Jak śledzić potencjalnych klientów za pomocą parametrów UTM

Żadna strategia marketingowa nie jest kompletna bez skuteczna strategia generowania leadów.

Ci z Was, którzy podejmują świadomy wysiłek, aby generować nowe przewody są na dobrej drodze do tej pory. Ale skąd się biorą Twoje tropy?

Kiedy prowadzisz wiele kampanii, w jaki sposób jesteś w stanie zidentyfikować źródło nowych potencjalnych klientów? Jeśli nie możesz odpowiedzieć na te pytania, przeczytaj ten przewodnik.

Parametry UTM powiedzą ci dokładnie, skąd pochodzi ruch z Twoich cyfrowych kampanii marketingowych.

Doradzałem kilku marketerom, którzy nie wdrożyli tej strategii, ponieważ uważają, że jest to niepotrzebne. Widzą wzrost ruchu w witrynie, więc automatycznie zakładają, że jest to wynikiem ich kampanii generowania leadów.

Chociaż może to być prawda, nie można zakładać. Jedynym sposobem, by mieć pewność, jest poddanie swojej teorii próbie.

Według HubSpot 2018 Stan marketingu przychodzącego raportowanie, pozyskiwanie potencjalnych klientów i ruch to najważniejsze wyzwania stojące przed marketerami.

image1 1

To oczywiste, że większość firm może skorzystać z oferty, która pomaga poprawić ich wysiłki związane z generowaniem leadów.

Gdy jesteś w stanie wskazać najbardziej skuteczną kampanię marketingową, możesz skupić większość swoich wysiłków na tej strategii.

Z drugiej strony możesz również zdać sobie sprawę, że niektóre strategie generowania leadów nie działają w ogóle. Możesz więc przestać marnować pieniądze na te, całkowicie je eliminując, lub możesz zdecydować się na przerobienie ich dzięki ulepszonemu podejściu.

Docelowo parametry UTM sprawią, że Twoja strategia marketingowa będzie bardziej efektywna.

W tym przewodniku pokażę Ci dokładnie, jak możesz śledzić przewody z parametrami UTM. Podam również kilka przykładów sposobów, w jakie można wdrożyć te taktyki.

Konfigurowanie parametrów UTM

Zanim przejdziemy dalej, czas pokazać, jak skonfigurować parametr UTM dla kampanii marketingowych.

Dla tych z Was, którzy nie są zaznajomieni z tym, może to zabrzmieć trochę onieśmielająco. Ale nie martw się, wkrótce zdasz sobie sprawę, że jest to dość łatwe.

Po prostu przejdź do opcji “Kreator adresów kampanii” z twojego Google Analytics menu.

image3 1

Stąd zobaczysz proste instrukcje tworzenia niestandardowego łącza do śledzenia potencjalnych klientów.

Jeśli masz tylko kilka kampanii marketingowych i rozprowadzasz je na kilku kanałach, niestandardowe adresy URL nie będą zbyt skomplikowane.

Ale w końcu powinieneś zdywersyfikować swoje działania marketingowe w jak największej liczbie kanałów. Dlatego ważne jest, aby parametry UTM były bardzo szczegółowe. Może pomóc ci utrzymać porządek na dłuższą metę.

Google Analytics ma pięć potencjalnych parametrów, które można dodać do każdego dostosowanego adresu URL:

  • źródło kampanii
  • medium kampanii
  • nazwa kampanii
  • termin kampanii
  • treść kampanii

Źródło służy do dokładnego określenia, gdzie link ma zostać osadzony. Może to być coś w rodzaju reklamodawcy, innej strony internetowej lub publikacji.

Biuletyny e-mailowe, banery lub kampanie CPC należą do kategorii medium kampanii.

Nazwa kampanii to miejsce, w którym możesz być konkretny w swojej promocji. Możesz wprowadzić terminy związane z hasłem, kodem promocyjnym lub czymś w rodzaju “summer sale”, aby określić.

Warunki kampanii są dla tych z Was, którzy płacą za słowa kluczowe. Aby śledzić wszelkie płatne promocje słów kluczowych, będziesz chciał uwzględnić te słowa w tym polu.

Parametr treści kampanii pomoże Ci oddzielić podobne linki w ramach tej samej promocji. Na przykład, załóżmy, że masz wiele przycisków CTA w tym samym biuletynie. Użyłbyś tego parametru do rozróżnienia między nimi.

Oto spojrzenie na przykład zrobiłem, aby pokazać, jak to będzie wyglądać:

image5 1

Oczywiście używam Quick Sprout jako przykładu tutaj,jak widać w polu adresu URL witryny.

Opierając się na moich parametrach, ten link będzie pochodził z biuletynu e-mailowego o jednej z moich kampanii generowania leadów. Ten link jest specjalnie dla pierwszego przycisku CTA na wypadek, gdybym planował mieć więcej niż jeden w tym samym biuletynie.

