Jak tworzyć niestandardowe obrazy na blogu bez zatrudniania projektanta

image42

Posty na tym blogu mają zazwyczaj długość słów 2,000. Czytałbyś je, gdyby były tylko tekstami? Oczywiście, niektórzy z was by (i to jest niesamowite, dziękuję), ale nigdy nie mogłem winić nikogo za to, że nie chce czytać gigantycznego bloku tekstu.

Dlatego artykuły zawierające obrazy otrzymują o 94% więcej wyświetleń niż artykuły, które tego nie robią.

Pamiętaj jednak, że statystyka jest po prostu średnią. Jeśli dobrze używasz obrazów, Twój ruch może wzrosnąć jeszcze więcej.

To wygrana-wygrana: dostajesz więcej odsłon stron, a czytelnicy mogą cieszyć się czytaniem bardziej strawnych treści.

Podczas gdy media społecznościowe nie są takie same jak twoje posty na blogu, ilustrują moc wspaniałych obrazów.

Posty na Facebooku, które zawierają obraz, otrzymują 53% więcej polubień niż posty bez obrazu. Dodatkowo stanowią one również 93% najbardziej angażujących postów. 

image15

Bez względu na to, jak wspaniałe jest twoje pisanie, ma ograniczoną zdolność do przyciągania uwagi czytelników i uzyskiwania informacji.

Z drugiej strony obrazy mogą być przetwarzane przez mózg około 60 000 razy szybciej niż tekst.

Dlatego Buzzfeed, jedna z najpopularniejszych stron na Facebooku, używa zdjęć w każdym poście. To doprowadziło ich do poziomu ruchu, który przekracza 200 milionów odwiedzających miesięcznie.

Dolna linia: Obrazy powinny być głównym składnikiem wszystkie Twoje posty na blogu. Poprawiają one wrażenia czytelników, co prowadzi do bardziej wykształconych i zadowolonych odbiorców, którzy coraz bardziej cieszą się Twoimi treściami i spędzają więcej czasu na twojej stronie.

Problem, który możesz napotkać, polega jednak na tym, że obrazy są drogie. Podczas gdy niektóre firmy mogą być w stanie zatrudnić wysokiej jakości grafików, nie każdy może.

Jeśli chcesz uzyskać świetne niestandardowe obrazy dla swoich treści i nie masz budżetu dla profesjonalnego projektanta, nie masz innego wyboru niż stworzyć je samodzielnie.

Oczywiście przeraża to wielu właścicieli blogów. Ale kreowanie wizerunku nie musi być przerażające. Ten artykuł poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby tworzyć niesamowite niestandardowe obrazy bez łamania budżetu lub zajmowania całego czasu.

1. Użyj tych 5 rodzajów darmowych lub tanich źródeł obrazu

Jeśli chcesz tworzyć wspaniałe obrazy niestandardowe, będziesz potrzebować obrazów dla Twoich zdjęć.

Zdezorientowany? Pokażę Ci, co mam na myśli.

Weź ten wyróżniony obraz z mojego postu dlaczego budowanie linków nie jest przyszłością SEO:

Young beautiful businesswoman is looking at the whiteboard with the graph, business icons and the acronym 'SEO'.

Wewnątrz tego obrazu znajduje się wiele oddzielnych obrazów:

 1. tło
 2. kobieta patrząca na tablicę
 3. wszystkie indywidualne grafiki na tablicy (Wykres linii, słowo” SEO”, itp.)

Podczas tworzenia obrazów niestandardowych często trzeba połączyć kilka samodzielnych obrazów.

Ale nie możesz po prostu zrobić dowolnego obrazu znalezionego w Google, ponieważ może on być chroniony prawami autorskimi. Chociaż może ujść ci to na sucho, możesz również zostać pozwany z dnia na dzień i zostać wciągnięty w kosztowny pozew.

Nawet jeśli przypadkowo zrobisz zdjęcie, które wydawało ci się darmowe, nadal możesz mieć kłopoty.

Ale nie pozwól, aby cię to przestraszyło, ponieważ pokażę Ci różne sposoby, w jakie możesz legalnie wykorzystywać obrazy w swoich postach na blogu.

i) obrazy w domenie publicznej (bezpłatne). Domena publiczna odnosi się do obrazów, które są bardzo stare lub te, które twórca udostępnił w przestrzeni publicznej.

Wszystkie te obrazy są bezpłatne i bezpieczne w użyciu i nie wymagają linkowania ani przypisywania twórcy (chociaż możesz, jeśli chcesz).

