14 lekcji wyciągniętych od jednego z najlepiej opłacanych copywriterów na świecie (lekcje 6-10)

Jest to część druga z trzyczęściowej serii o tym, jak z zyskiem przetłumaczyć porady od staroświeckiego guru marketingu dana Kennedy ‘ ego na nowe środowisko online.

W zeszłym tygodniu przyjrzeliśmy się pierwszym 5 krokom w ostatecznym planie marketingowym dana Kennedy’ ego i jak można przełożyć te oldschoolowe pomysły na strategię marketingową online.

W tym tygodniu mamy dla Was jeszcze pięć.

6. Uzyskaj Darmową Reklamę

W książce Kennedy koncentruje się na metodach uzyskiwania darmowej reklamy za pośrednictwem tradycyjnych mediów. Czasy się jednak zmieniły. W dzisiejszych czasach to media społecznościowe mogą najlepiej posmarować chleb.

Jeśli wygodnie poruszasz się w Internecie, masz wyraźną przewagę tutaj. Poza kosztem czasu, większość narzędzi mediów społecznościowych jest całkowicie darmowa. Nigdy nie było łatwiejszych do wdrożenia i powszechnie dostępnych instrumentów, które pomogą Ci mądrze promować swój biznes.

Jeśli jesteś stałym czytelnikiem Copyblogger, już wiesz, że idzie to w parze z Ewangelią content marketingową płynącą z kazalnicy, dzień w dzień.

Jeśli dostarczasz wartość w sposób spójny, w końcu inni pomogą Ci w ciężkiej pracy promocyjnej. Rozprzestrzenią twój wpływ i przyciągną perspektywy do Twojej firmy jak metal do magnesu.

Niezależnie od tego, czy robisz to, będąc ekstrawaganckim, ekspertem, obserwatorem, czy w inny sposób, dotarcie do światowej publiczności nigdy nie było prostsze bez konieczności posiadania budżetu na skrzynię wojenną.

7. Stań Się Gorący!

Trendy są świetne, moda nie.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to być tu dzisiaj i zniknąć jutro. Angażowanie ludzi, aby nie tylko mówili o tym, kim jesteś, ale także o tym, co robisz, jest wspaniałym sposobem na zwiększenie biznesu.

Raz w swojej sferze, można przygotować swoje jednorazowe perspektywy do wiecznie zielonych klientów.

Kennedy przytacza siedem sposobów, aby ludzie mówili:

 • Zdobądź prestiżowe uznanie. Niech ktoś sprawdzi nazwisko. Być może Chris Brogan lub Darren Rowse wspomina o tobie, co natychmiast stawia Cię na radarze szerszej publiczności. Delegowanie gości to świetny skrót do osiągnięcia tego samego.
 • Oferuj nowe produkty. Zaproponuj coś nowego lub postaw na coś starego. Zaoferuj coś zdecydowanie innego lub mierzalnie lepszego niż twoi konkurenci, a ludzie będą rozmawiać.
 • Oferuj nowe usługi. Znajdź wyjątkowy sposób na obsługę klientów lub stwórz bezkonkurencyjną gwarancję, a ludzie będą naturalnie chcieli podzielić się nią ze swoimi przyjaciółmi.
 • Związać się z trendami i wydarzeniami wiadomości. Zawsze miej otwarte ucho na to, co ludzie dyskutują w tych dniach. To nie znaczy, że musisz wskoczyć na Tiger Woods Infidelity Special!, ale można znaleźć sposoby, aby nagłówki istotne dla Twojej firmy.
 • Połącz swój biznes z porami roku i świętami. Od świstaka po Boże Narodzenie, zawsze jest jubileusz. Bądź kreatywny. Po co czekać na “wyprzedaż zbiorów”, skoro można promować swój biznes podczas “Talk Like A Pirate Day”?”Możliwości są nieograniczone.
 • Połącz swoją firmę z filmami i wydarzeniami rozrywkowymi. Uwielbiamy rozmawiać o najnowszych filmach, które widzieliśmy lub telewizji, którą oglądaliśmy. Nawet jeśli udajemy, że nie, większość z nas patrzy na tabloidy, płacąc za zakupy. Spraw, aby Twoja firma była częścią rozmowy o chłodnicy wody.
 • Odwal się od modów innych. Moda jest tu dzisiaj, a jutro nie ma. Choć nie chcesz budować swojej firmy na kaprysie mijania, może być wspaniale jeździć na falach, gdy są dobre.