Po wypełnieniu pól narzędzie Google Analytics automatycznie wygeneruje dla ciebie Niestandardowy link. Oto jak wygląda link z powyższego przykładu:

image2 1

Jak widać, wszystkie te warunki są zawarte w linku.

Po uruchomieniu łącza wystarczy go skopiować i wkleić do użycia w konkretnej kampanii. Google Analytics będzie śledzić wszystkie dane z każdego linku.

Teraz będziesz mógł dokładnie zobaczyć, jak skuteczne są wszystkie reklamy lead gen.

Najlepsze praktyki nazewnictwa parametrów UTM

Teraz, gdy już wiesz, jak skonfigurować parametry, chcę dać ci trochę więcej wglądu w nazywanie ich.

Oczywiście, bez względu na to, co umieścisz w polach terminowych, Google Analytics nadal wygeneruje działający link do śledzenia potencjalnych klientów. Ale są zdecydowanie sposoby, aby ułatwić sobie rzeczy, aby uniknąć zamieszania.

Na początek parametry UTM powinny być tak proste, jak to tylko możliwe.

Prostota jest częstym tematem w marketingu. Strony internetowe z prostymi projektami mają wyższe współczynniki konwersji.

Złożoność parametrów UTM może nie wpływać na konwersje, ale z pewnością wpłynie na Twoją organizację. Łatwiej jest śledzić wszystko, jeśli masz mniej terminów.

Ważne jest również, aby zachować spójność z kapitalizacją. Najprostszym sposobem jest użycie wszystkich małych liter. To dlatego, że to narzędzie rozróżnia wielkość liter.

Na przykład, jeśli masz jeden link z “utm_source=newsletter” i jeszcze jeden, który jest zapisany jako “utm_source=Newsletter”, Google Analytics śledzi je jako różne źródła.

Wiem, że niektórzy z was mogą myśleć, że pamiętacie, które słowa kapitalizować, a które nie. Więc w czym problem?

Jesteśmy ludźmi. Za każdym razem, gdy robisz coś ręcznie, ryzykujesz ludzki błąd. Dlatego w Twoim najlepszym interesie jest trzymanie się wszystkich małych liter, tak jak w przykładzie, który widzieliśmy wcześniej.

Użyj myślników.

Spójrz na tę grafikę o Czytelność URL. Który z poniższych linków jest najbardziej atrakcyjny?

image8 1

Oczywiście pierwszy jest najbardziej czytelny z trzech. To proste i używa myślników.

Ale pomijając czytelność, używanie myślników pomaga również w celach SEO. Matt Cutts powiedział nam, że algorytm Google nie ukarze cię za używanie myślników. Ale podkreślenia mogą zmniejszyć szanse na uzyskanie wyższego ruchu wyszukiwania organicznego.

Jeśli więc spojrzysz na przykładowy adres URL, który zbudowałem wcześniej, zobaczysz, że użyłem myślnika między słowami ołów oraz generacja.

Ponieważ w adresie URL witryny nie może być miejsca, domyślnym znakiem Google Analytics do zastąpienia spacji jest symbol%, który wygląda jeszcze gorzej niż podkreślenie.

Ważne jest również, aby nie powtarzać się podczas nazywania parametrów. Oto, co mam na myśli.

Jeśli Facebook jest źródłem kampanii, nie chcesz, aby nazwa kampanii była czymś w rodzaju “Facebook-promo”, ponieważ jest powtarzalna.

Już wiesz, że promo jest na Facebooku, ponieważ to, co twoje źródło jest oznaczone. Redundancja nie jest prosta i na dłuższą metę może cię zdezorientować.

Banery reklamowe

Dla tych z Was, którzy płacą innym stronom internetowym za promowanie swojej marki poprzez banery, tworzenie parametrów UTM jest tutaj absolutną koniecznością.

Załóżmy, że Twoja marka jest reklamowana na trzech oddzielnych stronach internetowych jako reklama banerowa.

Nie chcesz wiedzieć, który z nich daje najwyższe wyniki?

Tak, zwiększenie ruchu i pozyskiwanie nowych potencjalnych klientów jest świetne. Ale po co płacić za trzy strony internetowe, aby promować swoją markę, Jeśli 90% ruchu pochodzi z jednej strony?

Korzystając z danych z parametrów UTM, możesz wyeliminować nieefektywne strony internetowe ze swoich kampanii banerowych. Pomoże to zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć wydajność dzięki tego typu promocjom.

Użyj niestandardowych linków do swojej strategii w mediach społecznościowych

Twoje kampanie marketingowe w mediach społecznościowych są niezbędne do strategii generowania leadów.