Brzmi świetnie, prawda? Jest dobre, ale nie świetne. Dlaczego? Ponieważ istnieje bardzo ograniczona liczba takich zdjęć w porównaniu do tych dostępnych na płatnych stronach z obrazami, a wysokiej jakości zdjęcia są często używane przez innych.

Możesz użyć wielu wyszukiwarek domeny publicznej, ale oto najpopularniejsze:

 1. Pixabay: Wszystkie obrazy na tej stronie są bezpłatne (wystarczy pominąć pierwszy wiersz “sponsorowanych” obrazów dla każdego wyszukiwania). Wyszukaj to, co Cię interesuje. Jak widać, jest kilka przyzwoitych zdjęć, ale żaden z nich nie jest prawdopodobnie brany pod uwagę świetnie.

image19

 

image50

 1. Morguefile: Morguefile to kolejna solidna, darmowa strona z obrazami. Wszystkie obrazy są bezpłatne i nie wymagają przypisania. Użyj pola wyszukiwania strony głównej, tak jak w każdej innej witrynie z obrazami:

image33

Ponadto po kliknięciu obrazu jest fajna funkcja, która informuje, ile razy obraz został pobrany. Prawdopodobnie chcesz uniknąć tych, które zostały pobrane dziesiątki tysięcy razy.

image41

 1. Public Domain Pictures: Chociaż nie ma najbardziej kreatywnej nazwy, Public Domain Pictures jest zdecydowanie jedną z najlepszych wyszukiwarek obrazów z domeny publicznej.

image30

 

Oto więcej zasobów na darmowe zdjęcia. Istnieje również sprytne małe narzędzie, które pomoże Ci znaleźć idealny Darmowy obraz do następnego projektu. Umożliwia wyszukiwanie słowa kluczowego, a następnie otrzymujesz listę wszystkich najlepszych obrazów w wielu różnych witrynach.

ii) obrazy Creative Commons (bezpłatne i płatne). Creative Commons jest organizacją non-profit, która zapewnia licencje na wszystkie rodzaje pracy twórczej, w tym obrazy.

Obrazy znajdujące się na Creative Commons są zazwyczaj wyższej jakości niż obrazy z domeny publicznej, a czasami na równi z obrazami płatnymi.

Minusem jest to, że najlepsze darmowe obrazy będą używane przez tysiące innych ludzi. Ponadto istnieje sześć różnych licencji na obraz, które może posiadać obraz, z których większość wymaga podania atrybucji (uznania twórcy).

Zanim powiem ci, gdzie możesz znaleźć obrazy Creative Commons (CC), najpierw muszę dać ci Krótki Kurs na temat różnych licencji (nie martw się—to łatwiejsze niż się wydaje):

 1. CC0: Chociaż technicznie nie jest to licencja CC, notacja CC0 będzie towarzyszyć niektórym obrazom, co oznacza, że są one w domenie publicznej. Możesz używać ich w dowolny sposób bez przypisania.
 2. CC BY: Ta licencja pozwala na wykorzystanie obrazu w dowolnym celu, ale musisz go przypisać. Jeśli zmienisz obraz, możesz zmienić licencję na cokolwiek chcesz.
 3. CC BY-SA: Ponownie możesz używać obrazu w dowolny sposób, o ile zapewnisz kredyt. Różnica polega na tym, że każdy edytowany obraz zachowa tę samą licencję, co nie jest wielką sprawą dla naszego użytku.
 4. CC BY-ND: Możesz użyć tych zdjęć na dwóch warunkach. Po pierwsze, musisz podać atrybucję, a po drugie, nie wolno edytować ani zmieniać obrazu. Może to być przydatne, ale nie zawsze.
 5. CC BY-NC: NC oznacza “niekomercyjny”, co oznacza, że nie można go użyć na blogu, z którego możesz skorzystać. Mam nadzieję, że próbujesz zarabiać na swoim blogu, co oznacza, że nie możesz używać zdjęć z tą licencją.
 6. CC BY-NC-SA: Jest to licencja niekomercyjna-unikaj jej.
 7. CC BY-NC-ND: Ponownie, jest to licencja niekomercyjna-unikaj jej.

Aby to wyjaśnić, trzy rodzaje licencji, których będziesz szukał, to:

 • CC BY
 • CC BY-SA
 • CC BY-ND

image29

Jak podać atrybucję? Aby prawidłowo przypisać twórców obrazu, musisz podać tytuł obrazu, autora, źródło i licencję.

Oto przykład idealnego przypisania z Creative Commons dla adresów URL Flickr:

“Creative Commons 10th Birthday Celebration San Francisco” autorstwa tvol jest na licencji CC BY 2.0

Zgodnie z najlepszymi praktykami, należy przypisać obraz blisko miejsca, w którym jest używany. Dopuszczalne jest jednak również przypisywanie zdjęć na końcu artykułu.