8. Poor Boy Marketing

Łatwo jest marnować pieniądze na źle umieszczoną reklamę, ale przeniesienie przedsiębiorstwa do sieci znacznie ułatwiło uniknięcie tego tragicznego błędu.

Zobacz # 6-Uzyskaj Darmową Reklamę. Wejdź do sieci i ruszaj. Nie wydawaj mnóstwo pieniędzy na Adwords lub banery reklamowe, gdy zaczynasz. Zamiast tego wydaj Tony czas nawiązywanie kontaktów i otrzymywanie wiadomości.

9. Maksymalizacja całkowitej wartości klienta

Życie klienta w czasie jest zdecydowanie jednym z największych atutów Twojej firmy. Koszt pozyskania nowego klienta jest znacznie wyższy niż koszt utrzymania starego zadowolenia. Jednak częstym błędem, który popełnia wielu właścicieli firm, jest poświęcanie zbyt dużej uwagi pozyskiwaniu nowych klientów, zamiast skupiania się na istniejących lojalnych klientach.

Utrata niektórych klientów jest nieunikniona, ale istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć skutków.

Według Kennedy ‘ ego firmy tracą klientów, ponieważ:

 • 1% umiera. Dopóki sami nie wymyślimy, jak cyborgować, niewiele możemy z tym zrobić.
 • 3% ruchu. Offline, to z powodu geografii; online, to z powodu zmiany zainteresowań. Musisz zrobić wszystko, aby utrzymać uwagę publiczności. Niektóre straty są dopuszczalne w czasie, ale pozostań niezwykły i zminimalizujesz straty.
 • 5% przełącz się na coś innego dzięki poleceniu znajomego. Nie ma cenniejszego polecenia od przyjaciela. Jednak jeśli twój Klient jest naprawdę zadowolony z twojego produktu lub usług, szanse na ich opuszczenie są niewielkie.
 • 9% przełącz się na lepszy produkt lub usługę. Najlepszym sposobem na walkę z tym jest upewnienie się, że Twoje produkty, usługi i oferty są po prostu najlepsze.
 • 14% odchodzi z powodu ogólnego niezadowolenia. Ponownie, dobrym pomysłem jest przyciąć plemię, ponieważ nigdy nie zadowolisz wszystkich. Jeśli jednak klient odejdzie, upewnij się, że zrobiłeś wszystko w granicach rozsądku, aby je zachować.

Łącznie te pięć powodów daje tylko 32%. Oszałamiające 68% utraty klientów wynika z obojętności.

Doceniaj swoich klientów, daj im wartość przy każdej okazji i pozwól, aby relacje rosły z czasem.

10. Tankowanie Word-Of-Mouth

W Internecie nazywamy to wirusowym. Najlepsze polecenia pochodzą od innych zadowolonych klientów. Twoim zadaniem jako właściciela firmy jest napędzanie tej pochwały.

Kennedy sugeruje użycie formuły “ucho”:

 • E-zarabiaj na poleceniach. Rób to, co robisz tak dobrze, że inni nie mogą się oprzeć mówieniu o Tobie. Publikuj treści, które sprawiają, że inni chętnie się nimi dzielą.
 • A-Zapytaj. Może to sprawiać, że czujesz się niekomfortowo, ale nie powinieneś wstydzić się prosić o polecenia, jeśli wykonujesz pracę, która zasługuje na pochwałę. Daj swoim klientom narzędzia, których potrzebują, jasno komunikuj swoje pragnienia i obserwuj rozwój firmy.
 • R-rozpoznawanie i nagradzanie. Potwierdzaj swoich klientów, gdy dają ci dar polecania i nigdy nie zawiedź nagradzania ich za ich wysiłki. Wzajemność ma długą drogę, zarówno w Internecie, jak i poza nim.

To wszystko na ten tydzień. Ostatnie cztery elementy ostatecznego planu marketingowego zastosowanego w sieci pojawią się w przyszłotygodniowej ostatniej odsłonie serii.

Total
0
Shares
Related Posts