Korzystanie z tych profili do kierowania ruchu do twojej witryny z pewnością pomoże Ci rozwinąć swój biznes. Ale skąd wiesz, które profile w mediach społecznościowych generują najwięcej potencjalnych klientów?

Możesz dowiedzieć się o parametrach UTM.

Będzie prosto. Załóżmy, że napisałeś nowy post na blogu i zamierzasz korzystać z kanałów mediów społecznościowych, aby rozpowszechniać tę zaktualizowaną treść. Świetny pomysł.

Możesz zobaczyć, że twój post na blogu otrzymuje dużo nowego ruchu, ale nie możesz zidentyfikować źródła. Wdrażając tę taktykę, będziesz w stanie od razu określić źródła ruchu.

Oto przykład Ostatni post na blogu Napisałem na stronie Neila Patela. Użyłem Twittera, aby podzielić się nim z moimi obserwatorami:

image4 1

Ale to nie jedyne miejsce, w którym promuję tę nową zawartość.

Jeśli spojrzycie na mój profil na Facebooku, zobaczycie tam również podobny post:

image7 1

Jestem pewien, że Twoja marka ma podobne podejście, jeśli chodzi o marketing nowych treści na Twoich profilach w mediach społecznościowych. Więc jest to zdecydowanie coś, co można odnieść do.

Przypisując różne parametry źródłowe dla kampanii na Twitterze i Facebooku, będziesz mógł zobaczyć, skąd pochodzą nowe potencjalnych klientów.

Na podstawie tych informacji można odpowiednio dostosować swoją strategię. Załóżmy, że dowiedziałeś się, że 80% Twoich potencjalnych klientów pochodzi z Facebooka. Istnieje kilka sposobów działania na podstawie tych informacji.

Po pierwsze, możesz zdecydować się podwoić taktykę marketingową na Facebooku. Możesz zwiększyć wydatki do Generuj potencjalnych klientów za pomocą reklam na Facebooku.

Możesz też spróbować zostawić kampanie na Facebooku w spokoju i skupić się bardziej na odbudowaniu swojej obecności na Twitterze. Może wdrożysz kombinację tych strategii.

Ale tak czy inaczej, nauczyłeś się tych cennych informacji, ponieważ zaimplementowałeś parametry UTM.

Nie używaj parametrów UTM do testowania linków na swojej stronie

Chociaż może się to wydawać kuszące i odpowiednie, parametry UTM nie powinny być używane do wewnętrznych linków w Twojej witrynie.

Podam wam przykład tego, o czym mówię. Rzućmy okiem na Crazy Egg strona internetowa. Oto jeden z CTA na stronie głównej:

image6 1

Proste, prawda?

Ale jeśli będziesz kontynuować przewijanie na tej stronie głównej, przekonasz się, że nie jest to jedyne miejsce, w którym jest napisane “Pokaż mi moją heatmapę”.

Oto zrzut ekranu z dalszej części na tej samej stronie.

image9 1

Ma to samo dokładne sformułowanie jak CTA powyżej.

Więc jeśli otrzymasz nowe leady ze swojej strony głównej, parametry UTM będą w stanie powiedzieć, z którego linku pochodzą, prawda? Źle.

Używanie Parametry UTM wewnętrznie po prostu utworzy kolejną wizytę w danych Google Analytics. Krótko mówiąc, zwiększy to liczbę wizyt w witrynie i spowoduje, że kilka innych wskaźników będzie niedokładnych.

Lepiej korzystać ze śledzenia zdarzeń lub konfigurowanie testów A / B w tym celu. Użyj swoich parametrów UTM dla wszystkich zewnętrznych źródeł poza Twoją witryną, które generują potencjalnych klientów.

Wniosek

Prowadzenie kampanii w celu generowania nowych potencjalnych klientów jest ważne. Ale ta strategia nie jest skuteczna, jeśli nie możesz śledzić źródła swoich potencjalnych klientów.

Dlatego musisz zacząć używać parametrów UTM.

To narzędzie Google Analytics umożliwia łatwe tworzenie niestandardowych linków. Upewnij się tylko, że stosujesz najlepsze praktyki nazewnictwa.

To proste. Użyj myślników. Trzymaj się małych liter. Nie powtarzaj się.

Użyj parametrów UTM, aby śledzić swoje banery reklamowe. Skuteczne jest również wdrażanie tych powiązań ze strategią w mediach społecznościowych.

Chociaż istnieje wiele sposobów wykorzystania parametrów UTM na swoją korzyść, jeśli chodzi o śledzenie potencjalnych klientów, nie należy ich używać do monitorowania linków wewnętrznych w swojej witrynie.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz mógł odpowiednio dostosować swoją strategię marketingową w oparciu o wyniki analiz.

W jaki sposób Twoja firma wykorzystuje parametry UTM do śledzenia nowych potencjalnych klientów?

Total
0
Shares
Related Posts