Ponieważ CC jest organizacją licencjonującą, musisz użyć wyszukiwarek i różnych stron internetowych, aby znaleźć obrazy CC do użycia. Oto kilka:

A) Flickr: najbardziej znane źródło obrazów Creative Commons. Ma najobszerniejszą bibliotekę darmowych obrazów, chociaż czasami trudno jest znaleźć odpowiednie obrazy.

Wyszukaj termin i użyj rozwijanego menu, jak pokazano na poniższym obrazku, aby filtrować wyniki do obrazów tylko z licencjami komercyjnymi. Jeśli planujesz zmodyfikować obraz, wybierz ” dozwolony użytek komercyjny i mody.”

image21

Gdy już masz obraz, musisz tylko utworzyć przypisanie dla niego. Najprostszym sposobem jest użycie ImageCodr do automatycznego wygenerowania kodu html z adresu URL Flickr.

image45

B) Wyszukiwanie CC: wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na źródło, które Cię interesuje (może to być Flickr), a następnie wprowadzić słowo kluczowe i kliknąć “Szukaj.”Pamiętaj, że powinieneś zaznaczyć oba pola pod polem wyszukiwania, aby uzyskać tylko zdjęcia dostępne do użytku komercyjnego i aby można je modyfikować:

image20

Możesz również przeszukiwać Wikimedia Commons za pomocą tej wyszukiwarki, ponieważ robienie tego na prawdziwej stronie Wikimedia jest prawdziwym bólem.

C) Google Advanced Image Search: zacznij od wpisania wyszukiwania.Następnie kliknij “narzędzia wyszukiwania”, a następnie “prawa użytkowania”, a następnie albo:

 • Oznaczone do ponownego użycia
 • Oznaczony do ponownego użycia z modyfikacją (jeśli chcesz zmodyfikować obraz)

image25

Jedną rzeczą, na którą muszę zwrócić uwagę w wyszukiwaniu obrazów Google, jest to, że czasami błędnie kategoryzuje obrazy. Zawsze przejdź do rzeczywistej witryny, na której znajduje się obraz, aby sprawdzić, jaka jest licencja CC.

iii) proste ikony (darmowe i płatne). Większość niestandardowych obrazów opiera się na jakimś obrazie lub zdjęciu i tekście. Często jednak będziesz chciał użyć małej ikony, aby dodać znaczenie obrazowi.

Zdecydowanie najlepszą stroną do znalezienia ikon jest NounProject. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać słowo kluczowe, a pojawi się mnóstwo wspaniałych małych ikon:

image38

Możesz użyć dowolnej ikony za darmo, ale musisz ją przypisać.

W przeciwnym razie możesz kupić ikonę za $1.99 (lub uzyskać miesięczne członkostwo) i nie musisz podawać atrybucji.

iv) Zdjęcia stockowe (bezpłatne i płatne). Zdjęcia stockowe są tworzone przez profesjonalistów. Są to zazwyczaj zdjęcia bardzo wysokiej jakości.

Podczas gdy obrazy z domeny publicznej i CC mają swój czas i miejsce, większość obrazów powinna być obrazami stockowymi.

niektóre darmowe strony z obrazami stockowymi, ale większość z nich jest płatna. Ponownie, duża różnica między nimi polega na tym, że każdy dobry Darmowy obraz będzie szeroko rozpowszechniany. Chcesz, aby obrazy Twojego bloga miały wyraźny charakter, którego żadna inna strona nie może powielać.

Oto lista niektórych z najlepszych darmowych witryn z obrazami stockowymi:

 • StockSnap: posiada dużą liczbę darmowych obrazów, których można używać bez atrybucji.
 • Unsplash: brak Wyszukiwarki. Publikują 10 zdjęć co 10 dni, które każdy może wykorzystać bez przypisania (public domain).
 • Gratisografia: co tydzień dodawana jest różna liczba zdjęć. Wszystkie są wolne do użycia; jednak chcesz tych bez przypisania.
 • Death To The Stock Photo: Nie mnóstwo zdjęć, ale można dostać 10 Darmowe Zdjęcia stockowe wysyłane do ciebie co miesiąc.

Dodatkowo, oto lista ponad 10 innych podobnych darmowych witryn z obrazami stockowymi.

Kupowanie zdjęć stockowych jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz budżet i próbujesz używać zdjęć o bardzo wysokiej jakości.

