Jak sprawić, by szef zainwestował więcej pieniędzy W Content Marketing w tym roku

Jak sprawić, by twój szef zainwestował więcej pieniędzy W Content Marketing w tym roku Marketing Kontentowy przeszedł długą drogę w ciągu ostatnich 10 lat.

Coraz więcej firm zdało sobie sprawę z ogromnego zwrotu i oszczędności z inwestowania w marketing przychodzący, taki jak blogi, białe księgi i wideo.

Mimo to istnieje zaskakująca liczba firm, które albo w ogóle nie wykorzystują marketingu treści, albo mają dość wąskie budżety treści.

Podczas gdy około 88% marketerów korzysta z content marketingu, aby dotrzeć do swoich odbiorców, tylko około 30% postrzega swoje kampanie jako skuteczne.

Może to stanowić problem, gdy nadszedł czas, aby wypróbować nowe rzeczy, uruchomić nowe kampanie i wkroczyć w nowe formaty treści.

Zachęcanie kierownictwa do inwestowania w więcej treści jest trudne, zwłaszcza jeśli firma stara się tworzyć angażujące treści i produkować skuteczne kampanie.

Jeśli wartość lub zwrot z Treści nie jest łatwo widoczny, masz wyzwanie, aby zdobyć przywództwo, jeśli chodzi o content marketing.

Aby zachęcić ich do zakupu, musisz być dobrze przygotowany z inteligentnym planem, który sprawi, że zobaczą dodatkowy content marketing jako opłacalną inwestycję nie mogę bez tego żyć.

Oto jak to zrobić.

Zbuduj argumenty dla content Marketingu

Jeśli content marketing jest już częścią twojej strategii, jesteś w połowie drogi. Spotykam niezliczonych marketerów, którzy po wizycie w warsztacie próbują sprzedać przywództwo na treści, tylko po to, aby zostać zestrzelonym.

Na szczęście nie musisz otrzymywać tego początkowego zobowiązania, ponieważ twój szef jest już w pewnym stopniu za content marketingiem. Mam nadzieję, że w tym momencie masz jakieś dane, które udowodnią, że content marketing działa w twojej konkretnej branży i branży, aby potwierdzić twoje twierdzenie, że potrzebna jest większa inwestycja.

Niezależnie od wielkości inwestycji i tego, jak wysokie są Twoje cele, musisz połączyć solidne boisko i prezentację. To nie powinno być przypadkowe lub bierne pytanie.

Miej te punkty na uwadze, gdy przygotowujesz boisko:

Edukacja jest wciąż ważna

Tylko dlatego, że twój szef rozumie content marketing, nie oznacza, że rozumie go w takim stopniu, w jakim ty to robisz. Mogą zobaczyć wartość w blogowaniu, ale mogą czuć, że wideo jest kosztowne przy minimalnym zwrocie, ponieważ go nie rozumieją.

Podstawowa edukacja na temat formatów i kanałów, które proponujesz rozszerzyć, powinna stanowić dużą część twojego boiska.

Nie można oczekiwać, że przywództwo zainwestuje więcej w coś, czego nie rozumieją.

Skup się na wartości

Upewnij się, że wyrażasz wartość inwestycji, tak jak to robisz, podkreślając propozycję wartości, gdy sprzedajesz coś swoim odbiorcom konsumenckim. W ten sposób nie utkniesz w technicznych aspektach ekspansji content marketingu.

Skoncentruj się na takich rzeczach, jak edukacja, budowanie relacji, nauczanie i rozrywka—rzeczy, które sprawiają, że silniejsze relacje i większy zwrot.

Jest to również dobry czas, aby pokazać, w jaki sposób strategia treści dopasowuje się do celów firmy. Na przykład podaj przykłady wykorzystania treści do wzmocnienia relacji, co skutkuje większym poziomem LTV klienta i wzrostem przychodów.

