mediach społecznościowych, Jeśli jeszcze nie udostępnili postu:

image04

Oznacz tylko kilku ekspertów za każdym razem, gdy udostępniasz post, aby nie zawracać głowy tym samym ludziom w kółko.

Ponadto znajdź odpowiedni subreddit i prześlij post. Obława ekspertów zazwyczaj radzi sobie całkiem dobrze w większości subredditów, co może przyciągnąć kolejnych kilkuset odwiedzających do postu.

Krok 6: Powtórz i skaluj

Powiedziałem ci na początku, że tworzenie wspaniałych treści crowdsourcingowych nie było łatwe.

To powiedziawszy, może produkować świetnie. wyniki dla rosnących blogów.

Jeśli obławy ekspertów działają dobrze w twojej niszy, polecam powtarzanie ich regularnie: gdzieś od dwóch do czterech razy w roku. Zaplanuj je w swoim kalendarzu treści, ponieważ złożenie ich może zająć od trzech do czterech tygodni, jak widziałeś.

Jeśli uzyskasz wyjątkowy ruch lub linki do pierwszej rundy, możesz ulec pokusie, aby tworzyć je częściej. Ale kiedy robisz je zbyt często, albo będziesz musiał utrzymywać te same osoby (wielu z nich będzie się denerwować po kilku prośbach), albo będziesz musiał uwzględnić ekspertów niższej jakości (co nie przyniesie takich samych wyników).

Jeśli chcesz zwiększyć skalę obław ekspertów, musisz skontaktować się z większą liczbą ekspertów. Jeśli ułożysz artykuł, który zawierał 50, 60 lub więcej ekspertów na naprawdę interesujące pytanie, może to mieć długotrwały wpływ na twój ruch.

Aby to zrobić, prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy. Pomyśl o zatrudnieniu wirtualnego asystenta, aby ukończyć łatwiejsze części tego procesu. Pokaż im ten artykuł i poproś o znalezienie wpływowych osób i zebranie ich danych kontaktowych.

Ponadto mogą być w stanie wykonać pewne prace fundamentowe (tworzenie BIOSu, zostawianie komentarzy), abyś mógł stworzyć swój artykuł bez pracy nad nim przez tygodnie lub miesiące.

Wniosek

Jeśli nie masz uprawnień, Pożycz je. Pokazałem ci jak.

Treści crowdsourcingowe będą coraz bardziej popularne w przyszłości, ponieważ inni marketerzy i firmy uznają ogromny potencjał, jaki ma.

Większość wpływowych osób otrzymuje dziesiątki próśb co miesiąc, aby wziąć udział w łapankach ekspertów, ale zazwyczaj wybiera tylko kilka, do których może się przyczynić. Jeśli zrobisz wszystko, co tu ułożyłem, będziesz jednym z nich.

Total
0
Shares
Related Posts

Quick Sprout University

Quick Sprout ma wszystko, czego potrzebujesz, aby stać się światowej klasy marketerem cyfrowym. Wszystko zamieściliśmy poniżej. Traktuj tę…