Biorąc to pod uwagę, istnieją dwa różne typy obrazów stockowych, które możesz kupić, i jeden z nich, którego chcesz uniknąć.

Jeśli widzisz “zarządzane prawa”, uruchom w drugą stronę. Termin ten zazwyczaj oznacza, że można kupić tylko licencję jednorazowego użytku. Oznacza to, że możesz użyć obrazu tylko raz. Aby użyć go ponownie, musisz za niego ponownie zapłacić. Najgorsze jest to, że licencja wygasa również po określonym czasie, który często wynosi kilka miesięcy. Oczywiście po kilku miesiącach nie usuniesz posta na blogu, a kupowanie tej samej licencji na obraz byłoby głupie (i kosztowne).

Zamiast tego poszukaj ” zdjęć royalty-free.”

Obrazy Royalty-free nie są darmowe, ale jesteś właścicielem obrazu, gdy go kupujesz i możesz go używać tyle razy, ile chcesz, bez konieczności przypisywania.

Są one również znacznie tańsze, głównie w dowolnym miejscu od $0.20 do $5 w zależności od witryny i poziomu członkostwa.

Oto 4 znane witryny z obrazami stockowymi royalty-free:

 • Duże Zdjęcie Stockowe
 • iStock
 • Fotolia
 • Zdjęcia Depozytu

Wszystkie działają prawie tak samo. Wystarczy wpisać słowo kluczowe w polu wyszukiwania, a pojawi się mnóstwo odpowiednich wysokiej jakości zdjęć.

image23

V) zatrudnić “taniego” projektanta na stronach Freelance. Chociaż możesz nie być w stanie pozwolić sobie na profesjonalnego grafika, prawdopodobnie możesz pozwolić sobie na zatrudnienie niezależnego projektanta z zagranicy.

Ci projektanci będą kosztować ułamek większości zachodnich projektantów,a będziesz mógł uzyskać całkiem wysokiej jakości niestandardowe obrazy za zaledwie kilka dolarów. W wielu przypadkach będziesz musiał poradzić sobie z pewną barierą językową, ale jeśli wyjaśnisz swoje instrukcje, może to zadziałać.

Oto kilka popularnych witryn freelance, gdzie można znaleźć taniego projektanta:

 • Upwork
 • Freelancer
 • Gur

Reszta tego artykułu koncentruje się na nauce tworzenia własnych obrazów (nawet tańszych).

2. “Sekretny sos” do łatwego projektowania obrazów jak profesjonalista

Gdybym napisał ten artykuł kilka lat temu, wyglądałby zupełnie inaczej.

Nie jestem grafikiem, a większość marketerów też nie. Konieczność nauczenia się obsługi złożonego oprogramowania, takiego jak Photoshop, jest zastraszająca.

Na szczęście mamy teraz lepszą opcję: Canva.

Canva to narzędzie do projektowania dla nie-projektantów. Wszystko układa się tak, jak tego oczekujesz. Masz wszystkie podstawowe opcje zmiany koloru i rozmiaru obrazu. A nawet ma wiele darmowych obrazów i kształtów, których możesz użyć.

Oto jak korzystać z tego narzędzia:

i) wybierz rozmiar płótna (obrazu). Po utworzeniu bezpłatnego konta możesz wybrać rozmiar obrazu, aby rozpocząć nowy projekt.

Możesz wybrać zwykły wstępnie ustawiony rozmiar, np. do prezentacji lub plakatu, lub możesz wprowadzić niestandardowe wymiary, aby zrobić zdjęcie o dowolnym rozmiarze.

Uwaga: Po wybraniu rozmiaru nie można go zmienić. Jest to prawdopodobnie jedyny znaczący minus narzędzia.

image05

W przypadku większości obrazów na blogu będziesz chciał wybrać niestandardowe wymiary, zaczynając od szerokości bloga. Jeśli nie jesteś pewien, jak wysoki chcesz, aby to było, zawsze błądzić na wysokiej stronie, ponieważ zawsze można przyciąć go po.

ii) użyj paska bocznego, aby znaleźć obrazy, kształty i szablony. Po utworzeniu nowego projektu zobaczysz pasek boczny pokazany poniżej obok pustego obszaru roboczego.

image37

W pierwszej karcie, “Karta wyszukiwania”, możesz przeglądać obrazy i ikony do wykorzystania na zdjęciu lub możesz wpisać słowo, aby wyświetlić odpowiednie zdjęcia.