Utwórz kopię zapasową danych

Nie zawsze jest łatwo pokazać zwrot z inwestycji lub skuteczność content marketingu, ale wyciągnąć dane i znaleźć sposób, aby je zaprezentować. Może to obejmować metryki treści, takie jak:

 • Wydłużony czas pracy na miejscu
 • Rysowanie treści w nowym ruchu, który przenosi świeże leady do lejka sprzedaży
 • Zwiększona liczba opt-in z poprzednich kampanii oferty treści
 • Sprzedaż i przychody powiązane z kampaniami e-mailowymi

Wykorzystaj Dane i dane dotyczące marketingu treści, aby pokazać, że Twoje obecne wysiłki poruszają igłę.

Możesz również korzystać z danych ze źródeł zewnętrznych. Może to pochodzić ze studiów przypadków, a także badań, trendów i raportów porównawczych w branży, które wspierają rodzaj content marketingu, w który planujesz się rozwinąć. Dane te pokazują, że nie tylko Ty planujesz rozwój-to kierunek, w którym zmierza branża.

Prezentacja analizy konkurencyjnej

Inteligentnym sposobem sprzedaży rozszerzonej strategii treści kierownictwu jest pokazanie, co robi konkurencja (a czym nie jest) za pomocą analizy działań marketingowych twojego konkurenta.

Częścią sprzedaży wartości proponowanych kampanii jest wyszczególnienie, w jaki sposób firma wyprzedzi głównych konkurentów, aby zdobyć większy udział w rynku.

Przeprowadzanie analizy treści konkurencyjnych zajmuje dużo czasu z góry, ale pomoże Ci to ustalić realistyczną strategię treści, która pozwoli Ci konkurować, a ostatecznie wyprzedzić konkurencję w Internecie.”Corey Eridon pisze dla Hubspot.

Zamiast kopiować ich wysiłki, Pokaż—mówiąc o celach firmy-że to, co robisz (i co planujesz zrobić) pomoże wyprzedzić konkurencję.

Dostosuj się do celów firmy

Pokaż, dlaczego content marketing ma sens dla Twojej firmy i jak Firma (i klienci) skorzystają.

Może to obejmować takie cele, jak:

 • Większa widoczność marki i większa świadomość marki
 • Ulepszone przywództwo myślowe
 • Zwiększona częstotliwość i ilość wykwalifikowanych leadów dla zespołu sprzedaży
 • Niższe koszty pozyskiwania klientów
 • Poprawa zadowolenia/zadowolenia klienta
 • Ograniczenie utraty klientów

Dostosowanie celów marketingowych do celów firmy ma kluczowe znaczenie. Bądź przygotowany, aby przedstawić swoją sprawę i dostarczyć badań na poparcie swoich twierdzeń, że proponowana strategia i taktyka, której użyjesz, pomogą firmie osiągnąć bieżące cele.

Jest to dobra okazja, aby wrócić do analizy konkurencji i przedstawić studia przypadków, w których inne marki zastosowały podobną taktykę, aby osiągnąć własne cele i zaangażować swoich odbiorców.

Bądź gotowy na zastrzeżenia

Prawdopodobnie natkniesz się na zastrzeżenia, gdy przedstawisz swoje argumenty za większą inwestycją w Content marketing. Z istniejącą inwestycją w treści, nie jesteś prawdopodobne, aby uzyskać trudne nie. ale i tak powinieneś być przygotowany na pewne odruchy i konieczność negocjacji.

W przypadku przywództwa wszystko sprowadza się do dolnej linii. Jeśli chcesz dolarów, o które prosisz, w swoim budżecie, musisz być przygotowany na przeciwdziałanie zastrzeżeniom, które mogą się pojawić.

Oto niektóre z najczęstszych:

 • Ludzie nie chcą od nas więcej słyszeć (nie jesteśmy wystarczająco ciekawi)
 • Po prostu przenieśmy zasoby; ogranicz stare kampanie do uruchamiania nowych
 • Nie mamy na to budżetu
 • Rozdajemy za dużo
 • Nie chcemy zatrudniać więcej osób

W kwestiach związanych z kosztami i zasobami

Upewnij się, że jasno określiłeś, jak ominąć ograniczenia zasobów. Jeśli nie musisz nikogo zatrudniać lub koszty można zminimalizować dzięki strategicznemu outsourcingowi, przedstaw to we wniosku.