Zauważ, że po najechaniu myszką na niektóre zdjęcia może pojawić się cena (zazwyczaj 1,00 USD). Jeśli wybierzesz ten obraz, będziesz musiał za niego zapłacić po pobraniu ostatecznego projektu.

image49

Pozostałe zakładki są dość oczywiste:

 • “Layouts”: pozwala podzielić płótno na wstępnie ustawione szablony.
 • “Tekst”: pozwala łatwo dodać dowolny rozmiar lub rodzaj tekstu.
 • “Bkground”: pozwala wybrać różne tła, od zwykłych, jednokolorowych tła do płatnych, wzorzystych tła.
 • “Uploads”: umożliwia przesyłanie własnych zdjęć bez żadnych kosztów. W ten sposób można uzyskać swoje zdjęcia stockowe z wcześniej do projektu.

Po wybraniu zdjęcia, kształtu lub tekstu element pojawi się na obszarze roboczym po prawej stronie.

Następnie bardzo intuicyjna jest zmiana rozmiaru, położenia lub koloru obrazu lub wyrównanie niektórych elementów z innymi elementami:

image10

iii) jeśli chcesz czegoś bardziej zaawansowanego, użyj alternatywy. Podczas gdy Canva jest świetny, być może masz zaawansowane umiejętności projektowania lub zainteresowanie nauką bardziej zaawansowanego oprogramowania.

W takim przypadku, niektóre bardziej zaawansowane alternatywy są:

 • GIMP (darmowy)
 • Pixlr (Bezpłatny)
 • Photoshop
 • Illustrator

Będę używać Canva na przykładach w dalszej części tego przewodnika, ale wszystkie zasady i koncepcje dotyczą wszystkich projektów, które można wykonać za pomocą dowolnego oprogramowania.

3. Image design 101: 3 elementy dobrego projektu

Reszta tego przewodnika pomoże Ci nauczyć się minimum, aby tworzyć świetnie wyglądające obrazy na swoim blogu.

Zanim przejdziemy do tworzenia rzeczywistych obrazów, musisz nauczyć się trochę o projektowaniu.

i) wybierz czcionkę. Istnieją 2 rodzaje czcionek: serif i sans-serif. Czcionki Serif mają te małe “haczyki” na końcu liter i są powszechne w publikacjach przeznaczonych do druku (think Times New Roman).

Czcionki Bezszeryfowe zostały zaprojektowane specjalnie dla sieci i nie mają “haczyków”. Są one zazwyczaj (ale nie zawsze) najlepszym wyborem do pisania w Internecie.

Ankieta Hongkiat ujawniła 10 najpopularniejszych czcionek, z których najczęściej korzystają projektanci stron internetowych:

 • Myriad Pro
 • Liga Gothic
 • Kabina
 • Corbel
 • Museo Slab
 • Bebas Neue
 • Ubuntu
 • Homar
 • Franczyza
 • PT Serif

Ponadto kolejna analiza czcionek używanych przez projektantów ujawniła następujące trzy popularne opcje:

 • Helvetica
 • Garamond
 • Futura

Zalecam wybranie nie więcej niż dwóch czcionek na zdjęcie, aby było proste i spójne.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wszystkie te czcionki wyglądają (i nie tylko), użyj znaku słownego.

Po prostu wpisz frazę u góry, aby zobaczyć tę frazę w różnych czcionkach:

image14

ii) Wybierz schemat kolorów. Zanim przejdziemy do wybierania kolorów dla Twojego obrazu, Sprawdź mój obszerny przewodnik psychologia koloru, aby dowiedzieć się, które kolory działają najlepiej dla twojej niszy i marki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Z powrotem? Dobrze.

Jeśli chodzi o kolory w designie, chodzi o to, jak idą w parze. Dobry obraz na blogu powinien mieć nie więcej niż trzy główne kolory. W większości przypadków mniej znaczy więcej.

Chociaż jest to uproszczenie, istnieją na ogół cztery rodzaje par kolorów.

 1. Monolog: Monologiczny obraz ma jeden kolor, ale różne odcienie. Użyj tego narzędzia Google color, aby znaleźć odcienie różnych kolorów, które pasują do siebie.

image03

 1. Analogiczne: Może obejmować jeden lub więcej kolorów. Analogiczny wzór składa się z kolorów, które są obok siebie na kole kolorów. Na przykład z pięciu kolorów obok siebie na kole kolorów pokazanym poniżej można wybrać dowolne dwa lub trzy i stworzyć dobrą kombinację kolorów.

image02

 1. Uzupełniające: Składa się z dwóch kolorów, które są naprzeciwko siebie na kole kolorów. Uzupełniający schemat kolorów zawiera kolory, które zapewniają wysoki poziom kontrastu, ale dobrze ze sobą współgrają. Pamiętaj, że możesz zmieniać odcienie każdego wybranego koloru, dopóki nie będzie pasował do twojej witryny lub obrazu.

image18

 1. Triadic: Obejmuje dokładnie trzy kolory. Wszystkie te kolory uzupełniają się, a powstały obraz jest bardzo żywy. Oto jak to wygląda na podstawowym kole kolorów:

image24

Zamiast rysować kombinację na kole kolorów, użyj Paletton.

“Triada”) u góry, a następnie przeciągnij dowolne zewnętrzne kółka, aby wypróbować różne kombinacje kolorów. Możesz wyświetlić podgląd kolorów po prawej stronie i zatrzymać, gdy znajdziesz kombinację, którą lubisz:

image32

iii) styl. Styl twoich niestandardowych obrazów powinien pasować do stylu Twojego bloga i marki, zarówno pod względem projektu, jak i przekazu.

Idealnie, chcesz, aby lojalni czytelnicy byli w stanie rozpoznać, kto stworzył obrazy, gdy je zobaczą, nawet nie widząc na nich Twojego imienia lub nazwy witryny. Dlatego tak ważna jest konsekwencja.

Po pierwsze, upewnij się, że twój projekt wygląda tak, jakby należał do Twojego bloga. Możesz mieć pewne różnice w wyborze obrazu, ale staraj się zachować podobny styl, rozmiar i format, jeśli to możliwe.

Copyblogger jest niesamowity w utrzymywaniu spójnego projektu. W różnych programach podcastowych używają tego samego układu, czcionki i ikon:

image27

Jedyną rzeczą, którą zmieniają dla każdego innego pokazu, jest rzeczywisty tekst i kolor tła lewego kwadratu.

Jak widać, powyższy obraz dla programu “Hit Publish” ma fioletowe tło, podczas gdy obraz dla programu “Hack the Entrepreneur” ma żółte tło:

image07

Drugą ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wiadomość obrazu musi pasować do twojej witryny i tematu postu. Zawsze myśl o tym, co obraz, który tworzysz, dodaje do Twojego posta.

Jednym z celów, jakie może mieć obraz, jest przekazanie uczucia lub nastroju. Na przykład Ten obraz z postu szybkiego kiełkowania nie jest dokładnie związany z treścią, ale komunikuje poczucie sukcesu i osiągnięcia.

Man jumping for joy next to dollar symbol. Winner of lottery

Nie byłoby sensu mieć Tony tekstu lub próbować uczyć czytelników czegoś, gdy używasz takiego obrazu.

Innym celem, jaki może mieć obraz, jest szybka Edukacja czytelnika. Infografiki są tego doskonałym przykładem. Ale nawet proste obrazy mogą przekazać cel i główny punkt postu.

Na przykład oto inny wyróżniony obraz z postu Quick Sprout:

SEO statistics

Ten post był o rosnącym ruchu KISSMetric, co wynika z tego obrazu. Pokazuje również, że SEO było ważną, rosnącą częścią tego.

Ostateczny Typ to edukacyjny lub profesjonalny wizerunek w celu przekazania ważnej części Twojego postu.

Załóżmy, że prowadzisz blog motywacyjny. Który obrazek (poniżej) będzie lepiej pasował do postu na tym blogu?

image48

Oba są proste, ale górny obraz używa śmiesznej czcionki do poważnego komunikatu, więc nikt nie weźmie tego na poważnie.

Dopasuj czcionkę, obraz i schemat kolorów do ogólnego komunikatu.

4. Trzy projekty obrazów, które wyglądają świetnie i mogą być wykonane w mniej niż 5 minut

Teraz pokażę Ci krok po kroku, jak tworzyć wspaniałe obrazy w Canva. Zapraszam do śledzenia wzdłuż podczas tworzenia własnych obrazów.

Wybrałem trzy ogólne szablony, których możesz używać w kółko, aby tworzyć wspaniałe obrazy. Możesz wprowadzić wszelkie niezbędne poprawki, które pomogą Ci lepiej reprezentować swoją markę.

Na początek potrzebujemy ładnego obrazu tła. Korzystając z jednej z bezpłatnych stron z obrazami stockowymi, o których wspomniałem powyżej, szybko znalazłem tę. Użyjemy tego do tych przykładów.

Projekt # 1: “ukraść” darmowy szablon Canva. Pamiętasz te wstępnie ustawione szablony na stronie głównej Canva? Użyjmy jednego z nich.