Nie dyskutuj tylko o tym, ile będzie kosztować rozbudowa twojego content marketingu. Pamiętaj, aby podać szczegóły, ile mogą zaoszczędzić. Wróć do istniejących danych, które wyróżniają takie rzeczy jak:

 • Niższe koszty pozyskiwania klientów
 • Zwiększona ilość potencjalnych klientów dzięki wyszukiwaniu organicznemu i zawartości
 • Zmniejszone obciążenie zespołów serwisowych dzięki zawartości top-of-funnel
 • Zwiększona prędkość zamknięcia ołowiu poprzez strategiczne partnerstwo sprzedaży i content marketingu

Wszystko to oznacza oszczędności, zapewniając większy zwrot z początkowej inwestycji.

Argument “nie jesteśmy wystarczająco interesujący”

Nie ma znaczenia, w jakiej branży jesteś, Twoi potencjalni i obecni klienci będą mieli pytania. Codziennie napotykają problemy w swoich firmach. Każdy problem, pytanie i troska jest okazją do treści, która może zamienić Twoją firmę w bohatera, rozwiązując problemy, nie prosząc o nic w zamian.

Przeciwdziałaj temu argumentowi, przedstawiając typowe pytania i obawy klientów i pokazując, w jaki sposób Twoja firma może tworzyć treści, aby rozwiązać ich problemy.

Argument “Przenieś zasoby”

Czasami kierownictwo może sugerować wyłączenie innych kampanii w celu przetestowania nowych. Jeśli chcesz szybciej wypełnić kontener, nie wyłączaj jednego kranu, aby włączyć drugi.

Włączasz wiele kranów, aby wpuścić więcej wody.

Wykorzystaj swoje dane z poprzednich kampanii, aby pokazać, że praktycznie każda kampania ma trochę czasu na rozruch, niezbędnego do uzyskania przyczepności, aby zobaczyć zwrot. Zamknięcie lub ograniczenie istniejących kampanii w celu przeniesienia zasobów faktycznie kosztowałoby więcej, gdy uwzględnisz przychody i straty potencjalnych klientów w międzyczasie.

Argument “rozdawanie za dużo”

O to właśnie chodzi W content marketingu: rozdawaj ogromne ilości informacji bogatych w wartość, aby stworzyć zwycięskie wrażenia dla odbiorców. To jedyny sposób, aby zbudować swoją markę jako zaufanego, niezawodnego lidera myśli.

Wszystkie te treści mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe. Kiedy klienci czują, że masz ich najlepszym interesie w sercu, są one bardziej prawdopodobne, aby kupić od Ciebie.

Nawet jeśli dzielisz się większą ilością swojej wiedzy, twoi klienci nie będą się starali, aby nauczyć się tego wszystkiego na własną rękę. Nadal będą cię potrzebować.

W tym przypadku stwierdzasz, że ograniczenie ilości informacji, które udostępniasz, zapewnia konkurentom możliwość bycia lepszym zasobem.

Wniosek

Podczas tworzenia prezentacji powinieneś mieć strategię, aby pokazać swoją wizję, w tym oczekiwane rezultaty. Przygotuj plan, który pokazuje, jak poważnie traktujesz ekspansję content marketingu.

Nawet jeśli prezentujesz program pilotażowy, wyszczególnij jego wdrożenie, własność, sposoby tworzenia treści, alokację kosztów, dystrybucję, promocję i pomiar jego sukcesu w stosunku do celów firmy.

Od tego momentu pozostaje Ci tylko przedstawić swoją sprawę i poprosić o inwestycję. Dzięki szczegółowemu opisowi solidnego planu content marketingowego powinieneś być w stanie przezwyciężyć wszelkie zastrzeżenia, które może mieć twoje przywództwo i skłonić je do zakupu w celu zwiększenia wysiłków marketingowych.

Total
0
Shares
Related Posts

Jaka jest Twoja historia?

W moim ostatnim poście użyłem historii, aby zilustrować, że opowiadania (która jest najpotężniejszą techniką copywritingu) doskonale nadaje się…