Najpierw kliknij jeden z tych szablonów. Wybrałem wizerunek w mediach społecznościowych:

image46

Po drugie, wybierz jeden z projektów w zakładce “Układ”, który mówi za darmo na dole miniaturki:

image06

Po trzecie, załadujmy nasz obraz stockowy za pomocą zakładki “przesłane”. Kliknij zdjęcie po jego przesłaniu, aby zastosować je do naszego szablonu.

Następnie przeciągnij i przesuń go, aż pokryje obszar roboczy. Kliknij “Wstecz” tyle razy, ile potrzebujesz, aż nie pokryje tekstu:

image09

Krok czwarty to edycja tekstu. Po prostu kliknij pole tekstowe i wpisz żądany tekst:

image44

Na koniec kliknij tło i wybierz ” filtr.”Przeciągnij kontrast i jasność w dół lub w górę, aż tekst będzie dobrze widoczny. Możesz też zmienić kolor tekstu.

image08

Oto ostateczny projekt:

image39

Nieźle jak na 5 minut?

Projekt # 2: Użyj prostego przezroczystego obrazu tła i umieść tytuł w opakowaniu tekstowym. Tym razem stwórzmy obraz od podstaw.

Zacznij od kliknięcia “wymiary niestandardowe” i wprowadzenia odpowiedniej szerokości i wysokości. Biorąc pod uwagę, że ten blog ma szerokość 700 pikseli, wpisałem 700px dla szerokości.

image35

Zacznij od przesłania i kliknięcia obrazu stockowego i rozszerzenia go, aby pokryć płótno. Nie martw się, jeśli trochę zgaśnie.:

image12

Następnie przejdź do paska bocznego i kliknij kartę “Szukaj”. Kliknij na kafelek “kształty”:

image13

Wybierz jeden z wolnych kwadratów na górze. Gdy pojawi się na płótnie, rozciągnij go w prostokąt, który pokrywa większość szerokości obrazu. Następnie przenieś go do otwartej przestrzeni w pobliżu dna.

image31

Możesz wybrać kolor, który pasuje do innych kolorów na zdjęciu (dla mnie: pomarańczowy i niebieski).

Następnie kliknij kartę “Tekst” na pasku bocznym, wpisz wiadomość i umieść ją na prostokącie.

image26

Aby wykonać opcjonalny krok 5, Kliknij obraz tła, a następnie kliknij strzałkę w menu, aby kliknąć “przezroczystość.”

image01

Dostosowałem przejrzystość do 70, aby wyróżnić nagłówek. Oto ostatni obraz:

image16

Projekt # 3: Połącz nagłówek, wiadomość i ikonę. Zróbmy ostatni obraz, ale bez zdjęcia stockowego. Utwórz kolejne puste płótno, tak jak ostatnio.

Tym razem kliknij na zakładkę “Bkground” i wybierz jedną z darmowych opcji. Możesz kliknąć tło i zmienić kolor, jeśli chcesz:

image47

Następnie kliknij kartę “Szukaj” i kliknij ikonę”.”Istnieje wiele darmowych ikon; wybieram Wykres jeden tutaj.

image34

Obróciłem go na biało I obróciłem za pomocą uchwytów.

Po trzecie, wróć do zakładki “tekst” i wstaw żądany tekst, tak jak wcześniej. Tym razem dodamy zarówno nagłówek, jak i pod nagłówek.

Po dodaniu tekstu gotowe!

Oto moje ostatnie zdjęcie:

image00

Jak widać, nie trzeba wiele, aby stworzyć atrakcyjny obraz w zaledwie kilka minut. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Aby uzyskać więcej pomysłów na projekt, podążaj za szkołą projektowania Canva.

5. Optymalizacja zdjęć pod kątem rozmiaru pliku i ruchu w wyszukiwarkach

Teraz, gdy wiesz, jak tworzyć niestandardowe obrazy, ostatnią częścią jest ich optymalizacja, aby maksymalnie korzystały z Twoich postów na blogu.

i) skompresuj Rozmiar Pliku. Szybkość strony to duża sprawa. Powolne ładowanie strony spowoduje, że odwiedzający odejdą, zanim jeszcze dadzą szansę twojemu wpisowi.

Szacuje się, że zaledwie 1-sekundowe opóźnienie w odpowiedzi na stronę może spowodować zmniejszenie konwersji o 7% i zmniejszenie liczby wyświetleń strony o 11%.

Oprócz odpędzania odwiedzających, powolne ładowanie strony będzie również kosztować więcej przepustowości hostingu.

Jednym z najczęstszych powodów powolnego ładowania strony internetowej jest duży rozmiar jej obrazów.

Na szczęście możesz łatwo skompresować obrazy do ułamka ich oryginalnych rozmiarów i szybko załadować witrynę. Ponadto Kompresja obrazu rzadko obniża jego jakość w jakikolwiek znaczący sposób.

Jeśli używasz WordPressa, zainstaluj wtyczkę taką jak Smush lub Kraken. Będą one automatycznie kompresować obrazy podczas ich przesyłania.

Spójrz na poniższy zrzut ekranu Smush, pokazujący obrazy skompresowane przez 22-82%:

image22

Jeśli chcesz zoptymalizować obraz, zanim trafi on na serwer, użyj aplikacji do kompresji obrazu.

Oto 3 z najpopularniejszych opcji:

 • Kraken (ograniczona bezpłatna wersja próbna)
 • TinyPNG (bezpłatny)
 • EWWW (płatne ale tanie)

Wszystkie działają w podobny sposób: wystarczy przesłać oryginalny obraz i pobrać nowy skompresowany.

II) SEO swoje zdjęcia. Image SEO jest dość proste.

3 najważniejsze atrybuty to:

 • Nazwa pliku
 • Tytuł obrazu
 • Obraz alt-tekst

Zacznij od nazwania zdjęć, aby zawierały słowo kluczowe odpowiednie dla Twojego artykułu. Będziesz chciał, aby Tytuł obrazu i alt-text zawierały to słowo kluczowe lub bardzo podobne.

Jeśli prześlesz obrazy do WordPress, zostaniesz poproszony o natychmiastowe wypełnienie wszystkich pól:

image11

Alternatywnie, możesz po prostu dodać tytuł i alt-text do kodu html obrazu:

“<img src= ” fotka.gif “alt=” oto mój alt-text “title =” oto mój tytuł “height =” 42 ” width = “42”>”

iii) różne typy obrazów, których używasz. Mówiłem o spójności przekazu i projektu, ale to nie znaczy, że powinieneś używać tego samego typu obrazu w kółko. Stanie się nudny i straci część swojej korzyści.

Zamiast tego mieszaj zasoby wizualne, dodając zrzuty ekranu, wykresy, wykresy i inne typy obrazów.

Na koniec upewnij się, że dołączasz dużą liczbę zdjęć na post. Blog Pros przeprowadził badanie i stwierdził, że najwyższe blogi w rankingu zawierały co najmniej jeden obraz na słowa 350.

iv) Zmiana rozmiaru zdjęć podczas udostępniania w mediach społecznościowych. Prawdopodobnie będziesz chciał użyć niektórych niestandardowych obrazów w mediach społecznościowych, aby przyciągnąć dodatkową uwagę.

Aby to zrobić, najpierw zmień rozmiar obrazu, aby najważniejsza jego część pojawiła się w kanale obserwujących dla każdej sieci społecznościowej:

image36

Większość przeglądarek obrazów ma możliwość kadrowania obrazów, ale jeśli twoja nie, możesz użyć jednej z następujących aplikacji internetowych, które umożliwiają kadrowanie i zmianę rozmiaru obrazów.

a) PicResize: Prześlij obraz i użyj opcji przycinania i zmiany rozmiaru na następnym ekranie, aby utworzyć potrzebny rozmiar i kształt. Oto jak korzystać z narzędzia przycinania:

image43

Aby zmienić rozmiar obrazu, wybierz jedną z wstępnie wybranych opcji lub wprowadź niestandardowy rozmiar za pomocą menu rozwijanego:

image28

B) LunaPic: działa prawie identycznie do PicResize, aby przyciąć lub zmienić rozmiar obrazu.

c) Web Resizer: Działa prawie identycznie do PicResize, aby przyciąć lub zmienić rozmiar obrazu.

Wniosek

Zachęcam do rozpoczęcia myślenia o obrazach nie tylko jako wypełniaczach przestrzeni, ale jako prawdziwych zasobach, które poprawiają Twoje posty.

Jeśli to zrobisz i zastosujesz się do pojęć, które omówiliśmy w tym artykule, powinieneś zobaczyć prawdziwy wzrost odsłon strony, czasu spędzonego na stronie i ogólnego zadowolenia użytkownika.

Nie martw się, jeśli nie możesz od razu tworzyć niesamowitych obrazów. Niezależnie od tego, jakie obrazy stworzysz, nadal ulepszysz swoje treści.

Z czasem, gdy będziesz lepszy w tworzeniu niestandardowych obrazów, zobaczysz coraz lepsze wyniki, które będą miały ogromny wpływ na wyniki finansowe.

Teraz twoja kolej. Jakie są Twoje ulubione zdjęcia do umieszczenia w Twoich postach i jak je zdobyć lub zrobić?

Total
0
Shares
Related Posts